Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi 2022

  1 ziyaretçi

  bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022 Yılı Bireysel Sulama Sistemleri Desteği Başvuruları Başladı

  Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hibe programına  Başvurular; 10 Ocak - 28 Şubat 2022 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından, dosya halinde tek nüsha olarak elden İl Müdürlüğüne (Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü) teslim edilerek yapılacaktır.

          Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı olmak şartıyla gerçek ve tüzel kişiler aşağıda belirtilen yatırım konularından yararlanmak üzere başvuru yapabilirler;

  a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,
  b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,
  c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

  ç) Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

  d) Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,
  e) Tamburlu sulama sistemi kurulması,
  f) Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması,

          Gerçek kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kolektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konularına uygun olması şartı ile tüzel kişilik olarak kendi arazileri ya da kiralayacakları araziler için başvurabilir. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana tüzüklerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, tüzel kişilik olarak başvuru yapabilirler.

          Başvurular birden fazla parsel ve birden fazla yatırım konusunu içerebilir. Birden fazla parsel için müracaat olması durumundu her bir parsel için ayrı ayrı proje ve keşif hazırlanacak, bu keşifler bir icmal ile birleştirilerek başvuru bütçesi oluşturulacaktır. Hibeye esas mal alım tutarı 1.000.000.- TL 'ye kadar olan projelere % 50 hibe desteği sağlanmaktadır.(K.D.V. Hariç)

            Ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcılarımız Tekirdağ İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüzde oluşturulan İl Proje Yürütme Birimimize başvurarak veya 0 282 258 32 00(dahili 3259 ya da 3268) numaralı telefondan gerekli bilgileri alabilirler.

  Bireysel Sulama Sistemleri 17. Etap Uygulama Rehberi


  Yazı kaynağı : tekirdag.tarimorman.gov.tr

  Bireysel Sulama Desteği Başvuruları Başladı

  Bireysel Sulama Desteği Başvuruları Başladı

  Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi hibe programına başvurular; 10 Ocak - 28 Şubat 2022 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından, dosya halinde tek nüsha olarak elden İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim edilerek yapılacak.

  Gerçek kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kolektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konularına uygun olması şartı ile tüzel kişilik olarak kendi arazileri ya da kiralayacakları araziler için başvurabileceği belirtildi. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana tüzüklerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, tüzel kişilik olarak başvuru yapabileceği kaydedildi.

  Başvurular birden fazla parsel ve birden fazla yatırım konusunu içerebiliyor. Birden fazla parsel için müracaat olması durumundu her bir parsel için ayrı ayrı proje ve keşif hazırlanacak, bu keşifler bir icmal ile birleştirilerek başvuru bütçesi oluşturulacak. Hibeye esas mal alım tutarı KDV hariç 1 Milyon TL 'ye kadar olan projelere yüzde 50 hibe desteği sağlanacak.

  Konu ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, bireysel sulama sistemleri desteğine başvuru yapılabilecek alanların bilgileri paylaşıldı. Duyuruda,” Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı olmak şartıyla gerçek ve tüzel kişiler aşağıda belirtilen yatırım konularından yararlanmak üzere başvuru yapabilirler;  Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması, Tamburlu sulama sistemi kurulması ve Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması.” denildi. 

  >> Ebubekir Atilla

  Yazı kaynağı : malatyasonsoz.com.tr

  BİREYSEL SULAMAYA % 50 HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI.

  BİREYSEL SULAMAYA % 50 HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI.

  25 Şubat 2021 tarih ve 31406 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Kırsal Kalkınma Desteklemeleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2021/7) Kapsamında 2022 yılı başvuruları bugün itibariyle (10 Ocak 2022) başlamıştır.

  Tarım ve Orman Bakanlığınca Yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerine hibe desteği verilecektir. Tarım ve Orman Bakanlığınca Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS ) kayıtlı olan tüm çiftçilere aşağıda belirtilen Bireysel Sulama Sistemleri almak için başvurmaları durumunda, kurulacak olan sistemin %50’sine (KDV Hariç) hibe desteği verilecektir.

  2022 YILINDA % 50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

  BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİ

  1. Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,

  2. Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,

  3. Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

  4. Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

  5. Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,

  6. Tamburlu sulama sistemi kurulması,

  7. Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması,

  Uygulama Rehberi Kapsamında başvurular 10 Ocak 2022’de başlamış olup 28 Şubat 2022 tarihinde sona erecektir. Başvurular Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılacaktır. Daha geniş bilgi için tüm çiftçiler Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Birimine gidecek.

  Yazı kaynağı : www.eldedemokrasi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap