Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bilgisayar programcılığı dgs geçiş bölümleri taban puanları

  1 ziyaretçi

  bilgisayar programcılığı dgs geçiş bölümleri taban puanları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bilgisayar Programcılığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

  Bilgisayar Programcılığı DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

  Bilgisayar Programcılığı DGS geçiş bölümleri nelerdir.  Bilgisayar Programcılığı bölümü ile sınavsız geçiş yapılacak bölümler nelerdir. DGS ile Bilgisayar Programcılığı mezunları hangi bölümlere geçebilir, 2 yıllıktan 4 yıllığa nasıl geçiş yapılabilir, Bilgisayar Programcılığı DGS bölümleri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derlemeye çalıştık. 2019,2020,2021,2022

  Herhangi bir üniversitenin önlisans bölümlerinden mezun olmuş ya da olabilecek durumdaki öğrencilerin katılabildiği, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır.

  Dgs’ye Girerek Bilgisayar Programcılığı Mezunları Hangi Bölümleri Tercih Edebilir, Bilgisayar Programcılığı Dgs Bölümleri

  DGS aracılığıyla adaylar 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık bölümlere geçiş hakkı kazanmaya çalışırlar ve 2 yıllık bir önlisans bölümü olan Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olan adaylarda bunu yapmak istediklerinde girebilecekleri belli bölümler vardır.

  Bilgisayar Programcılığı mezunu olarak adayların DGS ile geçiş yapabileceği, Bilgisayar Programcılığı DGS bölümleri şunlardır:

  Bunlara ek olarak Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunlarının Dikey Geçiş Sınavı (Dgs) İle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat Fakültesi İle İşletme Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını; İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını Tercih Edebilecek Ön Lisans Programları (Programların 5. Yarıyılına Fark Dersleri Almadan Kayıt Yapılabilecektir) na DGS ile geçiş hakkı bulunmaktadır. Geçiş hakkı bulunan bölümler ise şöyle;

  Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olan adaylar bu bölümleri tercih edebilirler fakat bu tercihleri yapabilmek ve yerleşebilmek için de bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  Bilgisayar Programcılığı Mezunları Geçiş Hakları Olan Bölümleri Nasıl Tercih Edebilir

  Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olarak bahsedilen bölümleri tercih etmek için eğer herhangi bir özel şart veya koşul yoksa adayların sadece tercih etmeyi düşündükleri bölümün tercih edilmesini sağlayan DGS puan türünden yeterli puanı alması gerekmektedir.

  Bilgisayar Programcılığı mezunu olarak girilebilecek bölümlerin DGS ile tercih edilebildiği puan türleri aşağıdadır.

  Bunlar dışında Bilgisayar Programcılığı bölümüne veya diğer bölümlere yerleştirmelerde özel koşul ve şart var ise bu özel koşul ve şartların neler olduğuna BURADAN bakabilirsiniz.

  * Yukarıda yer alan bilgiler ve Bilgisayar Programcılığı mezunları hakkında yazdıklarımız ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) hazırladığı ve yayımladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM olduğu için yine bu kurumun yayımladığı kılavuzları ve duyuruları takip ederek incelemeyi ihmal etmeyiniz.

  ** Bilgisayar Programcılığı bölümü ve diğer önlisans programları mezunlarının geçiş yapabildiği bölümlere ait kılavuzun tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

  DGS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

  TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

  DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

  DGS PUANI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

  DGS Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ

  GÜNCEL DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2021 ÖSYM

  DGS Taban Puanları ve Kontenjanları 2021 ÖSYM

  2021 DGS Taban Puanları ve Kontenjanlarını sizler için derledik.2020 yılı üniversite dgs taban puanları açıklandı.

  2021 DGS sınavlarına hazırlanan dgs adayları için 4 yıllık ( Lisans ) programlarının başarı sıralaması, taban Puanları ile kontenjanlarını sitemize ekledik. Aşağıda yer alan puanlar 2020 ÖSYS sonuçlarına göre elde edilmiş olan en son yeni taban puanlardır. 2021 DGS’ ye hazırlanan adaylar bu puanları göz önünde bulun duracaklardır. Aşağıda yer alan bölümlerden dilediğinizi tıklayarak ilgili lisans programının 2020 2021 Başarı Sıralaması, Taban Puanları, tavan puanı, kontenjan ve puan türü gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

  İşte bölümler bazında dgs  ( lisans ) programlarının Başarı Sıralaması, taban puanları, puan türü ile kontenjanları incelemek için Aşağıdaki Bölümlerin Üstüne TIKLAYINIZ:

  2020 2021 Yeni DGS Taban Puanları ve Kontenjanları  YENİ Eklendi…

  DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları- 12 yıllık İçin Tıklayınız

  TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

  DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

  DGS PUAN HESAPLAMA

  BU BÖLÜM HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

  2021 yılı DGS için üniversitelerin bölüm bölüm kontenjanları, taban puanları listesi, DGS Puan ve kontenjanları,DGS Bölümlerin Başarı Sıralaması ve Taban Puanları 2020 2021, Üniversitelerin DGS bölümlerinin 2020-2021 yerleştirme sonuçlarına göre bölüm puanları, puan sıralaması, DGS bölümleri ve kontenjanları,Başarı Sıralamaları, başarı sırası, dgs, dgs başarı Sıralamaları, dgs başarı sırası, DGS bölümleri ve kontenjanları, dgs Hangi Üniversitelerde Var, dgs kaç puan gerekir, dgs kontenjanları, DGS Puan ve kontenjanları, dgs taban puanları, dgs taban puanları ösym, DGS Taban Puanları ve Kontenjanları, dgs tavan puanlar, hangi üniversitelerde var, kaç puan gerekir, kontenjanları, taban puanları, tavan puanlar

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  Bilgisayar Programcılığı Mezunları DGS İle Hangi Bölümlere Girebilir?

  Bilgisayar Programcılığı Mezunları DGS İle Hangi Bölümlere Girebilir?

  DGS; ÖSYM tarafından hazırlanan ve uygulanan, YKS ile iki yıllık bir önlisans programına yerleştirmesi yapılmış ve bu bölümden mezun olduktan sonra 4 yıllık bölümlere geçiş yapmayı hedefleyen bireylerin başvuru yaptığı ve sınav sonrası alınan puanlar aracığıyla tercih yapılarak 2 yıllıktan 4 yıllığa geçişi mümkün kılan bir sınavdır.

  Bizler TercihiniYap ailesi olarak yükseköğretim kurumları sınavından (YKS) kamu personeli seçme sınavına kadar ÖSYM’nin veya kuruluşların hazırladığı sınavların hepsinde merak ettiğiniz konularda sizlerin sorularını cevaplamaya çalışan yazılar hazırlamaya çalışıyoruz. Hem 2 yıllık bölüm tercihi yapmadan evvel hem de 2 yıllık bölüm mezunu olunduktan sonra adayların merak ettiği konulardan birisi olan X bölüm mezunu olduktan sonra DGS aracılığıyla hangi bölümlere yerleşebilirim sorusunun cevabını bizler bütün 2 yıllık önlisans bölümleri için hazırlamaya çalışıyoruz. 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümü mezunlarının hangi bölümlere geçiş yapabileceği ve bunu hangi yollarla yapabileceği sorusunun cevabını yazımızın kalan kısmında bulabilirsiniz.

  DGS’YE GİREREK BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI MEZUNLARI HANGİ BÖLÜMLERİ TERCİH EDEBİLİR, BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI DGS BÖLÜMLERİ NELERDİR?

  Yukarıda da bahsettiğimiz üzere DGS aracılığıyla adaylar 2 yıllık önlisans bölümlerin den 4 yıllık lisans programlarına geçiş hakkı kazanmak için çabalarlar ve 2 yıllık bir önlisans programı olan bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olan adaylar da bunu yapmak istediklerinde girebilecekleri belli başlı bölümler vardır. Bilgisayar programcılığı mezunu olarak adayların DGS ile geçiş yapabileceği, bilgisayar programcılığı DGS bölümleri şunlardır:

  Bunlara ek olarak bilgisayar programcılığı bölümü mezunlarının Anadolu, Atatürk ve İstanbul üniversitelerinin açıköğretim fakültelerinde okutulan aşağıdaki açıköğretim programlarına da DGS ile geçiş yapma hakkı bulunmaktadır.

  Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olan adaylar bu bölümleri tercih edebilirler fakat bu tercihleri yapabilmek ve yerleşebilmek için de bazı şartları yerine getirmeleri gerekebilmektedir.

  BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI MEZUNLARI DGS İLE GEÇİŞ HAKLARI OLAN BÖLÜMLERİ NASIL TERCİH EDEBİLİR?

  Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olarak bahsedilen bölümleri tercih etmek için eğer herhangi bir özel şart veya koşul bulunmamakta ise adayların yalnızca tercih etmeyi düşündükleri bölümün tercih edilmesini sağlamakta olan DGS puan türünden (EA, SAY, SÖZ) yeterli puanı alması gerekmektedir.

  Bilgisayar programcılığı mezunu olarak girilebilecek bölümlerin DGS ile tercih edilebildiği puan türleri aşağıdadır.

  Açıköğretim Bölümleri

  Bunlar dışında bilgisayar programcılığı bölümüne veya diğer bölümlere yerleştirmelerde özel koşul ve şart var ise bu özel koşul ve şartların neler olduğuna dair kılavuza bakmak için TIKLAYINIZ

  DGS, bilgisayar programcılığı bölümü ve iş imkanları, ÖSYM tarafından hazırlanan sınavlar, KPSS ve bunlar gibi sınavlar ile iş olanakları hakkında tüm konularda merak ettiklerinizi sorup, paylaşımlarda bulunabileceğiniz forum sayfalarımıza ulaşmak için TIKLAYINIZ

  * Yukarıda yer alan bilgiler ve bilgisayar programcılığı mezunları hakkında yazdıklarımız ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) hazırladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişikliğin sorumlusu olan yapı ÖSYM olduğundan dolayı yine bu kurumun hazırladığı kılavuzları ve duyuruları takipte kalmayı ihmal etmeyiniz.

  ** Bilgisayar programcılığı bölümü ve diğer önlisans programları mezunlarının geçiş yapabildiği bölümlere ait DGS bölümleri kılavuzunun tamamına BURADAN ulaşabilirsiniz

  Yazı kaynağı : www.tercihiniyap.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap