Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bilim insanları fosilleri inceleyerek hangi konular hakkında bilgi sahibi olabilirler

  1 ziyaretçi

  bilim insanları fosilleri inceleyerek hangi konular hakkında bilgi sahibi olabilirler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bilim insanları fosilleri inceleyerek ne tür bilgi elde ederler?

  Bilim insanları fosilleri inceleyerek ne tür bilgi elde ederler?

  Cevap:

  Bilim insanları fosilleri inceleyerek tarih biliminin kanıtlarını oluştururlar. Eski medeniyetlerin yaptıkları aletleri, teknolojileri ne zaman yapıldığı ile birlikte tespit ederler. Ayrıca canlı fosilleri sayesinde nesli tükenmiş canlıları, ve canlılar üzerindeki evrimi inceleyebilirler.

  Açıklama:

  Merhaba!

  Fosiller, geçmişi aydınlatmakta önemli rol oynarlar. Bugün şehir hayatı yaşıyoruz, ancak binlerce yıl önce bu hayatla alakasız bir yaşam şekli hakimdi. İnsanların bir kısmı tarım ile beslenirken, halen avcılık ve toplayıcılık yaparak yaşayan toplumlar bulunuyordu. Bugün bir şehirli hayatı boyunca değil toplayıcılık, dalından bir meyve bile koparmadan hayatını sürdürüyor. Bunu bilmemizin nedeni, fosillerin incelenerek analiz edilmesidir.

  Ayrıca fosillerin incelenmesi bize kıtaların ayrılması hakkında bilgi verir. Ayrı kıtalarda bulunan benzer hayvan fosilleri ile bu çıkarım desteklenmiştir.

  Fosiller bize evrim hakkında da bilgi verir. Canlı fosillerinin birbirlerine benzerlikleri ve şu an yeryüzünde bulunmayan canlı türleri bize değişimler hakkında bilgi verir.

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Bilim insanları fosilleri inceleyerek hangi konular hakkında bilgi sahibi olabilirler?

  Bilim insanları fosilleri inceleyerek hangi konular hakkında bilgi sahibi olabilirler?

  Cevap:kaç yşında olduklarını iyi dersler

  Açıklama:

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Bilim insanları: Yeryüzündeki yaşamın en eski kanıtı bulundu

  Fosiller neler hakkında bilgi verir, Fosillerle ilgili neler biliyorsunuz, Fosiller bize hangi konular hakkında bilgiler verir

  Fosiller neler hakkında bilgi verir, Fosillerle ilgili neler biliyorsunuz, Fosiller bize hangi konular hakkında bilgiler verir

  Fosil; yaşadığımız çağdan çok önceki zamanlarda yaşamış canlıların kalıntılarına verilen addır. Fosiller ile ilgili araştırma yapan bilim dalına paleontoloji denir. Paleontoloji ile uğraşan kişilere ise; Paleontolog denir. Taşıl bilim veya fosil bilim olarak da bilinir. Fosillerin, günümüzde bulunun taşlaşmış kalıntılarından yola çıkarak; geçmişte nasıl yaşadıklarını, geçirdikleri evrimleri, şekillerini, yaşadıkları ortamları, ortaya nasıl çıktıklarını ve ne nedenle yok olduklarını araştıran bilimdir.

  Fosil kalıntıları bize geçmiş hakkında bilgi verir. Örneğin taş olmuş bitkiler bize geçmişte hangi tür bitkilerin olduğu hakkında bilgi verir. Dinozor fosilleri, bize geçmişte hangi dinazorların yaşadığı hakkında bilgi verir.

  Fosiller, canlı kalıntılarıdır. Canlıların hayatını kaybederek çeşitli yerlerde zaman içinde toprak altında kalmasıyla bazı özelliklerini koruyarak günümüze kadar intikal etmesiyle fosiller oluşur. Fosiller, daha çok birikerek oluşan tortul kayaçlar içinde yer almaktadır.

  Fosillerin incelenmesi, tarihte yaşamış olan canlıların biyolojik, morfolojik, fizyolojik, genetik özelliklerinin ortaya çıkmasıyla birlikte dünyanın yaşı, doğal durumu ve doğal durumunun geleceği son nokta hesaplanabilmektedir. Fosillerin incelenmesi deneysel gözlemlerin artmasına ve dünyanın başlangıçtan bugüne son şeklini alana kadar geçen sürede neler yaşadığına ulaşmak için de önemlidir.

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap