Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bir yaz dönümü gecesi rüyası müzikali

  1 ziyaretçi

  bir yaz dönümü gecesi rüyası müzikali bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası Müzikali

  Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası Müzikali

  • Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/ veya değişiklik yapılması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için Biletinial’dan talepte bulunulamaz.

  • Biletiniz mücbir sebep ya da etkinliğin iptali haricinde herhangi bir sebeple kullanılamayacak ise, en geç etkinlik saatinden 48 saat önceye kadar, Biletinial ile irtibata geçmenizi rica ederiz, aksi takdirde biletinizin iptal işlemi gerçekleştirilememektedir.

  • Organizasyon sahibi kurum ve/veya kuruluşlar konser verilecek alanlarda ve/veya konser salonlarında oturum düzeni ve planında uygun gördüğü durumlarda yer değişikliği yapma hakkına sahiptir.

  • Kullanıcı Biletinial üzerinden satın almış olduğu biletler için etkinlik için geçerli olan yaş sınırı kurallarına uyduğunu kabul eder. Yaş sınırları için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

  • Etkinliğe ait indirimli bilet tanımı olması ve indirimli bilet seçeneği ile bilet satın alınması durumunda Kullanıcı bu indirimli bilete tabi olduğu kabul ve tahaahüt eder. İndirimli biletler için satın alınan biletin etkinlik mekanında kimlik ibrazı zorunlu olacaktır.

  • Etkinlik saatine geç kalınması durumunda Biletinial kullanıcının etkinlik mekanına alınması konusunda hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Yazı kaynağı : biletinial.com

  Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası

  KONUSU

  Theseus ve Hippolyta’nın evlilik töreni heyecanı ile başlayan romantik komedi türündeki Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası, günümüzde de yaygın olan “Aşıklar kavuşacak mı?” sorusu ile devam ediyor. Aşk ve kavuşma telaşesi içindeki aşıkların hikayesini izliyorken, bir yandan da periler diyarında Titania ve Oberon’un evlatlık çocukları için birbirleriyle oynadıkları oyunlara tanık oluyoruz.

  Bütün bunlar bir yana, oyun içinde bir oyun hazırlığındaki esnaflar da var güçleri ile çalışmaktalar.

  Büyüklere masallar tadındaki Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası’nı izlerken yer yer aşk kavgalarına gülecek, yer yer ise Titania ve periler ile büyüleneceğiz. O halde herkesi bu büyülü dünyayı keşfetmeye bekliyoruz.

  Yazı kaynağı : www.kulissanat.com

  'Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası' müzikali Besa Sahne'de tiyatroseverlerle buluştu - Son Dakika

  'Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası' müzikali Besa Sahne'de tiyatroseverlerle buluştu - Son Dakika

  Baht Tiyatro tarafından sahneye konulan ve William Shakespeare'in "Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası" eserinden aynı adla uyarlanan müzikal, Cevahiri Besa Sahne'de izleyicilerin beğenisine sunuldu.

  Oyunun yönetmeni ve Devlet Tiyatroları oyuncusu Volkan Ateş Gündüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Shakespeare'in 1560'lı yıllarda yazdığı oyunu, post modern şekilde müzikalleştirdiklerini söyledi.

  Gençlerin sevebileceği bir eser yapmak istediklerini belirten Gündüz, topluluk olarak tiyatronun birleştirici tarafıyla afet bölgelerinde KYK yurtlarında da oyunlar sahnelediklerini aktardı.

  Gündüz, romantik komedi türünde, fantastik öğeleri de barındıran oyunda, 35 kişilik bir oyuncu ekibinin yer aldığını, provaların ise 2 ay sürdüğünü anlattı.

  Oyunun gelirleri depremzedelere bağışlanacak

  Müzikalde "Nick Bottom" karakterini canlandıran Burak Sevinç de ekibe sonradan dahil olduğunu ve kısa bir sürede uyum sağladığını dile getirerek, "Shakespeare'in 'Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası'nı farklı bir türde ele alan bir oyun. Daha kabare mantığıyla, daha eğlenebileceğimiz, güleceğimiz içerisinde aslında hüznün de olduğu bir hikaye var. Seyircilerimizi bekliyoruz. Biz oynarken çok eğleniyoruz." dedi.

  Besa Sahne kurucusu ve oyunun yapımcısı Aziz Çoban ise seyircinin ilgisinden memnun olduklarını, oyunun gelirlerinin de paylaşılarak Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen afetzedelerin ihtiyaçları için kullanıldığını kaydetti.

  Sinem Güven'in koreografisini hazırladığı oyunda aralarında Can Ceylan, Yunus Emre Gedik, Rinat Al'bikov, Levent Akkök, Andrei Gritcu, Ezgi Acıoğlu, İlke Öztürk, Utku Palta, Cem Eyüboğlu, Dila Kavasoğlu ve Eylül Başoğlu'nun bulunduğu birçok oyuncu rol alıyor.

  Oyunun dekor tasarımına Selim Cinisli, kostümlerine Cemre Melis Çınar ve ışık tasarımına Ahmet Ubuz imza attı.

  Shakespeare'in bugüne zaman makinasıyla gelmesiyle başlayan oyunun hikayesinde aşıklar, periler, soylular ve esnaflar, insana dair her şey şiirsel, şarkı ve dansla seyircilere aktarıyor.

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap