Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bilinmeyen bir kadının mektubu pdf oku

  1 ziyaretçi

  bilinmeyen bir kadının mektubu pdf oku bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Pdf İndir

  Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu Pdf İndir

  Kitap, bilindik bir roman yazarı olan Bay R’nin doğum gününde bir mektup almasıyla başlıyor. Mektup, kitabın adındanda anlaşılacağı üzerebilinmeyen bir kadından geliyor. Mektubu yazan kadın bu mektubu karşı tarafın doğum günü olduğu için göndermiştir. Kadının çocuğu vefat etmiştir. Bu mektubu yazmasındaki amaç, içini dökmek, yazara olan ilgisini kaleme almak, aşkını ilan etmek, anılarından bahsetmektir. Ayrıca mektubu ölmeden önce yazara ulaşmasını hedeflemektedir.

  Kadın mektubu ilk tanıştıkları günden itibaren kaleme alıyor. Kadın yazarın komşusu olup on üç yaşındaymış. Babası vefat ettiği için annesi ile yaşıyormuş.

  Kitabın kurgusu genç bir kızın platonik ve saplantılı aşkıdır. Bu devasa sevgisi yetişkinliğinde de devam etmektedir. Üstelik yazarla ilerleyen yıllar da birkaç kez birlikte olsalar da yazar, kadının varlığından bihaberdir. Kadını unutmuştur.

  Yazı kaynağı : pufpdf.com

  Stefan Zweig – Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

  Tanınmış roman yazarı R., dağlara yaptığı üç günlük dinlendirici bir geziden sabahın erken saatlerinde tekrar Viyana’ya döndüğünde ve garda bir gazete aldığında, tarihe şöyle bir bakar bakmaz o günün doğum günü olduğunun farkına vardı. Kırk birinci, diye geçirdi hemen aklından ve bu saptamadan ne haz ne de acı duydu. Gazetenin hışırdayan sayfalarına çabucak göz attı ve bir taksi tutarak evine gitti. Uşak, o yokken gelen iki ziyaretçinin ve birkaç telefonun haberini verdikten sonra, bir tepsiyle biriken postayı getirdi. R., kayıtsız bakışlarla gelenleri gözden geçirdi, birkaç zarfı, gönderenler ilgisini çektiği için açtı; el yazısı yabancı gelen ve epey kalın gözüken mektubu ise bir kenara ayırdı. Bu arada çay getirilmişti, R. koltukta rahatça arkasına dayandı, gazetenin ve başkaca basın organlarının sayfalarını biraz daha karıştırdı; daha sonra bir puro yaktı ve ayırmış olduğu mektuba uzandı. Yabancı ve huzursuz bir kadın elinden çıkma, acele kaleme alınmış yaklaşık iki düzine sayfaydı, mektuptan çok bir müsveddeye benziyordu. R. elinde olmaksızın bir defa daha, acaba içinde açıklayıcı bir yazı kalmış mıdır diye, zarfı yokladı. Fakat zarf boştu ve kâğıtlar gibi onun da üstünde ne bir gönderici adresi ne de imza vardı. Tuhaf, diye düşündü R. ve mektubu tekrar eline aldı.

  Yazı kaynağı : www.kitapindi.com

  Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

  Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

  Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu E-Kitap Açıklaması

  Kırk birinci yaş gününde yazar R., yaşamının merkezinde yer aldığını öğrendiği bir kadının hayatına dair tutku dolu itiraflar içeren bir aşk mektubu alır.

  Ancak bu kadın yaşadığı süre boyunca, diğer birçok kadın gibi, yazarın hayatına bir iz bırakmayı başaramamıştır; sonuç olarak varlığını bir yabancı olarak sürdürmeye devam etmiştir. “Seni suçlamıyorum sevgilim, hayır, seni suçlamıyorum” demesine rağmen, kadının kor gibi yakan sözleri “kolay olanı, oyun gibi, ağırlıktan yoksun olanı seven; çünkü bir kadere ortak olmaktan korkan” bu adamın hayatını ve düşüncelerini yine de altüst edecektir.

  (Tanıtım Bülteninden)

  Yazı kaynağı : www.dr.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap