Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bireysel emeklilik iptali telefon numarası

  1 ziyaretçi

  bireysel emeklilik iptali telefon numarası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?

  Bireysel Emeklilik İptali 2021: BES İptali Nasıl Yapılır?

  Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) için ilk kez 28 Mart 2001 tarihinde kişilerin emeklilik hayatında daha refah bir hayat sürmesini sağlamak amacıyla kanun çıkarılmıştır. Söz konusu kanun 7 Ekim 2001’de yürürlüğe girdi ve BES 27 Ekim 2003’te fiilen başladı. BES’e katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse bu sisteme katılabilir. BES’ten çıkmak isteyenler isterse iptal işlemi yapabilirler.

  Bireysel Emeklilik İptali

  Bireysel Emeklilik kişilerin çalışma hayatında yaptıkları tasarrufun yatırıma dönüştürülerek emeklilik dönemlerinde refah bir yaşam sürmek için gelir sağlayan özel bir emeklilik sistemedir. Yüzde 25 oranında devlet katkısı bulunur. Sistemden çıkmak isteyenler için iptal işlemi yapılabilir. İstenilen zamanda yapılabilen BES iptali sistem için başvurulmuş olan banka ya da sigorta şirketi ile irtibata geçerek yapılabilir. Her şirketin kendine özel iptal etme süreci bulunur. Telefon, SMS veya müşteri hizmetlerinden tuşlama yaparak iptal süreci başlatılabilir.

  Garanti BES İptali Nasıl Yapılır?

  BES iptali mobil bankacılık yöntemi, telefon ile, SMS yolu ile veya Garanti şubesine giderek yapılabilir. BES’i telefondan iptal etmek istiyorsanız saat 17:00'a kadar 444 0 336 numarayı arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti BBVA Emeklilik Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek uygulamaya girin. T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi doğru bir şekilde giriniz. Sağ üst kısımda yer alan menü kısmına tıklayın. Menüden BES ayarlarını seçiniz. BES sözleşmeden ayrılma butonuna tıklayınız. İptal etme işleminize devam edin.

  AvivaSa BES İptali Nasıl Yapılır?

  AvivaSa BES iptali 444 11 11 numaralı çağrı merkezini arayarak süreç başlatılabilir. AvivaSa müşteri temsilcileri, BES cayma hakkını kullanmak isteyen müşterinin adresine çeşitli evraklar gönderir. Kişinin, gönderilen bu evrakları eksiksiz bir şekilde doldurması ve imzalayıp AvivaSa'ya geri göndermesi gerekir. Sistemden çıkmak isteyenler, kendileri BES iptal dilekçesi yazabilir veya AvivaSa şubelerindeki müşteri temsilcilerinden alacakları AvivaSa BES iptali formunu doldurabilirler.

  Yapı Kredi BES İptali Nasıl Yapılır?

  Yapı Kredi BES iptali için yapılacak işlemlerden birincisi, bir banka şubesine gitmek. Yanınızda götürdüğünüz kimliğiniz ve verilen iptal formu doldurup teslim ettiğinizde iptal süreciniz başlamış olur. Bir diğer yöntem ise SMS yoludur. Bunun için 2202'ye kısa mesaj yollayarak işlemler başlatılabilir. Ancak telefon numaranızın güncel olması da gerekir. Mesaj T.C kimlik numaranız ve doğum tarihinizi içeren bilgilerden oluşmalıdır. Bir diğer yöntem ise müşteri hizmetleridir. Yapı Kredi 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralarını aramalısınız. Sesli yanıt sistemi yönlendirmelerine uyarak bir müşteri temsilcisine ulaşabilir dilediğimiz işlemi yaptırabilirsiniz.

  Ziraat Bankası BES İptali Nasıl Yapılır?

  Ziraat Bankası BES iptal iletişim numarasını arayarak Ziraat BES iptal işlemi talebinizi iletin. Bunun için 0850 202 20 20'yi aramalısınız. Diğer yöntem ise internet şubesinden iptal yöntemidir. Bunun için öncelikle Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesine giriş yapmanız ve "Online İşlemler" menüsüne tıklayarak "Bireysel" işlemleri seçmeniz gerekir. Ardından açılan sayfada bireysel emeklilik hesabı sorgulaması yaptıktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden de BES iptal işlemi yapılabilir. Ana menü üzerinden "Değişiklikler ve Talepler" menüsüne tıklayın ardından Otomatik katılımlı sözleşmeler sayfasına gelerek BES Cayma Talebi menüsü üzerinden iptal işleminizi başlatın.

  Akbank BES İptali Nasıl Yapılır?

  Akbank BES iptali için 0216 444 11 11'i arayarak işlemleri başlatabilirsiniz. En yakın Akbank şubesine kimlik belgenizle giderek Akbank AvivaSa bireysel emeklilik iptali gerçekleştirebilirsiniz. BES iptal dilekçesini Akbank şubesinde doldurduktan sonra çağrı merkezinden iptal talebinde bulunabilirsiniz.

  Halkbank BES İptali Nasıl Yapılır?

  Halkbank BES iptal etme işlemlerini SMS üzerinden yapmanız mümkün. Bunun için 2560'a "AYRILMA TCKN" şeklinde mesaj oluşturup gönderin. Mesajın iletildiğine dair bir geri dönüş alacaksınız. Bu mesaja "EVET" cevabı verdiğinizde işleminiz tamamlanacaktır. Telefonla iptal etmek için 0850 800 44 00 ve 0850 800 44 01 numaralarından bir tanesini aramanız gereklidir. Ya da Halkbank Emeklilik sitesinden istenen bilgileri girmeniz gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra Otomatik Katılım sekmesinde gidin. Değişiklik Talepleri" menüsüne tıklayarak ilerleyiniz. Daha sonra "Ayrılma Talebi" menüsüne tıklayarak kaydetme işlemini yapın.

  Bireysel Emeklilik İptalinde Para İadesi Kaç Günde Yapılıyor?

  Bireysel emeklilik iptalinde para iadesi ortalama 10-15 iş gününde yapılmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Bireysel Emeklilik İptali İçin Ne Yapmalıyım?

  Bireysel Emeklilik İptali İçin Ne Yapmalıyım?

  Geleceğinizi teminat altına alabileceğiniz ve birikimlerinizin %25 devlet katkısı ile desteklendiği Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) sayesinde emeklilik döneminizde kendinize ek gelir elde edebilirsiniz. Mevcut bireysel emekliliğiniz var ve bu sistemden çıkış yapmak istiyorsanız bazı detayları öğrenmeniz ve sürecin ne şekilde ilerlediği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

  BES planına dahil edildiğiniz size bildirildikten 2 ay sonra otomatik olarak BES iptali için başvuru hakkını kazanmış olursunuz. 45 yaş altında 4a ve 4c SGK’lı çalışan bütün TC vatandaşlarının zorunlu olarak BES sistemine dahil edilmesi 9 Ocak 2017 tarihindeki yeni kanunlar ile yürürlüğe girmiştir. Bu kanuna göre SGK’lı olarak çalışan kişilerin maaşlarından %3’lük bir kesinti yapılır ve Bireysel Emeklilik Sistemi’ne yatırılır. Yatırılan bütün ödemeler üzerine ise %25 devlet katkısı eklenir.

  Bireysel Emeklilik Sistemi avantajları ve dezavantajları olan bir sistemdir. Bu sebeple, bazı özel durumlarda bireysel emekliliğinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. BES müşteri hizmetlerine iptal talebinizi ilettiğiniz zaman sisteme yatırılan paranızı da geri iade alabilirsiniz. Neredeyse tüm bankaların Bireysel Emeklilik Sistemi olduğu için maaşınızı hangi bankadan alıyorsanız o bankaya iptal talebi göndermeniz gerekmektedir. 14 gün içerisinde iptal işlemini gerçekleştirerek ödemelerinizi hesabınıza iade alabilirsiniz.

  Bireysel emeklilik için ödemeleri gerçekleştirdiğiniz banka ile görüşerek sözleşme imzalamanız, banka şubelerindeki bireysel emeklilik birimleri ile görüşerek e-posta yolu ile iptal sözleşmesi almanız ve e-postayı imzalayıp göndermeniz ya da ilgili telefon numaraları üzerinden bankanız ile iletişime geçmeniz iptal işlemi için yeterlidir.

  Generali Sigorta’dan Bireysel Sigorta Ürünleri

  Akbank Avivasa BES İptali

  Akbank BES iptali için 444 25 25 numarasını aramanız ve Akbank müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir.

  ING Bank BES İptali

  ING Bank BES iptal işlemleri için 444 1 666 numarasını arayabilir ve iptal işlemi talebinizi bildirebilirsiniz.

  Ziraat Bankası BES İptali

  0850 222 97 00 numarasını tuşlayarak bireysel emeklilik iptal talebinizi banka yetkililerine iletebilirsiniz.

  Garanti Bankası BES İptali

  Garanti Bankası bireysel emeklilik iptali için 444 0 336 numarasını arayabilir ve müşteri temsilcilerine iptal talebinizi bildirebilirsiniz.

  Yapı Kredi BES İptali

  Yapı Kredi’nin Bireysel Emeklilik Sistemi’nden çıkış yapmak isterseniz 0850 222 0 444 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

  Denizbank BES İptali

  Denizbank BES iptali için 0850 222 0 800 numarasından destek alabilir ve iptal talebinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.

  TEB BES İptali

  TEB’in bireysel emeklilik sisteminden çıkmak için 0850 200 0 666 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

  HalkBank BES İptali

  0850 222 0 400 numaralı çağrı merkezi iletişim numarasını arayarak HalkBank bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapabilirsiniz.

  Vakıfbank BES İptali

  Vakıfbank BES iptali için 0850 222 0 400 numarasını arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine iptal talebinizi ilettikten sonra talebiniz hızlı bir şekilde değerlendirme altına alınacaktır.

  Türkiye Finans BES İptali

  0850 222 22 44 numarasını arayarak Türkiye Finans bireysel emeklilik sistemi iptal başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Finansbank BES İptali

  QNB Finansbank bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapmak isterseniz 0850 222 0 900 numarasını tuşlayabilir ve müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

  İş Bankası (Anadolu Hayat Emeklilik) BES İptali

  İş Bankası tarafından sunulan bireysel emeklilik sistemine dahil olduysanız ve bu sistemden çıkış yapmak istiyorsanız iptal için 0850 724 55 00 numarasını arayabilirsiniz.

  HSBC BES İptali

  0850 211 0 111 numarası üzerinden HSBC müşteri temsilcilerine bağlanabilir ve bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.generali.com.tr

  Bireysel Emeklilik BES İptal İşlemi 2021 - Zorunlu Bireysel Emeklilik BES İptal Etme Telefon Numaraları

  Müşteri Destek Merkezi

  Garanti BBVA Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi | Garanti BBVA

  Garanti BBVA Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi | Garanti BBVA

  Garanti BBVA EmeklilikMüşteri İletişim Merkezi

  444 0 336 numaralı Müşteri İletişim Merkezi, her türlü sorunuza cevap vermek için hazır!

  Resmi tatiller hariç, hafta içi 08.30–17.30 saatleri arasında 444 0 336 numaralı Garanti BBVA Emeklilik Müşteri İletişim Merkezini arayarak müşteri temsilcileriyle görüşebilir, ayrıca 7 gün 24 saat dilediğiniz zaman "sesle yönlendirme" özelliğini kullanarak müşteri temsilcisine bağlanmadan hizmet alabilirsiniz.

  Sesle Yönlendirme ile Müşteri Temsilcisine Bağlanmadan Alabileceğiniz Hizmetler 

  Bireysel Emeklilik:

  Hayat Sigortası:

  İşsizlik Sigortası:

  Yönlendirme

  444 0 336 Müşteri İletişim Merkezi’ni Arayarak Yapabileceğiniz İşlemler

  Bireysel Emeklilik

  Hayat / İşsizlik Sigortası

  Yazı kaynağı : www.garantibbva.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap