Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  brüksel lahanası nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  brüksel lahanası nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Zeytinyağlı Brüksel Lahanası Tarifi

  Brüksel Lahanası Tarifi

  Brüksel Lahanası Tarifi

  Manav tezgahlarına kurulan koskocaman beyaz lahanalar yanında mini minnak, misket şekilde duran minyatür lahanalar onlar. Küçük ve porsiyonluk oluşu, düşük kalorili olmasının yanı sıra pek çok vitamin ve minerali bünyesinde taşıması, sindirimi kolaylaştırıp bağırsak dostu oluşu, kansızlığa iyi gelmesi, içerdiği potasyum sebebiyle tansiyonu düzenlemesi gözde kılar onu. Şöyle de bir güzelliği var ayrıca. Brüksel lahanası tarifi, enginar ve kereviz gibi sebzelerde de olduğu üzere zeytinyağlı dışında etli olarak da hazırlanır. Farklı tatları bir arada deneyimlemenizi sağlar. Kat kat içine kapanık olsa da öyle de güzel bir sebzedir.

  Faydası bu kadar fazla olan bir sebzenin küçük bir yan etkisi de yok değil, onun da üzerinden geçelim. Vücudun iyot emilimini azaltır Brüksel lahanası. Bu nedenle onu sıklıkla tüketenler iyotlu besinler ya da iyotlu tuz kullandığından emin olmalıdır.

  Bizim mutfakta bugün zeytinyağlısı pişse de Brüksel lahanasının, peki siz sever misiniz onu? Ne sıklıkla tüketirsiniz örneğin? Tecrübelerinizi merak ediyoruz doğrusu.

  Yazı kaynağı : yemek.com

  Brüksel Lahanası Yemeği

  Fırında Brüksel Lahanası

  Brüksel Lahanası Salatası Tarifi

  Brüksel Lahanası Salatası Tarifi

  Bu tür sebzeleri çok uzun süre haşlamamalısınız, Sebzenin canını çıkarırsanız besin değerini kaybeder. Hafif dişe gelmesinden rahatsız olmayın.
  Brüksel lahanasıyla bilmek istediğiniz herşeyi yazımızda bulabilirsiniz.
  Daha önce zeytinyağlı brüksel lahanası tarifi vermiştim.

  [img1]

  Yazı kaynağı : www.misssgibi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap