Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bosch derin dondurucu derece ışığı yanıp sönüyor

  1 ziyaretçi

  bosch derin dondurucu derece ışığı yanıp sönüyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bosch No-Frost Buzdolabı Dijital Göstergesi Yanıp Sönüyor?

  Bosch Derece Göstergesi Yanıp Sönüyor

  Bosch Derin Dondurucu Arızası

  Beyaz eşyalarınızda yaşadığınız sorunlara akılcı ve kesin çözümler sunuyoruz. 20 yılın verdiği tecrübe ve deneyimle Bosch servisi olarak derin dondurucularınızın kurulumu, bakımı ve tamiri hizmetlerini veriyoruz. En uygun fiyat garantisi ve çözüm odaklı çalışmamızla müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

  Derin Dondurucularda Görülen Genel Arızalar

  Derin dondurucunuzun markası ne olursa olsun, profesyonel ve uzman ekibimiz, yerinde arıza tespiti yapıyorlar. Derin dondurucunuzla sorun yaşadığınızda servisimizi aramadan önce Bosch derin dondurucu arızaları ve çözümleri hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Derin dondurucunuzun modeline göre, üzerinde hata kodları veya uyarı ışıkları yanabilir. Bunların ne anlama geldiğini, kılavuz kitapçığınızda bulabilirsiniz. İsterseniz servisimizi arayıp, hatanın ne anlama geldiğini sorabilirsiniz.

  Derin Dondurucu Üzerindeki Işıkların Anlamları

  Bosch derin dondurucularda elektronik ısı kontrolü bulunuyor. İç kapağa baktığınızda Bosch derin dondurucu arıza kodları olarak uyarı ve ısı ayar ışıklarını görebilirsiniz. Her ışığın bir anlamı vardır.

  1- Derin dondurucu yeşil ışığı yanıyor; makinenin elektriğe bağlandığını ve normal çalıştığını gösterir.

  2- Derin dondurucu sarı (turuncu) ışığı yanıyorsa; dondurucunun hızlı modda çalıştığını gösteriyor. Hızlı moddan çıkmak isterseniz sarı düğmeye tekrar basabilirsiniz.

  3- Derin dondurucu kırmızı ışığı yanıyorsa; kırmızı ışık Bosch derin dondurucu arıza ışığı demektir. İlk çalıştırmanızda 15-45 dakika yanıp, sönmesi gerekiyor. Aşırı ısınmalarda bu ışık yanar. Kırmızı ışık hala yanmaya devam ediyorsa sorun var demektir.

   - Kapağı doğru kapatıp, kapatmadığınızı kontrol edin.

   - Derin dondurucunun bir ısı kaynağına yakın olup olmadığına bakınız.

   - Dondurucunun iç duvarında buzlanma olup olmadığını kontrol edin. Eğer buzlanma varsa buz çözme işlemini uygulayınız. Bu işlemleri uygulamanıza rağmen Bosch derin dondurucu arıza lambası yanmaya devam ediyorsa, servisinizle irtibata geçiniz.

  Bosch Derin Dondurucu Servisi

  Derin dondurucunuz arıza verdiğinde online olarak yetkiliabi.com veya 4446010 çağrı hattından bize ulaşabilirsiniz. Servis kaydınız oluşturulduktan sonra uzman ekibimiz, hızlı şekilde verdiğiniz adrese geliyor. Yerinde arıza tespit ve onarım hizmetini veriyoruz. Sorununuza, hızlı, güvenli ve kaliteli çözüm üretiyoruz. Arızalanan parçanızın yerine orijinal bosch yedek parça kullanıyoruz. Yetkiliabi.com güvencesiyle bir yıllık garanti kapsamına alınmış oluyorsunuz.

  Yazı kaynağı : www.yetkiliabi.com

  Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ?

  Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ?

  Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor ? Gevşek bir şekilde kapatılmış bir kapı, sıcak havanın odaya girmesine ve sıcaklık rejimini bozmasına neden olabilir. Bu durumda kapı contasını değiştirmeniz gerekir. Ayrıca, dondurucudaki donmuş buz nedeniyle kapak tam olarak kapanmayabilir.

  Buzdolabı Işıkları Neden Yanıp Söner ?

  Buzdolabı Işıkları Neden Yanıp Söner ? Dondurucunun buzunu çözmek burada yardımcı olacaktır, Buzdolabının bu davranışının nedeni kompresör olabilir. Motor sürekli çalışıyorsa ve periyodik olarak kapanmıyorsa, sorun bunun içindedir. Bu durumda, kompresör arızasını teşhis etmek için servise başvurmanız gerekir. Ses yapması en rahatsız edici nedeni, buzdolabı kontrolünün arızalanmasıdır.

  Modern buzdolaplarında çok sayıda elektronik vardır ve kontrol modülü genellikle arızalanır. Buzdolabını kapatmayı deneyin, birkaç dakika bekleyin ve ardından tekrar açın. Kontrol modülünün arızası küçükse, cihaz yeniden başlayacak ve normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Aksi takdirde, bir elektronik uzmanını aramanız gerekecektir.

  Buzdolabı Neden Bip Sesi Çıkarıyor ?

  Tüm modern Buzdolabı modelleri çeşitli işlevlerle donatılmıştır ve bunları elektronik kontrol ünitesini yönetir . Bir kusur göründüğünde, ekranda hata bilgisi görüntülenir, gösterge yanıp söner ve bir bip sesi duyulur. Yanıp sönen gösterge ve ses sinyalinin bip sesi, kullanıcıyı, ürünün normal çalışmasına müdahale eden bir arızanın buzdolabında bulunduğu konusunda uyarır:

  Buzdolabı Dijital Gösterge Yanıp Sönüyor ?

  Bip sesi gıcırdayacak ve gösterge yanıp sönecektir – bu, ürün anormal bir durumdan bu şekilde şikayet eder ve bazen daha önemli dahili sorunları bildirmeye çalışır. Ekteki Kullanım Talimatlarında Buzdolabı üreticileri, hata kodlarını ve bunların kodlarının çözülmesini ayrıntılı olarak açıklar ve marka ürünler gibi güvenilir ekipmanların bile olası arızalarının nedenlerini ayrıntılı olarak analiz edeceğiz.

  Sıcaklık Bozukluğu

  İki bölmeli buzdolabı, bölmelerdeki sıcaklık yükseldiğinde ses ve ışık yayabilir . Bu haberle birlikte, kullanıcı derhal dondurucunun normalden daha sıcak olduğundan emin olmalı, ardından bu artışın nedenini bulmanız gerekir.

  Buzdolabının kapısını uzun süre açık tutarsanız tüm modern ürünler sinyal vermeye başlar – örneğin çarşıdan gelip raflara yiyecek koyarsınız. Cihaz, odadan soğuk hava sızması nedeniyle arıza hakkında bir bip sesi çıkarmaya başlar: Bu kadar uzun süre kapıları kapatmamış olanın siz olduğunu göremez.

  Dondurucuya dondurulması gereken çok sayıda yeni satın alınmış ürün yüklerseniz de benzer bir durum ortaya çıkabilir: bu şekilde sistem, sıcaklığın yükseldiğini ve buzdolabının önceki sıcaklığı geri kazanması için belirli bir süreye ihtiyacı olduğunu bildirir.

  Bir buzdolabı taktığınızda, ışık ve ses sinyali tetiklenir, ancak bu bir arıza olduğu anlamına gelmez. Korkmayın ve ürünün bağlantısını hemen kesin – henüz haznelerde nominal sıcaklık almadı , bu nedenle vicdanlı bir teknisyen sıcaklık rejiminin ihlal edildiğini bildirmek için acele ediyor.

  Göstergenin yanıp sönmesi ve gıcırtı, uzun süre ev aletlerinin amaçlanan amaç için kullanılmamasından sonra bile görünebilir. Bu konseri kapatabilirsiniz, sadece sinyal düğmesini bulmanız, düğmesine basarak kapatmanız gerekir – bir süre sonra her şey durur.

  Kapı ile İlgili Sorunlar

  Çoğu zaman ürün, hatalı bir kapı nedeniyle soğuk hava sızdığını gösterir; birkaç seçenek olabilir.

  Soğutma Sistemi

  Haznede kırağı veya kar tabakası oluşmaya başlarsa ışıklı ve sesli alarm devreye girer . Can sıkıcı gıcırtıyı ortadan kaldırmak için, tüm ürünleri buzdolabından çıkarmanız ve ağ ile bağlantısını kesmeniz gerekir.

  Buzdolaplarının pek çok modeli, bir ürünün 7 aya kadar buz çözmeden çalışmasını sağlayan No Frost sistemi ile donatılmıştır . Yine de donma meydana gelirse – sıcaklık göstergesi göstergesinin maksimumda olmadığından emin olun, ancak öyleyse ortalama modu açın Donma kalitesi çok fazla değişmeyecek ve ses ve ışık sinyali artık sizi rahatsız etmeyecek . Bu tür manipülasyonlardan sonra sinyaller gider ve kürk manto belirirse – soğutma sistemini teşhis etmek için derhal ustayı arayın.

  Kompresör Arızası

  Teknolojinin kalbi – düzgün çalışmayı sağlamak için periyodik olarak açılan kompresör. Çok sık açılmaya başlarsa ve neredeyse sürekli çalışırsa – kararlı çalışmasında, gösterge ve ses sinyali tarafından hemen bildirilecek bazı sorunlar vardır.

  Cihazı dikkatlice inceleyin: belki freon sızıntısı Her durumda, kendi başınıza sorun gidermeye değmez; Bu konuyu bir profesyonele emanet etmek daha iyidir. Yaptıklarınızla zarar verebilirsiniz, böylece buzdolabının bu çok önemli, çok pahalı kısmını değiştirmeniz gerekir.

  Kontrol Paneli

  Gösterge, panelin kendisindeki küçük bir arıza nedeniyle yanıp sönebilir – sıcaklık göstergesinin konumunun ne olduğunu kontrol edin, tüm modun ayarları buna bağlıdır. Çoğu zaman panelde oluşan yağ ve nem birikintileri , düğmeler yakalanır ve normal şekilde çalışmaz. Paneli dikkatlice incelemek, yağ birikintilerini ve kiri temizlemek, ancak eylemleriyle zarar vermemek için fanatizm olmadan çok dikkatli bir şekilde gereklidir.

  Her kullanıcı şunu hatırlamalıdır: Buzdolabının çok karmaşık bir cihazı vardır, elektrik devresini veya elektronik sistemi bağımsız olarak gidermeye gerek yoktur, bunun için soğutma uzmanları vardır.

  Yazı kaynağı : www.servisi.com.tr

  Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

  Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme

  Bosch Buzdolabı Kontrol Gösterge Paneli Resetleme İlk önce dolabın üzerinde bulunan süper tuşlarının ışığını söndürüyoruz (kapatıyoruz ayarları). Sonra alt ve üst gözün derecelerini orta seviyeye getiriyoruz. Buzdolabı düğmesine basarak kapatıyoruz düğme iç kısmının üste). 3 4 dakika o şekilde bekliyoruz.

  Bosch Buzdolabı Sıfırlama

  Alışılmış şekilde buzdolabını çalıştırıyorsunuz ve aniden ekranda semboller görüyorsunuz. Bazı Bosch modellerde göstergeler yanıp sönebilir veya bir bip sesi duyulabilir. Bir arıza aramaya başlamadan önce, bir sistem hatasını ortadan kaldırın. Bunu yapmak için: Buzdolabını fişten çekin. 10-15 dakika bekleyin. Tekrar çalıştırın. Ekrana bakın. Kod kaybolduysa, nedeni bir sistem arızasıydı. Değilse, talimatlarda veya tablomuzda bir konuşma metni arayın.

  Bosch Buzdolabı Kontrol Paneli Resetleme

  Sonra dolabımızı çalıştırıp alarm yazan kısıma 20 sn basılı tutuyoruz. Buzdolabı kendine reset atmış bulunuyor. Donanımsal bir sıkıntı yoksa eğer çözüm sağlayacaktır.

  Genellikle elektrik kesintisi sonrasında buzdolabınız kendini sıfırlayacaktır. Buzdolabı ve derin dondurucu bölümü, elektrik kesintisinden sonra iyi çalışıyor olmalıdır. Tek sorun dijital ekran paneli yanmayacak. Bazı buzdolapları tekrar soğumaya başlamayabilir ve güç geri geldiğinde sıfırlamanın yapılması gerekir. Buzdolabında tüm yiyeceklerin ve birçok saat boyunca gücün tükendiği için dondurucunun kötü gittiğini gördük.

  Elektrik kesintisinden sonra buzdolabınız soğuyor veya soğutmuyorsa, genellikle ön ekran panelini sıfırlamanız gerekecektir. Bu, panelin tekrar çalışmasını sağlamak ve ayrıca eğer varsa, soğutucunun tekrar soğumaya başlamasını sağlamaktır. Sıfırlamanın tüm yöntemleri ve koşulları, buzdolabınızın marka ve modeline bağlı olarak değişecektir.

  Bosch soğutmasında bir arıza gösteren veya bir arıza olduğunu gösteren işaretler: Kompresör dinlenmeye ara vermeden sürekli çalışıyor. Bölmedeki sıcaklık normale ulaşmıyor, duvarlarda buz ve kar oluşabilir. Lastik contayı, termostat konumunu kontrol edin. Sıcaklık çok düşük ayarlanmış olabilir. Oda sıcak olsa bile röleyi maksimuma ayarlamanıza gerek olmadığını unutmayın.

  Cihaz doğru seçilmişse, yükle başa çıkacaktır. Super Freeze’in açık olup olmadığına bakın. Mekanik modellerde, manuel olarak kapatılır: kapatmayı unutmuş olabilirsiniz. Kompresör, bölmedeki ışık açıkken başlamaz, bu da ağdaki voltajın varlığını gösterir. Ayrıca tıklamalar da duyulabilir. Bu, başlatma rölesinin motoru çalıştırmaya çalıştığı anlamına gelir. Açılabilir, ancak hemen kapanır.

  Sonuç: kompresör aşınması. Acil değiştirme. Ünitenin çalışması sırasında gürültü duyulmasına rağmen, bu daha önce olmamıştı. Buzdolabı çalışırken anormal sesler duyulursa, nedeni motorda aşınma olabilir. Ayrıca, bağları gevşetilebilir, bu yüzden onları sıkmanız gerekir. Nou Frost’lu modellerde, bıçaklar buzla kaplıysa bir fan ses çıkarabilir. Daha sonra en az 10 saatlik bir buz çözme gereklidir.

  Bölüm duvarlarında kar büyüyor. Birçok neden olabilir: conta yırtılmış, termostat kırılmış, evaporatör veya parçaları ile ilgili sorunlar ortaya çıkmıştır. Tam teşhis gerekli. Bölmedeki sıcaklık optimumdur, ancak kompresör çalışmaya devam eder. Termal anahtar kırılmış, bir soğutucu akışkan kaçağı veya tıkalı bir kılcal boru olabilir. En zor şey elektronik modülün bozulmasıdır. Bosch buzdolabınızda herhangi bir arıza belirtisi fark ettiniz mi? Onarımı kendiniz yapamaz mısınız? Ardından servis merkezine başvurun.

  Yazı kaynağı : www.servisi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap