Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  beni türk hekimlerine emanet ediniz giderlerse gitsinler

  1 ziyaretçi

  beni türk hekimlerine emanet ediniz giderlerse gitsinler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Beni Türk hekimlerine emanet ediniz (1938) Giderlerse gitsinler (2022)

  Beni Türk hekimlerine emanet ediniz (1938) Giderlerse gitsinler (2022)

  Beni Türk hekimlerine emanet ediniz (1938) Giderlerse gitsinler (2022)

  Bu yıl, doktorların yaşadığı tüm zorluklara, haksızlıklara karşı, buruk da olsa 14 Mart'ı kutlayacaktık. Ta ki ülkenin Cumhurbaşkanı “gidiyorlarsa gitsinler” diyerek hekimlere kapıyı işaret edene kadar.

  Sayın Cumhurbaşkanı, o kapıyı gösterdiğiniz çocuklar, bu ülkenin yetiştirdiği ender çocuklardır. Tıp fakültesine çok yüksek puanlar alarak girdiler.

  Hekimlik bir sevdadır. Öyle olmasa, uzman oluncaya kadar çekilen çilelere değmez. Bizler mesleğimizi seviyoruz. Biz buradayız, gitmiyoruz ve gitmeyeceğiz.

  Ayrıca unutulmamalıdır ki;

  “ Hekimdir kimin gidip kimin gitmeyeceğini söyleyecek”.

  Değerli Okurlar; Dr.Ezgi Balaban bakın neler diyor !!!

  Biz de açık konuşmayı seven bir meslek grubuyuz, çoğu zaman da açık konuşmaya mecburuz.

  Tıpkı bugün olduğu gibi…

  -O övünerek bahsettiğiniz, şehirlerin kilometrelerce uzağına inşa ettiğiniz şehir hastaneleriniz
  içinde hekim olmazsa soğuk duvarlı, boş binalardan ibarettir. Onları şifa yuvasına çeviren içinde gece gündüz özveriyle çalışan, evlerinden çok orada vakit geçiren, ailelerinden çok hastalarını düşünen hekimlerdir. “Varsın gitsinler” yerine “gitmesinler, müteşekkiriz” demenizle bile bir nebze avunacak olan bizleriz.

  -Bugün hekimler bir mücadele veriyorsa kendileri kadar hatta belki daha çok, yerimize getirmeye niyetlendiğiniz pırıl pırıl asistan hekimler, genç meslektaşlarımız ablalarının, abilerinin çektiği sıkıntıları çekmesinler diye de veriliyor. Onlar bizim meslektaşlarımız, bizim için tehdit unsuru değiller, olamazlar. Biz bir aileyiz.

  -Beni siz okutmadınız. Bir sınavı torpilsiz, mülakatsız, hakkımla, çalışarak kazandım. Devletin en temel görevlerinden biri olan eğitim hakkımı kullanarak okudum. Aldığım harç kredisini son kuruşuna kadar geri ödedim. Üzerine neden mecbur tutulduğumu bilmediğim mecburi hizmetimi yaptım. Varsa bir borcum sadece beni okutan anne ve babamadır, size hiçbir şekilde borçlu değilim.

  -Hekimler özel sektör çok daha büyük paralar verdiği için kaçmıyorlar; can güvenlikleri olmadığı için, özlük haklarını alamadıkları için ve elbette maddi olarak aldıkları riski karşılayacak kazanç istedikleri için gidiyorlar. Bu arada özel sektörde çalışan hekimlerin de pek çok sorunu var elbette, şirket kurmak zorunda kalmamızdan tutun nöbet ücretlerine kadar… Fakat öyle önemli ve öncelikli konular var ki sıra buraya gelemiyor.

  – Bugün dinlediğim konuşma başka koşullarda canımı daha çok acıtırdı belki ama bugün biliyorum ki biz hekimler birbirimizi yeniden bulduk, kavuştuk, beraberliğimizin ne kadar büyük bir güç olduğunun farkına tekrar vardık. Özlediğimiz o aile ortamını çok uzaklardan da olsa birbirimize sarılarak yakaladık. Biliyorum ki ihtiyacımız olan buydu ve ne bunu ne de mesleğimizin itibarını elimizden alabilecek bir makam sahibi ya da siyasi otorite yok.

  -Son olarak gidici gibi görünen biz değiliz!

  SON SÖZ: Hükümdarlar gelir geçer ama dünyanın daima hekimlere ihtiyacı vardır. İbni-i Sina

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Atatürk’ün ve Erdoğan’ın sözlerini yan yana paylaşan aile hekimi açığa alındı

  Atatürk’ün ve Erdoğan’ın sözlerini yan yana paylaşan aile hekimi açığa alındı

  Atatürk’ün ve Erdoğan’ın sözlerini yan yana paylaşan aile hekimi açığa alındı

  Eskişehir Odunpazarı ilçesi Alanönü Aile Sağlığı Merkezi'ndeki muayene odasının girişindeki lcd ekranda, Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz 1938' sözü ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Giderlerse gitsinler 2022' sözünü paylaşan Aile Hekimi Senem Keser, açığa alındı.

  Eskişehir’de Alanönü Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli Aile Hekimi Dr. Senem Keser, sağlık ocağının içindeki panolara yazdığı yazılar nedeniyle hakkında açılan soruşturma sonrası açığa alındı.

  ATATÜRK’ÜN VE ERDOĞAN’IN SÖZLERİNİ PAYLAŞTI, AÇIĞA ALINDI

  Eskişehir Alanönü Aile Sağlığı Merkezi’nde aile hekimi olarak görev yapan 15 yıllık doktor Senem Keser, Aile Sağlığı Merkezi’ndeki muayene odasının üzerindeki lcd monitöre Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz 1938’ ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hekimler için söylediği ‘Giderlerse gitsinler 2022’ sözünü paylaştı. Aile Hekimi ayrıca yine muayene odasının yanındaki yazı tahtasına da ‘Deprem bölgesindeki çadırları su basmış. Haberiniz var m?’ yazısını paylaştı.

  SENDİKA BAKANI İŞARET ETTİ, SORUŞTURMA BAŞLADI

  Aile hekiminin paylaşımlarını Memur-Sen Eskişehir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, sosyal medya hesabına taşıdı. Eskişehir Valiliği ve Sağlık Bakanlığı’nı da paylaşımında etiketleyerek aile hekimini fişleyen Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Akar, yetkilileri göreve çağırdı.

  Akar’ın paylaşımından kısa bir süre sonra aile hekiminin görev yaptığı Eskişehir Alanönü Aile Sağlığı Merkezi’ne İl sağlık Müdürlüğü’nden ekip gönderildi. Yazılan yazılar fotoğraflanıp belgelendikten sonra silindi. Aile hekimi Senem Keser hakkında da soruşturma açıldı. Soruşturmanın ardından ise Aile Hekimi Keser görevinden açığa alındı.

  SOSYAL MEDYADAN  DESTEK MESAJLARI

  Aile Hekimi Senem Keser’in, Eskişehir Alanönü Aile Sağlığı Merkezi’nde yazdığı yazıları sosyal medya hesabından paylaşan Memur-Sen Eskişehir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar’a tepki yağmıştı. Sosyal medya takipçileri aile hekimine destek mesajları ile duygularını dile getirmişti. Aile Hekimi Senem Keser’e bir destek de Eskişehir Bilecik Tabip Odası’ndan geldi.

  “PAYLAŞIM İHBAR KABUL EDİLMİŞ”

  Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Muharrem Şenel yaptığı açıklama ile Aile Hekimi Senem Keser’e destek çıkarak başlatılan soruşturmaya tepki gösterdi. Başkan Şenel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Aile Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Senem Keser'in kapısı üzerindeki ekranda Mustafa Kemal Atatürk'ün veciz sözü ‘Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz’ ve şu anki Cumhurbaşkanının söylediği diğer veciz! söz ‘Giderlerse Gitsinler’ yazıları ile ilan panosunda yazılı ‘Deprem bölgesindeki çadırları su basmış. Haberiniz var m?’ yazıları fotoğraflayıp sosyal medyada provakatif bir şekilde paylaşan Eskişehir Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanının paylaşımını Emniyet Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı ihbar kabul etmiş olup; meslektaşımız hemen karakola ve Sağlık Müdürlüğüne çağrılmış, acilen adli ve idari soruşturma açılmıştır.

  Adli soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılan arkadaşımız ne yazık ki Sağlık Müdürlüğü’nce görevinden açığa alınmıştır. Biri toplumuzun gönlünde olumlu, diğeri hafızamızda olumsuz iz bırakan sözler üzerinden düşünce ve ifade özgürlüğüne aykırı olarak anlam çıkarmak, ayrıca deprem bölgesindeki çadırların yağmur sularının basması tüm basında haber olarak yayınlanmışken, bu yazıyı da daha yürürlüğe girmemiş dezenformasyon yasası kapsamındaki suçlar içine sokmaya çalışmak, açıkça suç yaratmaya çalışmaktır.

  Ayrıca sosyal medyada paylaşıldıktan 2-3 saat sonra yıldırım hızıyla Ankara'dan müfettişlerin gelip meslektaşımızın hemen açığa alınması da dikkat çekicidir. Eskişehir Bilecik Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak Dr. Senem Keser’in ifade özgürlüğü kapsamındaki yazıları nedeniyle başlatılan soruşturmaları kınıyoruz. Meslektaşımızın derhal görevine iade edilmesini istiyoruz.”

  “KAMU YARARI GÖZETİLMEDEN AÇIĞA ALINMIŞTIR”

  SES Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, eğitimin sorunları, çalışanların dertleri ile uğraşması gereken Memur-Sen Eskişehir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar’ın paylaşımı nedeniyle aile hekiminin hakkında işlem başlatılmasına tepki göstererek;

  “Emniyet Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı paylaşımı ihbar kabul etmiş olup; binlerce kayıtlı hastası olan ve bugünlerde hizmete aralıksız devam etmesi gereken sağlık emekçisi Aile Hekimi Dr. Senem Keser hemen karakola götürülmüş, ardından acil olarak ön inceleme, soruşturma usul ve teamülleri de yok sayılarak Sağlık Müdürlüğüne çağrılmış, adli ve idari soruşturma açılmıştır. Adli soruşturmayı sürdüren Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılan Aile Hekimi ne yazık ki Sağlık Müdürlüğünce, gerekçeler mesleğinin ifa etmesine engel olmamasına rağmen, kamu yararı gözetilmeden açığa alınmıştır” dedi.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2023 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap