Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  cevizin içindeki zarın faydaları

  1 ziyaretçi

  cevizin içindeki zarın faydaları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Cevizin İç Kabuğunun Faydaları Nelerdir? Cevizin İçindeki Zar Nelere İyi Gelir?

  Cevizin İç Kabuğunun Faydaları Nelerdir? Cevizin İçindeki Zar Nelere İyi Gelir?

  Ceviz iç kabuğu antioksidan bakımından en zengin gıdalardan bir tanesidir. 

   Cevizin İç Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

   1) Öksürüğü Keser

   Cevizin iç kabuğu sahip olduğu besin değerleri ile birlikte bronşları yatıştırır. Özellikle sürekli olarak kronik bir öksürüğü bulunan kişiler için cevizin iç kabuğu tüketilmesi önerilmektedir. Cevizin iç kabuğu doğal bir öksürük kesicidir. Bronşları rahatlattıktan sonra kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Eğer sizin de öksürük şikayetiniz varsa cevizin iç kabuğunu tüketerek bu tarz şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

   2) Balgam Söker

   Ceviz iç kabuğu antioksidan içerir. Ayrıca bu besin kaynağı doğal bir balgam sökücüdür. Balgam şikayeti yaşayan kişiler için tavsiye niteliğinde olarak cevizin iç kabuğu önerilmektedir. Cevizin iç kabuğu balgamı tamamen söker ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Gündelik yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren bu şikayetinizden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

   3) Alzaymır Hastalığına İyi Gelir

   Ceviz beyin sağlığı açısından da önemli bir besin kaynağıdır. Bundan dolayı alzaymır hastalığı olan kişiler ya da alzaymıra meyilli olan yaşlı kişiler için cevizin iç kabuğunun tüketilmesi önemlidir. Cevizin iç kabuğu hafızayı güçlendirir ve böylece alzaymır hastalığının belirtilerini yaşanmasını önler. Bundan dolayı cevizin iç kabuğu tüketilmesi doktorlar tarafından da önerildiği bilinmektedir.

   Cevizin İçindeki Zar Nelere İyi Gelir?

   Cevizin içindeki zar tam anlamı ile bir şifa deposu olarak bilinmektedir. Özellikle cevizini içindeki zar kanser gibi hastalıkların önüne geçmesini sağlar. Düzenli olarak tüketildiği takdirde kanserli hücrelerin oluşumunu engeller. Kanser hastaları için de yine aynı şekilde cevizin içindeki zar tüketilmesi önerilir. Cevizin içindeki zar insan sağlığı açısından oldukça faydalı olarak bilinmektedir. 

   Akciğeri Temizler

   Cevizin içindeki zar çoğu zaman atılmaktadır. Fakat tam anlamı ile bir akciğer temizleme kürü olduğunu biliyor muydunuz? Cevizin içindeki zarı kaynatarak için. Bu zar akciğerlerinizin daha temiz olmasını sağlayacaktır. Eğer sigara kullanıyorsanız sigaranın yaratmış olduğu tahribatları yine ceviz iç kabuğu temizleyecektir. Cevizin içindeki zarını evde hazırlayarak tüketmek oldukça kolay ve zahmetsizdir. 

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Cevizin içinde bulunan zar şifa dağıtıyor!

  Cevizin içinde bulunan zar şifa dağıtıyor!

  Cevizin insan sağlığına faydası olduğu kadar iç kabukları yani perdeleri de hem akciğere yararlı hem de öksürüğe karşı etkili.

  Cevizi kırdıktan sonra içinden çıkan perde görünümlü kabuklar görünüm itibari ile zaten akciğere benziyor ve ceviz zarı da denilen bu kısımdan elde edilen kür akciğeri temizliyor. Bu yazıyı okuduğunuzda, sağlıklı nefes alıp vermenizi ve öksürükten kurtulmanızı sağlayacak ceviz zarı (perdesi) suyunu evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

  Ceviz perdesi suyu nasıl hazırlanır?

  Cevizi tükettikten sonra iç kabuklarını atmayın, saklayın. Ceviz perdesi suyunu hazırlamak istediğinizde bir büyük fincan ayarında suyu kaynatın. 1 tutam ceviz perdesini kaynamış suya atın. Yaklaşık 2-3 dakika, suyun rengi değişene kadar bekleyin. Ceviz perdesi suyunu her gün bir bardak içebilirsiniz.

  Ceviz perdesi suyunun faydaları!

  En az ceviz kadar faydalı olan cevizin iç kabuklarının faydaları ise şöyle:

  Öksürük için ceviz perdesi çayını tükettiğinizde öksürüğün kesildiğini göreceksiniz.

  Bu çay aynı zamanda kanı temizliyor.

  Astım rahatsızlığı olanların tüketmesi öneriliyor.

  Ceviz perdesi suyu, iyi bir balgam söktürücü olarak biliniyor.

  Bu su aynı zamanda bağışıklığı güçlendiriyor, vücuttaki mikropları öldürüyor.

  Antik Kuruyemişonline mağazasından satın alacağınız ürünler avantajlı fiyatlara kapınıza geliyor. Hemen sipariş verin, indirimli alışverişin keyfini çıkarın.

  Yazı kaynağı : www.antikkuruyemis.com

  Cevizin içindeki zar şifa dağıtıyor! O kısmı ayıklayıp atıyoruz ama...

  Ceviz Perdesi Zarı Neye İyi Gelir? Ceviz İçi Zarı Nasıl Kaynatılır?

  Ceviz İçi Zarı | Ceviz Kabuğunun Faydaları| Ceviz Kabuğu Suyu Nasıl Kullanılır

  Ceviz Zarının Faydaları nelerdir?

  *Cevizin şekil itibariyle beyine benzediği ve beyin gelişimi için en etkili mineral ve yağları içeren bir yemiş olduğu, bilimsel olarak da ispatlanmış bir gerçek. Yine cevizin dış sert kabukları ve hatta dış yeşil kabukları da saçlardan cilde, kemiklerden dişlere vücudumuza her anlamda iyi geldiği de bilinmektedir.

  *Peki, cevizin içinde ve cevizleri ayıran bir perde olan, görünüş olarak da ciğerlere benzeyen ceviz zarının öksürüğe çok iyi geldiğini duymuş muydunuz?

  *Evet, bir ceviz düşünün ki içi ve dışı ile her derde deva…

  Ceviz Zarı Nasıl Kullanılır?

  *Cevizin içinden çıkan ince zar kabuklardan bir avuç alıp 1 litre suda kaynatın ve ılık bir şekilde sabah akşam için. Etkisini hemen görecek ve şiddetli öksürükten kurtulacaksınız.

  *Arzu ederseniz ceviz kabuğu suyu içerisine bir kaşık bal da ilave edebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : msngida.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap