Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bosch buzdolabı alarm sesi kapatma

  1 ziyaretçi

  bosch buzdolabı alarm sesi kapatma bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Enpars 2022

  Bazen buzdolabınız bazı uyarı işaretleri verebilir ancak siz bilmeseniz de, normal çalışması veya kolayca çözülebilen küçük değişiklikler olabilir.bosch buzdolabı alarm resetleme siemens buzdolabı alarm resetleme

  Bugün size cihazınız ve sinyalleri hakkında bazı ipuçları vereceğiz.

  Makale dizini

   1. Gerçek sıcaklık, kontrollerde ayarlanan değerden çok farklı.

  Bilmeniz gereken ilk şey  , buzdolabı için en uygun sıcaklığın 4ºC ve dondurucu için -18ºC olduğudur. Bunlar, taze gıdanın muhafazası ve dondurulması için ideal koşullardır.

  Bölme içindeki gerçek sıcaklığın ayarlarla uyuşmadığını fark ederseniz , cihazı 5 dakika fişten çekip tekrar açmanız yeterli olabilir . Buna rağmen ve birkaç saat sonra normal sıcaklığınıza geri dönmezseniz, bir teknisyenin müdahalesine ihtiyacınız olabilir. Bu durumda bizi 976 305 713 numaralı telefondan aramaktan veya web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .

  2. Dondurucuyu veya buzdolabı kapısını kapattıktan hemen sonra açamazsınız.

  Birkaç saniye bekleyin ve açabilirsiniz , her iki bölmenin kapısının hermetik kapanmasından kaynaklanmaktadır. Kapıyı açtığınızda içeriye sıcak hava girer ve basınç değişiklikleri nedeniyle kapandıktan hemen sonra tekrar açmak daha maliyetli olur.

  3. Aydınlatma çalışmıyor.

  Öncelikle, buzdolabınızın bir basma düğmesi varsa, sıkışmadığını kontrol edin. Genellikle çerçevenin üst kısmındadır, böylece kapı kapanırken ona bastırır.

  4. Kontrol paneli loş ışıklı.

  Kapıyı açmadan veya herhangi bir tuşa dokunmadan belirli bir süre geçmesi tamamen normaldir. Bunun nedeni ekranın enerji tasarrufu moduna girmesi , ancak buzdolabınızı tekrar kullandığınızda tekrar yanmasıdır .

  5. Alarmlar.

  Buzdolabının aşağıdaki durumlarda etkinleştirilen sesli alarmları vardır:

  6. Dondurucu sıcaklığı çok yüksekse ne yapmalı?

  Normal olan şey, buzdolabınızda ciddi bir sorun olmamasıdır. Dondurucu kapısını  çok sık açarsanız , aynı anda çok fazla taze yiyecek fırlatırsanız veya havalandırma delikleri tıkanırsa bu olabilir.
  Bunu çözmek için, Bosch dondurucunuzun optimum sıcaklık noktasına daha fazla soğuk dönmesini sağlayan ‘Süper Dondurma’ işlevini etkinleştirin.

  7. Sesler.

  Bazı sesler tamamen normaldir ve buzdolabının çalışmasıyla ilgilidir. Bunlar, donuk bir uğultu, lıkırtı veya klik sesinden, No Frost buzdolabının otomatik olarak buzunu çözdüğünde duyulabilen tıklama seslerine kadar değişebilir .

  Her durumda, buzdolabınızın çalışmasıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa veya arızalı olabileceğinden şüpheleniyorsanız, bize sormaktan çekinmeyin. Ve herhangi bir sorunuz için , bize buradan bir yorum da bırakabilirsiniz.

  BOSCH buzdolabında neden “alarm kapalı” yanıyor?

  Bosch buzdolaplarının kullanıcıları genellikle ekipmanın bir uyarı sinyali verdiğinde bir durumla karşı karşıya kalır. Genellikle ses – odalardan birinin kapısı uzun süre açıksa buzdolapları gıcırdıyor. Ancak bazen gıcırtıya “alarm” veya “alarm kapalı” sözcükleri eşlik eder. Bu neden olur ve ne anlama gelir, makalemizde analiz edeceğiz.

  Bosch buzdolabında “alarm kapalı” ne anlama geliyor?

  Bosch’unuz bir ekranla donatılmışsa, “alarm” veya “alarm kapalı” sözcükleri siyah, kırmızı veya turuncu olarak görüntülenebilir. Ekran yoksa, ilgili düğmenin yanındaki gösterge kırmızı renkte yanıp sönecektir.

  İngilizceden “alarm” kelimesinin gerçek çevirisi “alarm” dır. Bir gıcırtı çıkması ve “alarm” veya “alarm” yazısı, dondurucudaki sıcaklığın arttığı anlamına gelir. Ve buzdolabı, yiyeceklerin bozulabileceğinden “endişeleniyor”.

  “Alarm” sinyali – kendiniz ne yapabilirsiniz?

  “Alarm” uyarısının görünümü her zaman buzdolabının arızalanmasıyla ilişkilendirilmez. Aşağıdaki durumlarda bir alarm tetiklenebilir:

  Onarım gerektiren olası arızalar

  Bosch cihazlarının yüksek kalitede olmasına rağmen, bu markanın buzdolapları bile zamanla bozulabilir. “RemBytTech” ustalarının deneyimlerine göre, çoğu zaman “alarm” mesajının görünümü aşağıdaki problemlerle ilişkilidir.

  * Fiyatlar sadece ustanın işi için belirtilmiştir. Yedek parçalar ayrıca ödenir.

  Bosch’ta bip sesi çıkarırsa ve “alarm” veya “alarm kapalı” yanarsa ses sinyali nasıl kapatılır

  Buzdolabındaki ses sinyalini kapatmak için “alarm” veya “alarm kapalı” düğmesine basmanız gerekir. Bosch’unuzun dokunmatik kontrolleri varsa, yazının kendisine veya yakınındaki alana tıklamanız gerekir. bosch buzdolabı alarm resetleme siemens buzdolabı alarm resetleme

  “Alarm” a tıkladıktan sonra, buzdolabı dondurucuda belirlenen en yüksek sıcaklığı gösterecektir. Bundan sonra, kurulu olan vurgulanacaktır. Ses duracak, ancak “alarm” düğmesinin kendisi veya ekrandaki yazı, sıcaklık ayarlanan değere ulaşıncaya kadar yanacaktır.

  Bosch buzdolabınızda “alarm” açıkken ve hala kaybolmadığında ne yapmanız gerektiğinden emin değil misiniz? Bu muhtemelen bir arıza. Böyle bir buzdolabının kullanılması tavsiye edilmez. Aslında, bir arıza durumunda, diğer bileşenlerde ek gerilim oluşur ve bu da ortadan kaldırılması daha da zor ve pahalı arızalara yol açabilir. Yardım için profesyonellerle iletişime geçin:

  Yazı kaynağı : enpars.com

  Bosch Buzdolabı Alarmı Şikayetleri - Şikayetvar

  Buzdolabı Alarm Veriyor İse Açıklamalı Sorun Giderme Çözümleri

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap