Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ceyhan belediye başkanı kimdir

  1 ziyaretçi

  ceyhan belediye başkanı kimdir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem oldu!

  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem oldu!

  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem oldu!

  Yüksek Seçim Kurulu tarafından 26 Mart'ta mazbatası iptal edilen Kadir Aydar'dan boşalan Ceyhan Belediye Başkanlığı için bugün seçim yapıldı. Ceyhan Belediye Meclisi'nde yapılan seçimi Millet İttifakı'nın adayı Hülya Erdem kazandı. Ceyhan'da Adana'nın ilk kadın belediye başkanı seçilen Hülya Erdem duygulu anlar yaşadı.

  Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın görevden alınmasının ardından seçime gidildi. Seçimde Millet İttifakı’ndan CHP Meclis Üyesi ve Ceyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Hülya Erdem ile Cumhur İttifakından Hakan Uçaral aday oldu.

  3. TURDA SEÇİM TAMAMLANDI

  Ceyhan Belediye Başkanlığı için yapılan meclis seçimi toplamda 3 turda tamamlandı. İlk Turda; Hülya Erdem 17, Hakan Uçaral 12 oy alırken 2 oy boş çıktı. İkinci Turda; Hülya Erdem 16, Hakan Uçaral 12 oy alırken 3 oy boş çıktı.

  3. tur oylama sonunda ise 18 oy alan Hülya Erdem Ceyhan Belediye Başkanı seçildi. Hakan Uçaral ise 13 oy aldı.

  ADANA’NIN İLK KADIN BAŞKANI OLDU

  Ceyhan’da Adana’nın ilk kadın belediye başkanı seçilen Hülya Erdem duygulu anlar yaşadı. Ceyhan’a gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da “Beklenen bir sonuçtu” dedi.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem kimdir? Hülya Erdem hayatı ve biyografisi..

  Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem kimdir? Hülya Erdem hayatı ve biyografisi..

  "Ceyhan'a kadın eli değiyor. Bu önemli ve güzel ilçemizi evim gibi pırıl pırıl yapacağım" diyen Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem vatandaşlar tarafından araştırılıyor ve merak ediliyor. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem kimdir? Hülya Erdem hayatı ve biyografisi..

  CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI HÜLYA ERDEM KİMDİR?

  Hülya Erdem 1968 yılında Ceyhan'da doğdu. Adana Ceyhan'ın ilk kadın belediye başkanı olan Hülya Erdem; Ercan Erdem ile evlidir ve 2 kız annesidir. İlk öğrenimini Remzi Oğuz Arık İlkokulu'nda yapan Erdem, orta öğrenimini Yaltır Kardeşler Ortaokulu'nda ve lise öğrenimini de Endüstri Meslek Lisesi'nde, Ceyhan'da okudu.

  HÜLYA ERDEM HAYATI VE BİYOGRAFİSİ

  1988 yılında Ceyhan Kaymakamlığı'nda İdare Memuru olarak göreve başlayan Hülya Erdem daha sonra 1999 yılında 20 yıl boyunca sürdürdüğü Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü görevine atandı. Ceyhan Tut Elimi Derneği'nde gönüllü olarak aktif görev aldı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ceyhan Belediyesi Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevi sorumluluğunu aldı. 6 Nisan 2020'de yapılan Ceyhan Belediyesi Meclis seçimi ile Ceyhan Belediye Başkanı seçildi.

  Ceyhan spor Kulübü Başkanlığı ve Ceyhan Belediyesi Kadın Basketbol Kulübü Başkan Yardımcılığı görevleriyle sporda da aktif rol alan Hülya Erdem bu görevleri ile Ceyhan spor kulüplerinde yöneticilik yapan ilk kadın oldu. Adana'nın Ceyhan ilçesinde CHP'li Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın görevden alınmasının ardından meclis üyeleri arasında yapılan seçimle koltuğa oturan Hülya Erdem, yöneticiliğini yaptığı her iki takım da bulundukları liglerde şampiyonluk adayıdır.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Ceyhan'ın yeni belediye başkanı Hülya Erdem oldu

  Ceyhan'ın yeni belediye başkanı Hülya Erdem oldu

  Ceyhan'ın yeni belediye başkanı Hülya Erdem oldu

  Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatasının iptal edilmesinin ardından belediye meclisinde yapılan seçimi Millet İttifakı’nın adayı Hülya Erdem kazandı

  HABER MERKEZİ

  Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatasının iptalinin ardından Ceyhan Belediye Meclisi'nde yeni belediye başkanını belirlemek üzere seçim yapıldı.

  Seçimi Millet İttifakı'nın adayı Hülya Erdem kazandı.

  İlk tur oylamada Hülya Erdem 17 oy, Hakan Uçaral 12 oy almış, 2 oy geçersiz olmuştu.

  İkinci turda Hülya Erdem 16 oy, Hakan Uçaral 12 oy aldı ve üçüncü tur oylamaya geçildi.

  Üçüncü turda ise Hülya Erdem 18 oy alarak Ceyhan Belediyesi’nin yeni başkanı oldu

  Ceyhan Belediye Meclisi’ndeki sandalye dağılımı: 14 CHP, 4 İYİ Parti, 5 MHP, 7 AKP ve 1 bağımsız üyeden oluşuyor.

  Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatasının iptal edilmesinin ardından Millet İttifakı’nın güç birliğini arttırdığını belirten meclis üyeleri; “Bu olaydan sonra birlik ve beraberliğimiz daha çok artmıştır. Millet İttifakı olarak bizler daha çok kenetlendik. Pazar günü bu birlikteliği tüm Ceyhan’a göstereceğiz. Ceyhanlı hemşehrilerimiz hiç meraklanmasın. Bizler biriz ve beraberiz” açıklamasında bulunmuştu.

  Yazı kaynağı : www.birgun.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap