Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  boğaziçi üniversitesi güney kampüsü

  1 ziyaretçi

  boğaziçi üniversitesi güney kampüsü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Boğaziçi Üniversitesi - Güney Kampüs

  Konferans odalarının ve 487 kişinin oturmasına müsait bir toplantı salonunun bulunduğu Toplantı Salonu (Albert Long Hall), konferanslarda, konserlerde ve genel toplantılar ile öğrenci ya da öğretim görevlisi toplantılarında kullanılmaktadır.

  İçinde bir spor salonu ve tiyatro da bulunan Öğrenci Faaliyetleri Binası, sporla ilgili ve ders dışı etkinliklerin merkezidir.

  Mühendislik Binası (Perkins Hall), sınıfların ve ofislerin bulunduğu dört katlı bir yapıdır.

  Yönetim Binası'nda (Gates Hall) Kayıt İşleri Ofisi, İletişim Ofisi, Finansal Ofis, postane ve İş Ofisi yer almaktadır.

  İdari Bilimler Binası'nda (Washburn Hall), İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bulunmaktadır.

  Fen-Edebiyat Binası (Anderson Hall), 1913 yılında yapılmıştır. İçinde sınıflar ve fakülteye bağlı çeşitli bölümler bulunmaktadır. Yabancı Diller Yüksekokulu Binası'nda İleri İngilizce ve Modern Diller Birimleri bulunur. Van Millingen Kütüphanesi (1932) içinde şu an rektörün, rektör yardımcılarının ve genel sekreterin ofisleri ile Personel, Araştırma ve Planlama Ofisleri bulunmaktadır.

  Güney Kampüs'te ayrıca biri kızlar, diğeri de erkekler için olmak üzere iki yurt (Hamlin Hall ve Theodorus Hall) ve başka birçok hizmet noktası (Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü, revir, öğretim görevlileri merkezi (Kennedy Lodge), Üniversite Kültürel Miras Müzesi, eski ahşap evler, Kurumsal İletişim Ofisi, Öğrenci Dekanlığı ve Yönetim Ofisleri ) bulunmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.boun.edu.tr

  güney kampüs

  Güney Kampüs Turu

  H.Can Aksoy’81 Rehberliğinde

  Geçmişten Günümüze Tarihi Binaları ve Hikayeleri ile Güney Kampüs Turu

  BUKAL ve BÜMED işbirliği ile, kampüste beslediği ayı ile üne kavuşmuş olan popüler mezunumuz Hasip Can Aksoy’un rehberliğinde gerçekleşecek gezide binaların geçmişi, yapılış  hikayeleri, zaman içinde değişen işlevleri, bu sıralardan gelip geçen ünlü kişiliklerin hikayeleri ile birlikte Boğaziçi’nin kültürel mirası konuşulacak. Gezi güzergahındaki binalar;

  Saat  : 11.00, 13.00 veya 15.00 (Tercih ettiğiniz saat dilimini rezervasyon esnasında [email protected] adresine mail atarak belirtmenizi rica ederiz.)

  Başlama noktası : BÜMED Niche Cafe

  Bitiş noktası : Aşiyan Müzesi

   *Katılım bedeline rehberlik, profesyonel kulaklık, gezi kitapçığı ve Aşiyan Müzesi’nde ikram dahildir.

   

  Yazı kaynağı : www.bumed.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap