Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bursluluk sınavı kaç doğru kaç yanlış

  1 ziyaretçi

  bursluluk sınavı kaç doğru kaç yanlış bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekir 2022

  Bursluluk sınavını kazanmak için kaç puan gerekir 2022

  Hocam merhaba

  8.sinif diğer kontenjan

  Türkçe (22D-3Y)

  mat (23D-1Y)

  fen (23D-2Y)

  ink(23D-2Y)

  Burhan hocam Kazanabilir miyim?

  Yazı kaynağı : www.sorubak.com

  Bursluluk sınavı 2022 puan hesaplama yaparken yanlış ve doğru sayısına dikkat! Bursluluk sınavı puan hesaplama nasıl yapılır?

  Sınav Değerlendirmesi ve Yerleştirme

  Sınav Değerlendirmesi ve Yerleştirme

  ÖZEL MARMARA BİLGE KOLEJİ ORTAOKULU SINAV DEĞERLENDİRMESİ
  1)
  4,5, 6 ve 7. Sınıf Bursluluk sınavlarında her soru çoktan seçmeli ve 4 seçeneklidir,

  2) Sınav değerlendirmesinde puan hesaplanırken 5,6 ve 7. sınıflarda 3 yanlış 1 doğruyu götürür. 4. Sınıflarda yanlış doğruyu götürmez
  3)4,5, 6,7. Sınıflar için en fazla 500 tam puan olacak şekilde hesaplanacaktır.
  4)Sınav Değerlendirmesi sonucunda puanları eşit olan öğrencilerden doğru sayısı yüksek olan, doğru sayısının eşit olması durumunda yaşı en küçük olan, yaşlarında eşit olması durumunda sırayla Matematik, Türkçe ve Fen Bilimlerinde doğru sayısı fazla olan sıralamada üste alınır. Tüm koşulların eşitliği bozmaması durumunda öğrencinin sırlaması yapılan kura ile belirlenir.

  ÖZEL MARMARA BİLGE KOLEJİ ANADOLU LİSESİ SINAV DEĞERLENDİRMESİ
  1) 8,9, 10 ve 11. Sınıf Sınavlarında her soru çoktan seçmeli ve 5 seçeneklidir,

  2) Sınav değerlendirmesinde puan hesaplanırken,9,10 ve 11.sınıflarda 4 yanlış 1 doğruyu  götürür.8. sınıflarda ise 3 yanlış 1 doğruyu götürür.
  3)Sınav en fazla 500 tam puan olacak şekilde hesaplanacaktır.
  4) Sınava giren9,10 ve 11. sınıf öğrencilerinin Bursluluk Yerleştirme Puanı, okulumuz tarafından yapılan Bursluluk Sınav sonuç puanı  ile adayın 2022 LGS Puanının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır.2022 LGS Başarı sıralaması yüzdelik dilimi 20’den büyük olan öğrencilerin Burs Yerleştirme Puanı hesaplanmaz. 8. Sınıflarda LGS Sınavı başarı dilimi aranmaksızın yalnızca Bursluluk Sınavı sonucuna göre değerlendirme yapılır.
  5) Sınav Değerlendirmesi sonucunda puanları eşit olan öğrencilerden doğru sayısı yüksek olan, doğru sayısının eşit olması durumunda yaşı en küçük olan, yaşlarında eşit olması durumunda sırayla Matematik, Fizik ve Kimyada doğru sayısı fazla olan sıralamada üste alınır. Tüm koşulların eşitliği bozmaması durumunda öğrencinin sırlaması yapılan kura ile belirlenir.

  ÖZEL MARMARA BİLGE KOLEJİ FEN ve TEKNOLOJİ LİSESİ SINAV DEĞERLENDİRMESİ
  1)
  8. Sınıf Sınavlarında her soru çoktan seçmeli ve 5 seçeneklidir,
  2)
  Sınav değerlendirmesinde puan hesaplanırken,9,10 ve 11.sınıflarda 4yanlış 1 doğruyu  götürür.8. sınıflarda ise 3 yanlış 1 doğruyu götürür.
  3)
  Sınav en fazla 500 tam puan olacak şekilde hesaplanacaktır.

  4) Burs verilebilmesine yönelik yerleştirme puan hesaplanması yapılabilmesi için öğrencinin 2022 LGS Sınavına girmiş ve % 10 luk dilim içerisinde olduğunu belgelemesi gerekmektedir. 2022 LGS’de başarı sırası  % 10 luk dilimde olan ve Okulumuz Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin  Bursluluk Sınavı sonucunda elde ettiği puan ile 2022 LGS Sınavında almış olduğu puanların aritmetik ortalaması alınır
  5) Sınav Değerlendirmesi sonucunda puanları eşit olan öğrencilerden LGS puanı yüksek olan, LGS puanının eşit olması durumunda yaşı en küçük olan, yaşlarında eşit olması durumunda sırayla Matematik, Fizik ve Kimyada doğru sayısı fazla olan sıralamada üste alınır. Tüm koşulların eşitliği bozmaması durumunda öğrencinin sırlaması yapılan kura ile belirlenir.

  Yazı kaynağı : burssinavi.bilgeegitimkurumlari.k12.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap