Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bir zamanlar çukurova hangi yılları anlatıyor

  1 ziyaretçi

  bir zamanlar çukurova hangi yılları anlatıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bir Zamanlar Çukurova

  'Bir Zamanlar Çukurova' dizisi yakında atv'de! Çukurova’ya 1970’lerin Adana’sı inşa edildi

  'Bir Zamanlar Çukurova' dizisi yakında atv'de! Çukurova’ya 1970’lerin Adana’sı inşa edildi

  'Dizi atv'de izlenir' sloganını her defasında yineleyen atv, yeni sezonda da izleyiciyi ekrana bağlayacak. Yapımcılığını dünyanın pek çok ülkesinde yayınlanan Türk dizilerine imza atan ve son dönemin reyting rekortmeni dizilerinin yapımcısı TİMS&B Productions'ın üstlendiği 'Bir Zamanlar Çukurova' dizisinin çekimleri devam ediyor. Dizi için Çukurova'ya 1970'lerin Adana'sı inşa edildi. İnşaatı sekiz ay süren ihtişamlı bir çiftlik için 450 kişilik profesyonel bir ekip gece-gündüz demeden çalıştı.

  Adana Çukurova'nın uçsuz bucaksız coğrafyasında kurulan dev platoda, 1970'lerden bugüne uzanan bir hikaye hayat buluyor. Aşkı için öldürmeyi göze almış 'Yılmaz' ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden 'Zülayha'nın hikayesini anlatıyor 'Bir Zamanlar Çukurova'da. Ama bu hikayede sadece ayrı düşen iki sevgili yok!

  Ailesinin görkemli geçmişini ve oğlunu korumak için kanatlarını açmış 'Hünkar'ın savaşı da var, aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göza alan 'Demir'in öyküsü de, sınırsız aşkların coğrafyasında, geçmişten bugüne uzanan hesaplaşmalar, paylaşılamayan topraklar da... Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne yaşandığı Çukurova'da geçen, Faruk Teber'in yönettiği dizide; Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Bülent Polat, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın, Selin Yeninci rol alıyor.
  AFİŞİNİ SEYİRCİ SEÇİYOR

  'Bir Zamanlar Çukurova'nın afişini izleyici seçiyor. Dizi için hazırlanan altı afiş, atv'nin Instagram sayfasında görücüye çıktı. En beğenilen afiş, GÜNAYDIN'da yayınlanacak.

  ATV'nin heyecanla beklenen yeni dizisi 'Bir Zamanlar Çukurova'nın ilk fragmanı yayınlandı

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimdir, konusu ne? Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor?

  Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimdir, konusu ne? Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor?

  Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimdir, konusu ne? Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor?

  Bir Zamanlar Çukurova ATV'de ekranlara geliyor. Dizinin takipçileri oyuncuları kimdir, konu ne, nerede çekiliyor merak ediyor. Bir Zamanlar Çukurova dizisi, 1970’li yıllarda, İstanbul’da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olayı anlatıyor. Peki Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor? İşte oyuncuları ve konusu...

  Bir Zamanlar Çukurova'nın senaryosunu Yıldız Tunç yazıyor. Bir Zamanlar Çukurova dizisi Adana'da çekiliyor. Peki Bir Zamanlar Çukurova oyuncuları kimler, konusu ne? Dizi hakkında tüm merak edilenler haberimizde.

  BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA KONUSU

  Aşkı için öldürmeyi göze almış “Yılmaz ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden “Züleyha’nın hikayesi var “Bir zamanlar Çukurova’da. Ama bu hikayede sadece ayrı düşen iki sevgili yok! Ailesinin görkemli geçmişini ve biricik oğlunu korumak için kanatlarını açmış bir “Hünkar’ın savaşı da var; aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göze alan “Demir’de!

  Ve elbette sınırsız aşkların coğrafyasında, geçmişten bugüne uzanan hesaplaşmalar, paylaşılamayan topraklar da! Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova’da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi, zengin bir oyuncu kadrosuyla seyircinin karşısına çıkacak.

  BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA’NIN OYUNCULARI

  Vahide Perçin, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Hilal Altınbilek, Bülent Polat, Sibel Taşçıoğlu, Turgay Aydın, Selin Yeninci, Selin Genç, Polen Emre, Mehmet Kara ve Serpil Tamur rol alıyor.

  Vahide Perçin
  Hünkar Yaman
  Çukurova’nın en büyük beylerinden biri olan Demir Yaman’ın annesi. Adı gibi hükümran, adı gibi kararlı, dirayetli bir kadın. Oğlu Demir’in sahip olduğu toprakların hanım ağası, ırgatların büyükhanımı. Hünkar Yaman için Demir’den ve Demir’in itibarından daha değerli hiçbir şey yok. Tek dileği soylarının sürmesi ve oğlunun sahip olduğu bu toprakların ileride emin ellere geçmesi. Ama bir gün oğlunun itibarının sarsılmak üzere olduğunu anlar ve çok tehlikeli bir oyun kurar.

  Uğur Güneş
  Yılmaz Akkaya
  İstanbul’un yakışıklı, mütevazı ve iyi yürekli çocuğu, çalışkan bir aşık. Parada pulda şanda şerefte gözü yok. Hayatta en büyük dileği canından çok sevdiği Züleyha’sıyla evlenip mutlu bir yuva kurmak. Ama bir gün hayattan yediği bir darbe ile geleceği de hayalleri de tümüyle değişir. Sevdiği için elini kana bulayan Yılmaz’ın içine düştüğü kaçak hayatı onu hiç beklemediği yollara sürükler.

  Murat Ünalmış
  Demir Yaman
  Büyük bir servetin sahibi. Çukurova’nın en büyüğü, bu bereketli toprakların tek hükümdarı olmayı hedefleyen, bunun için her şeyi yapabilecek kadar hırslı, gözü kara bir adam. Ama babasından kalan bu uçsuz bucaksız toprakları günü gelince miras bırakacağı bir evladı yok. Demir, Züleyha’ya görür görmez aşık olur. Aşk Çukurova’nın bu yakışıklı ve hırslı beyini değiştirebilecek mi? Demir Yaman aşkı ve toprakları için gözünü ne kadar karartacak?

  Hilal Altınbilek
  Züleyha
  Talihin olanca güzelliği verip birazcık şansı ve kısmeti esirgediği, mütevazı, iyi niyetli ama gerektiğinde kararlı, inatçı olabilen, zeki bir genç kız. Parada pulda gözü olmayan Züleyha’nın en büyük hayali Yılmaz’la evlenip yuva kurmak ve mutlu olmak. Ama bir gün üvey abisi Züleyha’nın hayatını mahvedecek bir adım atar. Bu adımla darmadağın olan Züleyha’nın tek çaresi Yılmaz’la birlikte Adana’ya kaçmaktır. Ama kader Züleyha’yı sınamaktan vazgeçmeyecek, onu ölümden daha zor kararlar vermek zorunda.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Bir zamanlar Çukurova oyuncuları kimler, konusu nedir? Nerede çekiliyor...

  Bir zamanlar Çukurova oyuncuları kimler, konusu nedir? Nerede çekiliyor...

  Sevilen dizi Bir Zamanlar Çukurova perşembe akşamları izleyicisiyle buluşuyor. Her perşembe ise dizinin oyuncuları, konusu ve nerede çekildiği yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte diziye ait bilgiler...

  BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA OYUNCULARI

  Vahide Perçin (Hünkar)
  Uğur Güneş (Yılmaz)
  Murat Ünalmış (Demir)
  Hilal Altınbilek (Züleyha)
  Turgay Aydın (Sabahattin)
  Kerem alışık (Ali Rahmet)
  Serpil Tamur (Haminne)
  Bülent Polat (Gaffur)
  Selin Yeninci (Saniye)
  Melike İpek Yalova (Müjgan)
  Sibel Taşçıoğlu (Şermin)
  Selin Genç (Gülten)
  Polen Emre (Fadik)
  Aras Şenol (Çetin)

  Diziye yeni sezonda ise Nazan Kesal ve Furkan Palalı dahil oldu.

  Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor?

  Bir Zamanlar Çukurova dizisinin çekimleri genellikle Adana ve Mersinde gerçekleştiriliyor. Adana Çukurova’yı temel alan dizi için özel bir plato kurulmuş. İnşaatı 8 ay süren bu dizi platosunu, 450 kişilik profesyonel ekip çalışarak tamamlamış.

  KONUSU NEDİR?

  Bir Zamanlar Çukurova dizisi konusu

  Dizide aşkı için öldürmeyi göze almış "Yılmaz" ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden "Züleyha"nın hikayesi anlatılıyor. Ama bu hikayede sadece ayrı düşen iki sevgili yok! Ailesinin görkemli geçmişini ve biricik oğlunu korumak için kanatlarını açmış bir "Hünkar"ın savaşı da var; aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göze alan "Demir" de!

  Ve elbette sınırsız aşkların coğrafyasında, geçmişten bugüne uzanan hesaplaşmalar, paylaşılamayan topraklar da! Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova'da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi.

  1970'li yıllarda, İstanbul'da evlenmeye hazırlanan iki gencin başına hiç hesaba katmadıkları bir olay gelir. Kader bu çifti, Adana'da Çukurova'nın uçsuz bucaksız coğrafyasına bırakıverir. Her şeye rağmen aşklarını yaşamaya kararlı bu çiftin kaderi, çiftliklerinde çalıştıkları Yaman ailesiyle tanıştıktan sonra sonsuza kadar değişir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap