Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bluestacks sistem gereksinimleri

  1 ziyaretçi

  bluestacks sistem gereksinimleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BlueStacks 5 Yükleme ve Güncelleme Rehberi

  BlueStacks 5 Yükleme ve Güncelleme Rehberi

  Yeni BlueStacks 5 nihayet kullanıma hazır ve mobil oyunları bilgisayarında oynamak isteyen oyuncular için mümkün olan en iyi seçenek olmaya devam ediyor. Bu yeni sürüm ile piyasadaki en iyi Android oynatıcısı olan BlueStacks 4’ün sunduğu şeyleri yeniliyor ve onu şimdiye kadarki en hızlı ve en hafif Android emülatörü haline getiriyoruz. BlueStacks 5’i denediğinizde, gerçek hızın ne olduğunu da göreceksiniz. Yeni sürümümüzün farklı neler yaptığını öğrenmek istiyorsanız, özelliklere genel bakış makalemize göz atın. Halen ikna olmazsanız, BlueStacks 4’ten BlueStacks 5’e güncellemek için nedenler isimli makalemizi okuyun.

  BlueStacks 5 kullanıma hazır olduğuna göre, onu indirip yenilikleri denemek için sabırsızlanıyor olmalısınız. Endişe etmeyin: BlueStacks 5’i yüklemek çok kolay ve bu işlemi sadece birkaç basit adımda tamamlayabilirsiniz.

  Yüklemeyi tamamladıktan sonra, Play Store üzerindeki oyunları aynı telefonunuzda yaptığınız gibi bilgisayarınıza indirmeye başlayabilirsiniz. Kurulum işlemi büyük ölçüde otomatik gerçekleşecek ve sadece birkaç dakika sürecek. Ancak daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, Android emülatörümüzü nasıl yükleyeceğinize dair adım adım detaylı açıklamaları aşağıda paylaşıyoruz. 

  BlueStacks 5 Sistem Gereksinimleri

  BlueStacks 5’i yüklemeden (veya bu sürüme güncellemeden) önce, bilgisayarınızın emülatörümüzün sağlıklı bir şekilde çalışması için gerekli minimum gereksinimleri karşıladığından emin olun.  Bu gereksinimler şunlardır: 

  Bilgisayarınızın BlueStacks’i çalıştırabileceğinden emin olduktan sonra, indirme ve yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz. 

  BlueStacks 5’i İndirmek 

  BlueStacks’i yüklemek çok kolaydır zira tek indirmeniz gereken küçük boyutlu bir dosyadır. Bu dosya, gerekli diğer tüm dosyaları sizin yerinize indirip emülatörü bilgisayarınıza kuracaktır.

  Bu yükleme dosyasını resmi web sitemizde bulabilir ve “İndir” düğmesine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. BlueStacks istemcilerini ve güncellemelerini DAİMA resmi web sitemizden indirdiğinizden emin olun: Üçüncü taraflara ait kaynaklardan indirdiğiniz dosyalar zararlı yazılım barındırıyor olabilir ve bu tür dosyalar için destek sunmamız mümkün değildir. 

  BlueStacks 5’i Yüklemek 

  Yükleme dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, kuruluma başlamak için dosyaya çift tıklayın.

  Yukarıda da belirttiğimiz gibi, kurulum işlemi büyük ölçüde otomatik olarak tamamlanacak. Ancak “Özelleştir” düğmesine basarak kurulum yapılacak klasörü seçebilirsiniz. Lütfen BlueStacks’i kullanarak indirdiğiniz her oyun ve uygulamanın aynı klasöre yükleneceğini unutmayın, yani yeterince boş alan olan bir disk seçmenizi öneririz.

  Not: BlueStacks 5’i yeni bir sürüme güncelleme işlemi de büyük oranda aynı şekilde yapılır. Ancak sıfırdan yüklemek yerine, kurulum dosyası mevcut sürümünüzü güncellemenizi isteyecektir. Bu durumda takip etmeniz gereken başkaca bir adım yoktur ve BlueStacks’i güncellemek, yüklü oyunlarınızı veya verilerinizi kaybetmenize neden olmayacaktır.

  BlueStacks 5’e Google Hesabınızı Eklemek

  BlueStacks 5’i yükledikten sonra, oynamaya başlamak için geriye tek bir adım kalıyor: Google hesabınızı eklemek. Bunu yapmanızı Play Store gibi önemli hizmetleri kullanabilmeniz için istiyoruz: Oyunlarınızın hemen hemen hepsini bu kaynaktan yükleyeceksiniz. 

  Bir Google hesabı eklemek basit bir işlemdir ve BlueStacks’i yükledikten sonra ilk olarak yapmanız gereken şeydir. Nitekim emülatörümüz de bunu yapmanızı isteyecektir. Bu ekranda sadece Google kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir: Daha sonra, BlueStacks’e oyun indirmeye başlayabilirsiniz.

  Not: Herhangi bir nedenden dolayı BlueStacks’i başlattıktan sonra Google hesabı ekranını görmezseniz, ana ekrandaki Android ayarları menüsünü kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz. “Hesaplar” alt menüsü altında gerekli ayarlar mevcuttur. Ayrıca Play Store uygulamasını ilk kez başlattığınızda da Google hesabınızı eklemeniz istenecektir.

  Yazı kaynağı : www.bluestacks.com

  BlueStacks Nedir? Ücretsiz Android Emülatörü

  BlueStacks Nedir? Ücretsiz Android Emülatörü

  Android aplikasyonlarını ve oyunları kullanmak için pek çok yazılım bulunmaktadır. Bu programların en ünlülerinden biri olan BlueStacks’in ne olduğuna ve nasıl kullanılacağına bakacağız. Bilgisayar sistemlerinde en çok kullanılan Android yazılım emülatörlerinden olan BlueStacks, pclerde ki Android

  fonksiyonlarını gerçekleştirmeye ve oyunları oynamaya yardımcı oluyor. Bu çok kullanışlı program, bahsetmeye değer birkaç alternatif sunuyor. BlueStacks nasıl indirilir, nasıl kurulur, nasıl kullanılır, BlueStacks sistem gereksinimleri nelerdir?

  BlueStacks Nedir?

  Bir Android öykünücüsü olan BlueStacks ile PC sisteminizin bir bölümünü Android işletim sistemi olarak kullanabilirsiniz. Play Store uygulama mağazasında yer alan tüm aplikasyonlara ve çeşitli programlara ulaşabileceğiniz BlueStacks, oldukça geniş bir erişim alanına sahip.

  Telefonunuzda oynadığınız Android oyunlarının keyfini BlueStacks üzerinden bilgisayarınızda çıkarabilirsiniz. BlueStacks yüzde yüz yasaldır ve asla herhangi bir kötü amaçlı yazılım bulundurmaz. BlueStacks ayrıca oyuncular için kapsamlı özelleştirme seçenekleri sunar. Grafik seçeneklerinden tuş tercihlerine ve makro ayarlara kadar birçok farklı alanda oyunları özelleştirebilirsiniz. BlueStacks sistem gereksinimleri şöyledir:

  BlueStacks Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

  1-)Minimum sistem gereksinimleri

  2-)Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

  İşletim sistemi: Microsoft Windows 10

  İşlemci: Intel veya AMD çok çekirdekli işlemci “Single Thread PassMark> -1000 veya üzeri, ayrıca tüm BIOS sanallaştırma uzantıları etkinleştirilmelidir. -PC işlemcinizin Passmark derecesini görüntülemek için bu bağlantıya tıklayın.

  BlueStacks, sanallaştırmaya odaklanmıştır. BlueStacks ortalama olarak 9 yıldır başarılı hizmetler sunuyor. BlueStack, BlueStack App Player aracılığıyla tüm hizmetlerinin reklamını yapar. Genel olarak dünyanın en popüler işletim sistemleri arasında yer alan Android uygulamalarının çalışmasına önemli katkı sağlıyor. Bilinen bir yazılım çözümü olan BlueStacks, Android işletim sistemine yönelik oyunların veya uygulamaların çok farklı işletim sistemlerine sahip masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarda çalıştırılmasına olanak tanır.

  Android uygulamalarını Windows veya Mac gibi işletim sistemlerinde görme yeteneği birçokları için oldukça ilgi çekicidir. Bu nedenle BlueStacks, başlangıcından bu yana piyasada büyük ilgi gördü. Bu yazılım ile akla gelen tüm Android uygulamalarını ve tüm fonksiyonları ile oyunları tek bir bilgisayarda çalıştırma ayrıcalığına sahipsiniz. Mesela, mobil cihazınızın veya tabletinizin çalıştırmadığı bir uygulamanız varsa, o aplikasyonu PC’de BlueStacks ile test edebilirsiniz. Genellikle bu mantıkla kullanıcılar tarafından kullanılır. BlueStacks, kullanıcılara kolay bir kanıtlama zemini sağlar.

  Bluestacks’ın Özellikleri Nelerdir?

  Hepimizin cep telefonlarında defalarca kullandığımız ve asla geri çeviremeyeceğimiz uygulamalar ve oyunlar var. Cep telefonlarında yaşadığımız düşük pil ve ısınma gibi sorunları yaşamadan PC’nizden bu uygulamalara ve oyunlara kesintisiz erişim sağlamanın harika bir yolu değil mi?

  Ücretsiz Android Emülatörü

  BlueStacks özellikleribize tam olarak bunu sunuyor. Dünyada en yaygın olarak cep telefonlarında oynanan PUPG Mobile gibi bir bilgisayardaki birçok popüler oyun ve uygulama için tasarlanmış Android uyumlu bir yazılımdır.

  Ayrıca oyuncular için tasarlanmış yapısı ile online olarak oynadığınız tüm oyunları Twitch ve Facebook gibi platformlarda yayınlayabilirsiniz. Ayrıca yazılım geliştiricilerin ürünlerini uygulama aracılığıyla denemelerine olanak tanır. Tüm bu özellikler, BlueStacks’in insanların çoğunun dikkatini çekmesini sağlıyor, ancak şu anda 400 milyondan fazla kullanıcısı var.

  Bluestacks Nasıl Kullanılır ve Kurulur

  Bilgisayarınıza BlueStacks indirme uygulamasını açtığınızda, ana ekranınızdaki Google Play Store’a tıklayıp Sign In diyerek bir Gmail hesabı oluşturabilir veya mevcut bir Gmail hesabıyla giriş yapabilirsiniz. Ardından uygulamayı veya oyunu buradan Play Store’dan indirebilir ve başlatabilirsiniz.

  BlueStacks Nasıl Yüklenir?

  İlk olarak, mevcut bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayar işletim sisteminizle çalışan bir BlueStacks sürümünü indirmeniz gerekecek. BlueStacks şirketinin resmi web sitesi, bunun nasıl yapılacağına dair öneriler sunar. Web sitesini ziyaret ettiğinizde, kullandığınız Windows sürümüne bağlı olarak BlueStacks kurulum sürümü görüntülenecektir. Bu, işletim sistemi olarak Mac’i tercih edenler için de geçerlidir.

  İlgili sürüm bu siteden ücretsiz olarak indirilebilir. İndirdikten sonra dosya açılacak ve kurulum başlayacaktır. Promosyon sayfaları göründüğünde “İleri” düğmesine tıklayarak ilerlemeniz gerekir. Kurulum sırasında bulunan sayfalarda “İleri” butonuna tıklayın. Sözleşme okunup onaylandıktan sonra masaüstünde BlueStack simgesi belirecektir. Bu bir program, bir program değil. Bu nedenle, indirme işlemi ortalamadan daha uzun sürebilir. Şimdi BlueStacks kullanım özelliklerine göz atalım.

  BlueStacks Nasıl Kullanılır?

  1-)Android Sanal Cihazlar:

  BlueStack yazılımı, bilgisayarlarda tam ekran modunda kullanılabilir. Böylece sevdiğiniz oyunların ve uygulamaların keyfini büyük ekranlarda çıkarabilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen Android oyunlarından bazıları olan Temple Run, Candy Crush vb. BlueStacks gibi binlercesini cihazlara taşımak mümkün. BlueStacks yazılımı, masaüstü cihazların sanal bir Android cihazı gibi kullanılmasına izin verir.

  Bahsedilen oyunları BlueStacks ile oynayabilmek veya diğer özelliklerini kullanabilmek için Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Başka bir deyişle, kullanıcılar BlueStacks yazılımını tanımlamadan ve giriş yapmadan kullanamazlar. Hangi Android hesabı bulunursa bulunsun, onun altında oturum açmanız gerekecektir. Bunun nedeni; Maç kayıtları, sonuçları, uygulama verileri vb. veriler bu hesapların bir veritabanında saklanması gibi. Bu nedenle BlueStacks, kullanıcılardan kesinlikle Android hesaplarına giriş yapmalarını isteyecektir.

  2-)Isınma ve Saklama Sorunu Yok:

  Cep telefonları günümüzde neredeyse hayatımızın odak noktası haline geldi. Tüm uygulamaları ve oyunları sınırsız deneyimleme ve anlama arzusu harika. Ne yazık ki, mobil cihazların ne iş performansı ne de depolama kapasitesi şu anda tüm bunlar için yeterli değil. Oyunları ve uygulamaları belirli bir seviyede indirdikten sonra bellekte sorun oluyor ve cihazlar gözle görülür şekilde yavaşlıyor.

  Bu aşamada telefon ısınma sorunlarını göz ardı etmemek önemlidir. Ayrıca gün içinde sıklıkla kullanılan oyun ve eğlence uygulamaları telefonunuzun pil ömrünü hızla tüketebilir. Bu nedenle, popüler uygulamalara ve oyunlara veda etmek istenmeden olur. Şu anda kullanıcılar, bu oyunları ve uygulamaları şarj etmeden, performans kaybetmeden veya bellek sorunlarıyla karşılaşmadan bağımsız olarak çalıştırabilecekleri platformlara yöneliyor. İşte BlueStacks, bu ihtiyaçları karşılayan özel bir yazılım projesidir.

  3-)Kolay Kullanım:

  BlueStacks yazılımının en güzel yanlarından biri, kullanımı son derece kolay bir ara yüze sahip olmasıdır. Günümüzde ortalama bir internet kullanıcısı BlueStacks yazılımını bilgisayarına kolaylıkla kurabilmektedir. Birbirleriyle entegre olabildikleri için, cep telefonunda belirli bir zamanda oyunu durdurmak ve aynı oyunu bilgisayarda kaldığı yerden devam ettirmek mümkündür.

  Yazı kaynağı : www.alastyr.com

  BlueStacks Nasıl Kullanılır? PC'de Android Keyfi

  BlueStacks Nasıl Kullanılır? PC'de Android Keyfi

  PC dünyasında en çok kullanılan Android emülatörlerlerinden biri olan BlueStacks, bilgisayarlarımızda Android işlemleri yapmamıza ve Android oyunlarını oynamamıza yardımcı oluyor. Oldukça kullanışlı olan bu programın bahsetmeye değer bazı alternatifleri de bulunuyor.

  Sistemimizin bir kısmını Android işletim sistemine dönüştüren BlueStacks nasıl indirilirnasıl kurulur, nasıl kullanılır, BlueStacks 3’ün son sürümü BlueStacks 4’ün sistem gereksinimleri nelerdir bu içeriğimizde tüm bu sorulara yakından bakıyoruz. Gelin hep beraber BlueStacks kurulumunu ve nasıl kullanıldığını adım adım öğrenelim.

  BlueStacks nedir?

  Bir Android emülatörü olan BlueStacks, PC sisteminizin bir kısmını Android işletim sistemi olarak kullanmanıza olanak sağlar. Play Store’de bulunan tüm uygulamalara ve daha farklı uygulamalara erişebildiğiniz BlueStacks, oldukça geniş bir uygulama kütüphanesine sahiptir.

  BlueStacks üzerinden telefonunuzda oynadığınız Android oyunların keyfini bilgisayarınızda çıkarabilirsiniz. BlueStacks tamamen yasaldır ve kötü amaçlı yazılım içermez. BlueStacks’te ayrıca oyuncular için geniş özelleştirme seçenekleri bulunur. Grafik ayarlarından, klavye tuş atamalarına ve makro yapmaya kadar birçok alanda oyunlarınızı özelleştirebilirsiniz.

  BlueStacks 4 sistem gereksinimleri:

  Minimum:

  Önerilen:

  BlueStacks nasıl yüklenir?

  BlueStacks nasıl kullanılır?

  Adım #1: BlueStacks uygulamasını açın.

  Yükleme tamamlandıktan sonra BlueStacks uygulamasına masaüstünden, eğer orada bulamıyorsanız Başlat menüsündeki arama bölümünden açın. 

  Adım #2: İstediğiniz uygulamaları arama çubuğuna yazın ve aratın

  Bulmak istediğiniz oyunu veya uygulamayı sağ üst köşede bulunan arama çubuğuna yazın. Bu senaryoda birçoğumuzun ilk tercihi olacak PUBG Mobile üzerinden gidiyoruz.

  Adım #3: Aradığınız uygulamayı listeden seçin.

  Arama işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza çıkan listeden istediğiniz uygulamayı veya oyunu seçin.

  Adım #4: Uygulamayı yüklemek için “Yükle” butonuna basın.

  İstediğiniz uygulamayı veya oyunu seçtikten sonra BlueStacks sizin için Play Store sayfasını açacak burada akıllı telefonlarımızda olduğu gibi basitçe “Yükle” butonuna basıyoruz.

  Adım #5: Kütüphane kısmına gelin ve açmak istediğiniz uygulamaya tıklayın.

  Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamaya erişmek için Kütüphane kısmına tıklayın. Ardından listelenen uygulamalar içerisinde açmak istediğiniz oyuna veya uygulamaya bir kere tıklamanız yeterli.

  Adım #6: Kontrolleri ayarlayın ve uygulamanız kullanıma hazır.

  Yüklediğiniz uygulama açılırken BlueStacks size kontrolleri atamak istediğiniz tuşları ve yapmak istediğiniz makroları sunacak. Otomatik açılan panelde kontrolleri istediğiniz gibi ayarlayın ve oyununuzun keyfini çıkarın.

  BlueStacks alternatifleri:

  NoxPlayer

  NoxPlayer, BlueStacks dışında piyasada bulunana en popüler Android emülatörlerinden biridir. Bir Android uygulamasını ve oyununu direkt Windows’un üzerine yüklememize izin veren bu program sayesinde başka bir arayüze gerek kalmadan direkt olarak masaüstü kısayollarıyla uygulama ve oyunlara erişebilirsiniz. NoxPlayer’ı indirmek için resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

  AMIDuOS

  Daha çok Android üzerinde bulunan iş ve ofis ile ilgili uygulamalara yoğunlaşan bu programda, oyun da oynanabiliyor. Ücretli olan AMIDuOS’in 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümü de bulunuyor.

  Andy Android Emulator

  Tamamen ücretsiz bir Android emülatörü olan Andy, oyun veya uygulama deneyiminizi engelleyecek bir reklam sistemine de sahip değil. Kullandığınız Android uygulamalarını istediğiniz pencere boyutuna çekebildiğiniz Andy’de BlueStacks’te olduğu gibi oyunlarınız için klavye ve makro ayarlamaları yapabilirsiniz. Andy Android Emulator’ü indirmek için resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

  MEmu

  Son zamanlarda çıkmış olan MEmu gelecek vadeden emülatörlerden birisi. BlueStacks gibi hem Intel hem de AMD işlemcileri destekleyen MEmu, Andorid’in Lollipop sürümünü de ücretsiz olarak sunuyor. MEmu’yu oyun oynamak için kullanabilirsiniz ama daha çok günlük uygulama odaklıdır. MEmu, BlueStacks ve diğer emülatörlerde olduğu gibi klavye ayarlamaları ve makro seçenekleri bulundurmuyor. MEmu’yu buradan indirebilirsiniz.

  KOPLAYER

  KOPLAYER, ana odağı oyun olan, nispeten yeni çıkmış bir Android emülatör. BlueStacks’in sahip olduğu hemen hemen tüm özellikleri barındıran KOPLAYER, ufak tefek hata sorunları yaşasa da sabit olarak 60 FPS oyun oynatabilen nadir emülatörlerden biri. KOPLAYER’ı buradan indirebilirsiniz.

  BlueStacks ile bilmeniz gereken her şeyi anlattığımız listelerimizin sonuna geldik. BlueStacks, telefonlarımıza erişim şansımızın olmadığı anlarda veya direkt olarak akıllı telefonlarda oyun oynamaya alışamamış ve klasik klavye/fare ikilisini arayanlara güzel ve etkili bir çözüm oluyor. Sizde BlueStacks veya daha farklı listede bulunmayan bir Android emülatörü kullanıyorsanız deneyimlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap