Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bingöl milletvekili aday adayları 2023

  1 ziyaretçi

  bingöl milletvekili aday adayları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bingöl: 'Ülkenin Erdoğan'a ve Ak Parti'ye ihtiyacı var'

  Bingöl: 'Ülkenin Erdoğan'a ve Ak Parti'ye ihtiyacı var'

  Siyaset arenasının bilinen isimlerinden Şahin Bingöl, 14 Mayıs 2023 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti'den aday adaylığı müracaatını yaptı.

  Kalabalık bir grupla geldiği AK Parti İl Başkanlığı'nda müracaat dosyasını sunan Bingöl, sürecin hayırlı olması temennisinde bulundu. Bingöl'e hizmet etmek gayesiyle çıktığı yolda başarılı işlere imza atma hedefinin olduğunu ifade eden Bingöl, tüm aday adaylarına başarılar diledi.

  Şehrin yarınlarına dair proje, hedef ve planlamalarla ilgili hazırlıklarının olduğunu kaydeden Bingöl, özellikle istihdam konularında çabalayacaklarını, ihtiyaçları karşılayıp var olan sorunları çözeceklerini de dile getirdi.

  “ERDOĞAN'A VE AK PARTİ'YE SAHİP ÇIKALIM”

  Genelde Türkiye'nin, özelde ise Bingöl'ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye ihtiyacı olduğunu ifade eden Şahin Bingöl; “Ulusal ve uluslararası birçok sorunla mücadele ettiğimiz bu süreçte yapılacak bu seçim, ülkemizin ve ilimizin hem bugünü hem de yarını için büyük önem taşıyor. Tek hedefleri Erdoğan'ı düşürmek olan ve tüm politikalarını Erdoğan düşmanlığı üzerine inşa eden ittifaklara karşı tüm halkımızı dikkatli olmaya, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti'ye sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

  “KOALİSYONLARDAN ÇOK ÇEKTİK...!”

  Bireylerin kusurları üzerinden bir ülkenin geleceğini bataklığa sürüklemenin ve emin olmayan ellere teslim etmenin doğru olmayacağını vurgulayan Şahin Bingöl, halkın, koalisyonların bu ülkede açtığı derin yaraları unutmadığını, gelecek seçimde de buna müsaade etmeyeceğine inandıklarını söyledi.

  İttifakların millete hizmet vadetmediğini, tek propagandalarının “Erdoğan gitsin” olduğunu dile getiren Bingöl: “Somut bir delilleri yok, tamamen algılarla toplumu kine, nefrete yönlendirip kendi iktidarlarını kurma çabalarındalar. İttifaka daha fazla katılım sağlanması için her önüne gelene Cumhurbaşkanı yardımcılığı vaadi doğru mu? Herkes yetkili, herkes icracı. Hepsi fırsat kolluyor, yetkiyi bir şekilde kendi elinde toplama gayretini apaçık ortaya koyuyor. Sloganik söylemlerle salvolarda bulunmak kolay. Madem bu kadar hizmet etme aşkıyla yanıp tutuşuyorlar, büyükşehir belediyeleri muhalefette. Ne yaptılar bugüne kadar? Lafla peynir gemisi yürümüyor. İcraat lazım icraat! Bireylerin kusurları üzerinden bir camiayı eleştirenlerin, her türlü iftirayı atma serbestliği isteyenlerin ve her türlü haksızlığı yapıp ‘hak, hukuk, adalet yok' çığırtkanlığı yapanların bu topluma uyguladığı zulmü de baskıcı ve ayrıştırıcı dönemlerini de yaşadık. Ama milletimiz ferasetlidir, Allah'ın izniyle bu algılara fırsat tanımayacak, ülkemizi koalisyonlara ve çok başlılığa teslim etmeyecektir.”

  Yazı kaynağı : www.bingolonline.com

  Bingöl'de AK Parti'den Milletvekili Aday Adayı Olan Korkutata'ya Müracaatında Binlerce Kişi Eşlik Etti - Bingöl

  Milletvekili aday adayları bakın kimler ?

  Milletvekili aday adayları bakın kimler ?

  Türkiye 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçime hazırlanırken partilerin genel merkezlerinde  de adaylık koşuşturması sürüyor. Yöneticiler, il başkanlıklarında toplantı üzerine toplantı yaparken aday adaylarının kim olması gerektiği üzerinde kafa yoruyor. 

  Vatandaş, halkın yöneticilerini seçeceği seçimlere genel merkezlerin karışmaması temennisinde bulunuyor. Geçtiğimiz seçimlerde ki gibi genel merkezin bu konuda da hakimiyet kurabileceği tartışmalarını yapıyor. 

  Bu gün (17.03.2023) akşam saatleri itibariyle Erzincan'dan Milletvekilliği müracaatında bulunanların isimleri şöyle.

  MHP

  Milli Eğitim Müdürlüğü'nden istifa eden Aziz Gün, Esnaf Mutlu Özdemir, Muhammed Karakelle  akşam itibariyle müracaatını yapan isimler oldu. MHP, 21 Mart tarihine kadar Müracaatları kabul edecek. 

  CHP

  Chp'de müracaat edenler de ufak ufak netleşmeye başlıyor. Ulalar eski Belediye Başkanı Yaşar Kaya, SGK'dan istifa eden Yalçın Tanrıverdi, Eski il başkanı Ayhan Doğan, Ziraat odası Başkanlığı'ndan istifa ederek aday adayı olan Tamer Geyik, Mali Müşavir Mehmet Demir,  Tüccar Özkan Beydili ile eski Erzincan milletvekili Eroğan Özyalçın.

   CHP'de bazı sürpriz isimler de geçiyor. Netleşince okuyucularımıza aktaracağız.

  AK Parti 

  Ak Parti'de de seçim çalışmaları son hızla devam ediyor.  21 mart itibariyle Erzincan'dan milletvekili Aday Adayı olarak müracaat edenler arasında Avukat Bahadır Pir, Avukat ve Partinin Merkez ilçe başkanı Ferhat Bulut, Elektrik ve Elektronik Mühendisi Mustafa Taşdemir müracaatını yaptı. Ak Parti Genel Merkezine müracaat eden ve 2. seçim bölgesi olarak Erzincan'ı seçen bazı isimler de şöyle.

  Mehmet Yıldız, Fahrettin Kır, Gökhan Tekbıyık, Şükrü Budak. 

  Ak Parti'de aday adayı müracaatları 22 Mart tarihine kadar devam edecek.

  Mücahit Özdemir

  Yazı kaynağı : www.dogugazetesi.com

  Erdoğan Elazığ ve Bingöl adaylarına önem veriyor

  Erdoğan Elazığ ve Bingöl adaylarına önem veriyor

  Bingöl ve Elazığ’da siyaset kaynıyor. Aday adayları ortaya çıktı. Yaklaşan genel seçimler milletvekili adaylarını harekete geçirdi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aday adayları ve mevcut milletvekilleri hakkında araştırma yaptırıyor.

  Şimdi bölgeyi çok yakından bildiğim için Bingöl ve Elâzığ siyasetine bir bakalım çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan için bu iki il çok önemli.

  Önce Bingöl'e bir bakalım.

  Bingöl siyasetine damga vuran Erdoğan'ın her zaman destek verdiği siyasetçi Cevdet Yılmaz. Cevdet Yılmaz Kalkınma Bakanlığı yaptı şimdi TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı. Yılmaz'ın Bingöl'de tekrar aday olup olmayacağı belli değil ama kulislerde kendisi aday olmasa da Bingöl siyasetine yön vereceği kulislerde konuşuluyor. Bingöl AK Parti listelerinde Cevdet Yılmaz'ın rolü büyük.

  Cevdet Yılmaz, Bingöl'de yeni yüzlerle halkın karşısına çıkmayı düşünüyor. Bingöl'de şu ana kadar 30 civarında aday adayı var bu sadece AK Parti'de.  Adaylık için en çok adı geçen Zeki Korkutata biliyorsunuz Bingöl'de geniş bir aile kitlesine sahip Korkutata’nın Bingöl'de adaylığına kesin bakılıyor. Halkın Korkutata'ya büyük desteği var. Feyzi Berdibek iki dönemdir Bingöl Milletvekili Feyzi beyin aday olup olamayacağı henüz net değil. Bingöllü iş adamı Mehmet Tügen'de AK Parti'den aday Tügen'in arkasında belli bir kitle var. SGK’da görev yapan bürokrat Yakup Süngü'nün adı da adaylık için geçiyor. Yine kulislere göre eski HDP Bingöl Milletvekili İdris Baluke'nin tekrar aday olacağı konuşuluyor. Baluken şu an cezaevinde. Bakuke'nin aday olmasına yüksek Seçim kurulu karar verecek. Bingöl'de Kazım Ataoğlu ve Mahfuz Güler'in tekrar aday olacağı Bingöl halkı tarafından konuşuluyor. Eski Milletvekili Yusuf Coşkun bu seçimlerde yine aday AK Parti'nin bütün toplantılarına katılan Coşkun'un Bingöl'de bir ağırlığı var. Bingöl'de eski Van Valisi Mehmet Emin Beyin de adı geçiyor. Mart ayından sonra adaylar bütün illerde netleşecek.

  Elâzığ'da da siyaset çok karışık ülke genelinde mevcut milletvekillerinin işi çok zor. Elâzığ'da şu ana kadar 25 civarında aday adayı görünüyor. Elâzığ'da Millî Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay'a adaylık için büyük destek var Şuay Bey tekrar aday olur mu olmaz mı belli değil. Elâzığ'a Şuay Beyin çok büyük hizmetleri olmuştur. Elazığ’da büyük bir kitle Şuay beyi destekliyor. Elâzığ halkı ve Bingöllü vatandaşlar artık yeni yüzler görmek istiyor. Elâzığ'da aday adayları yavaş yavaş netleşiyor ben şimdilik birkaç tanesini yazayım. Elâzığ Fırat üniversitesi eski Rektörü Kutbettin Demirbağ ve Avukat Cengiz Gülaç, Doktor Cihan Telo, Ceza evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Enerji Bakanlığından Genel müdür Kazım Özgür'ün adı geçiyor.

  Bu saydığım kişiler Elazığ’da sevilen ve sayılan kişilerdir.

  Bunların Elazığ’da büyük bir oy potansiyeli var.

  AK Parti kulislerinde mevcut vekillerin liste dışı kalacağı konuşuluyor.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mevcut vekillerin çoğunu listeye koymayacak.

  Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde milletvekili aday adayları Erdoğan için çok önemli onu söyleyeyim.

  Halkın istediği adaylar gelmezse AK Parti Elâzığ ve Bingöl'ü kaybedecek,

  Bu bölgelerde gelişmeleri takip ediyorum sıkça gündeme getirmeye devam edeceğim.

  Yazı kaynağı : anayurtgazetesi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap