Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  capa tip fakultesi mezuniyet toreni

  1 ziyaretçi

  capa tip fakultesi mezuniyet toreni bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çapa Tıp birincisinin ayakta alkışlanan konuşması: Bu diyarda kalacağız

  Çapa Tıp birincisinin ayakta alkışlanan konuşması: Bu diyarda kalacağız

  Batmanlı Mervenur Uçar, birinci olarak girdiği İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nden yine birincilikle mezun oldu.

  Üniversitede düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Uçar yaptığı konuşma ile törene damgasını vurdu.

  "Ülkeyi, bu topraklara borcunu ödeyenler kalkındıracak"

  Çapa Tıp Fakultesi Mezuniyet töreninde konuşan okul birincisi Uçar, törende şu ifadelere yer verdi:

  "Hekimliğin en başta bir vicdan meselesi olduğunu vurgulayan değerli hocalarımıza asistanlarımıza teşekkür ediyoruz. Rasim Özdenören’in deyimiyle, hem bu deveyi güdecek, hem bu diyarda kalacağız. Çünkü deve de bizim diyar da..."

  Uçar'ın bu sözleri salonda töreni izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Çapa Tıp Fakültesi Mezuniyet töreninde konuşan okul birincisinin o sözleri dakikalarca ayakta alkışlandı

  Çapa Tıp Fakültesi Mezuniyet töreninde konuşan okul birincisinin o sözleri dakikalarca ayakta alkışlandı

  Batmanlı Mervenur Uçar, birinci olarak girdiği Çapa Tıp Fakültesi'nden yine birincilikle mezun oldu. Üniversitede düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Merve Nur Uçar yaptığı konuşma ile törene adeta damgasını vurdu.

  Çapa Tıp Fakultesi Mezuniyet töreninde konuşan okul birincisi Merve Nur Uçar törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı. Hekimliğin en başta bir vicdan meselesi olduğunu vurgulayan değerli hocalarımıza asistanlarımıza teşekkür ediyoruz.

  Okulunu birincilikle bitiren Merve Nur Uçar yaptığı konuşmada kullandığı şu ifadeler ise salondaki herkesin takdirini topladı.

  "Rasim Özdenören'in dediği gibi hem bu deveyi güdecek hem bu diyardan gitmeyeceğiz… " dedi. Uçar'ın bu sözleri salonda töreni izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

  Çapa Tıp Fakültesi Mezuniyet töreninde konuşan okul birincisinin o sözleri dakikalarca ayakta alkışlandı | Video

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Çapa Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreninde Okul Birincisine Atfedilen Sözler

  Çapa Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreninde Okul Birincisine Atfedilen Sözler

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 195. Dönem Mezuniyet Töreninde Bölüm Birincisinin Konuşmasında “Ülkeyi Elin Memleketine Garson Kazandıranlar Değil Kendisini Okutan Büyüten Bu Topraklara Borcunu Ödeyenler Kalkındıracak” ve “‘Giderlerse Gitsinler’ Dediler Diye Gidecek, ‘Kalın, İtibarınızı Geri Vereceğiz’ Diyenlere Kanacak Hekimler Asla Değiliz” Cümlelerine Yer Verilmemiş

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 195. Dönem Mezuniyet Töreni geçtiğimiz gün düzenlendi.

  Çapa Tıp Fakültesi Mezuniyet töreninde dönem birincisi Merve Nur Uçar’ın kürsüde yaptığı aşağıdaki ifadeleri içeren konuşması basında ve sosyal medyada büyük ilgiyle paylaşıldı:

  Ancak Merve Nur Uçar’ın konuşmasını haber sitelerinde ve sosyal medyada paylaşanlar bazı eklemelerde bulunmuştu.

  Haber sitelerinde bahsi geçen konuşmada “ülkeyi elin memleketine garson kazandıranlar değil kendisini okutan büyüten bu topraklara borcunu ödeyenler kalkındıracak.” ifadesini kullanıldığı ileri sürülse de, bölüm birincisinin bu yönde bir cümle sarf etmediği anlaşılıyor.

  “İstanbul Tıp Fakültesi 2022 mezunları” adına farklı mezunlar tarafından yapılan konuşmada geçen “‘Giderlerse gitsinler’ dediler diye gidecek, ‘Kalın, itibarınızı geri vereceğiz’ diyenlere kanacak hekimler asla değiliz.” cümlesinin de bölüm birincisinin konuşmasında geçtiği iddia edilmişti.

  Aşağıdaki bağlantıda sunulan etkinlik kaydının tamamı izlendiğinde 1:58:24 – 2:16-35 arasında bölüm birincisinin konuşmasının akabinde kendisine bölüm birinciliği plaketinin takdiminin ardından “şimdi de 2022 mezunları konuşuyor” anonsuyla “dönem mezunları konuşması”nda 3:07:55’de ilgili cümlenin geçtiği görülüyor.

  İstanbul Tıp Fakültesi 2022 mezunları. 6 sene önce umut ve heyecanla girdiğimiz fakültemizden bugün yorgun, hüzünlü ama her zamankinden daha gururlu iyi hekimler olarak mezun oluyoruz” cümlesiyle başlayan farklı öğrencilerin seslendirdiği konuşmadan ilgili bölüm şöyleydi:

  Söz konusu konuşma anında bölüm birincisi Merve Nur Uçar’ın kürsüde olmadığı, elinde mikrofon bulunmadığı ve haliyle mezkûr ifadelerin kendisi tarafından dile getirilmediği görülebiliyor.

  istanbul tip fakultesi 195 yil mezuniyet toreni

  Her ne kadar bölüm birincisine ait olmadığı ileri sürülse de, tüm mezunlar adına yapılan bu konuşmanın -ilgili cümlenin ardından alkışladığı da görülen- bölüm birincisinden ayrı düşünülemeyeceği söylenebilir.

  Yazı kaynağı : www.malumatfurus.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap