Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bugün emekli olursam ne kadar maaş alabilirim

  1 ziyaretçi

  bugün emekli olursam ne kadar maaş alabilirim bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA: Ne kadar emekli maaşı alırım? - Son Haberler - Milliyet

  EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA: Ne kadar emekli maaşı alırım? - Son Haberler - Milliyet

  Emekli olmak için gereken şartları yerine getiren, prim gün sayısını dolduranlar emekli aylığı hesaplamasını araştırıyor. Çalışma hayatlarını geride bırakacak olan binlerce vatandaş, emekli olduktan sonra ne kadar maaş alırım sorusuna yanıt arıyor. e-devlet ve SGK sayfalarından emekli maaşı sorgulama yapılabiliyor. İşte, 2022 emekli maaşı zamları...

  2022 NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM?

  4A (SGK) emeklisi olacaklar “uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/” adresine giderek “TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl ve Doğum Tarihi” gibi bilgiler ile sorgu yapabiliyor. 

  4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA...

  4B Bağ-Kur emekli maaşı için vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yaparak alacakları maaşın tutarını görebilecekler. Sayfadan hizmet dökümü sayfasında yer alan 4B emekli maaşı hesaplama linkine tıklayarak esnaf veya tarım işçisi seçenekleri tercih edilmeli.

  4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA...

  4C kamu çalışanları ise alacakları emekli aylıklarını yine uyg.sgk.gov.tr/IkramiyeMaasHesapla4c/Welcome.do adresinden istenen bilgileri doldurarak sorgulayabilecek.

  4C EMEKLİ AYLIĞI HESAPLAMA...

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? Bugün Emekli Olsam Ne Kadar Maaş Alırım?

  Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? Bugün Emekli Olsam Ne Kadar Maaş Alırım?

  Bir de halen çalışıpta emekli olunca "Ne kadar emekli maaşı alırım?" sorusunun yanıtını öğrenmek isteyenler var. SGK emekli maaşı hesaplama hizmeti ile emekli olunca ne kadar maaş alırım sorusunun yanıtı öğrenilebiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından emekli maaşı hesaplamada sigorta başlangıç süresi ve sigorta süresi boyunca ödenen primler esas alınıyor. Emekli olma yaşı ise sigortalı olarak ilk işe başlama tarihi belirliyor. Mesela sigorta başlangıç tarihi 2000 yılından daha önce olanlar, 2000 yılından sonra sigortalı olanlardan daha yüksek emekli maaşı alacaklardır ve daha erken emekli olma fırsatı vardır.

  EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMADA ÖNEMLİ OLAN KRİTERLER

  E-DEVLET EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  E-devlet üzerinden emekli maaşı sorgulamak isteyenler bağlı olduğu sigorta türüne göre sorgulama yapabilmekte. 4A, 4B, 4C emekli aylık bilgisi, emekli maaşı hesaplama gibi sorgulamalar gerçekleştirilebiliyor. İşte bugün emekli olsam kaç para maaş alırım sorusunun yanıtı.

  4A: SGK emekli maaşı hesaplama

  4B: Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama

  4C: Memur emekli maaşı hesaplama

  E-Devlet üzerinden ya da https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim bu adres üzerinden e-Devlet kimlik doğrulama adımını geçerek ardından "Emekli Olma Durum Sorgulama" ekranına ulaşmalısınız. Karşınıza çıkan ekranda "Sigorta Kolu" butonundan 4A, 4B, 4C'den size uygun olanı seçin. (En çok kullanılan 4A emekli maaşı hesaplama hizmetidir) Ardından "Hizmete Başlama Tarihi" bölümüne ilk sigorta kaydınızın olduğu tarihi seçmelisiniz. Bu tarihe SGK hizmet dökümü sayfasından da ulaşabilirsiniz. Son işlem olarak "Sorgula" butonuna basarak size emekli olma şartlarını gösteren ekran çıkacaktır.

  SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA ROBOTU 2021

  Emekli maaşım ne kadar, öğrenmek istiyorum diyorsanız bu adımları uygulayabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) vatandaşların hizmetine sunduğu emekli maaşı hesaplama robotu, emekli aylık bilgisi limitini göstermektedir. İşte adım adım 2021 SGK emekli maaşı sorgulama işlemleri:

  Son olarak sorgula butonuna tıklayarak emekli maaşı sorgulama ekranı açılacaktır. Eğer prim günü sayınız 3600 günden az ise emekli aylık bilgisi göstermeyecektir. Bu şekilde emekli maaşı hesaplama formülü karşımıza çıkmaktadır.

  SGK NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM ROBOTU 2021

  Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sunmuş olduğu bir diğer hizmet ise "Ne zaman emekli olurum" robotu. Bu uygulama sayesinde detaylı bir şekilde emeklilik ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İşte adım adım SGK emekli yaşı, emekli aylığı öğrenme uygulaması

  Gerekli bilgileri girip GÖNDER tuşuna basınız. Karşınıza emekli olma şartına dair bilgileriniz çıkacaktır. Artık siz de emekli olma şartını ve emekli olma yaşını öğrenmiş olacaksınız.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  4B Emekli Aylığı Hesaplama

  4A Emekli Aylık Bilgisi

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap