Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor

  1 ziyaretçi

  bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor Hatası Çözümü

  Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor Hatası Çözümü

  Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor windows 10

  Bu hata bir uyumluluk hatasıdır. Yüklemeye çalıştığınız uygulama, Windows 10 ile uyumsuz olarak yapılandırılmış. Bir uygulama, standart bir kullanıcının sahip olmadığı özel bir izin gerektiriyorsa da, bu hatayı görebilirsiniz. Bu hata, uygulamayı çalıştırdığınız anda aslında yüklü olmayan bir uygulamayı açmaya çalıştığınızdan kaynaklanır.

  Yönetici Hesabınızı Kullanın

  Bu hata mesajını gördüğünüzde, ilk seçenek olarak yönetici hesabınız ile oturum açın. Yönetici hesabını kullanmıyorsanız, yönetici hesabınıza geçin ve uygulamayı tekrar açmayı veya yüklemeyi deneyin. Sorun devam ederse, aşağıdaki diğer çözüme geçin.

  32 bit veya 64 bit Uygulama

  Windows 10’un 32 bit sürümünü çalıştırıyorsanız ve bir uygulamanın 64 bit sürümünü yüklemeye çalışıyorsanız, bu hatayı alabilirsiniz. Aynı şekilde, 64 bit Windows yüklemesinde 32 bit bir uygulama yüklemeye çalışıyorsanız aynı hatayı görmeniz olasıdır. Bu aşamada tek bir çözüm var; Uygulamanın doğru sürümünü bulup yükleyin.

  SmartScreen’i devre dışı bırakın

  Yukarıdaki çözümleri denediyseniz ve hala hata almaya devam ediyorsanız SmartScreen’i devre dışı bırakmayı deneyin.

  Denetim Masası uygulamasını açın ve Sistem ve Güvenlik> Güvenlik ve Bakım’a gidin. Aşağı kaydırın ve ‘Windows SmartScreen’ altındaki ‘Ayarları Değiştir’ seçeneğini tıklayın.

  Windows SmartScreen penceresinde, ‘Hiçbir şey yapma (Windows SmartScreen’i kapat)’ seçeneğini seçin. Uygulamayı tekrar yönetici hesabınızdan açmayı deneyin. Uygulama açılırsa, düzgün çalıştığından emin olmak için uygulama içeriğini kontrol edin. Yüklemezse sorun muhtemelen uygulama dosyalarındadır.

  Artık tek çözüm yolunuz uygulama için bir güncelleme beklemek veya alternatif bulmaktır. SmartScreen’i kapatırsanız, uygulamayı yükledikten sonra tekrar açtığınızdan emin olun. Sisteminizi korumasız bırakmak asla iyi bir fikir değildir ve güvenlik zafiyetleri oluşturabilir.

  Yazı kaynağı : webhakim.com

  Windows 10'da 'Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamaz' sorununu düzeltme - Makalelerimizi Okuyun ve En Yüksek Performans için Bilgisayarınızı Optimize Edin Makalelerimizi Okuyun ve En Yüksek Performans için Bilgisayarınızı Optimize Edin - Temizleme Ve Onarım

  Windows 10'da 'Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamaz' sorununu düzeltme - Makalelerimizi Okuyun ve En Yüksek Performans için Bilgisayarınızı Optimize Edin Makalelerimizi Okuyun ve En Yüksek Performans için Bilgisayarınızı Optimize Edin - Temizleme Ve Onarım

  Windows 10'da 'Bu uygulama PC'nizde çalışamaz' sorununu giderme

  'Bir kazanan asla denemeyi bırakmaz'
  Tom Landry

  İşler her zaman planlandığı gibi gitmez. Örneğin, çok sevilen bir uygulama PC'nizde başlayamayabilir ve bu nedenle hayal kırıklığı ve üzüntü getirebilir. Bu oldukça dramatik görünse de, umutsuzluğa gerek olmadığı konusunda kararlıyız: düzeltmenin birçok kanıtlanmış yolu var Bu uygulama PC'nizde çalışamaz Windows 10 hatası - tek ihtiyacınız olan biraz sabırlı olmaktır.  Öyleyse, uygulamanızı çalışır duruma getirmenin zamanı geldi:

  1. Uyumluluk sorunlarını çözün

  Başlangıç ​​olarak, söz konusu programın uygun sürümünü çalıştırmaya çalıştığınızdan emin olalım. İşin püf noktası, 32 bit Windows'unuz varsa, bilgisayarınızda 64 bit uygulamaları çalıştıramazsınız.

  Hangi Windows sürümünü çalıştırdığınızı kontrol etmek için aşağıdaki talimatları kullanın:  Artık işletim sisteminin ve CPU'nun hangi sürümlerine sahip olduğunuzu bildiğinize göre, bilgisayarınızda başlatmak istediğiniz uygulamayı kontrol edin - 32 bit sürümüne geçmeniz gerekebilir.

  Öte yandan, Windows 10'un 64 bit sürümüne yükseltebilirsiniz. Bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Mesele şu ki, 64 bit sürüm hem 32 hem de 64 bit uygulamaları kullanmanıza izin veriyor.

  Geçiş yapmak istiyorsanız, işlemciniz 64 bit özellikli olmalı ve donanımınız için 64 bit sürücülere sahip olmalısınız (Sürücü Güncelleyici, tüm sürücülerinizi tek bir tıklamayla en son sürümlerine güncelleyebilir).  Şimdi bir yükseltme gerçekleştirebilirsiniz:

  Artık uygulamanızı sürümü hangisi olursa olsun çalıştırabilirsiniz.

  2. İşletim sisteminizi güncelleyin

  Peki ya Windows 10'unuz 64 bit ise ve yine de uygulamanızın çalışmasına izin vermiyorsa? Muhtemelen işletim sisteminizin güncellenmesi gerekiyor. İşte böyle bir durumda yapmanız gerekenler:  İşletim sisteminizi güncellemenin, bu uygulama PC'nizde Windows 10 hatasını düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

  3. Yeni bir yönetici hesabı oluşturun

  Win 10'unuz güncelse ve yine de hata devam ederse, mevcut hesabınız bozuk olabileceğinden yeni bir yönetici hesabı oluşturmanızı öneririz. Aşağıdaki talimatları izleyin:

  Artık, başlangıç ​​menüsündeki hesap resminize / simgenize tıklayarak ve kullanıcı adı ve şifreyi girerek yeni hesabınıza geçebilirsiniz. Uygulamanız şimdi çalışmalıdır.

  4. Uygulamanızın .exe dosyasının kopyasını çalıştırın  Bu basit ama etkili numara, birçok Windows 10 kullanıcısının söz konusu sorunu çözmesine yardımcı oldu. Yapmanız gereken, düzeltmek istediğiniz uygulamanın .exe dosyasını bulmak, bu dosyayı kopyalamak ve ardından kopyayı başlatmaktır. Uygulamanın şimdi iyi çalışması gerekiyor.

  5. Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın

  Şimdiye kadar şansınız yok mu? Böyle bir durumda, tam bir sistem taraması yapmayı düşünün: bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmış olma ihtimali vardır - özellikle de kötü amaçlı yazılım bulaşma belirtileri mevcut.

  Bu nedenle, bilgisayarınızı taramak için yerleşik Windows Defender'ı kullanabilirsiniz:

  Bununla birlikte, kötü varlıkları PC'nizden temizlemek için üçüncü taraf bir çözüm kullanmakta özgürsünüz. Bu bağlamda, Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma'yı yükleyebilirsiniz: Bu güçlü araç, Windows 10'unuzun her köşesini tarayacak ve bulunan şüpheli öğeleri veya girdileri kaldıracaktır. Ek olarak, bu yardımcı program başka bir güvenlik çözümüyle birlikte çalışabilir ve bu, PC korumanızı gerçekten kırılmaz hale getirmenin harika bir yoludur.

  Programlarınızın düzgün çalışabilmesi için kayıt defteri sorunlarınızı düzeltin.

  6. Proxy veya VPN'inizi devre dışı bırakın

  Mesele şu ki, Proxy veya VPN ayarlarınız Windows Mağazası ile bağlantınızı engelliyor olabilir.

  Proxy'nizi devre dışı bırakmak için aşağıdakileri yapın:

  VPN bağlantınızı şu şekilde devre dışı bırakabilirsiniz:

  Hesabınıza yeniden giriş yapın ve sorunlu uygulamanızı başlatmayı deneyin.

  7. Web tarayıcınızdaki önbelleği ve çerezleri temizleyin ve sorunlu uygulamayı yeniden yükleyin

  Tarayıcınızın önbelleği ve çerezleri, Windows 10'da 'Bu uygulama PC'nizde çalışamaz' ın arkasında olabilir, çünkü çalışmakta zorlanan uygulamanın indirilmesini bozmuş olabilirler. Bu nedenle, bir tarayıcı temizliği yapmanızı ve uygulamayı sıfırdan yüklemenizi öneririz. Tarayıcınız şöyleyse yapmanız gerekenler

  Microsoft Edge:

  Krom:

  Opera:

  Firefox:

  Şimdi yapmalısın uygulamanızı tamamen kaldırın ve kalanları kaldırın . Bunu yaptıktan sonra, uygulamayı bilgisayarınıza indirin, kurulumu gerçekleştirin ve yazılımı başlatın. Artık saat gibi çalışmalı.

  8. Windows Mağazasını Güncelleyin

  Bir Windows uygulaması bilgisayarınızda çalışamıyorsa, Windows Mağazanız sorunlar yaşıyor olabilir. Hataları ve aksaklıkları ortadan kaldırmak için hemen güncellemenizi öneririz:

  Windows Mağazanızı güncelledikten sonra, sorunlu uygulamayı kaldırın (önceki düzeltmedeki bağlantıya bakın) ve tekrar indirin. Uygulamayı PC'nize yükleyin ve açıp açamayacağınıza bakın.

  9. Sideload uygulamaları seçeneğini açın

  Sisteminiz yalnızca Windows Mağazası uygulamalarına izin verecek şekilde yapılandırılmış olabilir. Bu nedenle, üçüncü taraf bir yazılım parçası PC'nizde çalışmakta zorlanırsa, kaynağı nedeniyle engellenebilir.

  Bu nedenle, bilgisayarınızda sideload uygulamalarına izin verelim:

  Şimdi ayarlar uygulamanızdan çıkın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

  10. Sürücülerinizi güncelleyin


  Ve yine de başarı yok mu? Sorunlu uygulamanız, işleyişine dahil olan donanımla iletişim kurmakta sorun yaşıyor olabilir. Böyle bir sorun genellikle güncelliğini yitirmiş veya hatalı sürücülerden kaynaklanır ve bunun sizin durumunuz olma ihtimali çok yüksektir.

  Sürücülerinizi güncellemek ve onarmak için yerleşik Aygıt Yöneticisi aracını kullanabilirsiniz:

  Windows 10, cihazınız için yeni bir sürücü bulamazsa, kendiniz aramakta özgürsünüz; yanlış sürücüyü yüklemek işleri daha da karmaşık hale getirebileceğinden ne aradığınızı bildiğinizden emin olun.

  Bununla birlikte, tüm sürücülerinizi tekrar yoluna sokmanın en kolay yolu, işlemi otomatikleştirmek için özel bir yazılım kullanmaktır. Örneğin, Sürücü Güncelleyici, tüm aygıtlarınıza üreticinin önerdiği en son sürücü sürümlerini sağlamak için yalnızca bir tıklamanızdan fazlasına ihtiyaç duymayacaktır.

  11. SmartScreen'i kapatın

  Kimlik avı dolandırıcılıkları ve kötü amaçlı yazılımlar gittikçe daha karmaşık hale geldiğinden, bilgisayarınızı söz konusu tehditlere karşı korumak için güvenilir araçlara ihtiyacınız olduğunu söylemeye gerek yok. SmartScreen özelliği buna bir örnektir. Ancak, belirli uygulamaların bilgisayarınızda çalışmasını engelleyebilir. Böyle bir durumda SmartScreen'i geçici olarak devre dışı bırakın ve uygulamanızın bu manevradan sonra çalışıp çalışmayacağına bakın:

  Bu, sorununuzu çözdüyse, sorunu uygulamanın satıcısına bildirin veya güvenliğiniz çok önemli olduğundan söz konusu yazılımı her kapattığınızda SmartScreen'inizi açtığınızdan emin olun.

  12. Sürücünüzün dağınıklığını giderin

  Bilgisayarınızda biriken gereksiz dosyalar nedeniyle uygulamalarınız çalışmayabilir. Sürücünüz geçici dosyalar ve klasörlerle doluysa, bilgisayarınız yavaşlar, yanıt vermez ve hataya meyillidir, bu da diskinizin kapsamlı bir temizliğe ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

  Disk Temizleme uygulaması bu tür durumlarda çok kullanışlı olacaktır:

  Bilgisayarınızı düzene sokmanın ve bazı değerli disk alanını boşaltmanın bir başka etkili yolu, üçüncü taraf bir yardımcı program kullanmaktır. Örneğin, BoostSpeed ​​sisteminizdeki her türlü çöpü siler, gizliliğinizi artırır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve hızlı performansını garanti eder.

  13. Sistem Dosyası Denetleyicisi'ni kullanın

  Şimdiye kadar yaptıysanız, Windows 10'unuzu sistem dosyası bozulmasına karşı kontrol etmenin zamanı geldi. Bu amaçla Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını kullanın:

  Şimdi uygulamanızı kontrol edin. Şimdi işe yarayabilirse, sorun için bozuk sistem dosyaları suçlanacaktı.

  14. Kayıt defterinizi düzeltin

  'Bu uygulama PC'nizde çalışamaz' hatası, sistem kayıt defterinizde köklenmiş olabilir: Bozuk veya hasarlıysa, uygulamalarınız kararsız ve çalkantılı hale gelir. Bunları düzeltmek için, derin teknik uzmanlık ve olağanüstü dikkat gerektiren Windows Kayıt Defterinizi taramalı ve onarmalısınız. İnsanlar hata yapmaya meyilli olduğundan, Registry Cleaner gibi güvenilir bir yazılım kullanmak akıllıca bir fikirdir. Bu araç, kayıt defterinizi cerrahi hassasiyetle temizler ve değiştirir. Bu arada, bu ürün% 100 ücretsiz, hiçbir koşul yok.

  15. Temiz bir önyükleme gerçekleştirin

  Yukarıdaki çözümlerin tümü sorununuzu çözmediyse, ilgili bir yazılım çakışması olabilir. Tanımlamak ve çözmek için, sisteminizi temizlemeniz gerekebilir.

  Windows 10'da temiz bir önyükleme durumuna girmek için atılması gereken adımlar şunlardır:

  Artık bilgisayarınız temiz bir önyükleme durumunda olduğuna göre, uygulamayı kontrol edin. Sorun devam ederse, şu anda hangi programların ve hizmetlerin etkin olduğunu kontrol edin - suçlu aralarında. Win 10'unuzun temiz önyüklemesi sorunu çözdüyse, daha önce kapattığınız öğeleri etkinleştirin - arızadan hangisinin sorumlu olduğunu görmek için bunları birer birer açın.

  Umarım, bu uygulama PC'nizde Windows 10 hatasını düzeltmeyi başardınız. Ve size şiddetle tavsiye ediyoruz uygulamalarınızı güncel tutun gelecekte yazılım sorunlarını önlemek için.

  Yorumlarınızı bekliyoruz!

  Yazı kaynağı : tr.zixmailencryption.com

  Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

  Windows 10 “Bu Uygulama Bilgisayarınızda Çalışamıyor” Hatası ve Çözüm Yöntemi

  Windows 10 bilgisayarda Oyun ya da program yüklerken, bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası alabilirsiniz. Aldığınız hatada yüklediğiniz oyun veya program Windows ile uyumsuz olduğunu anlayabilirsiniz. Bu soruna çözüm bulamayan kullanıcılar yüklemeyi yarım bırakırlar. Üç farklı çözüm yöntemini uygulayarak, hatayı kolaylıkla çözebilirsiniz.

  Sistem Özellikleri ve Gereksinimlerini Kontrol Edin

  Windows 10’da bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatasının en önemli nedenlerinden biri, sistem özellikleri ve gereksinimleridir. Örneğin, bilgisayarınıza yüklemek istediğiniz bir oyun Windows 64 bit destekliyor olsun. Sizin bilgisayarınızda kurulu olan Windows 32 bit ise, oyunu yüklerken, bu uygulama bilgisayarda çalışmıyor hatası almanız muhtemeldir.

  Oyunlara ait bit sürümünün yanında, Windows’un da sürüm uyumluluğu büyük önem taşır. Örneğin, bir oyun yüklemek istiyorsanız. Oyunun açıklamasında, ‘’Windows 7, 8 ve 10 32 bit tabanında çalışır’’ yazar. Sizin bilgisayarınızda da Windows’un farklı bir sürümü yüklüyse, yine aynı hatayı alırsınız.

  Sistem özellikleri ve gereksinimlerine ait sorunları tespit ettikten sonra bunlara bir çözüm yöntemi uygulamanız gerekir. Windows’un bit sürümü uyumlu değilse, 32 bitten 64 bite geçiş işlemlerini gerçekleştirin. Windows’a zarar vereceğinizi düşünüyorsanız, en baştan kurulum yapabilirsiniz. Sistem gereksinimleriniz uyumlu değilse, o oyun ya da programı yüklemekten vazgeçin. Sistem gereksinimlerinizi iyileştirin. Örneğin, RAM 2 GB ancak oyun 4 GB RAM istiyorsa, RAM’inizi yükseltebilirsiniz.

  Hasar Gören ve Silinen Kurulum Dosyalarını Kontrol Edin

  Yüklediğiniz oyun ve programın kurulum dosyalardan birinin silinmesi, zarar görmesi, virüs ve otomatik güncelleme durumunda, Windows ile iletişim kuramadığı için çalışmıyor hatası alabilirsiniz. Windows bilgisayarda yüklü olan tüm program, oyun ve sistem yazılımlarına ait, uyumluluk ve çalışma ayarlarına verilen komutu saklar.

  Hata veren oyun ya da programı silip, yeniden kurulum yapmayı deneyin. Sistemde kalan eski kurulum dosyalarına ait kalan atıkları CClaner ve benzeri programlarla silebilirsiniz. Bilgisayarınızda virüs programlarıyla gelişmiş tarama yaparak virüsleri silin. Ashampoo WinOptimizer ve Advanced SystemCare benzeri programlarla bilgisayarınızı onarabilirsiniz.

  Bilinmeyen Nedenler

  Sistem özellikleri ve gereksinimleri ile hasar gören ve silinen kurulum dosyaları, bu uygulama bilgisayarda çalışmıyor hatasının nedenleri arasında sıraladık. Yukarıdaki iki çözüm yöntemini denemenize rağmen yüklemek istediğiniz oyun ve program bilgisayarınızda çalışmıyorsa, bilinmeyen nedenleri araştırıp çözüm yöntemlerini uygulamanız gerekiyor.

  Geliştirici Modunu Kullanın

  Sistem Dosyalarını Kontrol Edip Onarın

  cmd

  Windows Uyumluluk Modu

  Yazı kaynağı : www.sonsuzteknoloji.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap