Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  chp mersin milletvekili aday adayları 2023

  1 ziyaretçi

  chp mersin milletvekili aday adayları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Engin Özkoç, Mersin Milletvekili Aday Adayları İle Görüşecek.

  Engin Özkoç, Mersin Milletvekili Aday Adayları İle Görüşecek.

  CHP Genel Merkezi, 14 Mayıs seçimlerinde önseçim uygulamasını rafa kaldırmış, aday listelerinin merkez yoklamasıyla belirleneceğini duyurmuştu.

  Bu karar parti tabanında tepki çekerken, aday belirleme için komisyonlar bile kuruldu. Aday belirleme süreci için sekiz kişilik komisyon kuruldu.

  Komisyonda; CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan yardımcıları Veli Ağbaba, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı, Muharrem Erkek, Bülent Tezcan yer aldı.

  Mersin milletvekili listesinde aday adaylarıyla görüşecek isim de belli oldu. Buna göre CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Mersin milletvekili aday adaylarıyla görüşüp, raporlandıracak.

  Yazı kaynağı : www.mersinportal.com

  Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğundan, ‘AKP milletvekili aday adayıyım’ açıklaması

  Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğundan, ‘AKP milletvekili aday adayıyım’ açıklaması

  Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğundan, ‘AKP milletvekili aday adayıyım’ açıklaması

  Mersin'in Silifke İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, halen görevinin başında olmasına rağmen AKP Karaman Milletvekili aday adaylığını sosyal medya üzerinden paylaştı. Konuyu bir soru önergesiyle meclis gündemine taşıyan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Bu davranışın altında 'Nasıl olsa İktidar partisinden aday adayıyım, bana bir şey olmaz' anlayışı yatmaktadır" dedi.

  Mersin'in Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü koltuğunda oturmayı sürdüren Mustafa Sezgin, sosyal medya hesabından “AKP Karaman milletvekili aday adaylığı” nı açıkladı. Konuyu bir soru önergesiyle meclis gündemine taşıyan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Bu davranışın altında ‘Nasıl olsa İktidar partisinden aday adayıyım, bana bir şey olmaz' anlayışı yatmaktadır” dedi.

  “BU SADECE BİR ÖRNEKTİR”

  657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun “Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık” başlıklı 7. Maddesini hatırlatan CHP'li Başarır, “Maalesef bu iktidar döneminde, bürokraside ‘devlete sadakat’ değil ‘hükümete sadakat’ anlayışı öne çıkmıştır. Bu durum devletin kendi iç mekanizmasını bozmaktır; liyakat ilkesini sadakat anlayışına çevirmektir. Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü sadece bir örnektir. Hemen hemen her gün medya üzerinden buna benzer olayları okumaktayız” ifadelerini kullandı

  “BÖYLE ZİHNİYET OLUR MU?”

  Milli Eğitim Bakanı’na seslenen CHP'li Başarır, “Böylesine önemli bir kurumda önemli bir görev ifa eden birinin kanun bilmezliğine mi yanayım yoksa böyle birine çocuklarımızın eğitimini emanet eden zihniyete mi yanayım? Neye yanayım? Böyle zihniyet olur mu? Allah bilir bu kişinin siyasi parti üyeliği de vardır. Sanırım İlçe Mili Eğitim Müdürü, ‘Partili Cumhurbaşkanı varsa partili İlçe Milli Eğitim Müdürü neden olmasın’ diye düşünmüştür” şeklinde konuştu.

  “SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?”

  Konuya ilişkin yazılı soru önergesi veren CHP'li Başarır, önerge gerekçesinde şunları yazdı:

  “Silifke İlçe Mili Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin hala görevinin başındayken ve yasal seçim takvimi ortada yokken sosyal medya hesaplarından AK Parti Karaman milletvekili aday adaylığını paylaşmaktan çekinmemiştir. Bilindiği üzere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun; ‘Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık” başlıklı 7. Maddesinde ; ‘Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar' ifadeleri yer almaktadır.”

  Başarır'ın meclise verdiği soru önergesinde yanıt istediği sorular şunlar:

  -İlgili kanunlara açıkça aykırı davranış ve eylemde bulunan Silifke İlçe Mili Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin hakkında idari ve adli soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmışsa sonuçları ne olmuştur? Başlatılmamışsa gerekçeleri nelerdir?

  -Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin daha seçim takvimi dahi açıklanmamışken bir siyasi parti logosu altında milletvekili aday adaylığını hangi cesaretle sosyal medya üzerinden paylaşmıştır? Bu cesaretin altında iktidar partisinin yargı üzerindeki etkisi ve baskısı mı yatmaktadır?

  -657 sayılı kanundan bihaber olan Mustafa Sezgin'in siyasi parti üyeliği de var mıdır?

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Gönlünüzdeki 2023 Mersin Milletvekili adayı anketimiz rekora koşuyor!

  Gönlünüzdeki 2023 Mersin Milletvekili adayı anketimiz rekora koşuyor!

  Lider gazetesi, Lider TV ve www.lidersecimanketi.com ‘un düzenlediği 2023 Gönlünüzdeki Mersin Milletvekili Adayları Kimler? Anketimize 2 günde 5422 kişi Telefonlarından SMS atarak katıldı.

  2023 Gönlünüzdeki Mersin Milletvekili Adayları Kimler? Adlı Anketimizde amacımız Mersin’e hizmet etmek isteyenleri tanıtmak ayrıca vatandaşın gönlündeki adayı ön plana çıkarmak

   ANKETİMİZE OY KULLANMAK İÇİN ADRESİMİZ

  https://lidersecimanketi.com/

  Yazı kaynağı : www.lidergazetesi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap