Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bursluluk parası yatmadı ne yapmalıyım

  1 ziyaretçi

  bursluluk parası yatmadı ne yapmalıyım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Burs ve Para Şikayetleri - Şikayetvar

  Burs yattı mı? PYBS İOKBS bursu ne zaman yatacak, 2023 bursluluk parası ne kadar? MEB PYBS İOKBS ödeme takvimi belli mi?

  Burs yattı mı? PYBS İOKBS bursu ne zaman yatacak, 2023 bursluluk parası ne kadar? MEB PYBS İOKBS ödeme takvimi belli mi?

  İOKBS bursu alacaklar yoğun bir şekilde ocak ayı ödemelerini sorguluyor. 5, 6, 7, 8, Hazırlık Sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflar için burs parası 12 ay boyunca ödeniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen burs ödemelerinin ödeme takvimi merak konusu oldu. Peki, PYBS İOKBS bursu yattı mı, bursluluk parası ne zaman yatacak?

  İOKBS BURSU YATTI MI 2023, NE ZAMAN YATACAK?

  Ocak ayı burs ödemeleri henüz hesaplara yatmadı, İOKBS burs paralarının 25 Ocak'a kadar hesaplara yatırılması bekleniyor.

  İOKBS BURSU NE KADAR OLDU?

  2023 yılı İOKBS burs ücreti henüz açıklanmadı. 2022 yılında yüzde 40 artış ile burs miktarı 663 TL olmuştu.

  İOKBS bursuna bu yıl yapılacak zam oranı açıklandığında habere eklenecektir. Ancak memur ve emekli maaşına yapılan yüzde 30 zam oranı göz önüne alınırsa yeni burs miktarının 860 TL'ye çıkması bekleniyor.

  BURSLULUK SINAVINA KİMLER KATILABİLİR?

  Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  Mevzuatta belirtilen kayıt ve kabul şartlarını taşımak,

  Ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5'inci, 6'ncı, 7'nci ve 8'inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9'uncu, 10'uncu ve 11'inci sınıflarında öğrenci olmak,

  İlköğretim ve ortaöğretim okullarında, sınavın yapıldığı ders yılında okul değiştirme yaptırımı/cezası almamış olmak,

  Ailenin bir önceki mali yıla ait yıllık gelir toplamından fert başına düşen net miktarın, içinde bulunulan mali yılın Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu'nda belirtilen Millî Eğitim Bakanlığı okul pansiyon ücretinin en azının 4 (dört) katını geçmemesi kaydıyla maddi imkânlardan yoksun bulunmak. Ailenin 2021 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2022 Mali Yılı için tespit edilen 18.160,00 (onsekizbinyüzaltmış) TL'yi geçmemesi gerekir. Aile gelirinin tespitinde ailenin 2021 yılında elde ettiği tüm gelirleri esas alınacaktır.

  Kanunlarla Özel Hak Tanınan Öğrenciler hariç, ailenin fert başına düşen geliri bu rakamı geçen öğrencilerin İOKBS başvuruları, kontenjan durumlarına bakılmaksızın kabul edilmeyecektir.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  İOKBS Burs Ödemesi Nasıl Sorgulanır

  İOKBS Burs Ödemesi Nasıl Sorgulanır

  Sosyal Kartlara yatan ödemeler 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi aranarak öğrenilebilmektedir.
  Çağrı merkezi arandığında sosyal yardım ödemenizi SMS ile size iletilecek link üzerinden sorgulamak
  isterseniz 1’i, Whatsapp üzerinden iletişim kurmak için 2’yi tıklayabilirsiniz. Bu seçeneklerden birini
  seçmezseniz çağrı merkezi çalışanlarına bağlanarak da ödemeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  E-Devletten İOKBS Bursu Ödemesi Sorgulama

  Öğrenciler kendilerine burs veya harçlık ödemesinin yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden
  sorgulayabilmektedir.

  E-devlet şifresi 15 yaşını doldurmuş kişinin kendisine verilebilmekle beraber vekil veya vasisine de
  verilebilmektedir. 15 yaşından küçükler ise velilerinin üzerinde bulunduğundan e-Devlet
  sorgulamaları velileri tarafından yapılabilecektir.

  Aşağıdaki adımları izleyerek etten İOKBS Bursu Ödemesi Sorgulaması yapabilirsiniz.

  PTT’nin İnternet Sitesi Üzerinden Sorgulama

  https://www.ptt.gov.tradresi üzerinden ana sayfada yer alan canlı destek sekmesinden bilgilerinizi
  girerek ödemenizi sorgulayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.iokbsbilgilendirme.com

  Bursluluk Durum Belgesi Sorgulama

  2023 PYBS,DPY,İOKBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?

  2023 PYBS,DPY,İOKBS Bursları Ne Zaman Yatırılacak Ödenecek ?


  Pybs bursları ne zaman verilecek 2023,pybs bursları ne zaman ödenecek,pybs bursları ne zaman,pybs bursları ne zaman yatacak 2023,pybs bursları ne zaman verilecek 2023,pybs burs ücretleri 2023,pybs burs ücretleri 2023,yeni pybs burs ücretleri 2023 ,dpy bursları ne zaman yatacak 2023, dpy bursları ne zaman yatacak 2023

  PYBS bursunu kazanan kişilerin uzun zaman önce açıklanmasından dolayı bu bursu kazanan kişiler bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunu sormaktadır. Aile ekonomisine büyük katkısı olan bu bursu kazandıysanız başarılarınızın eğitim alanınızda da bu şekilde devam etmesine temenni ederiz.

  DUYURU:!!!

  BUNDAN BÖYLE HER AYIN 25 İNDE 863,03 TL ÖDEME GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

  BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZE DUYURULUR.

  PYBS bursları bundan böyle her ayın 25 inde ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

  Bundan böyle aylık olarak verilecek burs miktarı ise 863,03 TL dir.

  LÜTFEN FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

  LÜTFEN INSTAGRAM SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

  LÜTFEN TWİTER SAYFAMIZI BEĞENİN BÜTÜN HABERLERİ ORDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

  BURS DÖNEMLERİ ÖDENEĞİN GÖNDERİLME TARİHİ

  Artık bundan böyle aylık olarak ödenecektir.

  Yurtlar ve Pansiyonlar Dairesi Başkanlığı

  Pybs-dpy burslarınızı buraya tıklayarak sorgulaya bilirsiniz

  PYBS bursları bundan böyle her ayın 25 inde ayda 1(bir) olmak üzere yatırılacaktır. İlk burs okul açıldıktan sonra yaklaşık 2 hafta içerisinde yatırılmaktadır. Zamanla sistemsel sorunların yaşanmasından dolayı bazı yıllarda bursların yatırılmasında zaman gecikmesi olduğu gözlemlenmiştir. İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz.

  PYBS bursu 1 ayda bir yatırılmak koşuluyla 863,03TL‘dir

  Parasız yatılılık ve bursluluk ödemeleri her ay ödenir. Genelde ödemeler yaklaşık 10-15 gün gecikmeyle ödenir. daha önce kazanmışsanız ekim ayında paranızı alacaksınızdır fakat genelde kasım ayına aksar.

  PYBS Burs Miktarı Ne Kadar olduğunu öğrenmek İÇİN TIKLAYINIZ

  Pybs Bursu Kaç Yıl Verilir-Pybs bursu ne zaman kesilir ?

  PYBS sınavını kazandıysanız ve burs alacağınız günü sabırsızlıkla bekliyorsanız bursunuzu çok yakın bir zamanda alacağınızı belirtmek isteriz. PYBS burs paraları yıl içerisinde artık bütün ayların ortasında yatırılmaktadır. Bazen ilgili bursların yatması 15 gün gibi gecikebilmektedir. Bu durumu sıkıntı yapmayıp bursunuzun yatacağı zamanı beklemenizi tavsiye ederim.

  Milli Eğitim Bakanlı tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına giren öğrencilerin, puanları en yüksekten en düşük puanlara kadar sıralanır. Daha sonra kimler burs alacaksa bunlar açıklanır. Devlet Parasız Yatılı Okulları (DPY) sınavı olarakta bilinmektedir.

  Yıllara Göre Burs Ücretleri;

  2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL

  2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

  2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

  2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

  2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL

  2018 yılında burs ücreti: 648.04 TL

  2018 yılında burs ücreti: 704.28 TL

  2018 yılında aylık burs ücreti 234,70 TL

  2019 yılında aylık burs ücreti 260,40 TL

  2020 yılında Ocak-Haziran aylarındaki aylık burs ücreti 290,66 TL

  2020 yılında Temmuz-Aralık aylarındaki aylık burs ücreti 307,38 TL

  2021 yılında Ocak-Haziran  aylarındaki aylık burs ücreti 329,91 TL

  2021 yılında Temmuz-Aralık aylarındaki aylık burs ücreti 358,10 TL

  2022 yılında Ocak-Haziran  aylarındaki aylık burs ücreti 468,54 TL

  2022 yılında Temmuz-Aralık  aylarındaki aylık burs ücreti 663,87 TL  2023 yılında Ocak-Haziran  aylarındaki aylık burs ücreti 863,03 TL

  MEB’den öğrenci burs ücretleri açıklaması

  Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel ortaokul/imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören burslu öğrencilere yapılan burs ödemelerine ilişkin verilen hizmetlerin düzenlendiği ilgi (a) protokolün süresi 31.01.2022 tarihinde sona erecektir.

  Bakanlığımız ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi arasında 28.02.2020 tarihinde imzalanan ilgi (b) protokol hükümleri gereğince, 01.02.2022 tarihinden itibaren yatılı ve burslu öğrencilere yapılacak tüm ödemeler (Burs, Harçlık, Sosyal Yardım) PTT Bank tarafından yapılacak olup ilgi (c ve ç) yazılarımızla Vakıfbank ve PTT Bank’a gerekli bilgiler iletilmiştir.

  Buna göre, Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda öğrenim gören ve halen Vakıfbank aracılığı ile burs ödemeleri yapılan öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Vakıfbank’ta bulunan burs bakiyelerinin çekilmesinin sağlanması ve kendilerine en yakın PTT Şubelerinden kimliklerini ibraz ederek PTT Kartlarını (Ön Yüklemeli Kart) temin edebilecekleri hakkında bilgilendirilmeleri gerekmektedir.
  Ayrıca PTT Bank tarafından burs, harçlık ve sosyal yardım ödemeleri ile ilgili “Çağrı Merkezinden Ödeme Sorgulama”, “E- Devletten Ödeme Sorgulama” ve “ PTT A.Ş. İnternet Sitesi Üzerinden Sorgulama” hizmetleri de öğrenci ve velilerimiz tarafından kullanıma açılmış olup açıklamalar ekte gönderilmiştir.

  Konu ile ilgili öğrenci ve velilerin bilgilendirilmelerinde gerekli hassasiyetin gösterilerek herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda gereğini önemle rica ederim.

  Halil İbrahim TOPÇU
  Bakan a.
  Genel Müdür

  MEB; Vakıfbank kanalıyla bursunu alan öğrenciler burslarını yine Vakıfbank’tan, bursunu PTT ‘den alan öğrenciler yine burslarını PTT’den almaya devam edeceklerini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 20.03.2020 tarih ve 5768258 sayılı yazılarıyla Burs ödemeleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Açıklama ;

  1-Vakıfbank kanalıyla bursunu alan öğrenciler burslarını yine Vakıfbank’tan, bursunu PTT ‘den alan
  öğrenciler yine burslarını PTT’den almaya devam edeceklerdir.
  2-Burslar her ayın 25 inde ön yüklemeli banka kartlarına aktarılacaktır.
  3- Kartlar; ön yüklemeli ve pos geçiş özelliğine sahip olacaktır.
  4- Vakıfbank, sözleşme süresince aylık veya yıllık hesap işletim ücreti, kart aidatı, bakiye sorma,
  hesap hareketi dökümü, kart basımı ve benzeri bankacılık işlemlerinden her ne ad altında olursa
  olsun öğrenciden başka bir masraf ve/veya ücret talep etmeyecektir.
  5- PTT, sözleşme sürecinde aylık veya yıllık hesap işletim ücreti, kart aidatı, bakiye sorma,
  Pttmatik’lerden son on işlem için hesap hareketleri dökümü, adı altında öğrenciden masraf veya ücret
  talep etmeyecektir. BDDK hükmü gereğince, kayıp, çalıntı ve benzeri nedenler dolayısıyla yılda iki
  adetten sonraki kart yenileme durumlarında kart ücreti kart maliyeti ölçüsünde alınabilecektir.
  6-Ödemeler sadece hak sahibine yapılacak olup hak sahibini temsil eden veli, vasi, kayyım ve
  vekillerine ödeme yapılmayacaktır.
  7- Ödemeler, PTT işyerlerinden hak sahiplerine imza karşılığı ibraz etmiş olduğu kimliğin fotokopisi
  alınarak; elden teslim edilecek olan ön yüklemeli Pttkartlar ile yapılacaktır.
  8-Kart değişimi ve kayıp/çalıntı durum bildirimlerinin PTT işyerlerine yapılması halinde PTT tarafından
  hak sahibine en kısa sürede PTT kartı temin edilecektir. PTT Çağrı Merkezi numarası 444 1 788 olup,
  güncel cep numarası olan öğrenciler kartın şifresini unutmaları halinde belirtilen numara üzerinden
  sms yoluyla şifre alabileceklerdir.
  9-PTT kartı olan öğrenciler, PTT’nin tüm işyerlerinden ve Pttmatik’lerinden; para çekme, şifre
  alma/değiştirme, Pttmatik’lerden son on işlem için hesap hareketleri dökümünü ücretsiz
  yapacaklardır. Pttkartlar diğer Banka ATM’lerinde de kullanılabilmekte olup, diğer banka
  ATM’lerinden yapılacak işlemlerle ilgili banka ve Bankalar arası Kart Merkezinin yansıtacağı hizmet
  ücreti tarifesi geçerli olacaktır.
  10-Vakıfbank ön yüklemeli kartını kaybeden öğrenciler, yeni ön yüklemeli kartlarını PTT işyerlerinden
  kimlik fotokopisi ile şahsen başvurarak temin edecektir.
  11-2020-2021 eğitim-öğretim yılında bursluluğa yeni hak kazanan öğrenciler burslarını Ptt
  işyerlerinden aldıkları Ön Yüklemeli kartlar ile alacaklardır. Ön Yüklemeli Pttkartlar il ve ilçe milli
  eğitim müdürlüklerine gönderilmeyecek olup sadece PTT İşyerlerine başvuru yapan öğrencilere
  teslim edilecektir.
  12.Vakıfbank kartını her ne sebeple olursa olsun kaybeden öğrencilerin Vakıfbank kartı iptal olacak
  ve kullanılamayacaktır. Öğrenciler burslarını yeni alacakları Pttkartlardan alacaktır.

  UYARI : ARKADAŞLAR YORUM YAZARKEN DOĞRU İSİM BELİRTELİM BELİRTMEYEN ARKADAŞLARIMIZIN YORUMLARI YAYINLANMAYACAKTIR. LÜTFEN KURALLARA UYALIM

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap