Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır kompozisyon

  1 ziyaretçi

  bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır kompozisyoni bilgi90'dan bulabilirsiniz

  bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır konulu kompozisyon - Eodev.com

  Bir şeyi değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır ile ilgili kompozisyon

  Birşeyleri Değiştirmek İsteyen İnsan Önce Kendinden Başlamalıdır Sözü İle İlgili Kompozisyon

  Birşeyleri Değiştirmek İsteyen İnsan Önce Kendinden Başlamalıdır Sözü İle İlgili Kompozisyon hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

  Değişmek insan yaşamında her dönemde gereklidir. Yeniliklere imza atmak, eldeki imkanları ilerletmek ve çağa uyum sağlamak için değişim şarttır. İnsan çevresindekileri değiştirmek için ise öncelikle kendinden değişimler yapmalıdır.

  İnsan kendisini yer yer eleştirip yer yer tarafsız bir bakış açısıyla suçlayabilmelidir. Bu sayede hatasını düzeltme şansı bulur.

  Etrafındakilerden devamlı olan şikayetçi olan ve olan şeklini beğenmeyen insan önce kendine bakıp kendinde değişim yapmalıdır. Mesela evini, eşyasını sevmeyen kişi önce ben bunları niye sevmiyorum diye düşünmelidir. Gerçekten eski değilse veya değiştirmek gereksizse kişi kendisine bakmalıdır, acaba canım mı sıkıldı niye eşyaları değiştirmek istiyorum diye.

  Zor bile olsa bunun farkında olan kişi boş yere harcama yapmayıp kendinde değişim yapmaya çalışır ve bu durum insanı eşya değiştirmeye göre daha da mutlu eder.

  Neticede çevremizdekilerde değişim ve yenilik istemeye başladıysak öncelikle kendimize bakmamız lazımdır. Mantıklı ise ona göre değişim yapabiliriz.

  Birşeyleri Değiştirmek İsteyen İnsan Önce Kendinden Başlamalıdır hakkında yorum yapabilirsiniz. 

  Yazı kaynağı : www.odevbitti.com

  ‘’Bir şeyleri değiştirmek isteyen insan, işe önce kendinden başlamalıdır.’’ Platon

  Bir Şeyler Değiştirmek İsteyen İnsan Önce Kendinden Başlamalıdır Kompozisyon

  Bir şeyleri değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır sözü ile ilgili kompozisyon örneği.

  Çevremizde gördüğümüz her şeyi beğenmek zorunda değiliz. Bazı olaylar karşısında ister istemez hoşnutsuzluk yaşayabiliriz. Elimizden gelse o anda birçok şeyi değiştirmek isteriz. Böylece her şeyin bir düzene oturacağını düşünürüz. Fakat dikkat etmemiz gereken bir nokta var ki, o da değişime önce kendimizden başlamaktır.

  İnsan, ilk olarak yeniliklere açık olmalıdır. Yani çağın gereklerine ayak uydurmalıdır. Rahatsız olduğu konular hakkında niçin değişikliğe gerek duyduğunu bilmelidir. Bunun için kendisi de değişime açık olmalıdır. Aynı zamanda insan öz eleştiri yapabilmelidir. Ben bir şeyler değiştirmek istiyorum ancak benim de değişmem lazım diye düşünebilmelidir.

  Hayatın akışına bakacak olursak her şeyde bir değişim mevcuttur. Yani değişim sürekli olan bir hareketliliği belirtir. Bu durumda yaşadığımız çağa ayak uydurmak ön plana çıkmaktadır. Hiçbir şey yapmadığımız halde hep başkalarının kusurlarına takılıp kalırsak elimize mutsuz olmaktan başka bir şey geçmez. Kendi eksiklerimize de bakmak gerekiyor. Yani kendimize gerçekçi olarak bakmalı ve çekidüzen verebilmeliyiz. Biz değiştikçe bir şeylerin de değiştiğini daha açık bir şekilde anlayacağız.

  Sonuç olarak insan gerçek manada değişim istiyorsa işe kendinden başlamalıdır. Ancak bu şekilde bir mesafe kat edilebilir. Yoksa bir şeyler değişsin diye düşündüğü halde kendi yeniliklere kapalı olan insan her zaman içinde bir huzursuzluk, memnuniyetsizlik yaşayacaktır.

  Yazı kaynağı : turkcesitem.blogspot.com

  "Bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır''. Sözünden yola çıkarak duygu ve düşünceleriniz anlatan planlı bir yazı çalışması yapınız .

  "Bir şeyler değiştirmek isteyen insan önce kendinden başlamalıdır''. Sözünden yola çıkarak duygu ve düşünceleriniz anlatan planlı bir yazı çalışması yapınız .
  Kişi başkalarının açığını aramak yerine , kusurunu bulmak için can atmak yerine ilk olarak kendine yönelmeli , kendi iç dünyasında neler yaşıyor önce bunu bir bilmelidir . Kendine yönelmeyen , kendini eleştirmeyen ve kendini geliştirmeye çalışmayan insanlar hep dışarıya yönelir ve sürekli başka insanları eleştirir ve bu davranış şeklini de kolay kolay bırakmaz . Çünkü böyle kişiler kendine yönelmeyen , kendini gerçekleştiremeyen insanlardır .
  Kişi eğer bir şeylerin yola girmesini istiyorsa işe ilk olarak kendine çeki düzen vermekten başlamalıdır . Örneğin ; başkalarının dedikodusunu etmek yerine , başkalarının başarılarını kıskanmak ve istememek yerine kendine bir bakmalı ve acaba ben de kendimi daha iyi yola koymak için ne yapıyorum diye bir düşünmelidir . Yanlışlarını doğrularını bir kefeye koymalı ve geçmişine bir sünger atmalı ve geleceğim için, insanlık için , mutlu olmak ve boş meseleler ile uğraşmamak için ne yapmam gerekir diye uzun uzun düşünmelidir . Daha sonra uygulamaya başlamalı ve böylece kendini geliştirmeye başlamalıdır . Örneğin şunu yapmalıdır . Eğer boş oturan , evde sürekli televizyon izleyen bir ev hanımı iseniz ilk olarak evdeki çocuklarım ile nasıl kaliteli vakit geçiririm diye planlar yapmalı , daha sonra bu çocukların gelişmesi için başka çocuklar ile kıyaslanmaması gerektiğini düşünüp işe önce kendi ailesini daha iyi hale getirmek ile başlayabilir .
  Bu yapılırsa zaten anne olan kişi evde sıkılmaz , başkalarının eksiklerini arayıp dedikodu yapmaya zaman bile kalmaz . Çocuklarına , kendine kitap okuma saatleri düzenlemeli ve hem kendi hem de çocuklara bilgili ve kültürlü olmalıdır . Bir eksik görüyorsa bunu başkalarında değil kendinde görmeli , çok konuşmamalı , kibar ve nazik biri olarak hayatına devam etmesini bilmelidir .

  Yazı kaynağı : www.bilgecan.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Ali 10 Ay önce
  0

  bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yorum yap