Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  birinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın

  1 ziyaretçi

  birinin senden hoşlandığını nasıl anlarsın bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Birisinin Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın - wikiHow

  Detaylara Dikkat! Birinin Sizden Hoşlandığını Anlamanın 12 Yolu

  Erkeklerin hoşlanma belirtileri - Aşk

  Erkeklerin hoşlanma belirtileri - Aşk

  Bazı erkekler size hoşlandığını belli etmiyor gibi gelebilir ancak erkeklerin hoşlanma belirtileri yazımızı okuduktan sonra aslında belli ettiklerini göreceksiniz. Erkekler karşı taraftan hoşlandığı zaman bunu ifade etmese de, bir takım bedensel hareketlerini takip ederek bu konuda bir fikre sahip olmanız mümkün. Erkeklerin hoşlanma belirtilerini huzurunuza çıkarmaya geldik… Acaba sizden hoşlanıyor mu, hoşlanıyorsa hangi sinyalleri gönderiyor? İçinizi kemiren ‘’ Erkeklerin hoşlanma belirtileri nelerdir?’’ sorunuzun cevaplarına gelin bir bakalım…

  Erkeklerin hoşlanma belirtileri nelerdir?

  Konuşma ve merak

  Sizinle konuşurken aileniz, arkadaşlarınız, işiniz ve sevdiğiniz şeyler hakkında bilgi almaya çalışıyorsa, günlük planınızı soruyorsa hakkınızda bir şeyler öğrenmek istiyor demektir. Sizden edindiği bilgilerin dışında da hakkınızda bilgiye ulaşmaya çalışıyorsa müjdemizi isteriz, ‘’sizden hoşlanıyor!’’

  Erkekler baş başa konuşurken dediklerinizi duymuyormuş gibi öne doğru eğilerek dudaklarınıza bakarlar, adeta dudaklarınızı okumaya çalışırmış gibi… Bu davranışta erkeklerin hoşlanma belirtilerindendir.

  Jest ve mimik

  Hoşlanan erkekler sadece konuşurken değil, jest ve mimikleriyle de bunu belli ederler. Hoşlanan bir erkeğin duygularını itiraf etmekte çektiği güçlük stres yaratır. Bu sebeple çene ve boyun kaslarında gerginlik olur.

  Tüm bu kas gerginliğinin yanında yüzünde size karşı engel olamadığı bir tebessümü de yerini mutlaka alır. Sonuçta sizden hoşlanıyor, somurtmayacaktır değil mi?

  Tensel Temas

  Yanlışlıkla eli kolunuza veya omzunuza çarpıyorsa bilin ki sizden hoşlanıyor. Dokunma arzusu bir şekilde dışa vuruyorsa bu ciddi bir ipucudur ancak bunu arkadaşınız olduğu için yanlışlıklaymış gibi göstermeye çalışır.

  Bakışlar

  Erkeklerin hoşlanma belirtilerinin en belirgin maddesindeyiz. Bakışlar… Erkekler yalan söyleyebilirler, hareketlerini bir şekilde kontrol altında tutmaya çalışabilirler ancak her şeyi ele veren bir çift gözleri vardır.

  Günlük hayatımızda göz teması kurmak için normal bir şekilde karşımızdaki kişiye bakarız. Ancak bu durum hoşlanan bir erkekte bu süre daha uzun oluyor. Hoşlanan erkek; normal bakışma süresinden daha uzun bakar ve tepeden tırnağa karşısındakini süzer. Her fırsatta sizinle göz teması kurmaya çalışırlar, gözlerini kısarlar, keskin ve çapkın bakışlar sergilemeye çalışırlar.

  Saçıyla oynaması

  Erkekler kadınlara hoş görünmek için istemsizce davranışlar sergileyebiliyorlar. Mesela saçıyla oynarlar ya da elini kolunu nereye koyacağını bilemezler. İşte bu tip davranışlar gözlemliyorsanız, erkeklerin hoşlanma belirtilerinden bir tanesini yakalamışsınız demektir.

  İltifat ve mizah

  Karşınızdaki erkek sizi iltifat yağmuruna tutuyorsa sizden etkileniyor demektir. Hoşlandığını karşı tarafa belli etmek istese de istemese de eğer sizden hoşlanmışsa iltifat etmesi kaçınılmazdır.

  Hoşlanan erkekler karşısındaki kadını etkilerken mizaha başvururlar. Çünkü kadınlar hoş sohbet ve esprili erkeklerden hoşlanırlar. Hal böyle olunca erkekler bir süre sonra kadını anlattıklarıyla etkileme konusunda da profesyonelleşiyorlar.

  Dışa dönük erkekler iletişim sırasında iltifat cümlelerini çekinmeden kullanırken, içe dönük erkekler bu duruma çekingen yaklaşır. Ancak içe dönük erkeklerde de konuşma sırasında sizi sahiplenici, koruyucu, kollayıcı bir tutum sergilediğini fark edebilirsiniz.

  Unutmazlar

  Sizden hoşlanan bir erkek, herhangi bir konuda anlattığınız fakat sizin bile unuttuğunuz detayları unutmazlar. Sizden hoşlandığı ve hakkınızda bilgi sahibi olmak istediği için anlattıklarınızdan özellikle işine yarayabilecek ve sizi şaşırtabilecek olanları hafızalarında saklarlar. Etkileyebilmek adına güzel bir taktik…

  Davet

  Sizi bir yere davet ediyorsa sizinle vakit geçirmek istiyor demektir. Siz hoşlanmadığınız birisiyle vakit geçirmek ister misiniz? Tabii ki hayır! Karşınızdaki erkekte hoşlandığı için sizinle bir şeyler yapmayı teklif ediyor ve hatta zaman zaman sizi bu konuda baskı altında bile tutuyor olabilir.

  Hoşlanan erkeklerin içe dönük olanları sizinle birlikteyken arkadaşlarının yanında sus pus oluyorsa bu da hoşlanma belirtisidir.

  Durmayan mesajlar

  Telefonunuza durmadan mesaj geliyor ve hep aynı kişi atıyorsa, sizinle iletişim kurabilmek için can atan birisi var demektir. Mesajların sonu bir gün bir itirafa varacaktır, bekleyin ve görün…

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

  Sizden etkilenip etkilenmediğini anlamak için bu belirtilere dikkat edin. Bakalım hoşlandığınız adam da bu işaretler var mı..

  Erkek bakışları
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Kadınlarla fazla sıkı fıkı olan, ‘çapkın’ olarak adlandırabileceğimiz erkek tipinin bakışlarındaki gerçekliği anlamak bir hayli zor. Dikkat! Kadınları nasıl etkileyeceğini çok iyi bildiğini düşünen bu erkek tipinin tuzağına düşmemenizi tavsiye ederiz. Bu erkek tipi bariz uzun bakışlarını gözlerinize sabitler, üstüne bir de jest ve mimikleriyle romantik erkek rolü oynar.

  Oysa gerçekten hoşlanan erkek, çekingen bakışlar fırlatan erkektir.
  Bakışlarınızı uzun süre gözlerine dikin ve test edin, ne kadar sürede çekiyor gözlerini sizden? Eğer karşılıklı olarak bir şey konuşmadığınız anlarda beş saniyeden daha uzun süre gözlerinizin içine bakamıyor, bakışlarını nereye çevireceği konusunda tereddüt yaşıyorsa, bilin ki sizden hoşlanıyor!

  Konuşurken iltifat ederler
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Sizinle konuşurken işinizle, aile hayatınız ile, arkadaşlarınızla, gittiğiniz yerlerle, sevdiğiniz filmlerle ilgili sorular soruyorsa sizin hakkınızda bir şeyler öğrenmek istediği apaçıktır. Hoşlanan erkek, karşısındaki kadını sözleriyle, anlattıklarıyla etkilemeye çalışır. Espri yeteneği olan erkekler bu konuda daha şanslılar. Çünkü kadınlar gerçekten de hoş sohbet ve esprili hikayeler anlatabilen erkeklerden hoşlanırlar.

  Jest ve mimikler
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Hoşlanan erkek, sözleriyle olduğu kadar jest ve mimikleriyle de kibar görünmeye çabalar. Fiziksel olarak kadına yakın durmaya çalışır.“Tesadüfen” sık sık hoşlandığı kadının karşısına çıkar. Muhtemelen arkadaş çevresi sayesinde sizin nerede olacağınızı öğrenip tatlı tesadüfler yaratır. Yüzünde, size karşı hakim olamadığı gülümseme ifadesi, konuşurken hata yapmamaya çalışması, en bildik hoşlanma belirtileridir.

  Enstrüman çalma yeteneği olan bir erkekse, size bir gün enstrüman çalmak istediğini söylemesi ya da ilginizi çekeceğini düşündüğü bir etkinliğe özel olarak sizi davet etmesi de kolay anlaşılır belirtilerdendir.

  Ardı arkası kesilmeyen SMS’ler
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Cep telefonlarının bu kadar popülerleşmesi, flört şekillerini de ciddi oranda etkiledi şüphesiz. Birinin yüzüne bakarak bir şey söylemektense, mesaj yazmak çok daha kolay geliyor tabi insanlara… Eğer sizin de telefonunuz ondan gelen mesajlardan susmak bilmiyorsa, emin olun yakında bir itiraf gelecek demektir!

  Bir buket çiçek geldiyse dikkat!
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Kadınların çiçekten hoşlandığını erkekler de bilir… Eğer bir erkekten durup dururken çiçek geldiyse sizden hoşlandığı ve sizi etkilemeye çalıştığı kesindir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Karşınızdakinin sizden hoşlandığını anlamanın 7 yolu

  Karşınızdakinin sizden hoşlandığını anlamanın 7 yolu

  Erkekler sohbetlerinde sıklıkla kadınları anlamadıklarından dem vururlar. Ancak kadınların erkekleri anlaması da kolay değildir. Fiziksel ve düşünsel olarak bu kadar farklı iki cinsin birbirini anlaması basit değil elbette. Ama konu duygular olunca, aslında çok da farklı değiliz birbirimizden.

  Flört iki kişilik bir oyun

  İster sosyal ilişkilerde ister iş hayatında, karşımızdakinin hislerini doğru okumak ve doğru analiz etmek önemli bir avantaj. Ancak iş flörte gelince durum karmaşıklaşabiliyor. Flört denilen şey iki kişilik bir oyun aslında. Yanlış adım atmaktan korkulan, hata yapıldığında geri dönüşü kolay olmayan, dikkatle yapılan bir dans. Zor olansa, insanın kendi duyguları karmakarışken, midesinde kelebekler uçuşurken karşıdan gelen sinyalleri doğru okuması.

  Kadınlar için, erkeklerin sert duruşlarının altında kendisine karşı ne hissettiğini anlamak, beğenildiğinden emin olmak bazen çok karışık olabiliyor. Çünkü erkek güçlü durmaya, kendini hemen deşifre etmemeye çalışıyor çoğu zaman. Peki o halde biz kadınlar, erkeklerin bizden hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl okuyacağız…

  İşte erkeklerin bizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın yolları;

  Sık sık görüşmek istiyorsa

  Kadınlar arkadaşlarıyla daha sık temas kurmayı seviyor. En dar vakitte bile, en azından bir kahve içimi süresince bile olsa buluşmak, hiç olmuyorsa sıklıkla telefonla görüşmek genelde kadınların tarzı. Erkekler arkadaşlarıyla önceden planlı programlı, bol vakitlerde buluşmayı tercih ediyorlar. Öylesine, “günün nasıl geçti” tarzında telefon konuşmaları kadınlara göre daha az. Eğer bir erkek sizinle sıklıkla görüşmek istiyorsa, en vakitsiz anınızda bile en azından bir kahve içmeyi teklif ediyor ve sizinle arkadaş olmak için çabalıyorsa bu büyük bir ihtimalle sizden hoşlanmasının bir belirtisi olabilir.

  Beğenilerinizi aklında tutuyorsa

  Lafın arasında çok sevdiğinizi söylediğiniz bir çikolata markasını, bir sonraki buluşmanızda birden elinize tutuşturuyor veya ilk fırsatta dinlemek istediğinizden bahsettiğiniz bir cd sürpriz bir hediye olarak geliyorsa, bilin ki o erkek sizden hoşlanıyor. Bir erkeğin öylesine bahsettiğiniz bir detayı aklında tutmasından ve sürpriz bir hediyeyle karşınıza çıkmasından daha net bir beğeni belirtisi olabilir mi?

  Sizi eve bırakmak istiyorsa

  Arkadaşlar genelde bir yerlerde buluşur ve sonrasında herkes vedalaşıp evinin yolunu tutar. Ama karşınızdaki erkek sizi eve bırakmak istiyorsa, hem sizinle daha çok vakit geçirmek istiyor hem de size, sizin güvenliğinizle ilgilendiğini, size sahip çıkmak istediğini hissettirmeye çalışıyor demektir.

  Size sık sık iltifat ediyorsa

  Kadınlar iltifat konusunda her zaman daha bonkördür. Asansörde hiç tanımadığımız bir hemcinsimizin takılarına bile iltifat edebiliriz. Hele söz konusu arkadaşlarımızsa yeni bir saç kesimini, havalı bir ayakkabıyı hemen fark ederiz. Ama erkekler bizim kadar detaycı olmadığı gibi, fark ettiklerini dile getirme konusunda da bizim kadar rahat değiller. Eğer bir erkek size sıklıkla iltifat ediyorsa bu sizden gerçekten hoşlandığının göstergesidir.

  Sohbeti uzatmaya çalışıyorsa

  Kadınların konuşkanlığı ve erkeklerin sohbet etme hevesi arasındaki fark malum. Ama karşınızdaki erkek telefonu kapatmamak için sürekli yeni konular açmaya çalışıyor veya mesaj üstüne mesaj atıyorsa, bilin ki sizden gerçekten hoşlanıyor ve sizinle daha uzun vakit geçirmeye ihtiyaç duyuyor demektir.

  Arkadaşlarınızla tanışmak ya da hobilerinize ortak olmak istiyorsa

  Bir erkek sizin kendi arkadaşlarınızla yaptığınız planlara katılmak istiyorsa, bu hem sizinle daha sık vakit geçirmek istemesinin, hem de sizi başka ortamlarda da izlemek istemesinin bir göstergesidir. Hele ki, daha önce hiç ilgisi olmadığı halde sizinle birlikte dans kursunuza veya dağ yürüyüşünüze katılmak istiyorsa, bilin ki sizinle geçireceği her dakika onun için önemli.

  Ve en önemlisi; sizinle bol bol gülümsüyorsa

  Birlikte eğlenmek, ister arkadaşlıkta ister flörtte olsun, insanları en çok bağlayan ve kaynaştıran unsurdur. Eğer bir erkek sizinle birlikteyken yüzünden gülümseme eksik olmuyorsa, bilin ki yanınızda olmaktan gerçekten mutlu ve sizden hoşlanıyor demektir.
  Eğer siz de bu okuduklarınızla beğenildiğinizi hissediyorsanız, arkanıza yaslanın ve birlikte geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın.

  İlişki ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol Şen

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap