Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bireysel emeklilik iptal etmek istiyorum

  1 ziyaretçi

  bireysel emeklilik iptal etmek istiyorum bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BES İPTALİ 2023: Otomatik ve Zorunlu BES Nasıl İptal Edilir? SMS ve Telefonla Bireysel Emeklilik İptal İşlemleri

  BES İPTALİ 2023: Otomatik ve Zorunlu BES Nasıl İptal Edilir? SMS ve Telefonla Bireysel Emeklilik İptal İşlemleri

  Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) için ilk kez 28 Mart 2001 tarihinde kişilerin emeklilik hayatında daha refah bir hayat sürmesini sağlamak amacıyla kanun çıkarılmıştır. Söz konusu kanun 7 Ekim 2001’de yürürlüğe girdi ve BES 27 Ekim 2003’te fiilen başladı. BES’e katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse bu sisteme katılabilir. BES’ten çıkmak isteyenler isterse iptal işlemi yapabilirler.

  Bireysel Emeklilik İptali 2023

  Bireysel Emeklilik kişilerin çalışma hayatında yaptıkları tasarrufun yatırıma dönüştürülerek emeklilik dönemlerinde refah bir yaşam sürmek için gelir sağlayan özel bir emeklilik sistemedir. Yüzde 25 oranında devlet katkısı bulunur. Sistemden çıkmak isteyenler için iptal işlemi yapılabilir. İstenilen zamanda yapılabilen BES iptali sistem için başvurulmuş olan banka ya da sigorta şirketi ile irtibata geçerek yapılabilir. Her şirketin kendine özel iptal etme süreci bulunur. Telefon, SMS veya müşteri hizmetlerinden tuşlama yaparak iptal süreci başlatılabilir.

  Türkiye Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

  Bunun için 0850 202 20 20'yi aramalısınız. Diğer yöntem ise internet şubesinden iptal yöntemidir. Bunun için öncelikle Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesine giriş yapmanız ve "Online İşlemler" menüsüne tıklayarak "Bireysel" işlemleri seçmeniz gerekir. Ardından açılan sayfada bireysel emeklilik hesabı sorgulaması yaptıktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden de BES iptal işlemi yapılabilir. Ana menü üzerinden "Değişiklikler ve Talepler" menüsüne tıklayın ardından Otomatik katılımlı sözleşmeler sayfasına gelerek BES Cayma Talebi menüsü üzerinden iptal işleminizi başlatın.

  İş Bankası BES İptali Nasıl Yapılır?

  İş Bankası bireysel emeklilik hesabını iptal ettirmek isteyen kişiler, telefon aracılığı ile BES iptalini gerçekleştirebilmektedir. Bireysel emeklilik sistemini iptal ettirmek isteyen kişilerin 0850 724 55 00 numaralı çağrı merkezini aramaları gerekmektedir. Bu şekilde telefon aracılığı ile bireysel emeklilik sisteminin iptal ettirilmesi mümkün olabilmektedir.

  Anadolu Hayat Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

  Anadolu Hayat bireysel emeklilik iptali için kullanabileceğiniz farklı yöntemler mevcut. Bunlardan size uygun olanı tercih ederek iptal başvurusunda bulunabilirsiniz. BES iptali için telefon veya internet yöntemleri bulunur. Telefonla BES iptali için Anadolu Hayat emeklilik müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 55 00'ı aramanız gerekir. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda bireysel emeklilik iptal talebinizin olduğunu iletirseniz gerekli işlemler yapılacaktır. İnternet üzerinden Anadolu Hayat online işlemler menüsüne gidip hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra da BES iptal talebinde bulunabilirsiniz.

  AXA Hayat Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

  Sözleşmenizin yürürlük tarihinden itibaren 2 ay içinde cayma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. AXA Hayat Emeklilik sistemine giriş yaparak bilgilerinizi giriniz. "Emeklilik İşlemleri" menüsünün altında yer alan "Cayma İşlemleri" başlığına girerek cayma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Cayma işlemi gerçekleştiğinde katkı payı tutarlarınız maaş hesabınıza aktarılacaktır. Başka bir işlem yapmanız gerekmemektedir.

  Garanti BES İptali Nasıl Yapılır?

  BES iptali mobil bankacılık yöntemi, telefon ile, SMS yolu ile veya Garanti şubesine giderek yapılabilir. BES’i telefondan iptal etmek istiyorsanız saat 17:00'a kadar 444 0 336 numarayı arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti BBVA Emeklilik Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek uygulamaya girin. T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi doğru bir şekilde giriniz. Sağ üst kısımda yer alan menü kısmına tıklayın. Menüden BES ayarlarını seçiniz. BES sözleşmeden ayrılma butonuna tıklayınız. İptal etme işleminize devam edin.

  AvivaSa BES İptali Nasıl Yapılır?

  AvivaSa BES iptali 444 11 11 numaralı çağrı merkezini arayarak süreç başlatılabilir. AvivaSa müşteri temsilcileri, BES cayma hakkını kullanmak isteyen müşterinin adresine çeşitli evraklar gönderir. Kişinin, gönderilen bu evrakları eksiksiz bir şekilde doldurması ve imzalayıp AvivaSa'ya geri göndermesi gerekir. Sistemden çıkmak isteyenler, kendileri BES iptal dilekçesi yazabilir veya AvivaSa şubelerindeki müşteri temsilcilerinden alacakları AvivaSa BES iptali formunu doldurabilirler.

  Yapı Kredi BES İptali Nasıl Yapılır?

  Yapı Kredi BES iptali için yapılacak işlemlerden birincisi, bir banka şubesine gitmek. Yanınızda götürdüğünüz kimliğiniz ve verilen iptal formu doldurup teslim ettiğinizde iptal süreciniz başlamış olur. Bir diğer yöntem ise SMS yoludur. Bunun için 2202'ye kısa mesaj yollayarak işlemler başlatılabilir. Ancak telefon numaranızın güncel olması da gerekir. Mesaj T.C kimlik numaranız ve doğum tarihinizi içeren bilgilerden oluşmalıdır. Bir diğer yöntem ise müşteri hizmetleridir. Yapı Kredi 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralarını aramalısınız. Sesli yanıt sistemi yönlendirmelerine uyarak bir müşteri temsilcisine ulaşabilir dilediğimiz işlemi yaptırabilirsiniz.

  Ziraat Bankası BES İptali Nasıl Yapılır?

  Ziraat Bankası BES iptal iletişim numarasını arayarak Ziraat BES iptal işlemi talebinizi iletin. Bunun için 0850 202 20 20'yi aramalısınız. Diğer yöntem ise internet şubesinden iptal yöntemidir. Bunun için öncelikle Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesine giriş yapmanız ve "Online İşlemler" menüsüne tıklayarak "Bireysel" işlemleri seçmeniz gerekir. Ardından açılan sayfada bireysel emeklilik hesabı sorgulaması yaptıktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden de BES iptal işlemi yapılabilir. Ana menü üzerinden "Değişiklikler ve Talepler" menüsüne tıklayın ardından Otomatik katılımlı sözleşmeler sayfasına gelerek BES Cayma Talebi menüsü üzerinden iptal işleminizi başlatın.

  Akbank BES İptali Nasıl Yapılır?

  Akbank BES iptali için 0216 444 11 11'i arayarak işlemleri başlatabilirsiniz. En yakın Akbank şubesine kimlik belgenizle giderek Akbank AvivaSa bireysel emeklilik iptali gerçekleştirebilirsiniz. BES iptal dilekçesini Akbank şubesinde doldurduktan sonra çağrı merkezinden iptal talebinde bulunabilirsiniz.

  Halkbank BES İptali Nasıl Yapılır?

  Halkbank BES iptal etme işlemlerini SMS üzerinden yapmanız mümkün. Bunun için 2560'a "AYRILMA TCKN" şeklinde mesaj oluşturup gönderin. Mesajın iletildiğine dair bir geri dönüş alacaksınız. Bu mesaja "EVET" cevabı verdiğinizde işleminiz tamamlanacaktır. Telefonla iptal etmek için 0850 800 44 00 ve 0850 800 44 01 numaralarından bir tanesini aramanız gereklidir. Ya da Halkbank Emeklilik sitesinden istenen bilgileri girmeniz gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra Otomatik Katılım sekmesinde gidin. Değişiklik Talepleri" menüsüne tıklayarak ilerleyiniz. Daha sonra "Ayrılma Talebi" menüsüne tıklayarak kaydetme işlemini yapın.

  BES İptal Telefon Numaraları

  BES İptal Edince Para Geri Gelir Mi?

  Müşterisi olduğunuz firmanın BES müşteri hizmetlerine iptal talebinizi ilerek sisteme yatırılan paranızı geri iade alabilirsiniz. 

  Bireysel Emeklilik İptali Kaç Gün Sürer?

  Bireysel Emeklilik Sistemi'nde ayrılma talebinizin ardından yasal süreler içerisinde bu fonların satışı gerçekleşir. Erken çıkış işlemleriniz de bireysel emeklilik çıkış işlemleri için yasal süre olan 20 iş günü içerisinde gerçekleştirilir.

  Bireysel Emeklilik İptalinde Para İadesi Kaç Günde Yapılıyor?

  Bireysel emeklilik iptalinde para iadesi ortalama 10-15 iş gününde yapılmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  BES Nasıl İptal Edilir? BES İptali İçin Yapılması Gerekenler

  BES Nasıl İptal Edilir? BES İptali İçin Yapılması Gerekenler

  Kısaca BES olarak bilinen Bireysel Emeklilik Sistemi, istenilen zaman iptal edilebilen bir sistemdir. Bireysel emeklilik iptali, bankalar ya da sigorta şirketleri aracılığı ile kolayca gerçekleştirilir. BES nasıl iptal edilir? diye merak ediyorsanız başvurmuş olduğunuz banka ya da sigorta şirketi ile irtibata geçerek, sigortanızı iptal ettirmeniz mümkündür. Peki BES iptali nasıl yapılır?

  Zorunlu BES iptali, sigortanın yaptırıldığı şirkete göre değişiklik göstermektedir. BES iptal etme için telefon, sms ya da müşteri hizmetlerinden tuşlama yaparak iptal süreci başlatılabilir. Otomatik BES iptali işleminizi yapabilmeniz için sisteme girdiğiniz şirketin bilgilerini şirketi direkt arayarak ya da şirketin resmi internet sitesinden öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

  Aşağıda belli başlı kurumlardan gerçekleştirilecek BES iptal süreçleri ile ilgili ayrıntıları bulabilirsiniz…

  Akbank Avivasa BES İptali: Akbank Avivasa’dan yaptığınız bireysel emeklilik iptali için form doldurarak iptal başvurusunda bulunabilir veya 444 11 11 numaralı çağrı merkezinden yardım alabilirsiniz.

  ING Bank BES İptali: İptal isteğinizi 444 1 666 numarasını arayarak bankaya bildirebilirsiniz. Bunun dışında 0850 222 97 00 numarasından da bireysel emeklilik iptali başvurunuzu iletmeniz mümkündür.

  Ziraat Bankası BES İptali: Ziraat Emeklilik Çağrı Merkezine ait olan 0850 222 97 00 nolu telefon numarasını tuşlayarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Garanti Bankası BES İptali: Garanti Bankası üzerinden yaptığınız bireysel emeklilik iptali için bankanın internet şubesine veya cep şubesine girdikten sonra “sözleşmeden ayrılma” bölümünden BES iptali işlemini yapabilir ya da 444 0 336 numarasından da BES iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yapı Kredi Bankası BES İptali: Yapı Kredi emeklilik müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 444’ü arayabilir, BES iptali için başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

  Denizbank BES İptali: Denizbank’tan yaptığınız BES işleminin iptali için 0850 222 0 800 numarasını arayabilirsiniz.

  Halkbank BES İptali: Bunun için çağrı merkezini aramayı ya da SMS yolunu tercih edebilirsiniz. SMS ile BES iptali için büyük harflerle “ayrılma” yazıp boşluk bırakıp, T.C. kimlik numaranızı yazıp 2560’a göndererek BES iptali yapabilirsiniz. Bunun dışında 444 44 00 çağrı numarası ile de iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Her firmanın SMS ile BES iptali yapmadığını hatırlatmak isteriz. Bundan dolayı sigorta yaptırdığınız firmanın prosedürüne bakmanızda yarar vardır. SMS ile zorunlu BES iptali yapan firmaları Anadolu Hayat Emeklilik, Vakıf Bank ve Halkbank olarak sıralayabiliriz. BES’inizi Anadolu Hayat Emeklilik’ten yaptıysanız SMS ile iptal etmek için yapılması gereken CAYMA yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası yazıp 5755’e kısa mesaj göndermektir. BES’inizi Halkbank’tan yaptıysanız büyük harflerle ‘ayrılma’ yazıp boşluk bırakarak T.C kimlik numarasını yazıp 2560’a göndermek suretiyle Halkbank BES iptalinizi yapabilirsiniz.

  Vakıf Bank’tan yaptığınız BES’i iptal etmek içinse “VEML” boşluk TC Kimlik Numarası boşluk “CAYMA” boşluk doğum tarihi (gün/ay/yıl) yazılarak 4933 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir.

  Bireysel emeklilik iptal işlemi sonrası biriken paranın geri alınması durumunda belirli kesintiler söz konusu olur. BES iptal edildiğinde ortaya çıkan kesintiler stopaj kesintisi, giriş aidatı kesintisi ve devlet katkısı kesintisi şeklindedir. Kesinti oranları, bireysel emeklilik sisteminde kalma süresine göre değişiklik gösterir. Bireysel emeklilik iptal etme süreci 10 yıllık süre dolmadan yapılırsa kesinti oranları da yüksek olacaktır. Kesinti olmadan BES iptali durumu, sadece sözleşme süreci başladıktan 60 gün süre içerisinde gerçekleştiğinde mümkün olmaktadır. BES süreciniz başladığında iki aylık süre içerisinde caymak isterseniz herhangi bir kesinti yaşamadan paranızı tam olarak alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.sigortambir.com

  Bireysel Emeklilik İptali: BES İptali İçin Yapılması Gerekenler

  BES İptali 2023 - Bireysel Emeklilik Zorunlu ve Otomatik (BES) İptali Nasıl Yapılır?

  Otomatik BES İptali | Garanti BBVA Emeklilik

  Bu sorunun yanıtını araştırdığınız için çok üzüldük.

  Otomatik BES’in düzenli birikim yapmak için avantajlarla dolu birçok fırsat sunduğunu biliyor muydunuz? Üstelik sistemde kalmanız halinde; bu avantajlardan faydalanırken, dilediğiniz zaman katkı payı ödemelerinize ara verip, sonrasında ödeme yapmaya tekrar devam edebilirsiniz.

  Sistemden ayrılma kararınız hala devam ediyorsa, emeklilik planınızın başlaması ve ilk ödeme itibarı ile ilk 2 aylık başlangıç dönemi başlar.Başlangıç dönemi içerisinde ödediğiniz katkı payının tamamını geri alabilecek şekilde sistemden ayrılabilirsiniz. Sistemden ayrılma işleminizi,  Garanti BBVA İnternet / Mobil'e giriş yaparak "Sözleşmeden Ayrılma" adımı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  2 aylık başlangıç süresi sonrasında da dilediğiniz zaman sistemden ayrılabilirsiniz. Erken çıkış işlemlerini 444 0 336 Garanti BBVA Emeklilik Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak sesli yanıt sisteminden gerçekleştirebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.garantibbvaemeklilik.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap