Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bilsem görsel algı testi giriş ekranı

  1 ziyaretçi

  bilsem görsel algı testi giriş ekranı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BİLSEM GÖRSEL ALGI VE MÜZİKAL YATKINLIK TESTİ - Test Ekranı

  pop-up engelleme

  Google Chrome tarayıcısını açtıktan sonra pencerenin sağ üst köşesinde alt alta sıralanan üç nokta görünür. Bu üç noktaya tıklayın ve açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin. Chrome size mevcut olan sekmenizin yanında bir Ayarlar yan sekmesi açacaktır.

  pop-up nasıl engellenir

  Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra açılan Ayarlar sekmesine gelin. Bu sekmede solda bazı ayar başlıkları görünür. Bu başlıklardan Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayın.

  pop up reklamlar nasıl engellenir chrome

  Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıkladıktan sonra yine bazı ayar alt başlıkları bulunan bir menü görünür. Bu menüden Site Ayarları seçeneğine tıklayın ve bir diğer ayar menüsüne geçiş yapın.

  pop-up engelleme google chrome

  Site Ayarları menüsünü açıldığında Chrome tarayıcısının sahip olduğu izinler ve bu izinlerin kullanım şartları görünür. Sayfayı aşağıya kaydırarak İçerik alt başlığı altındaki Pop-Up’lar ve yönlendirmeler seçeneğine tıklayın ve bir sonraki menüye geçin.

  pop-up reklamları engelleme chrome

  Pop-Up’lar ve yönlendirmeler menüsünde bir buton görünür. Eğer bu buton açıksa üzerinde “İzin verilen” şeklinde bir yazı belirir. Basitçe butona tıklayın ve kapatın.

  Yazı kaynağı : mebbis.meb.gov.tr

  BİLSEM Görsel Algı ve Müzikal Yatkınlık Testi DEMO Uygulaması ve Uygulayıcı Kılavuzu

  BİLSEM Görsel Algı ve Müzikal Yatkınlık Testi DEMO Uygulaması ve Uygulayıcı Kılavuzu

  Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğrenci Seçme süreci devam ediyor. Genel Zihinsel Yetenek uygulamaları belirlenen merkezlerde uygulayıcılar tarafından yapılıyor. Görsel Algı Testi ile Müzikal Yatkınlık Testi ise öğrencilerin kendi okullarında yapılacak.

  BİLSEM resim yetenek alanı ön değerlendirme uygulamaları 13-17 Mart 2023 tarihleri arasında, müzik yetenek alanı ön değerlendirme uygulamaları ise 20-24 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak.

  MEB tarafından uygulayıcı kılavuzu okullara gönderildi. Demo uygulama ise öğrencilerin erişimine açıldı.

  Resim ve müzik yetenek alanları ön değerlendirme uygulamaları http://meb.ai/bilsem alan adresi üzerinden sınıf öğretmenlerinin, okul rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarının veya okul idarecilerinin “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” alanlarını doldurarak sisteme giriş yapmaları ile açılır. T.C. kimlik numaralı MEBBİS veya e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi şifreleriyle sisteme “Giriş” yaptıktan sonra karşılarına bir ekran gelecektir. Uygulamayı yapma yükümlülüğü öncelikle sınıf öğretmenlerine aittir.

  DEMO UYGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

  UYGULAYICI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.ogretmenmeb.com

  BİLSEM “Müzikal Yatkınlık Testi” ve “Görsel Algı Testi” İçin MEBBİS Test Ekranı Açıldı

  BİLSEM “Müzikal Yatkınlık Testi” ve “Görsel Algı Testi” İçin MEBBİS Test Ekranı Açıldı

  2022 BİLSEM “Müzikal Yatkınlık Testi” ve “Görsel Algı Testi” öğrencilerin kayıtlı bulundukları okullarda, öğrencilerin sınıf öğretmenleri tarafından, 8.00-17.00 saatleri arasında ve MEBBİS BİLSEM İşlemleri Modülü üzerinden yapılacak.

  Müzik yetenek alanı ön değerlendirme süreci 28 Mart-1 Nisan 2022 tarihleri arasında “Müzikal Yatkınlık Testi” uygulanarak gerçekleştirilecektir.

  Resim yetenek alanı ön değerlendirme süreci 04-08 Nisan 2022 tarihleri arasında “Görsel Algı Testi” uygulanarak gerçekleştirilecektir.

  Her iki test de MEBBİS üzerinden uygulanacak.

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Müzikal Yatkınlık Testi” ve “Görsel Algı Testi” için MEBBİS test ekranı kullanıma açıldı.

  Test ekranına ulaşmak için sırasıyla şu adımları takip ediniz:

  OGRETMENMEB.COM / ÖZEL HABER

  Yazı kaynağı : www.ogretmenmeb.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap