Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  beko no frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  beko no frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Beko Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

  Beko Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

  Bu yazıda sizlere Beko Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı konusundan bahsedeceğim.

  Yurdumuzdaki hava şartlarına göre +4 derece ile – 18 derece ideal olarak kabul ediyoruz. Yani buzdolabının derin dondurucu kısmı -18 olmalıyken soğutma kısmı içinde +4 olmalıdır. İdeal olanı budur. Eğer buzdolabınızın iç kısmının sıcak olduğunu düşünüyorsanız bulunduğun ayardan 1 derece daha sıcaklığı artırabilirisiniz, soğuk olduğunu düşündüğünüz durumda ise derecesini 1 derece düşürebilirsiniz.

  Buzdolabınızın iç sıcaklığı aynı zamanda bulunduğunuz ortamın sıcaklığına, kapağın hangi sıklıkla açıldığına ve buzdolabının içinde saklanan gıdaların miktarlarına göre de değişiklik göstermekte.

  Beko Kış Ayarı

  Kışın bu sıcaklıklar yeterli olmayacaktır, ama yazın havanın sıcak olmasından dolayı bu ayarlarda biraz değişiklik yapılmalıdır ki soğutma derecesi artmalıdır. Yani yazın +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha iyi olacaktır. Fakat bazı uzman kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışacağını söylemektedirler.

  BEKO Buzdolabınızın dondurucu kısmında hızlı dondurma yapmak istiyorsanız eğer gıdaları dondurucuya koymadan 24 saat önce sıcaklık ayarını karlama konumuna getirmeniz gerekmektedir. Dondurma kapasitesi olarak belirlenen en az miktardaki taze gıdayı dondurmak için düğmeyi en az 24 saat gibi bir süreyle karlama konumunda tutmalısınız. Gıda donduktan sonra karlanma konumundaki düğmeyi yeniden eski ayarına getirmeyi sakın unutmayın.

  Beko Yaz Ayarı

  BEKO buzdolabı ayarı içinde bazı marka dolaplarda tatil konumu da bulunmaktadır. Bu ayarı yapmak için sıcaklı ayar düğmesi en sıcak olan tatil konumuna aldığımızda buzdolabınızın kapaklarını 12 saat gibi bir süre açmadığınız zaman buzdolabınız tatil konumu devreye girmiş olacak.

  Tatil konumundan çıkmak için ise düğme ayarını normal ayara almanız yeterli olacaktır. Buzdolabınız tatil konumundayken derin dondurucu kısmında yiyecek olması tavsiye edilmemektedir.

  Yazı kaynağı : www.servisekibi.com

  Beko buzdolabı soğutma ayarı kaç olmalı?

  Merhabalar, bu yazıda Beko buzdolabı soğutma ayarı kaç olmalı diye soranlar için faydalı bir cevap hazırladık. Müsadenizle sözü uzatmadan meseleye girelim.

  Beko buzdolabında termostat soğutma ayarı nasıl yapılır nasıl ayarlanır?

  Arkadaşlar işin gerçeği şu ki, tüm buzdolabı marka ve modellerinde soğutma ayarı yani sıcaklık dereceleri aynı olmalı. Türkiye’nin iklimine göre en uygun olan sıcaklık değeri +4 ve -18 dereceleridir.

  Bazı sitelerde +4 yerine +6 önerilmektedir ama kahir ekseriyet artı dördü uygun görmektedir.

  Kışın bu sıcaklık dereceleri ideal olsa bile, yazın daha iyi randıman almak için her iki değeri de 2 derece kadar soğutmak daha iyi olacaktır.

  Yani yaz mevsiminde derin dondurucu bölümü için -18 yerine -20 ve soğutucu (raf) bölümü için +4 yerine +2 daha uygun olacaktır.

  Yukarıda Beko buzdolabı soğutma ayarı kaç olmalı sorusunu yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Aklınıza gelen soruları yorum yazarak sorabilirsiniz. Ayrıca yanlışımız olduysa, yorum yazarak düzeltirseniz bundan büyük mutluluk duyarız.

  Yazı kaynağı : www.telefonhaber.com

  Beko buzdolabı ayarı kaçta olmalı?

  Beko marka buzdolaplarında sıcaklık ayarı kaç derece olarak ayarlanmalıdır?

  Merhaba, sitemize hoş geldiniz. Bu sayfada Beko buzdolabı ayarı kaçta olmalı diye merak edenler için kısa ve öz bir açıklama sunuyoruz.

  Aslında vereceğimiz bilgiler sadece Beko değil tüm markaların buzdolapları için geçerlidir.

  Türkiye şartlarında artı 4 derece ile eksi 18 derece ideal olarak kabul edilmektedir. Yani dondurucu kısım için +4 ve soğutucu (raf) kısmı için -18 derece uygundur.

  Kışın bu sıcaklıklar yeterli olsa bile, yazın havanın fazla ısınmasından dolayı bu ayarlarda ufak bir değişiklik yaparak buzdolabının soğutma derecesini artırmak gerekiyor. Kısacası yazın +2 ile -20 derece şeklinde ayarlamak daha mantıklı olacaktır.

  Üstteki resimde buzdolabı için ideal sıcaklık ayarı gösterilmiştir.

  Fakat bazı uzmanlar +6 ile -18 derecelerinin daha verimli olduğunu savunmaktadır.

  Yukarıda Beko buzdolabı ayarı kaçta olmalı sorusuna cevaben önerilerimizi paylaştık. İnşallah faydalı olur. Aklınıza takılan başka sorular varsa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.telefonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap