Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  birden çok kimsenin söz sahibi olduğu iş yürümez

  1 ziyaretçi

  birden çok kimsenin söz sahibi olduğu iş yürümez bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çatal kazık yere çakılmaz atasözünün anlamı nedir

  Çatal kazık yere çakılmaz atasözünün anlamı nedir

  Bir işte istişare etmek, akıl danışmak gerekli ve güzeldir. Birçok görüş alınmalı, farklı sözler işitilmeli ama sonunda söz ve irade bir kişide toplanmalıdır. Birden çok kimsenin söz sahibi olduğu iş yürümez.

  Bir işe, çok başlılık zarar verir. Çünkü her kafadan bir ses çıkar. Bir o yana, biri bu yana çeker. Dedikleri birbirini tutmadığı için iş bir türlü ortaya gelemez. Yapılmamış olarak öylece kalakalır.

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  Çatal kazık yere çakılmaz..sözü ne anlama gelmektedir?

  Çatal kazık yere batmaz

  Çatal kazık yere batmaz

  Bir işte, birden fazla kişi söz sahibi ise yani çok başlılık varsa, sorun var demektir. Çünkü her kafadan bir ses çıkar. Bir o yana, biri bu yana çeker.

  Dedikleri birbirini tutmadığı için iş bir türlü ortaya gelemez. Yapılmamış olarak öylece kalakalır. Sağlıklı ve verimli bir iş için yetkilerin ve sorumlulukların tek elde toplanması gerekir.

  Birden çok kimsenin söz sahibi olduğu iş yürümez. Bir işte birden fazla kişi varsa, yani çok başlılık varsa, bir sorun vardır. Çünkü her kafa bir ses çıkarıyor.

  O zamandan beri çekiyor, o zamandan beri birisi çekiyor. Çünkü söyledikleri birbirini tutmaz, iş ortaya çıkamaz. Sadece bitmemiş kalır.

  Sağlıklı ve verimli bir iş için yetki ve sorumlulukların bir yandan toplanması gerekir. Birden fazla kişiyle çalışmak işe yaramıyor.

  Yazı kaynağı : atasozleri.tembel.net

  Çatal kazık yere batmaz (veya geçmez veya çakılmaz) ne demek? - anlami-nedir.com

  Çatal kazık yere batmaz (veya geçmez veya çakılmaz) ne demek? - anlami-nedir.com

  anlami-nedir.com'u Türkçe dil araçları sunan bir sözlüktür, yakın zamanda sadece anlamlar değil türkçe ingilizce sözlük, akademik aramalar ve birçok edebi araç ile karşınıza çıkacaktır.

  anlami-nedir.com içeriklerini öncelikle TDK'dan sonra ise editörlerin kontrolünden geçirerek sizlere sunmaktadır, eğer bir hatalı kısım gördüyseniz lütfen iletişim'e geçiniz

  Sizde Türkçemize katkıda bulunmak ve bilinmiyenleri aktarmak isterseniz editör olup paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

  Yunus Emre : "Biriktirdiğin değil, paylaştığın senindir"

  Yazı kaynağı : anlami-nedir.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap