Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ben bu cihana sığmazam leyla kimdir

  1 ziyaretçi

  ben bu cihana sığmazam leyla kimdir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Leyla Türk (Ebru Özkan Saban) kimdir? Leyla Türk karakterini kim canlandırıyor?

  Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Leyla Türk (Ebru Özkan Saban) kimdir? Leyla Türk karakterini kim canlandırıyor?

  Ben Bu Cihana Sığmazam, Güzel Adamlar Medya imzalı, ilk bölümü 20 Eylül 2022 tarihinde yayımlanan aksiyon ve dram türündeki Türk televizyon dizisi. Dizinin başrollerinde Oktay Kaynarca, Ebru Özkan ve Pelin Akil yer almaktadır. Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Leyla Türk kimdir? Leyla karakterini kim canlandırıyor?

  Köklü ve güçlü bir aileden gelen Cezayir Türk, devleti için çalışan ve bir sabotaja kurban giden ağabeyinin intikamını alır. Devletin bekası ve ailesinin güvenliği için öldü gösterilerek yeni bir hayata başlar. Cezayir Türk, yurtdışında devam eden operasyonlarda bir yaralanma sonucu sınır tanımayan doktorlardan Firuze ile tanışır. Her ne kadar eşini ve ailesini özlese de onlara bir daha dönemeyeceğini bilmektedir. Firuze'ye aşık olup yeniden bir aile kuran Cezayir, bir süre sonra deşifre olur ve tekrardan hayata, İstanbul'a dönmek zorunda kalır. Fakat bu gelişmelerden ne yeni ailesinin ne de yıllardır onu özleyen ve mezarında dua eden ailesinin haberi vardır. Emanet ederek geride bıraktığı İstanbul ise bambaşka bir İstanbul olarak karşısına çıkacaktır.

  Ebru Özkan Saban

  Leyla Türk

  Cezayir Türk'le evlenmeyi kabul ettiğinde hayatının ne kadar zor geçeceğini bilen ama en başından bunu göze almış yürekli ve asil bir kadın. Ona, kocasının ölüm haberiyle, hamile kaldığının haberini aynı gün aldıran kadere, yerinde bir başkası olsa küser ama o Leyla Türk'tür. Cezayir Türk'ün hayat arkadaşı, yoldaşı, sırdaşı…

  Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Leyla Türk (Ebru Özkan Saban) kimdir? Leyla Türk karakterini kim canlandırıyor?

  Dizideki Leyla Türk karakterini "Ebru Özkan Saban" canlandırmaktadır.

  Ebru Özkan (d. 18 Kasım 1978, Ankara), Türk oyuncudur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden mezundur. Özellikle 2000'lerden sonra aldığı rollerle tanınmaktadır.

  Ebru Özkan Saban, 18 Kasım 1978'de Ankara'da doğdu. İlkokul eğitimini Ankara'da, ortaokul ve lise öğrenimini Nevşehir'de tamamladı. Lise öğrenimi sonrası İstanbul'a yerleşti. Üniversite eğitimine burslu bir öğrenci olarak Bilkent Üniversitesinde başladı, daha sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde devam etti ve buradan mezun oldu. Tiyatro eğitimine ilkokul düzeyinde başlamış, ilk olarak Millî Piyango isimli bir oyun yazdı. Üniversite eğitimine devam ederken Gözyaşı Çetesi adlı dizide oyunculuğa başladı. Ayrıca modellik mesleğini icra ettiği bilinmektedir.

  Oyunculuk kariyerinde zirveye ulaştığı proje ise Hanımın Çiftliği projesidir. Bu dizi projesinde Halide adlı karaktere hayat verdikten sonra herkesin tanıdığı bir isim hâline geldi. Daha sonra ses getiren Not Defteri adlı diziden tanındı, oyuncu bu dizide Suna karakterini canlandırmıştı. 2014-2017 yıllari arasında yayımlanan Paramparça dizisinde Dilara karakterini canlandırmıştır ve dizi 3 sezon sürmüştür; kariyerinde tekrar zirveye ulaşmasını sağlayan bir projedir. 2018 yılında Şahin Tepesi adlı dizide Melek karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Hekimoğlu dizisinde İpek Tekin karakterini canlandırmıştır, dizi House MD dizisinin Türkiye uyarlamasıdır. 2020 yılında Hekimoğlu dizisinde canlandırdığı İpek Tekin karakteri ile Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından en iyi kadın oyuncu ödülüne hak kazanmıştır. Ödül Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından taktim edilmiştir.

  2022 yılında Netflix yapımında Şahmaran dijital dizisinde Çavgeş isimli mistik bir karakteri canlandıracaktır, Ebru Özkan'ın yer aldığı ilk dijital dizi projesidir. Your Honor'ın uyarlaması olan atv'de yayımlanan Hakim dizisinde partneri Erdal Beşikçioğlu ile başrolü paylaşmıştır. Hekimoğlu dizisinde başrolünü paylaştığı Timuçin Esen ile Disney+ dijital dizisi olan Gri adlı dizide yeniden partner olarak yer aldılar. 2022'nin Eylül ayında yayımlanmaya başlayacak olan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Oktay Kaynarca ile başrolde yer alıp Leyla Türk isimli karakteri canlandıracaktır.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Ben Bu Cihana Sığmazam'ın Leyla'sı Ebru Özkan Saban kimdir? Ebru Özkan Saban kaç yaşında, nereli?

  Ben Bu Cihana Sığmazam'ın Leyla'sı Ebru Özkan Saban kimdir? Ebru Özkan Saban kaç yaşında, nereli?

  Ben Bu Cihana Sığmazam adlı dizinin oyuncu kadrosunda, Oktay Kaynarca, Ebru Özkan Saban, Pelin Akil, Ali Seçkiner Alıcı, Işıl Yücesoy, Hakan Karahan, Ragıp Savaş, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Kerem Kupacı, Ziya Kürküt, Pelin Uluksar, Mina Derman gibi oyuncular yer alıyor. ATV'nin yeni dizisi olan Ben Bu Cihana Sığmazam oyuncularından Ebru Özkan'nın hayatı, diziyi takip eden kişiler tarafından merak edildi. Peki, Ben Bu Cihana Sığmazam'ın Leyla Türk'ü Ebru Özkan kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

  301265633_795386661814187_3755591914978948510_n

  EBRU ÖZKAN SABAN KİMDİR?

  Ebru Özkan 18 Kasım 1978 yılında Ankara'da dünyaya geldi.

  Saban Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden mezun olan Ebru Özkan'ın oyunculuk kariyerinde zirveye ulaştığı proje Hanımın Çiftliği dizisidir.

  Not Defteri adlı diziden sonra Paramparça dizisinde Dilara karakterini canlandırdı.Çok sayıa dizide oynayan oyuncunun en son ses getiren işi ise 2020'de Kanal D'de yayınlanan Hekimoğlu'dur.

  EBRU ÖZKAN HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

  2006 Gözyaşı Çetesi

  2007 Kara İnci

  200-2009 Güldünya

  2009 -2011 Hanımın Çiftliği

  2011 Anneler ile Kızları

  2012 Hayatımın Rolü

  2014 Not Defteri

  2014-2017 Paramparça

  2018 Şahin tepesi

  2019-201 Hekimoğlu

  2022 Hakim

  2022 - Ben Bu Cihana Sığmazam

  Yazı kaynağı : www.mynet.com

  Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Gerçek adı nedir? Ebru Özkan hayatı ve rol aldığı yapımlar

  Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Gerçek adı nedir? Ebru Özkan hayatı ve rol aldığı yapımlar

  Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Leyla Türk karakterini canlandıran ünlü oyuncu Ebru Özkan izleyiciler tarafından araştırılıyor. Birbirinden farklı yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Ebru Özkan Saban ATV ekranlarında yayınlanacak Ben Bu Cihana Sığmazam birisinin kadrosunda yer aldı. İşte Ebru Özkan hakkında merak edilen tüm detaylar…

  BEN BU CİHANA SIĞMAZAM LEYLA KİMDİR?

  Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Cezayir Türk ile evlenmeyi kabul eden Leyla, bütün zorlu yaşam şartlarını kabul etmiş olan yürekli bir kadın olarak ekranlara gelecek. Kocasının ölüm haberini ve aynı gün içerisinde aldığı bebek haberi kaderin bir oyunudur.

  Cezayir Türk'ün hayat arkadaşı olan Leyla yaşadığı tüm süre boyunca Cezayir'den öğrendiği her şey hayatına uygulamaya devam eder. Hayatımda şükreden ve sabreden bir karakter olarak karşımıza çıkan Leyla eşinin yokluğunda annesi bildiği Gülendam Türk'le aileye hayatta tutmak için elinden geleni yapar. Eşinden ona kalan en büyük hatıra olan kızı Suna'yı babasızlığı hissetmemesi için her şeyi yapacaktır.

  Hayatı adeta sınavlarla dolu olan Leyla 15 sene sonra kocasının yaşadığını öğrenir.Hayatı boyunca sevdiği tek kişi olan Cezayir’i karşısında gören Leyla yıllardır kandırıldığını anlar. Ancak Leyla'nın yaşayacakları sadece bununla da kalmayacaktır Cezayir ile birlikte gelen yeni bir ailenin varlığı Leyla'nın yeni sınavı olacak.

  Ebru Özkan kimdir

  EBRU ÖZKAN KİMDİR?

  1978 yılında dünyaya gelen Ebru Özkan 18 Kasım Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden mezun olan Özkan, 2000'li yıllarda ekranlarda yer almaya başladı.

  İlkokul eğitimini Ankara'da tamamlayan Özkan, ortaokul ve lise öğrenimini Nevşehir'de aldı. Lise eğitiminin ardından İstanbul'a yerleşen Ebru Özkan, üniversite hayatına burslu bir öğrenci olarak Bilkent Üniversitesi'nde başladı. Ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde okumaya karar veren Özkan buradan mezun oldu.

  İlkokul hayatında tiyatro eğitimine başlayan ve Milli Piyango isimli bir oyun yazan Ebru Özkan, üniversite hayatında Gözyaşı Çetesi adlı bir dizide rol aldı. Bununla birlikte modellik de yapan Özkan, Hanımın Çiftliği projesi ile oyunculuk kariyerinde zirve yaşadı. Dizide Halide karakteri ile kamera karşısına geçen güzel oyuncu, ardından Not Defteri adlı dizide Suna karakterini canlandırdı.

  Ebru Özkan Yeni Projesi

  2014 2017 yılları arasında televizyon ekranlarında yer alan Paramparça adlı dizide Dilara karakteri ile izleyici karşısına çıktı. 3 sezon ekranda kalan dizide kariyerinin zirve noktasına ulaşan Özkan, 2018 yılında izle Şahin Tepesi adlı dizide Melek karakterini canlandırdı.

  Kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu dizisinde İpek Tekin karakteri ile ekranlara gelen Ebru Özkan, House MD dizisinin Türkiye uyarlaması olarak ekranlarda yer aldı. 2020 yılında canlandırdığı İpek karakteri ile Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından en iyi kadın oyuncu seçildi. Ödül ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

  2022 yılında Netflix'te yayınlanan Şahmaran dizisinde Çavgeş simde mistik bir karaktere hayat verdi. İlk defa dijital bir platformda yer alan Ebru Özkan, daha sonra ATV ekranlarında yer alan Hakim dizisinde Erdal Beşikçioğlu ile başrolü paylaştı.

  Disney Plus dijital platformunda ise Hekimoğlu dizisinde başrol oynadığı Timuçin Esen ile Gri adlı dizide partner oldu. 2022 yılı Eylül ayında ekrana gelecek olan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde kamera karşısına geçecek olan Ebru Özkan, Oktay Kaynarca ile başrolü paylaşacak.

  Ebru ÖZkan dizileri

  EBRU ÖZKAN DİZİLERİ

  Gözyaşı Çetesi

  Kara İnci

  Güldünya

  Hanımın Çiftliği

  Anneler ile Kızları

  Hayatımın Rolü

  Not Defteri

  Paramparça

  Şahin Tepesi

  Hekimoğlu

  Hakim

  Ben Bu Cihana Sığmazam

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap