Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bursa belediye otobüsleri bayramda ücretsiz mi

  1 ziyaretçi

  bursa belediye otobüsleri bayramda ücretsiz mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bayramda İETT, metro, metrobüs, vapur, tramvay bedava mı? 2021 Kurban Bayramı'nda ulaşım bedava mı, ücretli mi? - Takvim

  Bayramda İETT, metro, metrobüs, vapur, tramvay bedava mı? 2021 Kurban Bayramı'nda ulaşım bedava mı, ücretli mi? - Takvim

  2021 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

  Kurban Bayramı Arifesi- 19 Temmuz Pazartesi

  Kurban Bayramı 1. Gün - 20 Temmuz Salı

  Kurban Bayramı 2.Gün- 21 Temmuz Çarşamba

  Kurban Bayramı 3.Gün- 22 Temmuz Perşembe

  Kurban Bayramı 4. Gün- 23 Temmuz Cuma

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Bursa'da Bayram Süresince Toplu Ulaşım Ücretsiz

  Bursa'da Bayram Süresince Toplu Ulaşım Ücretsiz

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, vatandaşların, Kurban Bayramı’nı huzurlu ve güvenli bir atmosferde yaşayabilmeleri için kentte tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm kentte Kurban Bayramı heyecanının yaşadığını söyleyerek, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın rahat, huzurlu ve güven içerisinde Kurban Bayramı’nı geçirebilmeleri için tüm birimlerimizce gerekli önlemlerimizi aldık. Bayramlar, birlik ve beraberliğin mayasıdır. Kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularımız böyle günlerde güçlenir. Kurban Bayramı’nızı tebrik ediyor, bu güzel günlerin Bursa’mıza, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde Raylı Sistem ve Otobüs İşletmeciliği hizmetlerini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde yolculuk etmelerini sağlamak için önlemlerini alarak BursaRay seferlerini sürdürecek. Şehir içi otobüs seferleri, 11 Ağustos Pazar ile 14 Ağustos Çarşamba tarihlerinde ‘Pazar’ saatleri uygulaması ile sürecek. Vatandaşlar, Kurban Bayramı’nda, kent içi toplu ulaşımdan (BursaRay, BURULAŞ otobüsleri, özel halk otobüsleri ve tramvay) Bursakart kullanarak ücretsiz olarak faydalanabilecek.

  BUDO seferleri de normal seyrinde devam edecek olup, ek seferlerle ilgili bilgilere www.burulas.com.tr adresinden ulaşılabilecek. Vatandaşlar, ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini, 08508509916 numaralı ulaşım hattına bildirebilecekler.

  Yazı kaynağı : rayhaber.com

  15 Temmuz'da toplu taşıma araçları ücretsiz mi?

  15 Temmuz'da toplu taşıma araçları ücretsiz mi?

  Kabine Toplantısı sonrası Başkan Erdoğan, Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını açıklamıştı. Hal böyle olunca; resmi tatiller arasında yer alan 15 Temmuz'da da ulaşım araçları ile köprü ve otoyolların ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyor. Buna göre; "15 Temmuz'da yarın otobüs metrobüs metro ulaşım ücretsiz mi? Yarın toplu taşıma ücretsiz mi?" sorularına yanıt aranıyor. Peki; 15 Temmuz'da otobüs metrobüs metro ulaşım ücretsiz mi? Yarın toplu taşıma ücretsiz mi?

  15 TEMMUZ'DA OTOYOLLAR ÜCRETSİZ Mİ?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından Kurban Bayramı süresince köprü ve otoyolların ücretsiz olarak faaliyette olacağını bildirmişti. 15 Temmuz'da otoyolların ücretsiz olacağına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

  BAYRAMDA KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ Mİ?

  Önümüzdeki hafta idrak edilecek olan Kurban Bayramı için de bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi sorusu gündeme geliyor. Kabine sonrası otoyollarla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır" diyerek bayramda yolların ücretsiz olacağını ilan etti. Bazı otoyolların geçiş ücretlerinde indirime gidildiğini de aktaran Erdoğan, "Ankara-Niğde Otoyolu'nda da sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek" dedi.

  Diğer Yaşam Haberleri için tıklayın

  Yazı kaynağı : www.bursadabugun.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap