Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  birinin benden hoşlandığını nasıl anlarım

  1 ziyaretçi

  birinin benden hoşlandığını nasıl anlarım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Erkeklerin hoşlanma belirtileri - Aşk

  Erkeklerin hoşlanma belirtileri - Aşk

  Bazı erkekler size hoşlandığını belli etmiyor gibi gelebilir ancak erkeklerin hoşlanma belirtileri yazımızı okuduktan sonra aslında belli ettiklerini göreceksiniz. Erkekler karşı taraftan hoşlandığı zaman bunu ifade etmese de, bir takım bedensel hareketlerini takip ederek bu konuda bir fikre sahip olmanız mümkün. Erkeklerin hoşlanma belirtilerini huzurunuza çıkarmaya geldik… Acaba sizden hoşlanıyor mu, hoşlanıyorsa hangi sinyalleri gönderiyor? İçinizi kemiren ‘’ Erkeklerin hoşlanma belirtileri nelerdir?’’ sorunuzun cevaplarına gelin bir bakalım…

  Erkeklerin hoşlanma belirtileri nelerdir?

  Konuşma ve merak

  Sizinle konuşurken aileniz, arkadaşlarınız, işiniz ve sevdiğiniz şeyler hakkında bilgi almaya çalışıyorsa, günlük planınızı soruyorsa hakkınızda bir şeyler öğrenmek istiyor demektir. Sizden edindiği bilgilerin dışında da hakkınızda bilgiye ulaşmaya çalışıyorsa müjdemizi isteriz, ‘’sizden hoşlanıyor!’’

  Erkekler baş başa konuşurken dediklerinizi duymuyormuş gibi öne doğru eğilerek dudaklarınıza bakarlar, adeta dudaklarınızı okumaya çalışırmış gibi… Bu davranışta erkeklerin hoşlanma belirtilerindendir.

  Jest ve mimik

  Hoşlanan erkekler sadece konuşurken değil, jest ve mimikleriyle de bunu belli ederler. Hoşlanan bir erkeğin duygularını itiraf etmekte çektiği güçlük stres yaratır. Bu sebeple çene ve boyun kaslarında gerginlik olur.

  Tüm bu kas gerginliğinin yanında yüzünde size karşı engel olamadığı bir tebessümü de yerini mutlaka alır. Sonuçta sizden hoşlanıyor, somurtmayacaktır değil mi?

  Tensel Temas

  Yanlışlıkla eli kolunuza veya omzunuza çarpıyorsa bilin ki sizden hoşlanıyor. Dokunma arzusu bir şekilde dışa vuruyorsa bu ciddi bir ipucudur ancak bunu arkadaşınız olduğu için yanlışlıklaymış gibi göstermeye çalışır.

  Bakışlar

  Erkeklerin hoşlanma belirtilerinin en belirgin maddesindeyiz. Bakışlar… Erkekler yalan söyleyebilirler, hareketlerini bir şekilde kontrol altında tutmaya çalışabilirler ancak her şeyi ele veren bir çift gözleri vardır.

  Günlük hayatımızda göz teması kurmak için normal bir şekilde karşımızdaki kişiye bakarız. Ancak bu durum hoşlanan bir erkekte bu süre daha uzun oluyor. Hoşlanan erkek; normal bakışma süresinden daha uzun bakar ve tepeden tırnağa karşısındakini süzer. Her fırsatta sizinle göz teması kurmaya çalışırlar, gözlerini kısarlar, keskin ve çapkın bakışlar sergilemeye çalışırlar.

  Saçıyla oynaması

  Erkekler kadınlara hoş görünmek için istemsizce davranışlar sergileyebiliyorlar. Mesela saçıyla oynarlar ya da elini kolunu nereye koyacağını bilemezler. İşte bu tip davranışlar gözlemliyorsanız, erkeklerin hoşlanma belirtilerinden bir tanesini yakalamışsınız demektir.

  İltifat ve mizah

  Karşınızdaki erkek sizi iltifat yağmuruna tutuyorsa sizden etkileniyor demektir. Hoşlandığını karşı tarafa belli etmek istese de istemese de eğer sizden hoşlanmışsa iltifat etmesi kaçınılmazdır.

  Hoşlanan erkekler karşısındaki kadını etkilerken mizaha başvururlar. Çünkü kadınlar hoş sohbet ve esprili erkeklerden hoşlanırlar. Hal böyle olunca erkekler bir süre sonra kadını anlattıklarıyla etkileme konusunda da profesyonelleşiyorlar.

  Dışa dönük erkekler iletişim sırasında iltifat cümlelerini çekinmeden kullanırken, içe dönük erkekler bu duruma çekingen yaklaşır. Ancak içe dönük erkeklerde de konuşma sırasında sizi sahiplenici, koruyucu, kollayıcı bir tutum sergilediğini fark edebilirsiniz.

  Unutmazlar

  Sizden hoşlanan bir erkek, herhangi bir konuda anlattığınız fakat sizin bile unuttuğunuz detayları unutmazlar. Sizden hoşlandığı ve hakkınızda bilgi sahibi olmak istediği için anlattıklarınızdan özellikle işine yarayabilecek ve sizi şaşırtabilecek olanları hafızalarında saklarlar. Etkileyebilmek adına güzel bir taktik…

  Davet

  Sizi bir yere davet ediyorsa sizinle vakit geçirmek istiyor demektir. Siz hoşlanmadığınız birisiyle vakit geçirmek ister misiniz? Tabii ki hayır! Karşınızdaki erkekte hoşlandığı için sizinle bir şeyler yapmayı teklif ediyor ve hatta zaman zaman sizi bu konuda baskı altında bile tutuyor olabilir.

  Hoşlanan erkeklerin içe dönük olanları sizinle birlikteyken arkadaşlarının yanında sus pus oluyorsa bu da hoşlanma belirtisidir.

  Durmayan mesajlar

  Telefonunuza durmadan mesaj geliyor ve hep aynı kişi atıyorsa, sizinle iletişim kurabilmek için can atan birisi var demektir. Mesajların sonu bir gün bir itirafa varacaktır, bekleyin ve görün…

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Birisinin Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın - wikiHow

  Detaylara Dikkat! Birinin Sizden Hoşlandığını Anlamanın 12 Yolu

  BENDEN HOŞLANDIĞINI NASIL ANLARIM?

  Birinin senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak zor olabilir. Ona sormaktan çekiniyorsan, bu kişinin seninle ilgilendiğini gösteren işaretleri tespit etmek için yapabileceğin birkaç şey var.

  BEDEN DİLİNİ İZLE

  Beden dilini anla. Her iletişimin yüzde 93’ünü beden dili oluşturur. Bu, kişinin ses tonu, yüzü, vücudu ve son olarak kelimeleri olarak ayrılır. Erkek ve kadınların ortak beden dili biçimleri vardır ama aynı zamanda senden hoşlandıklarında verdikleri belirli bilinçaltı sinyalleri de mevcuttur.

  KADINLAR ELLİDEN FAZLA SİNYAL VERİR TAKİP ET

  Kadınlar beden diliyle elliden fazla sinyal verme yeteneğine sahiptir. Bunların hepsini tespit edemesen de fark edeceğin birkaç ilginç davranış vardır. Randevu veya sohbet sırasında dikkat edeceğin en belirgin sinyallerden bazıları şunlardır:

  Giysinin kollarını sıvayıp bileklerini gösterir. Bu iyi bir sinyaldir ve çoğu kadın bunu yaptığının farkında değildir. Bu hareket vücudun daha narin ve hassas bölgelerinden birini açığa çıkarır.

  Aranızdaki mesafeyi bir şekilde kapatmaya çalışır. Bunu içkisini veya menüyü sana yaklaştırmak gibi birçok şekilde yapabilir.

  Sana dokunmanın bir yolunu bulur. Bazı kadınlar bunu hiç fark ettirmeden yapar. Örneğin, “Buraya gel” der ve sana telefonundaki bir uygulamayı gösterir. Ona yaklaştığın zaman vücutlarınız birbirine değebilir.

  ERKEĞİN SİNYALLERİNİ TESPİT ET

  Erkeklerin beden dili aralığı daha kısıtlıdır. Dikkat edilecek sinyallerden biri bir erkeğin omuzlarını geri çekip nefesini göğsüne yönlendirmesidir. Bir diğer tuhaf sinyal de erkeğin bir kovboy gibi parmaklarını kemer halkasından geçirmesidir.

  GÖZ TEMASINA DİKKAT ET

  Göz teması çok şey anlatan evrensel bir beden dili işaretidir. Hem erkekler hem kadınlar birinden hoşlandıkları zaman göz temasını kullanırlar. Göz temasını fazla uzun tutma, aksi halde olayın gizemini kaçırırsın. En büyük işaret, kişinin sana bakması, ikinizin de bir an göz temasını koruması ve sonra birden başka tarafa bakmaktır.

  ARKADAŞLARIN HİSLERİNİ ANLAMAK

  Arkadaşlar bazen “arkadaştan fazlası” olabilir. Bu sık görülen bir durumdur. İnsanlar çoğu zaman sadece arkadaş olduklarını düşünürken taraflardan biri diğerine karşı yoğun hisler besleyebilir.

  Birkaç net sinyali izle. Arkadaşının sana âşık olduğunu gösteren bazı işaretler:

  Omuzlarına dokunup sana sarılmak istemesi.

  Centilmen bir şekilde kazağını veya montunu sana vermesi.

  Çıktığın kişi/ kişiler hakkında espriler yapması.

  Seni evine daha sık davet etmesi.

  Seni yanağından öpmesi veya onu yanağından öpmeni istemesi.

  Sana kimden hoşlandığını çok sık sorması.

  GÜVENSİZLİKLERİNE DİKKAT ET

  Bu her karşılıklı çekim türü için geçerlidir ama özellikle arkadaş dinamiğinde gerçekleşir. Karşındaki kişi sürekli olarak senin tepkilerini ölçüyor olabilir. Örneğin, bir espri yaptığında senin gülüp gülmediğini görmek için sana bakar.

  Görünüşüyle ilgili bir güvensizliğinden konuştuğunu duyarsan dikkatli ol. Fazla alçakgönüllü davranıp kendini senin çekici bulduğun biriyle kıyaslıyor olabilir.

  KONUŞ

  Birinden gerçekten hoşlandığını anlarsan, bu harika bir şeydir ve ona bunu söylemen gerekir. Diğer yandan, sadece arkadaş olmak istiyorsan, dikkatli davranman gerekir.

  En iyi strateji dürüstlüktür. Lafı eveleyip geveleme. Hislerin ve arkadaşlığınıza ne kadar değer verdiğin konusunda açık ol.

  UTANGAÇ VE ANLAŞILMASI ZOR TİPLERİ TANI

  Utangaç tipi belirle. Bu tipler sana karşı açık olup senden hoşlandığını itiraf etmez. Bu, senle arada bir havadan sudan sohbet eden türde biridir. Arada bir onu sana bakarken yakalayabilirsin.

  Bu tip insanlar genellikle çok sık birileriyle çıkmaz. Çıktıklarında da bu ilişkiyi bir süre devam ettirirler.

  Bu tipi genellikle arkadaşlarının yanındaki davranışlarıyla hoşlandığı kişinin yanındaki davranışlarını kıyaslayarak tespit edebilirsin.

  SENDEN HOŞLANDIĞINI GÖSTEREN İŞARETLERE DİKKAT ET

  Bu insanlar kasten utangaç davranmaz. Bazı insanların özgüveni daha azdır. Onları sırf bu yüzden göz ardı etmemen gerekir. Utangaç veya anlaşılması güç biri senden hoşlandığını şu şekilde gösterebilir:

  Sana arada bir “Merhaba” der ama bunu onu zor anlayacağın şekilde sessizce söyler.

  Onunla konuştuğunda veya ona dokunduğunda yanakları kızarır.

  Onu sana bakarken yakalayabilirsin. Sana baktığını fark ettiğinde kafasını çeviriyorsa seni izliyor demektir.

  Cevabını bildiği şeylerde senin yardımını isteyebilir.

  İLGİ ARAYIŞINDA OLDUĞUNU FARK ET

  Senden hoşlanan biri onu fark etmen için bir şey yapabilir. Sen yakınındayken daha yüksek sesle konuşup konuşmadığına veya sen geçerken arkadaşlarıyla gülüşmeye başlayıp başlamadığına dikkat et.

  Bir sosyal medya sitesinde seninle konuşmayabilir ama internette yaptığın birçok şeyi “beğenebilir.”

  Bazı insanların reddedilmekten korktuğunu unutma. Bazı insanlar reddedilmekten ve kalplerinin kırılmasından korktuğu için senden hoşlandığını göstermek için hemen hemen hiçbir şey yapmayabilir.

  Bu daha çok, reddedilmenin de hayatın bir parçası olduğunu henüz keşfetmemiş genç insanlarda görülür.

  İŞARETLERE DİKKAT ET

  Bu tür kişiler çok açık vermeseler de senden hoşlandıklarını anlamak için bazı ipuçları vardır. Şu sinyallere dikkat et:

  Sırf sana dokunabilmek için sana hafifçe çarpar.

  Başka yerler de olmasına rağmen senin yanına oturur. Cesur biriyse zaman ilerledikçe sana biraz daha yaklaşabilir.

  Üzgün veya keyifsiz olduğunda bunu ilk o fark eder çünkü dikkati senin üzerindedir.

  BARİZ BİR AŞKI ANLAMAK

  Bu tipi tanı. Bazı insanlar “senden hoşlanıyor mu?” oyunuyla uğraşmaz ve kartlarını açık oynar. Bazı insanlar hiç utangaç değildir! Bu, sana duymak istediğin şeyleri söylemekte başarılı olan “oyuncu” tipidir.

  Bu tip karşı cinsi tavlamak için söylenen lafları sıralıyorsa ve seni manipüle etmeye çalıştığını hissediyorsan durumdan şüphe edebilirsin.

  İŞARETLERİ FARK ET

  Bu kişinin senden hoşlanmasını istesen de istemesen de ona saygı göstermelisin. Kimse pisliklerden hoşlanmaz. Karşındakinin senden hoşlandığını gösteren bazı sinyaller şunlardır:

  Seninle neredeyse sana sıkıntı verecek kadar çok konuşur.

  Yaptığın veya söylediğin en ufak bir şeyde yüzü kızarır.

  Onu sana bakarken yakalarsın ve bunu fark ettiğinde sana gülümser ya da komik bir yüz ifadesi yapar.

  Konuşmayı başlatmaktan korkmaz.

  Seninle buluşmak isteyebilir ve sana numarasını verebilir.

  İlk hamleyi kimin yapacağına karar ver. Birinden hoşlanıyorsan bekleme gereği duymamalısın. Çıkma teklifini karşındakinden beklemek abartılan bir durumdur. Sana bahşedilen hayatı değerlendir. Ona birlikte kahve içmeyi veya sinemaya gitmeyi teklif et.

  Biriyle ilgilenmiyorsan ve senden hoşlandığını biliyorsan, onu görmezden gelme! Duyguların konusunda açık ve dürüst ol. Ona saygı göster ve umut verme.

  İPUÇLARI

  Unutma, karşındaki utangaç biriyse sana hislerini söylemeyecektir. Ondan hoşlanıyorsan ve onun da senden hoşlandığından eminsen, utangaç olma, onunla konuş.

  Senden “kız tavsiyesi” veya “erkek tavsiyesi” isterse senden hoşlandığı için seni tanımaya ve kız arkadaşının ya da erkek arkadaşının sana nasıl davranmasını istediğini anlamaya çalışıyor olabilir ama ondan hoşlanıyorsan işi ağırdan al çünkü bu durum her zaman geçerli olmayabilir.

  Seni reddederse ondan hoşlanmaya devam etme. Yoluna devam et ve hayatını yaşa!

  Bu durum canını çok sıkıyorsa karşındakiyle konuş. Ona kızma, sadece konuş onunla. Büyük ihtimalle ne hissettiğini sana söyleyecektir ve bu konuda kaba davranmayacaktır. Böyle bir durumda kimsenin duyguları incinmemelidir.

  Onunla daha fazla fiziksel temas kurmaktan korkma. Ama uygunsuz şekilde değil. Onunla şakalaşırken onu hafifçe dürt veya yan yana yürürken ya da otururken omuzlarınız birbirine hafifçe değecek şekilde ona yaklaş. Kendine çok güveniyorsan, sana bir başarısından bahsettiğinde ona sarıl. Ona dokunduğunda nasıl tepki verdiğine bak; sana ne sıklıkla karşılık veriyor ya da karşılık veriyor mu?

  Bir erkek ayağını senin olduğun yöne doğru atıp ayak ucunu sana çeviriyorsa senden hoşlanıyordur.

  İçgüdülerine güven. İçgüdülerin sana karşındaki kişinin senden hoşlandığını söylüyorsa muhtemelen öyledir. Sana karşı çekim duyduğunu gösteren “gerekli” tüm işaretleri sergilemiyor olabilir ama genellikle içgüdülerin birinin sana karşı hisleri olup olmadığını söyler.

  Bazen saçını düzeltmesi, senin yanındayken en iyi şekilde görünmeye çalıştığının işaretidir.

  UYARILAR

  İçgüdülerine dayanarak hareket ediyorsan, doğrulama yanlılığının karşındaki kişinin hislerini okumanı engellemesine izin verme. Bu sayede hayal kırıklığı yaşamazsın.

  İnternetten derlendi

  Yazı kaynağı : aysefatma.com

  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

  Sizden etkilenip etkilenmediğini anlamak için bu belirtilere dikkat edin. Bakalım hoşlandığınız adam da bu işaretler var mı..

  Erkek bakışları
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Kadınlarla fazla sıkı fıkı olan, ‘çapkın’ olarak adlandırabileceğimiz erkek tipinin bakışlarındaki gerçekliği anlamak bir hayli zor. Dikkat! Kadınları nasıl etkileyeceğini çok iyi bildiğini düşünen bu erkek tipinin tuzağına düşmemenizi tavsiye ederiz. Bu erkek tipi bariz uzun bakışlarını gözlerinize sabitler, üstüne bir de jest ve mimikleriyle romantik erkek rolü oynar.

  Oysa gerçekten hoşlanan erkek, çekingen bakışlar fırlatan erkektir.
  Bakışlarınızı uzun süre gözlerine dikin ve test edin, ne kadar sürede çekiyor gözlerini sizden? Eğer karşılıklı olarak bir şey konuşmadığınız anlarda beş saniyeden daha uzun süre gözlerinizin içine bakamıyor, bakışlarını nereye çevireceği konusunda tereddüt yaşıyorsa, bilin ki sizden hoşlanıyor!

  Konuşurken iltifat ederler
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Sizinle konuşurken işinizle, aile hayatınız ile, arkadaşlarınızla, gittiğiniz yerlerle, sevdiğiniz filmlerle ilgili sorular soruyorsa sizin hakkınızda bir şeyler öğrenmek istediği apaçıktır. Hoşlanan erkek, karşısındaki kadını sözleriyle, anlattıklarıyla etkilemeye çalışır. Espri yeteneği olan erkekler bu konuda daha şanslılar. Çünkü kadınlar gerçekten de hoş sohbet ve esprili hikayeler anlatabilen erkeklerden hoşlanırlar.

  Jest ve mimikler
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Hoşlanan erkek, sözleriyle olduğu kadar jest ve mimikleriyle de kibar görünmeye çabalar. Fiziksel olarak kadına yakın durmaya çalışır.“Tesadüfen” sık sık hoşlandığı kadının karşısına çıkar. Muhtemelen arkadaş çevresi sayesinde sizin nerede olacağınızı öğrenip tatlı tesadüfler yaratır. Yüzünde, size karşı hakim olamadığı gülümseme ifadesi, konuşurken hata yapmamaya çalışması, en bildik hoşlanma belirtileridir.

  Enstrüman çalma yeteneği olan bir erkekse, size bir gün enstrüman çalmak istediğini söylemesi ya da ilginizi çekeceğini düşündüğü bir etkinliğe özel olarak sizi davet etmesi de kolay anlaşılır belirtilerdendir.

  Ardı arkası kesilmeyen SMS’ler
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Cep telefonlarının bu kadar popülerleşmesi, flört şekillerini de ciddi oranda etkiledi şüphesiz. Birinin yüzüne bakarak bir şey söylemektense, mesaj yazmak çok daha kolay geliyor tabi insanlara… Eğer sizin de telefonunuz ondan gelen mesajlardan susmak bilmiyorsa, emin olun yakında bir itiraf gelecek demektir!

  Bir buket çiçek geldiyse dikkat!
  Erkeklerin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız
  Kadınların çiçekten hoşlandığını erkekler de bilir… Eğer bir erkekten durup dururken çiçek geldiyse sizden hoşlandığı ve sizi etkilemeye çalıştığı kesindir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap