Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  burun akmasına ne iyi gelir

  1 ziyaretçi

  burun akmasına ne iyi gelir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Burun akıntısı nasıl geçer? Burun akıntısına ne iyi gelir?

  Burun akıntısı nasıl geçer? Burun akıntısı COVID-19 belirtisi midir?

  Burun akıntısı nasıl geçer? Burun akıntısı COVID-19 belirtisi midir?

  Burun akıntısı nedenleri nelerdir?

  Burun dokularını tahriş eden veya alevlendiren herhangi bir şey burun akıntısına neden olabilir. Soğuk algınlığı ve grip gibi enfeksiyonlar, alerjiler ve çeşitli tahriş edici maddeler burun akıntısı şikayetine yol açabilir. Bunlarla birlikte daha nadir olarak polipler, tümör veya migren benzeri baş ağrıları da burun akıntısına neden olabilir. Ayrıca bazı kişilerde belirgin bir neden olmaksızın kronik olarak burun akıntısı şikayeti ortaya çıkabilmektedir.

  Burun akıntısının nedenleri şöyle sıralanabilir:

  Soğuk algınlığı: Üst solunum yollarında (burun ve boğazda) gelişen viral bir enfeksiyon olan soğuk algınlığı sırasında yaklaşık bir hafta boyunca burun akıntısı, boğaz ağrısı, hapşırma ve öksürük şikayeti gelişebilir.

  Grip: Özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde yaygın şekilde görülebilen influenza A ve B virüslerinin grip soğuk algınlığından daha uzun sürer. Grip’e genellikle ateş, halsizlik kas ağrıları ve burun akıntısı eşlik edebilir.

  Sinüs enfeksiyonu: Alnın ve yanakların arkasındaki hava dolu alanlar mukusla dolabilir ve enfeksiyon kapabilir.  

  Alerjiler: Polen veya evcil hayvan kepeği gibi yaygın alerjenlere duyarlılık, kronik burun akıntısının yanı sıra kaşıntılı gözlere de sebep olabilir. Alerjisi olan kişinin vücudu histamin adı verilen bir kimyasal salgılar. Salgılanan histamin burundaki mukus bezlerini tetikleyerek üretimi hızlandırır ve burun akıntısına neden olur. 

  Bazı çevresel alerjik olmayan rinit tetikleyicileri ise şunları içerir:

  Herkesin potansiyel tetikleyicilere farklı tepki verdiği ve belirli bir tetikleyicinin burun akıntısına neden olmasının nedeninin her zaman açık olduğu unutulmamalıdır.

  Not: Alerjik veya alerjik olmayan rinit kronikleşirse, bu durum bakteriyel enfeksiyon kapma riskini artırabilir. Böyle bir durumda vakit kaybedilmeden bir doktora başvurulmalıdır.

  Soğuk hava: Kuru ve soğuk havalarda gerçekleşen mukus üretimi bu sert havaya karşı vücudun doğal korumasıdır.

  Soğuk havada yapılan egzersizin kan akışını artırması burundaki ve akciğerlerdeki mukusu geçici olarak hızlandırır.

  Mesleki maruziyetler: Kimyasal tahriş edici maddelere maruz kalmak da burun akıntısına neden olabilir.

  Reçeteli bazı ilaçlar: Yüksek tansiyon veya sertleşme bozukluğu gibi durumlar için kullanılan bazı ilaçlar burun akıntısına neden olabilir.

  Ağlamak: Duygusal bir an sırasında üretilen gözyaşları da burun akıntısına sebep olabilir.

  Kitleler veya polipler: Nadir olarak burun pasajlarında saklanan bir kitle de burun akıntısının altında yatan neden olabilir. Nazal polipler, burunda ve sinüslerde büyüyebilen yumuşak sarı renkli oluşumlardır. Jöle benzeri bir kıvama sahiptirler, iltihaplı hücrelerden oluşabilir ve kronik burun akıntısına yol açabilir.

  Uyku apnesi maskeleri: Uyku apnesi için kullanılanlar gibi pozitif basınçlı solunum makineleri rutin kullanım sırasında burun akıntısına neden olabilir.

  Hormonal nedenler: Hormonal dengesizlikler de burun akıntısına neden olabilir. Hormonal rinit hamile kadınlarda sık görülen bir semptomdur. Bunun nedeni, hamileliğin büyük hormonal değişikliklerin olduğu bir dönem olmasıdır. Hamile kadınların %39'u burun akıntısı ve burun tıkanıklığı yaşayacaktır. Menopoz, ergenlik ve kontraseptif kullanımı da hormonal rinite yol açabilir.

  Burun akıntısı semptomları nelerdir?

  Burun akıntısının ana semptomu, burun pasajlarında üretilen aşırı mukustur. Bu aşırı mukus burun geçişlerini tıkayarak burundan nefes almayı zorlaştırır.

  Burun akıntısının bazı semptomları şunlardır:

  Bazı ciddi vakalarda çok fazla sümkürmekten dolayı burun kanaması yaşanabilir. Ayrıca uzun süreli burun akıntısı boğaz ağrısı veya larenjit ile sonuçlanabilir.

  Burun akıntısı nasıl tedavi edilir?

  Burun akıntısı şikayeti birkaç gün içinde kendiliğinden düzelmezse özellikle burun akıntısıyla birlikte gelişen aşağıdaki durumlarda vakit kaybedilmeden bir doktora görünmek gerekmektedir.

  Doktorun burun akıntısı şikayetiyle gelen hastalardan cevabını öğrenmek isteyeceği bazı sorular şunlar olabilir:

  Doktor sinüzit gibi bakteriyel bir enfeksiyondan şüphelenebilir. Kulak burun boğaz doktoru nazofaringolaringoskopi prosedürüyle semptomlara neden olan bir kitle veya yapısal bir anormallik olup olmadığını öğrenmek isteyebilir.

  Burun akıntısını yönetmeye yardımcı olmak için çeşitli reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar vardır. Doktor gözetiminde kullanılabilen magnezyum ve çinko takviyeleri içeren burun spreyleri, hücrelerin ve burun geçiş yolunun açılmasına yardımcı olabilir.

  Burun akıntısı nasıl geçer?  Burun akıntısı tedavisi için doğal yöntemler nelerdir?

  Burun akıntısının nedeninin bakteriyel veya viral bir enfeksiyon olduğu durumlarda, bir doktora görünmek gerekmektedir. Zira evde yapılabilecek uygulamalar ve reçetesiz satılan ilaçlar, burun akıntısına neden olan virüs veya bakterilerle doğrudan savaşmaz yalnızca semptomları hafifletebilir.

  Alerjik rinitin yol açtığı burun akıntısı şikayetinden kurtulmak için en iyi yol vücutta salgılanan histamin düzeylerini azaltmaktır.  Alerjik rinitten kaynaklanmayan özellikle soğuk algınlığı grip gibi viral bir enfeksiyona bağlı gelişen burun akıntılarına iyi gelebilecek bazı uygulamalar şöyle sıralanabilir:

  Bol sıvı tüketilmelidir: Bol sıvı tüketilmesi burun dokularının nemli kalmasına yardımcı olabilir ve bu durum da tıkanıklığı gevşetebilir. Bazı çaylar hafif dekonjestan olan otlar içerir. Normal siyah veya kırmızı çay yerine kafeinsiz papatya, zencefil veya nane çayı da tüketilebilir. Bu bitkiler burundaki tıkanıklığı hafifletebilecek anti-inflamatuar ve antihistaminik özellikler içerir.

  Sıcak içecekler soğuk içeceklerden daha etkilidir. Nitekim hava yollarının açılmasına ve tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olabilecek olan şeyler ısı ve buhardır.

  Sıcak duş almak: Sıcak bir duşun buharını solumak, burun tıkanıklığınızı gidermeye yardımcı olabilir. Duş alındıktan hemen sonra burun sümkürülmelidir.

  Uçucu yağlar: Okaliptüs, nane, çay ağacı (melaleuca) ve kekik yağları dekonjestan özelliklere sahip olabilir. Bunlar doğrudan soluyarak veya banyo sırasında kullanılabilir.

  Nemlendirici kullanmak: Bulunulan ortamın bağıl nemi yüzde 40-50 civarında tutulmalıdır zira nem ortamı yüksekse, toz akarlarının ve küfün gelişeceği bir ortam yaratılmış olur.

  Zencefil tüketimi: Zencefil, öksürük, burun akıntısı ve burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olabilecek antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahiptir.

  Sarımsak tüketimi: Bir diş sarımsak çiğneyip yutmak da burun akıntısına iyi gelebilir. Nitekim sarımsağın içeriğinde bulunan allisin, burun akıntısı semptomlarına neden olan mikroplarla mücadele edebilecek antiviral, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir.

  Yüze günde birkaç kez ılık ıslak bir bez sürülmelidir: Bu durum kuru havadan tahriş olabilecek sinüsleri rahatlatmaya yardımcı olabilir.

  Bunlarla birlikte burun akıntısına iyi gelebilecek diğer şeyler şöyle sıralanabilir:

  Burun akıntısı nasıl önlenir?

  Burun akıntısı COVID-19 belirtisi midir?

  Evet. Burun akıntısı ve burun tıkanıklığı koronavirüs belirtileriolabilir. Covid-19’un diğer yaygın semptomları şunları içerir: 

  Sabahları burnum neden akıyor?

  Sabahları burun akıntısı genellikle alerjik rinitten kaynaklanır. Alerjik rinit bir başka deyişle saman nezlesi bir çeşit alerjene maruz kalınması nedeniyle mukus zarlarının şişmesine ve mukus üretimine neden olabilir.  

  Burun akıntısı burun kanamasına yol açar mı?

  Burun akıntısı çoğu zaman burun kanamasına neden olmaz. Bununla birlikte, sümkürmenin sık sık tekrarlanması, şişmiş ve hassas mukoza zarlarını tahriş edebilir. Bu durum da burun kanamalarına neden olabilir.

  Burun akıntısı bulaşıcı mıdır?

  Burun akıntısı; soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklarla ilişkili olarak geliştiyse bulaşıcı olabilir. Alerjik nedenlerle gelişen burun akıntısı ise bulaşıcı değildir.

  Burundan berrak renkte sıvı gelmesi ne anlama geliyor?

  Bu durum burun akıntısının belirtisidir. Berrak burun sıvısı soğuk havalarda yaygın olarak görülür. Alerji veya enfeksiyonun neden olduğu diğer burun akıntısı türleri de burun akıntısının spesifik nedenine bağlı olarak berrak veya renkli olabilir.

  Mukusun görevi nedir?

  Solunum yollarının düzgün çalışması için normal ölçütte mukus gereklidir. Nitekim mukus sadece zararlı parçacıkların ciğerlere girmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda bakterileri yok etmeye yardımcı olan antikorlar da içerir. Mukus bezlerini besleyen sinirler aşırı aktif hale geldiğinde ise bu bezler vücudunun ihtiyaç duyduğundan fazlasını üretebilir. Aşırı burun akıntısı ise bağışıklık sistemi güçlü olmayan özellikle sigara içen ve sigara dumanına maruz kalan kişilerde bronşit, sinüzit gibi ikincil enfeksiyonlara neden olabilir.

  Öte yandan yoğun mukus akıntısı orta kulak iltihabı gelişmesine, kulak ağrısına da zemin hazırlayabilir.

  Anksiyete burun akıntısına neden olabilir mi?

  Anksiyete ve uzun süreli stres, bağışıklık sistemini bozarak burun akıntısına neden olabilir. Burun akıntısı ciddi bir endişe olmasa da, kişinin kaygı ile yaşadığı sıkıntıyı artırır.

  Memorial Tıbbi Yayın Kurulu tarafından hazırlanmıştır.

  Yazı kaynağı : www.memorial.com.tr

  Burun Akıntısı Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? 7 Çözüm

  Burun Akıntısı Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir? 7 Çözüm

  Evde Burun Akıntısını Kesen Doğal Yöntemler

  Şüphesiz her insanın yaşadığı bir durumdur burun akıntısı. Güneşe çıktığında burnu akanlar, enfeksiyon günlerinde yanından kutu kutu peçete ayırmayanlar, ah bir de duygusallıktan burnu akanlar için faydalı bir yazı hazırladık. Bu yazımızda burun akıntısına çözüm bulacaksınız.

  Burun Akıntısı Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

  Burun akıntısı durdurmak için neler gereklidir tek tek listeledik. Çevresel ve biyolojik faktörlerden dolayı yaşanan burun akıntısı kesin çözüm önerileri burada. Yazımızı okuduğunuzda gerçekten rahat bir nefes alabilirsiniz. Burun akıntısı kesmek için ne yapmalıyım diyenleri buraya alalım. İşte en doğal yöntemlerle burun akıntısını durduracağınız bilgiler!

  En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için lütfen doktor desteği alınız.

  Burun Akıntısı Nasıl Geçer, Ne İyi Gelir?

  1) Tuzlu Su

  2) Hardal Yağı

  Hardal Yağının Bilmediğiniz 10 Faydası, Kullanımı

  3) Zencefil

  Zencefil Faydaları, Çayından Macununa Mucize Etkileri

  4) Limonlu Su

  Limonlu Suyun Hiç Duymadığınız 15 Faydası

  5) Sarımsak

  Sarımsağın Faydaları Nelerdir? Sarımsak Yutmanın Faydaları

  6) Okaliptüs Yağı

  Okaliptus Yağının 12 Mucizevi Faydası

  7) Tere

  Tere Otunun Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Nasıl Tüketilir?

  Burun Akıntısına İyi Gelen Diğer Tavsiyeler

  Bebeklerde Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

  Bebeklerde grip, nezle ve alerji nedeniyle de burun akıntısı yaşanmaktadır. Belirli bir yaşa kadar ilaç kullanma konusunda hassas olan anneler için bitkisel önerilerimiz olacak. Bebekler burun akıntısını gidermek için şu tavsiyelerimiz sizlere yardım edebilir:

  En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için lütfen doktor desteği alınız.

  Burun Akıntısını Kesen İlaçlar

  Burun akıntısı sizi rahatsız etmeye devam ediyorsa, bu defa burun akıntısına ilaç tedavisini denemelisiniz. Bitkisel yollarla geçmeyen burun akıntısı burun içini uzun süre tahriş edecektir. Bu durum da nefes almanızı etkileyebilir. Bir an önce çözüm bulmak için doktora gitmelisiniz. Doktorun önerdiği ilaçlar ile burun akıntısına neden olan enfeksiyonu yok edebilirsiniz. Ayrıca bazı damla ve burun spreyleri, eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Burun spreyleri ile burun akıntıları giderilir. Düzenli ilaç kullanımında bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

  Doktorun size önereceği bazı burun akıntısı ilaçları ise şöyle olacaktır:

  Doktor onayı olmadan ilaç kullanmayınız.

  Burun Akıntısı Neden Olur?

  Burun akıntısına neden olan diğer sebepleri şu şekilde ifade etmek daha doğru olacaktır:

  Burun Akıntısı Faydalı Mı?

  Burun Spreyi Orucu Bozar Mı?

  Burun Tıkanıklığına Etkili Çözümler

  Burun Eti Şişmesine 5 Bitkisel Tedavi

  Burun Kanaması Nedenleri, Nasıl Durdurulur? İlk Yardım

  Evde Kendi Burun Spreyinizi Kolayca Hazırlayın! En Etkili 5 Doğal Tarif

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Burun akıntısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Burun akıntısına evde doğal ve bitkisel çözüm

  Burun akıntısına ne iyi gelir, nasıl geçer? Burun akıntısına evde doğal ve bitkisel çözüm

  Kış aylarında en çok muzdarip olunan burun akıntısı aşırı burun boşalmasıdır. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan burun akıntısı insanın yaşam kalitesini oldukça düşürür. Bitki çayları tüketerek ve sıcak buhar banyosunu yaparak burun akıntısı geçirilebilir.

  Burun akıntısı akışkan, berrak bir sıvı, daha yoğun bir mukus veya bunların arasından bir kıvama sahip olabilir. Akıntı burun deliklerinden dışarıya veya boğaz arkasından geniz akıntısı şeklinde gerçekleşebilmektedir. 

  Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

  Burun akıntısı burun dokularını tahriş eden veya buradaki iltihabi süreci uyarak herhangi bir şeyden dolayı kaynaklanabilir. Burun akıntısını bazı yöntemler ile durdurmak ise mümkündür. Burun akıntısı şu yöntemler ile geçebilir:

  - Burun akıntısı akupresür ile tedavi edilebilmektedir. Burun etrafındaki alanda akupresür kullanmak burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve baş ağrısını hafifletmektedir.

  - Yüz ve buruna gün içerisinde birkaç kere ılık nemli bez uygulamak akıntının geçmesine yardımcı olabilmektedir.

  - Altta yatan nedene göre doktorlar tarafından verilen ilaç ve spreyler burun akıntısını geçirmektedir.

  - Alerjik durumlara bağlı olan akıntıları durdurmak için tetikleyici şeyler tespit edilmeli ve bunlardan uzak durulmalıdır.

  Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

  Burun akıntısı soğuk algınlığının en belirgin belirtilerinden birisidir. Evlerde uygulanacak bazı yöntemler burun akıntısına iyi gelmektedir. Bu yöntemler şunlardır:

  Buhar banyosu yapmak

  Sıcak buhar solumak, burun akıntısını azaltmaya yardımcı olan uygulamalar arasında yer alır. Buhar banyosu için ise kaynar suya çeşitli yağlardan 3 - 4 damla damlatmak suretiyle solumak yapılacak olan uygulamanın etkinliğini artırıcı rol üstlenir. Bunun için ise okaliptüs, biberiye, çay ağacı, nane, çam, adaçayı, ve kekik yağı tercih edilebilir.

  Bol miktarda sıvı tüketmek

  Burun akıntısının beraberinde burun tıkanıklığı belirtileri de söz konusuysa bol sıvı içmek oldukça büyük önem taşımaktadır.

  Sıcak bitki çayları içmek

  Sıcak olarak içilen bitki çayları burun akıntısı için genellikle soğuk şekilde içeceklerden daha fazla fayda sağlamaktadır. Zencefil, papatya, nane yahut ısırgan gibi anti inflamatuar ve anti alerjik özelliklere sahip bitkiler içeren çaylar tercih tüketilebilir.

  Zerdeçal

  Burun akıntısı dahil olmak üzere pek çok sağlık sorununa fayda sağlayan etkileri içeriğinde barındırır. Zerdeçal, oldukça güçlü bir antioksidan, antibakteriyel, anti inflamatuar ve antiviral özellikler barındırır. Bundan dolayı burun akıntısının beraberinde soğuk algınlığı tedavisinde de oldukça etkili bir yapı barındırmaktadır. Burun akıntısının giderilmesi amacıyla bir çay kaşığı toz zerdeçal, bir bardak sıcak sütle karıştırılarak yatmadan önce içilerek tüketilebilir.

  Sarımsak

  Antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahip olan sarımsak, birkaç bardak suda üç veya dört diş kıyılmış şekilde birkaç dakika kaynatılır. Üzerine bir miktar şeker eklenerek hazırlanan karışım günde iki kez içilir.

  Zencefil

  Çeşitli nedenlerle görülebilen burun akıntısını rahatlatan özelliklere sahiptir. Üzerine serpilmiş bir zencefil parçasını çiğ olarak günde 2 - 3 kez çiğnemek, burun akıntısının hafiflemesine etki eden bir sonuç ortaya koyar. Zencefil çayı için ise taze zencefil kökü ince dilimler şeklinde kesilir ve üzerine bir bardak kaynar su ilave edilir. Bu şekilde hazırlanan zencefil çayı 3 - 4 dakika demlenmeye bırakılır. Sonrasında bir miktar bal eklenerek tatlandırılıp içilir. Zencefil çayının günde üç veya dört kez içilmesi burun akıntısını rahatlatıcı bir etki yaratır.

  Okaliptüs yağı

  Rahatlatıcı etkiye sahip olan okaliptüs yağı burun akıntısı için en kesin çözümlerden biri. Tek yapmanız gereken bir mendile birkaç damla okaliptüs yağı damlatmak ve burun akıntısının sizi rahatsız ettiği anlarda bu yağı koklayarak içinize çekmek.

  Su Gibi Burun Akıntısı Nasıl Durdurulur?

  Burun akıntıları alerjik veya soğuk algınlığı gibi sebeplerden dolayı görülmektedir. Burun akıntısını durdurmak için evi nemlendirmek veya sıcak bir banyo yapılabilir. Özellikle buhar makinaları su gibi akan burun akıntısına çok iyi gelmektedir. 

  Burun akıntısı ile birlikte burun tıkanıklığı da var ise tuzlu su çözeltisi hazırlanarak burnu temizleyebilirsiniz. Bunun için 3 çay kaşığı iyot içermeyen tuz ve 1 çay kaşığı kabartma tozu karıştırılır. Bu karışım 3/4 litre kaynatılmış veya damıtılmış suya eklenir ve karıştırılır. Hazırlanan bu çözelti burun deliklerine sıkılabilir.

  Burun Akıntısının Nedenleri Nelerdir?

  Burun akıntısının pek çok nedeni olabilir. Grip, nezle, soğuk algınlığı veya alerjik durumlar burun akıntısının en yaygın nedenlerindendir. Burun akıntısına neden olan durumlar şunlar olabilir:

  - Sinüs enfeksiyonu
  - Alerjiler
  - Kronik sinüzit
  - Grip veya soğuk algınlığı
  - Burun spreylerinin çok sık kullanılması
  - Kuru hava
  - Hormonal değişiklikler
  - Burun içerisine yabancı cisim kaçması
  - Burun polipleri
  - Yüksek tansiyon, depresyon veya epileptik nöbetler
  - Mesleki astım
  - Sigara dumanı 

  Bebeklerde Burun Akıntısına Ne İyi Gelir?

  - Bebeklerin burun akıntılarına ve rahat bir uyku uyumalarına en iyi gelecek yöntem uyumadan önce ılık bir banyo yaptırılması olmaktadır.
  - Burun akıntısına iyi gelen bir diğer şey ise soğuk buhar makinaları olmaktadır.
  - Burun akıntısında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bulunduğu kapalı ortamın sürekli olarak havalandırılması olmaktadır.
  - Burun akıntısı olan bebeklerinin başlarının bir miktar kaldırılması da bebeklerin daha rahat nefes almalarını sağlamaktadır.
  - Son olarak bebeğin burnunun düzenli olarak serum fizyolojik ve aspiratör ile temizlenmesi burun akıntısını azaltmaktadır.

  Bebeklerde Burun Akıntısına iyi Gelen Doğal Yöntemler

  Bebeklerin burun akıntısını gidermek için kullanılan birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler uygulanmadan önce doktora danışılması bebeğin ayının uygun olması gerekmektedir. Bebeklerin burun akıntısı için kullanılacak doğal yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

  Burun akıntısında kullanılacak ilk yöntem zerdeçal olmaktadır. Bunun için ise bir bardak sütün içerisine bir çay kaşığı zerdeçalın koyulması yeterli olmaktadır.

  Zerdeçalın kullanılabileceği bir diğer yöntem ise dumanın solunması olmaktadır. Bunun için zerdeçalın ve keten tohumunun birlikte öğütülmesi ve daha sonrasında kavrulması gerekmektedir.

  Burun akıntısına iyi gelen yöntemlerden birisi de zencefil olmaktadır. Bunun için zencefil çayından yararlanabilmektedir.

  Zencefilin bir diğer kullanım yolu ise tuzlanarak çiğ olarak tüketilmesi olmaktadır.

  Doğal yöntemlerden biriside ılıtılmış hardal yağı olmaktadır. Bunun için günde 2 kez burun deliklerine damlatılması gerekmektedir.

  Sarımsak da burun akıntısı için kullanılan yöntemlerden birisi olmaktadır. Bunun için 3 diş sarımsağın bir bardak su ile kaynatılması ve daha sonra içirilmesi gerekmektedir.

  Okaliptüs yağının burun deliklerine damlatılması da burun akıntısına iyi gelmektedir.

  Bir bardak suyun içerisine 1 çay kaşığı bal koyularak içilmesi de burun akıntısına iyi gelmektedir. Bu karışımın günde 2 kez uygulanması gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap