Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor

  1 ziyaretçi

  bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bulaşık makinesinde alt ve üst pervane dönmüyor

  Bulaşık makinesinde alt ve üst pervane dönmüyor

  Yazı kaynağı : www.arcelik.com.tr

  Bulaşık makinesi pervanesi neden dönmüyor? Pervane nasıl açılır ve temizlenir?

  Bulaşık makinesi pervanesi neden dönmüyor? Pervane nasıl açılır ve temizlenir?

   Belli başlı bazı nedenlerden dolayı bulaşık makinelerindeki pervaneler dönmeyi bırakır. Böyle durumlarda pervane üzerinde meydana gelen sorunlar ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda sorunun giderilmesi için ele alınması gereken birtakım çözüm yöntemleri bulunur. 

   Bulaşık Makinesi Pervanesi Neden Dönmüyor? 

   Bulaşık makineleri üzerinden en merak edilen konular içerisinde pervanesi neden dönmediği geliyor. Eğer bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor ise o vakit olası sorun fıskiyedeki deliklerin tıkalı olmasıdır. Eğer delikler tıkalı ise o vakit tazyikli su akışı gerçekleşmeyecektir. Bu da doğal olarak pervanenin hareketini güç hale getirmek suretiyle engelleyecek ve hareket ettirmeyecektir. Tabii aynı zamanda pervaneyi döndüren motor sisteminde de arıza olabilir. Bu arıza ile beraber Pervane makine çalıştı andan itibaren herhangi bir şekilde hareket etmez. 

   Bulaşık Makinesi Pervanesi Nasıl Açılır? 

   Bulaşık makinesi pervanesini açmak için fıskiyelerin tıkalı olup olmadığı anlaşılmalıdır. Böyle durumlarda fıskiye kısımları dikkatli bir şekilde temizlenir. Eğer temizleme konusunda sıkıntı yaşanıyor ve mümkün olmuyorsa, o vakit pervanesi çıkarılmalı ve değiştirilmelidir. Tabii pervane yerine kanallar üzerinden de sorun meydana gelebilmektedir. Aynı zamanda motor üzerinde yaşanabilecek sorunlar kapsamında mutlaka teknik bir servis desteği almak gerekir. Böylece meydana gelebilecek olan olası sorunlara karşı bulaşık makinesi pervanesi açılır ve sorun giderilir. 

   Bulaşık Makinesi Pervanesi Nasıl Temizlenir? 

   En merak edilen konular içerisinde bulaşık makinesi pervanesinin nasıl temizleneceği geliyor. 

   - Öncelikle makineden düğmesi kapatılmalıdır.

   - Daha sonra üst sepetin alt kısmında bulunan pervane, dişli plastik parçasından sola doğru çevirmek suretiyle çıkarılmalıdır.

   - Alt sepet çıkarıldığı vakit görünen pervane dikkatli bir şekilde çıkarılmalıdır.

   - Musluk altında pervaneler dikkatli bir şekilde yıkanmalı ve delikleri kürdan yardımı ile temizlenmelidir.

   - Üst sepetin altındaki pervane dikkatli bir şekilde yerine oturtularak dişliler sağa doğru çevrilmelidir.

   - Alt Sepetin altındaki pervane yuvasına oturtmak suretiyle hafifçe ittirmek yeterlidir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Beyaz Eşya, Kombi ve Klima Servisi

  Beyaz Eşya, Kombi ve Klima Servisi

  İçerisine aldığı suyu yüksek tazyikli şekilde bulaşıkların üzerine püskürten bulaşık makinelerinde bu işlem pervaneler vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bulaşık makinelerinin içerisinde hem en altta hem de en üstte 2 adet pervane bulunuyor. Bulaşık makinesinde bulunan bu pervaneler yıkama işlemi sırasında programa uygun olarak bulaşıkların üzerine dönerek, su püskürtür. Böylelikle bulaşıkların kirinden ve deterjanından tamamen arınarak, yüzde yüz hijyenik hale gelmesi sağlanır. Bulaşık makinesinin üst pervanesinin dönmemesi makinenizin kullanımında ciddi sorunlar gözlemlemenize neden olur. Bu sorunları yaşamamak için üst pervanenin arızasının giderilmesine yönelik profesyonel müdahaleyi Arçelik Servisi merkezimizden alabilirsiniz.

  Bulaşık Makinesinin Üst Pervanesi Neden Dönmez?

  Bulaşık makinesinin yıkama fonksiyonunun en temel bileşenlerinden birisi olan alt ve üst pervanelerinin sorunsuz şekilde çalışması çok önemlidir. Aksi halde bulaşık makinenizden verim alamazsınız. Özellikle bulaşık makinesi iyi yıkamıyor, bulaşık makinesi leke bırakıyor gibi pek çok farklı şikayetle karşı karşıya kalma ihtimaliniz bulunur. Bulaşık makinelerinde yer alan üst pervanenin dönmemesi yıkama işlemini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirememeye neden olur. Bulaşık makinenizin üst pervanesinin dönmemesi birden fazla husus nedeniyle ortaya çıkmış olabilir.

  Bulaşık makinelerinde üst pervanenin dönüşünü yapamaması genel olarak fıskiye deliklerinde tıkanma meydana gelmiş olması, pervanede kırılma gibi fiziksel bir deformasyon söz konusu olabilir. Ayrıca son yıkama işlemi esnasında pervanenin bulaşıklara çarparak, yerinden çıkmış olma ihtimali de bulunur. Bunun dışında bulaşık makinenizin pervanesinin dönüşünü sağlayan ilgili motor bileşeninde arızalanma meydana gelmiş olabilir. Tüm bu olasılıkların değerlendirilmesi için Arçelik Servisi uzmanlarımız tarafından hassas çalışmalar gerçekleştirilir.

  Bulaşık Makinesinin Üst Pervanesinin Dönmemesi Sorunu Nasıl Çözülür?

  Bulaşık makinenizin üst pervanesinin dönmemesi problemi temel olarak üzerinde yer alan fıskiye deliklerinin tıkanmış olmasından kaynaklanır. Çünkü böyle bir tıkanma dönüş üzerinde doğrudan engel teşkil edebilir. Bu nedenle uzman teknikerlerimiz tarafından süratle tıkanan üst pervane üzerindeki fıskiye deliklerindeki tıkanıklık hızla giderilir.

  Bulaşık makinenizin pervanesinin yerinden çıkmış olması da pratik şekilde çözülebilecek bir sorundur. Eğer bulaşık makinenizin üst pervanesinin kırılmasından kaynaklı dönüş yapamıyor olduğu belirlenir ise üst pervane sökülerek, yerine orijinal olan yedeği takılır. Bunun dışında Sarıgazi Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından makinenizin pervanelerindeki dönüş gücünü oluşturan kaynak olan motorda kısmi arızalanmalar söz konusu olabilir. Bu durumda uzmanlarımız tarafından yerinde servis müdahalesi ile arızalı olan pervane motorlarının yenisiyle değişimi gerçekleştirilir.

  Yazı kaynağı : www.eteknikservisim.com

  Bulaşık Makinesi Pervanesi Dönmüyor

  Bulaşık Makinesi Pervanesi Dönmüyor

  Bulaşık makinesi eskisi kadar güzel yıkamıyorsa, kirli çıkarıyorsa veya bardakları solmuş bir şekilde çıkarıyorsa fiskiye dönme sorunu ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor ise bulaşıkları güzel yıkamaz.

  Bulaşık makinesi pervanesi dönmediğini bunun için kendiniz evde bazı şeyleri kontrol ederek arıza tespitini veya tamirini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor sorunu yaşayanlar hemen beyaz eşya tamircisinden randevu alıp onarım için servis talep etmekteler. Yalnız bazı şeyler için beyaz eşya servisleri çağırmazda hiç gerek yok. Mesela bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor ise bu sorunu bazen kendinizde evde yapabilirsiniz.

  Şimdi gelin beyaz eşya servisini aramadan önce bulaşık makinesi fiskiyesi neden dönmez hep birlikte inceleyelim.

  Bulaşık Makinesi Alt Pervanesi Dönmüyor

  Bulaşık makinesi alt fiskiyesi dönmüyorsa ilk bakacağınız yer tabi ki pervanelerdir. Alt Pervanenin açılması sonucu su fiskiyenin delik yerlerinden çıkmak yerine, fiskiyenin yan tarafından çıkar. Dolayısıyla pervane de yanlış su akımı meydana gelir. Pervanenin bazı yerlerinde suyun az çıkması ve bazı yerlerinde de suyun fazla çıkması üzerine pervane dönmez.

  Bulaşık makinesi alt pervane dönmüyorsa bunun bir başka nedeni de pervane arızasıdır. Pervanelerin çok fazla yağlanması ve aşırı kullanımdan sonra çok fazla yıpranması sonucu bulaşık makinesi alt pervane dönmez.

  Ayrıca bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor sorunu sadece alt pervane ile ilgiliyse, yani üst pervane dönüyorsa mutlaka pervan değişikliğini yapmalısınız. Bulaşık makinesi fiskiyesi dönmüyor sorunu alt ve üst pervane için geçerliyse o zaman da “bulaşık makinesi fiskiyesi neden dönmez” başlığına geçiniz.

  Bulaşık Makinesi Üst Pervanesi Dönmüyor

  Bulaşık makinesi dönmüyor ve dolayısıyla güzel yıkamıyor sorunu için bu makalemizi okumaya geldiyseniz, en doğru bilgileri burada bulacağınıza emin olabilirsiniz. Bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor mu? Alt pervane dönmüyorsa fiskiye değişimi yani yeni bir pervane alıp denemenizi istemiştik. Bu sizin için uygun fiyata bulaşık makinesini tamir ettirmek denebilir. Yalnız bulaşık makinesinin üst pervanesi dönmüyorsa size iyi haberler veremeyeceğimi ifade etmeliyim. Çünkü;

  Bu sorunun başlıca nedeni yıkama motoru arızasıdır. Eğer bulaşık makinesi motoruna bir cisim kaçarsa, bulaşık makinesi gücü azalırsa, bulak makinesinin içerisinde bir arızadan dolayı yeterli tazyik ile suyu üst tarafa ulaştıramıyorsa mutlaka bulaşık makinesi yıkama motoru değişimi yapmalısınız.

  Ayrıca bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor yada sadece üst pervane dönmüyor ise, pervane arızasından da kaynaklanabilir.

  Üst sepet su girişinin arızalı olmasından da kaynaklanabilir.

  Bulaşık makinesi üst pervanesi yan sanayi ise yine üst pervane dönmez.

  Bulaşık makinesi orijinal değilse kısa sürede sertleşip dönmemeye başlar.

  Bulaşık Makinesi Fiskiyesi Neden Dönmez?

  bulaşık makinesi fıskiyesi bulaşık makinesinde bazı arızaların oluşması sonucu fiskiye dönme işlemini yitirir. Bulaşık makinesinde oluşan arızaya göre pervaneler hiç dönmez, sadece alt pervane döner, sadece üst pervane dönen alt dönmez, ya da her iki pervane de döner ama yavaş döndüğünden dolayı bulaşıkları yıkamaz. Peki bulaşık makinesi pervanesi neden dönmez biliyor musunuz? Bulaşık makinesi pervanesi;

  Bulaşık Makinesi Pervanesinin Dönüp Dönmediği Nasıl Anlaşılır?

  Bazen bulaşık makinesi pervanesinin dönüp dönmediğini anlamak istersiniz. Özellikle bulaşıklar yıkanmadığı ya da bardaklar lekeli çıktığı zaman fiskiyeleri kontrole etmeye kalkarsınız. Peki bulaşık makinesi pervanelerinin dönüp dönmediğini nasıl anlayacağınızı biliyor musunuz?

  Öncelikle bulaşık makinesi çalışıyorken bulaşık makinesi kapağını çok yavaş bir şekidle açın. Makinenin alt pervanesini ve üst pervanesini kendinize doğru çevirin. Yani her 2 pervanenin ucu da size baksın. Şimdi kapıyı kapatın. Makine çalıştıktan 10 saniye sonra kapağı yeniden yavaşça açın. Pervanelerin ikisi ya da sadece biri size bakıyorsa yine aynı şekilde işaret alarak kapıyı yeniden kapatın. Yine aynı şekilde 10 saniye açlıştırıp kapıyı yavaşça açıp yeniden pervaneleri kontrol ediniz. Pervaneler bıraktığınız gibiyse bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor, eğer pervaneler yerinde değilse bulaşık makinesi fiskiyeleri dönüyor demektir.

  Burada yazılanları yaptıysanız ve önemli bir arıza yoksa bulaşık makinesi pervaneleri dönmüyor sorununu çözmüşsünüz demektir. Şayet yapamadıysanız ve İstanbul içerisinde bir bulaşık makinesi servisiarıyorsanız Küçükköy beyaz eşya servisi ya da diğer bir şubemiz olan Alibeyköy beyaz eşya servisi ileiletişime geçebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.beyazesyatamircisi.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap