Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bisiklet giremez levhasının anlamı

  1 ziyaretçi

  bisiklet giremez levhasının anlamı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bisiklet Giremez Levhas�

  Bisiklet Giremez Levhası

  Bisiklet Giremez Levhası

  Bisiklet giremez levhasının anlamı bisiklet giremez levhası bisiklet girişinin yasak olduğu şeklinde tanımlanabilir. Bisiklet girişinin yasak olduğu bu alanlar trafik akışını düzenlemek için gereklidir. Bisiklet girişinin diğer trafik tehlikelerine sebep olacağı ya da motorlu taşıt trafiği açısından tehlikeli durumlar oluşturabileceği için kullanılan bir işarettir. Bisiklet giremez levhası karayolları genel Müdürlüğü’nün tanımına göre uygun şekilde boyutlarda tasarlanmıştır. Bu şekilde tasarlanmış ve gerekli yerlerde direkleri yerleştirilmiştir.

  Uzun yıllar boyunca olumsuz hava koşullarına dayanır ve renklerini kaybetmezler. Böylelikle insanlar bu tabelaları görerek bu yasaklara uyar ve trafiğin genel durumunun bozulmasına engel olurlar.

  Reflektif özelliği sayesinde gece karanlıklarda da rahatlıkla fark edilerek insanların kolay bir şekilde görmesini sağlar. Böylelikle kazaların azaltılmasına yardımcı olur. Hem gece hem de gündüz yol güvenliğinin sağlanması açısından oldukça önemlidir.

  Bisiklet Giremez Levhası Nerelerde Kullanılır? 

  Bisiklet giremez levhası nerelerde kullanılır? Sorusunun cevabı; Bisiklet giremez levhaları tıpkı diğer trafik levhaları gibi sürücü veya yayaların  uymaları gereken kuralları simgelemektedir. Bu levhaların yeterli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Kolay görülebilecek şekilde yerleştirilmeleri ve omega direkler kullanılması tavsiye edilmektedir. Böylelikle  insanlar bu levhaları daha kolay bir şekilde görür ve trafik kazaları önüne geçilir. Bu trafik levhalarının kullanıma ve anlamlarının bilinmesi sürücü ve yayaları trafik kazalarından korumaktadır.

  Bisiklet giremez levhaları genel olarak omega direklerine monte edilir. Uygun vida delikleri ile bu direklere monte edilir ve uygun boyutlarda bulunan alana doğru yerleştirilir. Böylelikle tüm yayalar ve sürücüler levhaları görür ve kazalar engellenir. Sürücüler ve yayalar için oldukça büyük öneme sahiptir.

  Bisiklet Giremez Levhası 

  Bisiklet giremez levhası bisiklet üzerine bir çizgi çekilerek şekillendirilmiş bir levhadır ve bisikletin giremeyeceği birçok alanda kullanılır. Bu kurallara uyarak hem kendinizi hem de diğer sürücü ve yayaları oluşabilecek kazalardan koruyabilirsiniz. Bu nedenle muhakkak bu kurallara uymalı  bu levhaları gördüğünüz alanlara bisiklet ile giriş yapmamalısınız. Aksi halde kendinizin ve diğer yaya ve sürücülerin hayatını tehlikeye atabilirsiniz. Bu nedenle bu kurallara uyum sağlayarak trafiğin akışını bozmamalısınız.

  Facebook Hesabımız: https://www.facebook.com/trafikkurallarinet/

  Yazı kaynağı : www.trafikkurallari.net

  Trafik İşaret Levhaları ve Anlamları. Trafik Tanzim İşaretleri

  Trafik İşaretleri

  TRAFİK TANZİM İŞARETLERİ (TT – GRUBU)

  Trafik Tanzim İşaretleri, yol kullanıcılarını uymaları gereken özel yükümlülükler,    çeşitli yasaklama ve kısıtlamalar hakkında bilgilendirmek için kullanılır.

  Yazı kaynağı : www.yediler.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap