Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  brokoli salatası nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  brokoli salatası nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Brokoli Salatası Tarifi

  Yoğurtlu Brokoli Salatası

  Brokoli Salatası Tarifi - Evde Limonlu Brokoli Salatası Nasıl Yapılır? Kolay ve Pratik Brokoli Salatası Yapımı ve Malzemeleri

  Brokoli Salatası Tarifi - Evde Limonlu Brokoli Salatası Nasıl Yapılır? Kolay ve Pratik Brokoli Salatası Yapımı ve Malzemeleri

  Brokoli Salatası Çeşitleri

  Brokoli salatası, sağlıklı besinlerin başında yer almaktadır. İçerisinde yer alan ürünlerin vücuda faydası bulunan birçok yönü bulunmaktadır. Brokoli salasının çeşitlerini, içeriği belirlemektedir. Yapılışında kullanılan ürünlerle birlikte farklı tat uyumları yakalanmaktadır.

  Brokoli son dönemler içinde oldukça fazla tercih edilen ürünlerdendir. Bunun başlıca sebepleri arasında kansere karşı vücudu koruması, diş ve kemik yapısına etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda cilt sağlığı ve kalp sağlığı içinde etkili etken maddelere sahiptir.

  Brokoli salatası içinde bulunan ürünler arasında; salatalık turşusu, yağ, limon suyu gibi ürünler yer almaktadır. Yapımının da gerekli olan aşamalar oldukça kısadır. Aynı zamanda sağlıklı bir öğün olarak tercih edilebilecek bir ürün olarak sofrada yerini almaktadır.

  Brokoli salası içine tercihen közlenmiş biber katılmaktadır. Bu sayede farklı ve uyumlu tatlar bir araya getirilmektedir. Brokoli salatasına yakışan tatlardan bir tanesi ise mısır tanecikleridir. Bu tatların birleşimi ile hafif bir salata ortaya çıkmaktadır.

  Brokoli Salatası Püf Noktaları

  Brokoli salatasının içerisinde yer alacak ürünler en büyük püf noktalar arasındadır. Bu seçimlerin damak zevkine göre yapılması, daha hafif ve keyifli bir salata ortaya çıkaracaktır. Brokolilerin haşlanmasının ardından diğer ürünler eklenecektir.

  Damak zevkine bağlı olarak közlenmiş biberler kabuklarından çıkarılarak kullanılmaktadır. Biberlerin ufak bir şekilde kesilmesi ile salataya katılır.

  Mısır tanecikleri ile birlikte brokoli daha etkili bir tat oluşturmaktadır. Brokoli ile uyumlu olan ürünlerden bir tanesidir.

  Salata için gerekli olan yağın, zeytin yağı olması hem daha hafif bir tat hem de sağlıklı bir durum sunacaktır.

  İçerisine katılabilecek aromalar arasında limon ve balzamik vazgeçilmezler arasındadır. Tatları bakımında brokoli ile uyumlu olan tatlardandır.

  Brokolilerin gerekli olarak 4 dakika da haşlanması, salatayı daha etkili bir hale getirecektir.

  Brokoli Salatasını Daha Nefis Yapacak Lezzet Önerileri

  Brokoli salatası, son dönemler içerisinde popüler olan ve tavsiye edilen salatalar arasındadır. Brokoli tüketimlerinde artışlar olmakta ve farklı tarif önerileri oluşmaktadır. Brokoli salatasını daha nefis bir hale getirmek için izlenmesi gereken yollar vardır.

  Brokoli salatasında en önemli etken madde olarak brokoli bulunmaktadır. Bu nedenle brokolinin haşlanma miktarı doğru bir kararda olmalıdır. Brokoli için önerilen en uygun haşlanma süresi ise 4 dakika olmaktadır.

  Brokolilerin haşlanmasının ardından nefis bir tat için içerisine katılan ürünler iyi bir şekilde seçilmelidir. Bu ürünler arasında limon, mısır tanecikleri ve közlenmiş biber bulunabilir. Standart bir miktarda katılmalarına rağmen sevilmesi halinde daha fazla katılabilir.

  Brokoli Salatası Sunumları

  Brokoli sunumlarında geniş ve yüksek olan salata tabakları tercih edilmelidir. Bu sayede masanın ortasında kendini gösterecektir. Aynı zamanda brokolilerin çok fazla küçük parçalara ayrılmaması ile daha güzel bir görünüm elde edilebilir.

  Sunum tabaklarında fazladan balzamik ve limon seçeneklerinin sunulması daha etkili bir görüntü sunacaktır. Sunum içinde farklı limon kesimleri yapılabilir. Bununla birlikte mısır taneciklerinin son olarak eklenmesi de etkili olacaktır.

  Közlenmiş biberlerin eklenmesinde yanıkların alınması, sunum için daha etkili bir görünüm oluşturacaktır. Biberlerin kabuklarından ayrılması ve fazla büyük olmayacak şekilde kesilmesi ile tat daha etkili olacaktır.

  Brokoli Salatasının Faydaları Var mıdır?

  Brokoli, sağlık yönünden faydaları olan ürünlerdendir. Faydaları arasında kanser, kalp hastalıkları, kemik ve diş sağlığı, sindirim sistemini düzenleme gibi birçok etki alanı bulunmaktadır. Aynı zamanda içerisine katılan ürünlerde sağlıklı olmaktadır.

  Brokoli faydaları arasında kansere karşı vücudun daha sağlıklı kalmasını sağlamaktadır.

  İçerisinde yer alan maddelerle birlikte kemik ve diş sağlıklarında destek sağlamaktadır.

  Cilt sağlığında gözle görülebilir değişikliklerde etki etmektedir. Bununla birlikte göz sağlığını da korumaktadır.

  Brokoli Salatası Kaç Kalori?

  Sebze ürünleri, kalori olarak yüksek oranlara sahip değildir. Brokoli de aynı şekilde fazla kalori teşkil etmemektedir. 100 gram brokoli için kalori miktarı 33,7’dir. Günlük gerekli olan kalori miktarının yanında fazla durmamaktadır.

  Brokoli tüketilmesi hem sağlık hem de fit bir vücuda sahip olmak için gerekli ürünlerdendir. Bunun başlıca sebepleri ise kalori miktarı ve etki alanıdır.

  Brokoli Salatası Kilo Aldırır mı?

  Brokoli salatası içinde ağır olarak sadece zeytin yağı bulunmaktadır. Ancak zeytin yağı miktarı da az olmaktadır. brokolinin kalori miktarı da oldukça düşüktür. Bu nedenle brokoli salatası, diyet sofralarında yer alabilecek tariflerdendir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Brokoli Salatası Tarifi

  Brokoli Salatası Tarifi

  Brokoli ile en kısa sürede hazırlanabilecek en lezzetli yemeklerden biri bu brokoli salatası. Közlenmiş biberi de konserve kullandığınız takdirde yemek yapma adına yapacağınız tek şey brokoliyi haşlamak. Tarifin geri kalan kısmı malzemeleri bir araya getirip karıştırmaktan ibaret.

  Brokoli Haşlarken Renginin Değişmemesi İçin Ne Yapılır?

  Tarif bu kadar basit olunca üzerine konuşacak çok fazla şey yok ama hazır konu brokoliyken brokoli haşlamakla ilgili bir püf noktası paylaşmadan geçmeyeyim. Öncelikle brokolinin canlı yeşil renkte kalması için gereğinden fazla haşlamayın.  Rengi fazla pişmekten ceviz yeşiline dönmüş brokolinin geri dönüşü yoktur. Tam olarak yumuşamış ve rengi hala canlı yeşil olan brokolinin suyunu süzdükten sonra soğuk suyla duruladığınızda rengi ceviz yeşiline dönmez ve canlı kalır. Bu canlı renk de brokolinin daha iştah açıcı görünmesini sağlar.

  Bu arada eğer elinizde karnabahar varsa salataya karnabahar da ekleyebilirsiniz. Hem lezzet hem de renk açısından çok yakışacaktır.

  Salatayı her yemeğin yanında servis edebilirsiniz ama benim kişisel damak zevkime göre balık yemeklerinin yanına her şeyden daha çok yakışıyor. Izgara çupra ya da palamut tava ile birlikte başka hiçbir şeye gerek olmaksızın iyi bir menü ve öğün oluşturacaktır örneğin.

  Afiyetle kalın...

  Afiyet olsun...

  Click here to see the recipe in English

  Yazı kaynağı : www.kevserinmutfagi.com

  Yoğurtlu Brokoli Salatası Tarifi

  Yoğurtlu brokoli salatası nasıl yapılır? Yoğurtlu brokoli salatası tarifi, yapılışı, malzemeler ve püf noktası

  Yoğurtlu Brokoli Salatası Tarifi

  Yoğurtlu Brokoli Salatası Tarifi

  Sağlıklı, lezzetli ve kolayca hazırlanabilen Yoğurtlu Brokoli Salatası Tarifim var 😉

  Yoğurtlu Brokoli Salatası Malzemeleri:

  Yoğurtlu Brokoli Salatası Yapılışı:

  Yoğurtlu brokoli salatası yapımı için brokolileri temizleyip, saplarından arındırıyoruz ve haşlıyoruz. 15 dk haşlasanız kâfi 😉

  Zeytinyağı aldığımız tavaya rendelediğimiz havuçları diriliği gidene kadar soteliyoruz.

  Yoğurt + mayonez + tuz ve dilerseniz rendelenmiş sarımsağı da ilâve edip karıştırıyoruz bir tabakta.

  Yoğurt sosumuz hazır.

  Haşlanan brokoliyi + sotelenen havucu + yoğurt sosunu bir tabakta birleştiriyoruz.

  Karıştırıyoruz.

  Yoğurtlu brokoli salatası hazır 😉

  Ben küçük kızım için bunu şekilde hazırladım:

  Brokoliyi küçük küçük parçaladım, makarnayı haşlayıp süzdüm ve yoğurtlu brokoli salatası ile birleştirdim 😉

  Afiyet olsun…

  Yazı kaynağı : annelikzordediler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap