Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bilsem görsel sanatlar 1. sınıf

  1 ziyaretçi

  bilsem görsel sanatlar 1. sınıf bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Tercih Yayınları 1. Sınıf Bilsem Resim Kitabı Hazırlık Fiyatı - Trendyol

  Bilsem Resim Alanından Değerlendirmeye Alınacak Öğrencileri Neler Bekliyor?

  Bilsem Resim Alanından Değerlendirmeye Alınacak Öğrencileri Neler Bekliyor?

  Bilsemonline ile sınava hazırlanan öğrencilerimiz ikinci aşamaya geçerek bireysel değerlendirmeye hak kazandılar. Velilerimizden gelen teşekkür mesajları ve yüzlerce minik dostlarımızın başarısı bizleri çok gururlandırdı. İkinci aşama için de benzer başarıyı bekliyoruz.

  Zengin içeriğimiz ile sadece sınav için değil, zeka gelişimi için de en iyi platform olan bilsemonline, çocukların gelişimine doğrudan katkı sağlamakla birlikte gelecekte hayatı ve fikirleri anlamaları noktasında çocukların zekasının olumlu gelişimine de katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda çağın tüm gereksinimlerine uygun sistemi ile çocukların gelişimi için en uygun online zemini ülkemiz çocukları hazırlamıştır ve geliştirmektedir.

  Resim Yetenek Alanı Bireysel Değerlendirme Kriterleri

  1. Resim yetenek alanında bireysel değerlendirme sürecinde;

  a. Uygulamalar bir günde sabah 2 oturum ve öğleden sonra 2 oturum olacak şekilde gerçekleştirilecektir. Sorular sınıf düzeyine göre farklılık göstereceğinden adayların sınıf düzeyine göre uygulama salonlarına yerleştirilmesi gerekmektedir.

  b. 1. sınıflar için 1. oturumda “İmgesel Resim” 2. oturumda “Tasarım ve Kompozisyon”

  c. 2. sınıflar için 1. oturumda “İmgesel Resim” ile 2. oturumda “Tasarım ve Komposizyon”

  d. 3. sınıflar için 1. oturumda “İmgesel Resim” 2. oturumda “Gözleme Dayalı Tasarım ve          Kompozisyon” değerlendirmeleri yapılacaktır.

  2. “İmgesel Resim”, “Tasarım ve Kompozisyon” ve “Gözleme Dayalı Tasarım ve Kompozisyon”” başlıklarının konuları Genel Müdürlükler tarafından belirlenip uygulama günü il özel eğitim ve rehberlik şube müdürlüklerine ve BİLSEM müdürlüklerine elektronik posta yolu ile gönderilecektir.

  3. Uygulama kâğıtları; A3 kâğıdı üzerine adayın adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, okulu ve aday numarasının basılı olduğu ve baskılı kısmın yapıştırılabileceği formatta hazırlanacaktır.

  4. Sanat ürününün değerlendirmesi; kompozisyon, çizgi, perspektif, oran-orantı ve yaratıcılık kriterleri çerçevesinde yapılacaktır.

  5. Her bir üye, aday isimlerini görmedikleri resim kâğıtlarına birbirinden bağımsız ayrı ayrı not verecektir. Verilen puanlardan en yüksek ve en düşük olanları silinecek ve kalan üç puanın aritmetik ortalaması alınarak “Aday Puanı” oluşturulacaktır.

  6. Uygulama öncesi adaylara puanlama cetveli hakkında açıklama yapılacaktır. Adayların dikkat etmeleri gereken hususlar belirtilecektir.

  7. Uygulama; 2B kalem, yumuşak silgi, kalemtıraş ve A3 kâğıt ile yapılacaktır. Uygulamada kullanılacak tüm malzemeler BİLSEM’ler tarafından temin edilecektir.

  8. Uygulamaya girecek adayların uygulama salonlarına alınırken yanlarında kâğıt, kalem, boya kalemi vb. materyaller bulunmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Adayların kâğıt üzerinde siyah renkli kalem dışında bir kalem ile çizme, boyama vb. işaretleme yapmaları durumunda adayın kâğıdı değerlendirmeye alınmayacaktır.

  Bireysel değerlendirmeye girecek tüm öğrencilere başarılar diliyoruz…

  GÖRSEL SANATLAR (RESİM) YETENEK ALANINDA BİLSEM’DE NELER YAPILMAKTADIR?

  Görsel sanatlar yetenek alanında tanılanan üstün yetenekli çocuklara BİLSEM’de görsel sabatlarda okuryazarlık eğitimi verilmektedir. Görsel sanatların tüm alanlarıyla (resim, heykel karikatür, grafik, fotoğraf seramik tasarm, rölyef vb,) ilgili etkinlikler düzenlenip öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda gelişmelerini destekleyen çalışmalar yapılmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.bilsemonline.com

  Teknookul-1.Sınıf Bilsem Hazırlık Resim Kitabı

  Teknookul-1.Sınıf Bilsem Hazırlık Resim Kitabı

  RESİM KİTABI

  Sayfa Sayısı:  128 Sayfa

  Sayfa Boyutu:  21*29,7 (A4)

  Kitap İçeriği:  Malzemeleri Tanıyalım, Çizgi, Doku, Eskiz Nasıl Yapılır?, Oran-Orantı, Perspektif, Perspektif Eğrisi, Işık ve Gölge, Küp Nasıl Çizilir?, Sandalye Nasıl Çizilir?, Elma Nasıl Çizilir?, Kumaş Nasıl Çizilir?, Sandalye Üzerinde Kumaş Çizimi, Masa Nasıl Çizilir?, Huni ve Silindir Nasıl Çizilir?, Natürmort, İnsan ve Anatomi, Çöp İnsan Çizimi, Çöp İnsan Boyutlandırma, İmgesel (Hayal Gücü), Renk Bilgisi, Dijital Resim

  Resim çizimi sanatsal aktiviteler içerisinde talep gören ve ilgi uyandıran önemli alanlardan biridir. Dünya da önemli temsilcilerinin yanı sıra ülkemizde de önemli adımlar başlamış, akademik eğitimler ile mesleki ve sanatsal değer yaratma süreci hızlanmıştır. Üstün yetenek becerilerinden biri olan resim çizme; hem yaratıcı düşünmeye hem de sanatsal doyuma karkı sağlamaktadır.

  “RESİM KİTABI” resim yeteneğini geliştirmek, ders içeriğine katkı sağlamak ve teknik bilgi birikimi kazandırmak amacı ile oluşturulmuştur. Temel resim bilgilerinden imgesel çizim tekniklerine kadar geniş bir yelpazede resim çizimi aktarılmaktadır. Kitap ile birlikte sağlanacak kazanımlar şöyledir;

  Yazı kaynağı : www.n11.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap