Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  belgrad ormanı nasıl gidilir

  1 ziyaretçi

  belgrad ormanı nasıl gidilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  BELGRAD ORMANI – NEREDE, NASIL GİDİLİR, YEME İÇME

  BELGRAD ORMANI – NEREDE, NASIL GİDİLİR, YEME İÇME

  Belgrad Ormanı için “İstanbul’un ciğerleri” klişesini duymuşsunuzdur. İstanbul’un son yeşil kalesi olduğundan aynı zamanda İstanbulluların biricik can simidi. O olmasaydı sabah koşusuna çıkanlar, bebek gezdirenler, yargılayıcı gözlerinden kaçan sevgililer, balkonsuz evlerde yaşayanlar, trafikte ömür geçirenler nasıl yapardı bilmiyorum. 🙂

  İstanbul’un kuzeyinde, taa Sarıyer’in arkasında kalsa da (Taksim’den trafiksiz bir günde bile iyi ihtimalle 45 dakika sürer) İstanbullular hafta sonu konvoy konvoy Belgrad Ormanı’na akıyor.

  Terapi gibi yer ama bazı günler insanı tımarhanelik de eder. Önce bir ton yol & trafik çek, nihayet vardığında park bulamayıp arabayı uzaklara park et, sonra bi de bak ki yürüyüş parkurunda İstiklal Caddesi’ni aratmayan bir kalabalık, üstelik dayılar ateş yakmayın tabelasının altında sucuk kızartıyor..

  Bu yazımızda da Belgrad Ormanı’nı en güzel nasıl yaşarsınız, en kötüsünden nasıl kaçarsınızdan bahsedeceğiz. Aynı zamanda Belgrad Ormanı nerede, nasıl gidilir, kaça kadar açık gibi bilgilere de yer verdik.

  Belgrad Ormanı’nı En Sevimsiz Zamanı

  Yazın ve hafta sonuysa eyvah eyvah… Öyle kalabalık oluyor ki; sanki orman değil, semt pazarı. Doğa ile başbaşa olmak için tek şansınız sabah 7-9 arası gelmek. Orman içinde kahvaltı yapmak istiyorsanız evden bir termos çay, yol üzerindeki meşhur Bilice Börekçisi’nden bir paket börek kapın çünkü Belgrad Ormanı’nın içindeki mekanlardan insanlar pek memlun değiller. Önce 6 km’lik parkurda yürüyüş, üzerine de tahta masalarda bir piknik yapabilirsiniz.

  Belgrad Ormanı’nın En Güzel Vakti

  Bizce Belgrad ormanının en güzel vakti yaprakların sarıdan kırmızıya döndüğü sonbahar. Hem renkler şahane, hem de kalabalıklar az. Hafta sonu 6’da uyanma derdi de yok. Ardından İstanbul’da sonbaharın en çok yakıştığı yer olan ATATÜRK ARBORETUMU‘una uğrarsınız. Sonbaharda Belgrad Ormanı mantar kaynıyor. İlginizi çekerse mantar toplama turlarını araştırabilirsiniz.

  Bu yazımızda Belgrad Ormanı’nda ne yapılır, ne yer, ne içilir, nasıl gidilir gibi konulardan bahsedeceğiz.

  Peki, Adı Neden Belgrad Ormanı?

  Kanuni Sultan Süleyman 1521 yılında, Sırbistan seferi dönüşünde getirdiği Belgradlıları, Bizans döneminden kalan köylerin canlandırılması ve yeni köylerin kurulması uygulamasına destek olması için orman içine iskan etmiş. Belgradlıların yerleştirildiği köy olan Belgrad köyü, bu ormana ismini vermiş. Osmanlı İmparatorluğu zamanında şehrin su ihtiyacını karşılamak üzere inşa edilen su bentleri, ormanın içinde bulunuyor.

  Belgrad Ormanı’nda Ne Yapılır?


  Ana kapıdan, yani Bahçeköy tarafındaki kapıdan girdikten hemen sonra yol ikiye ayrılıyor. Sağdan devam ederseniz tarihi bentlere gidiyorsunuz, soldaki yol da Neşet Suyu Yürüyüş Yoluna, geyik üretim tesislerine, üçgen eve ve Yeni Derya Cafe’ye çıkıyor. Her iki taraftada piknik alanları ve ufak göletler buluyor.

  Çatalın solundan giderseniz:

  Neşet Suyu Yürüyüş Parkuru


  Özellikle de koşanların Neşet Suyu Parkuru ilgisini çekecektir. 6,5 kilometre uzunluğundaki parkurun zemini kiremit tozu olduğu için vücuttaki elektiriği toprağa iletebilme özelliğine sahip. Yapay zeminler vücuda 8000 volta kadar elektirik birikmesine ve kalbi ölümcül derecede zorluyormuş. Neyse, güzel şeylere dönecek olursak parkurun sonlarına doğru bir gölete varıyorsunuz. Su ya da atıştırmalık isterseniz parkurun başlangıcında bir büfe var.

  Üçgen Ev


  Gelin ve damatlardan fırsat bulup da fotoğraf çekilebilirseniz çok hoş bir tahta üçgen ev var. Yolun bir tarafında yürüyüş parkuru, diğer tarafta üçgen ev kalıyor. Biraz arkalarda olduğundan hemen göremeyebilirsiniz.

  Yeme – İçme

  Ormanın içinde, ağaçların altında iki tane yemek yiyebileceğiniz yer var ama eğri oturup doğru konuşmak gerekirse insanlar lezzet anlamında pek tatmin olmamışlar.

  Yeni Derya Café – Yürüyüş parkuruna getiren yolun devamında, geyik üretim tesisinin karşısında Yeni Derya Café var. Açık ve kapalı olmak üzere oturma alanı var. Ahşap terası çok hoş duruyor ama insanlar fiyat / performans olarak pek memlun kalmamış. Ama bir çay / kahveden zarar gelmez diye düşünüyorum.

  Bahçeköy Yaban Hayatı Üretim İstasyonu

  Yıllarca gide gele en sonunda içine geyik bulunmadığına kanaat ettim ama varmış. Bir ara fon yetersizliğinden ötürü kapanmıştı gerçi. Aşırı avlanmaktan ötürü soyu tükenmekte olan kızıl geyikleri burada üretim, Türkiye’nin farklı köşelerine gönderiyorlarmış. 10-20 tane oluyormuş. Gezip görebileceğiniz bi yer değil ama sizin de aynı şeyi merak ettiğinizden şüphem olmadığından bi söyleyeyim dedim.

  Çatalın sağından devam ederseniz de Bentler Mevkii’ne gidersiniz:

  Bentler

  Bentler, kuzey ormanlarındaki suyu İstanbul’a getirmek için inşa edilen taşıma sisteminin bir parçası. Bir kısmının Roma ve Bizans döneminde yapıldığı, daha sonra Osmanlı tarafından geliştirilip yenilendiği biliyor. Kuzeyden su 2 koldan bentler vasıtası ile İstanbul’a taşınıyormuş: Taksim Suyu ve Kırkçeşme Suları.

  Kırkçeşme Suları, Kanuni Sultan Süleyman devrinde kuzey ormanlarından tarihi yarımadaya su getirmek için Mimar Sinan’a yapılmış. Dönemin sadrazamı,  suyun şehre gelmesi İstanbul’a göç başlatır, yönetimi zor olur diye epey karşı çıkmışsa da Mimar Sinan 10 yıl içinde projeyi bitirmiş.

  18. yüzyıla gelindiğinde artık İstanbul ta Tarabya’ya kadar irili ufaklı yerleşimleri olan bir şehir olmuş. Buraların ihtiyacını karşılamak için de Taksim Suyu hattı inşa edilmiş. Kuzeyden gelen su bölgenin en yüksek noktası olan bugünki Taksim’de depolanıyor, oradan farklı bölgelere “taksim”ediliyormuş.

  İşte eski İstanbul’u yaşatan su ağının direk taşları olan bentlerin bir kısmı Belgrad Ormanı’nda bulunuyor. Rotanıza bazılarını eklemek isteyebilirsiniz. Aralarından en heybetli olanlar: Valide Bendi, Topuzlu Bent ve Çifte Havuz.

  Belgrad Ormanı Tabiat Parkları, Piknik Ve Mangal Yerleri


  – Ormanda birçok mesire yeri bulunuyor. Milli sporumuz mangal çoğunda serbest. Ufak bir ücreti var.
  – Yanınızda yiyeceğinizi götürmeniz gerek. Belgrad Ormanı’na gelirken Bahçeköy’den geçeceksiniz. Burada market alışverişiizi yapabileceğiniz birçok yer var.
  – Neşet Suyu Mesire Alanı’ndaki büfede mangal satılıyor.
  – Etrafta bulunan masalardan yararlanabiliyorsunuz ama masaların dolu olma ihtimaline karşın kendi sandalyenizi götürmenizde fayda var.

  Ayvat Bendi Tabiat Parkı: İsmini 1765 yılında, III. Mustafa döneminde yaptırılan Ayvat Bendi’nden almış. Ayvat Deresi üzerinde bulunan bent ormanın en güzel manzaralarından birine sahip. Konum için tıklayın.

  Binbaşı Çeşmesi Mesire Alanı: Rivayete göre, Osmanlının son yıllarındaki savaşlar sırasında bir grup asker bu bölgeye sığınmış fakat susuz kalmış. Binbaşı geceden sabaha kadar açtığı kuyudan su çıkarmayı başarmış, bu mesire alanı da onun adını almış. İçinde çocuk parkları, yürüyüş parkurları, oturma alanları bulunan mesire alanı çocuklu aileler için ideal. Konum için tıklayın.

  Bentler Tabiat Parkı: Burada, Osmanlı döneminde inşa edilen Topuzlu, Valide Bande ve Mahmut bentleri yer alıyor, ismi de buradan geliyor. İçerisinde yürüyüş parkurları ve bisiklet yolu var. Konum için tıklayın.

  Kömürcübent Tabiat Parkı: Bu mesire alanının ismi, 1620’de Topuz Deresi üzerine inşa edilen Kömürcübent’ten geliyor. Kömürcübent birçok canlıya ev sahipliği yapıyor ayrıca sık ağaçların arasında piknik yapmak mümkün. Konum için tıklayın.

  Kirazlıbent Tabiat Parkı: Burası piknik alanlarının biraz yukarısında yer alıyor. Kirazlıbent, 2. Mahmut’un 1800’lerde yaptırdığı bentin bulunduğu alanda. Toprak yolları ile doğa yürüyüşlerinin ve fotoğrafçıların aranan yeri. Konum için tıklayın.

  Irmak Tabiat Parkı: Bu alan 2011’de hizmete girmiş. Belediye tarafından ihtiyaçlarınızın karşılanacağı şekilde düzenlenmiş. Basketbol, futbol, voleybol gibi spor aktivitelerinin yapılabileceği sahalar, çocuk oyun alanları var. Konum için tıklayın.

  Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı: Bu bölgeye Sarıyer’den kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. İçerisinde oldukça güzel planlanmış piknik alanları var. Konum için tıklayın.

  Neşet Suyu Tabiat Parkı: Bu mesire alanı ismini müderris Neşet Bey’den alıyor. Su kaynakları ile ön plana çıkan bu alanda ayrıca otopark ve piknik alanları bulunuyor. Özellikler sporcular koşu parkurunu değerlendirmek için burayı tercih ediyor. Konum için tıklayın.

  Falih Rıfkı Atay Tabiat Parkı: Burası Ünlü edebiyatçı Falih Rıfkı Atay’ın ismini almış. 2oo dönümlük alan için ahşap masalı piknik yerleri mevcut, burası Neşet Suyu’na da komşu. Konum için tıklayın.

  Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı: Fatih Sultan Mehmet’in adıyla anılan çeşmenin etrafında bulunduğu için mesire alanı bu ismi almış. Bu bölgede bir kafe de hizmet veriyor. Konum için tıklayın.

  Belgrad Ormanı’nda Kamp Yapılabiliyor Mu?

  Belgrad Ormanı’nda kamp yapılabiliyor mu diye merak ediyorsanız cevabımız evet. Burası, 5500 hektarlık doğal bir orman. Çeşitli canlıların yaşaması ise oldukça normal. Kamp yapmamanız için herhangi bir engel yok ama orman içinde Kızıl geyik, kızıl tilki, yaban domuzu, altın çakal gibi çok sayıda kuş türü, sürüngen ve memeli hayvan yaşadığını bilmenizde fayda var.

  Belgrad Ormanı Açılış Kapanış Saatleri

  Belgrad Ormanı 24 saat açık.

  Belgrad Ormanı Nerede?


  Kırmızı ile işaretli yer Belgrad Ormanı.

  Belgrad Ormanı’na Nasıl Gidilir?

  Arabayla
  Çayırbaşı’na 5 kilometre, Büyükdere’ye ise 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezindne buraya ulaşım sağlamak için Çayırbaşı- Bahçeköy hattını takip edebilir, Alibeyköy – Kemerburgaz – Terkos hattını ikinci bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

  Yaya olarak
  – 42T, 42R, 42M, 42HM veya 153 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

  – Yalnızca cumartesi ve pazar günleri, Beşiktaş’tan geçen ve 2.5 saatte bir kalkan D2 isimli bir otobüs var. Bu otobüs ile de Belgrad Ormanı’na ulaşmanız mümkün. Otobüslerin ilk seferi sabah saat 06:30’da başlıyor.

  Belgrad Ormanı Yakınlarındaki Mekanlar

  Az önce de bahsettiğimiz gibi ormanda yemek yeme fikri kulağa güzel gelse de insanlar mevcut tesislerden pek memlun değiller. Ambiyans olarak hepsi biraz noksan ama insanlar 3’ünü de lezzet olarak çok seviyor.

  Tarihi Bilice Börekçisi

  Bir tribün “Belgrad Ormanı” diye bağırsaydı, karşı tribün “Bilice Börekçisi” derdi. Bu ikisi o derece bütünleşmiş. Biz de bilmiyorduk, Instagram’dan size sorunca 230 bin kişi birden “Bilice Börekçisiiiiiiii” deyince öğrendik. Çeşit çeşit lezzetli börekleri var ama insanların favorisi kuş üzümlü kıymalı börek. İster paket alın, ister karnınızı burada doyun, size kalmış. Börekçi, Belgrad Ormanı’na 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Konum için tıklayın.

  Ceviz Ev Yapımı

  Ceviz’in hem ev yemekleri, hem de kahvaltısı güzel. Boşnak böreği de  meşhur ama bence asıl olay zeytinyağlılar. Fiyatlar ucuz değil ama yemekler harbi lezzetli. Konum için tıklayın.

  Limandere Kavurmacısı

  Kurt gibi açsanız, cebininizi yormadan ağız tadıyla karın doyurmak istiyorsanuz hiç düşünmeden Limandere Kavurmacısı’na gelin. Adından anlaşılacağı üzere kavurması meşhur ama sulu yemekler de güzel. Balıkesir’den gelen etleri, yoğurdu, turşusu, irmik tatlısı ile oldukça sevilen bir mekan. Konum için tıklayın.

  Bol Pazar

  Pazarları Kemer Country’nin içinde tatlı bir pazar kuruluyor. Terasta jazz ve funk çalan grup çıkıyor. Ortam çok iyi. Belgrad Ormanı çıkışı uğramalık. Aç gelin. Konum için tıklayın.

  Belgrad Ormanı’nda Düzenlenen Etkinlikler

  Geyik koşuları, yetişkinler için 4 – 14 – 28 kilometrelik etapları ve çocuklar için de Bambi parkuru olan bir koşu yarışı. Senede 4-5 kez gerçekleşiyor.

  – Orienteering kulüpleri de sık sık Belgrad’da antrenmena geliyor. Oryantiring hakkında bilgi almak için tıklayın.

  Yazı kaynağı : www.bizevdeyokuz.com

  Belgrad Ormanı, Sariyer nerede, Otobüs veya Minibüs / Dolmuş ile nasıl gidilir?

  Belgrad Ormanı, Sariyer nerede, Otobüs veya Minibüs / Dolmuş ile nasıl gidilir?

  Sariyer şehrinde Belgrad Ormanı konumuna Toplu Taşıma

  Sariyer, Türkiye'deki Belgrad Ormanı adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Belgrad Ormanı adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

  Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Belgrad Ormanı adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

  Belgrad Ormanı için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Çatalçeşme / Bahçeköy Yönü; Kemerburgaz Yolu.

  Belgrad Ormanı adresine Otobüs veya Minibüs / Dolmuş ile ulaşabilirsiniz. Yakında duran hatlar - Otobüs: 42HM, 42T, 59RK Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-15, MİNİBÜS: SRY-17

  Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Belgrad Ormanı için yol tarifi alın.

  Belgrad Ormanı adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Sariyer konumundaki kullanıcılar dahil 930 milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

  Belgrad Ormanı için Otobüs ve Minibüs / Dolmuş fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

  Yazı kaynağı : moovitapp.com

  Belgrad Ormanı'na nasıl gidilir? Belgrad Ormanı'na metre, metrobüs ve otobüsle nasıl gidilir?

  Belgrad Ormanı'na nasıl gidilir? Belgrad Ormanı'na metre, metrobüs ve otobüsle nasıl gidilir?

  Belgrad Orman'ı İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan ve Bahçeköy sınırları içerisinde Sarıyer ile Eyüp illeri arasında bir yerdir. Çatalca Yarımadası'nın en doğusunda kalan bu doğa harikası bölgenin tarih sahnesinde de büyük yeri vardır. Bizans ve Osmanlı dönemlerinde şehrin içme suyu kaynağı olan Belgrad Ormanı günümüzde doğa severlerin en gözde yerlerinden biridir. Piknikten, kahvaltılara, yürüyüşten, kamplara ve fotoğraf çekim yerlerine kadar ne arasanız bulabileceğiniz bir alan olan Belgrad Ormanı kapılarını her daim ziyaretçilerine açık tutmaktadır. İşte, Belgrad Ormanı hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler için araştırdık…

  BELGRAD ORMANI'NA NASIL GİDİLİR?

  Belgrad ormanı Sarıyer'in arkalarında kalmaktadır. Arabayla ya da otobüs ile Belgrad Ormanı'na ulaşım sağlanabilmektedir. Belgrad Ormanı Çayırbaşı'na 5, Büyükdere'ye 6 km kadar uzaklıktadır. Belgrad Ormanı'na gidebilmek için Çayırbaşı- Bahçeköy istikametini kullanarak özel aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Farklı olarak Alibeyköy-Kemerburgaz-Terkos hattı üstünden de Belgrad Ormanı'na gidebilirsiniz.

  Özel araçla değil de otobüs kullanarak da Belgrad Ormanı'na gitmek isteyenler olacaktır. 42T, 42, 42M, 42HM,48D, 59RK veya 153 numaralı otobüs hatlarını kullanarak Belgrad Ormanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Otobüslere ek olarak sadece hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri Beşiktaş'tan kalkan, ilk seferi 6.30 olan ve iki buçuk saatte bir seferi olan D2 otobüsünü kullanarak da Belgrad Ormanı'na gidebilmeniz mümkün.

  BELGRAD ORMANI'NA OTOBÜS İLE ULAŞIM

  Belgrad Ormanı'na otobüs ile ulaşabilmek için Taksim- Bahçeköy hattı olan 42T, Bahçeköy/Ferhevler-Zincirlkuyu hattı olan 42, Zincirlikuyu- Bahçeköy hattı olan 42M, Hacıosman- Bahçeköy hattı olan 42HM ve Sarıyer- Bahçeköy hattı olan 153 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Beşiktaş- Belgrad hattı olan D2 numaralı otobüsü de sadece hafta sonları kullanabilirsiniz.

  BELGRAD ORMANI GİRİŞ ÜCRETİ

  Belgrad Ormanı haftanın 7 günü de ziyarete açıktır ve yayalara giriş ücretsizdir. Belgrad Ormanı'na motorlu taşıtların 2021 güncel olarak giriş ücreti şu şekildedir:

  Belgrad Ormanı'nı ziyaret etmek isteyenler bu tarifeler ışığında ormana giriş yapabilirler. Yaya olarak giriş ücretsizdir ancak giriş kapısından mesire yerlerine ulaşmak 2 km kadar sürmektedir. Bu yüzden yaya olarak girecek olanlar bu durumu da göz önünde bulundurmalıdır.

  METRO İLE BELGRAD ORMANI'NA GİDİŞ

  Belgrad Ormanı'na direk olarak metro ile ulaşım sağlanamamaktadır. Yenikapı- Hacıosman metrosu kullanılarak Hacıosman durağında inilip oradan da 42 HM otobüslerine binilerek Belgrad Ormanı'na ulaşım sağlanabilmektedir.

  BELGRAD ORMANI YOL TARİFİ

  Belgrad Ormanı'na özel araç ya da otobüs ve minibüs hatları kullanılarak ulaşılabilmektedir. Özel aracınızla Çayırbaşı- Bahçeköy istikametini, Alibeyköy-Kemerburgaz-Terkos istikametini ya da Maslak- Sarıyer istikameti üzerinden gidip Tarabya sapağından U dönüşü yaparak Bahçeköy yönünde ilerleyerek de Belgrad Ormanı'na gidebilirsiniz. Beykoz tarafından gelmek isteyenler için Çubuklu-İstinye arabalı vapurunu kullanarak İstinye üzerinden de Bahçeköy yönünde ilerleyerek Belgrad Ormanı'na ulaşabilirsiniz.

  Otobüs ile Belgrad Ormanı yol tarifi ise şöyle;

  42T, 42, 42M, 42HM veya 153 numaralı hatları kullanarak Belgrad Ormanı'na ulaşabilirsiniz. Beykoz istikameti üzerinden Belgrad Ormanı'na gitmek isteyenler Beykoz- Yeniköy vapur hattını kullanarak, Yeniköy'den geçen 42T otobüsüne binip Belgrad Ormanı'na ulaşabilirler. Ayrıca hafta sonları Beşiktaş'tan kalkan D2 numaralı otobüsü kullanarak da Belgrad Ormanı'na gidebilirsiniz. Metro üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler Yenikapı- Hacıosman metrosunu kullanarak Hacıosman üzerinden 42HM otobüslerine binerek de Belgrad Ormanı'na gidebilirsiniz.

  BELGRAD ORMANI GİRİŞ KAPILARI

  Belgrad Ormanı'nda birçok mesire alanı bulunmaktadır. Bu mesire alanlarına farklı yol istikametleri üzerinden ulaşılabilmektedir. Bentler Mesire Yeri, Binbaşı Çeşmesi Mesire Yeri, Falih Rıfkı Atay Mesire Yeri, Fatih Çeşmesi Mesire yeri ve daha birçok alana Bahçeköy, Kemerburgaz- Bahçeköy, Levent- Maslak istikameti üzerinden giriş yapılmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap