Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ciraklik sigortasi emeklilige sayılıyor mu 2021

  1 ziyaretçi

  ciraklik sigortasi emeklilige sayılıyor mu 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çıraklık sigortası emekliliğe etki eder mi? | 24 Mayıs 2021

  Çıraklık sigortası emekliliğe etki eder mi? | 24 Mayıs 2021

  1983 doğumluyum. Sigorta girişim 17.03.2005, ayrıca 1996'da çıraklık okulundan girişim var, etkisi olur mu? Ne zaman emekli olurum? S.S.
  1996 yılındaki çıraklık okulundan aldığınız girişin emekliliğinize faydası olmaz. Yine bu süreleri borçlanma gibi bir durum şu anda söz konusu değildir.
  Ancak aynı sigorta sicil numarasını ömür boyu kullanabilirsiniz. Ayrıca bayanlarda doğum borçlanması yapacaklar için aranan ve birinci şart olan doğumdan önce kapsamında tescili yapılmış olmak şartının oluşmasında işe yaramaktadır. Yani stajyerlikten dolayı girişi yapılmış olan bayanlar bu girişten sonra doğum yapmışlarsa doğum borçlanması hakları bulunmaktadır.
  2005'teki girişinizden dolayı 60 yaş ve 7000 prim günden tam, en az 4500 prim gün, 25 yıl ve 60 yaştan kısmi emeklilik şartlarına tabisiniz.

  İşyerinin aracını özel işlerde kullanıyorum. Trafik cezası yersem kim öder? İşveren beni bu nedenle işten çıkartabilir mi? A.Y.
  Sizin şahsi bir hatanızdan dolayı şirket zarara uğramış ise uğranılan bu zarar size rücu edilebilir. Ancak bu gerekçe ile işveren sizi tazminatsız işten çıkartamaz. Ama sürekli hata yapıyor iseniz ve bu durum da yaptığınız işi etkiliyor ise bu konuda yazılı olarak uyarıldığınız halde hata yapmaya devam ediyorsanız işveren haklı nedenle sizi işten çıkartabilir.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Staj süreleri ve çıraklık sigortası emekliliği etkiler mi?

  EY | Assurance | Tax | Transactions | Advisory

  About EY

  EY is a global leader in assurance, tax, transaction and advisory services. The insights and quality services we deliver help build trust and confidence in the capital markets and in economies the world over. We develop outstanding leaders who team to deliver on our promises to all of our stakeholders. In so doing, we play a critical role in building a better working world for our people, for our clients and for our communities.

  EY refers to the global organization, and may refer to one or more, of the member firms of Ernst & Young Global Limited, each of which is a separate legal entity. Ernst & Young Global Limited, a UK company limited by guarantee, does not provide services to clients. For more information about our organization, please visit ey.com.

  © 2019 EYGM Limited. All Rights Reserved.

  EYG/OC/FEA no.

  ED MMYY

  This material has been prepared for general informational purposes only and is not intended to be relied upon as accounting, tax, or other professional advice. Please refer to your advisors for specific advice.

  Yazı kaynağı : www.ey.com

  Staj süreleri ve çıraklık sigortası emekliliği etkiler mi?

  Staj Sigortası Başlangıç Sayılacak mı 2021 ( Güncel )

  Erken emeklilikte yeni fırsat! Staj sigortasıyla... - Günün Haberleri

  Yüzlerce kişiye emeklilik kapısını açtı! O süre kadar geri çekiliyor - Ekonomi Haberleri

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap