Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  beko buzdolabı kırmızı ünlem işareti ne demek

  1 ziyaretçi

  beko buzdolabı kırmızı ünlem işareti ne demek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Beko Buzdolabı ve Ünlem İşareti Şikayetleri - Şikayetvar

  Beko buzdolabı ünlem işareti yanıp sönüyor

  Telefon Haber olarak teknik servis bölümümüzde beyaz eşyalar ile alakalı sorularınıza yanıtlar vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu makalemizde Beko buzdolabı ünlem işareti yanıp sönüyor ne yapmalıyım diye soran tüketiciler için kısa ve öz bir cevap hazırladık ve izninizle lafı dolandırmadan sadede gelmek istiyoruz.

  Değerli arkadaşlar hem Beko marka buzdolaplarında hem de diğer markalara ait buzdolabı modellerinde kırmızı renkli ünlem işareti yanıp sönüyorsa, buzdolabının içerisi normalden fazla ısınmış yani sıcaklık artmış demektir.

  Bu durum yiyeceklerin bozulmasına yol açabilir veya buzdolabınızda ciddi bir arızanın işareti de olabilir.

  İlk yapmanız gereken şey öncelikle dolabın fişini prizden çekmek ve kapılarını açık bırakarak 24 saat boyunca havalanmasını sağlamak. Böylece içerideki buzlar eriyip çözülecek ve dolap iyice dinlenmiş olacak. Eğer buzlanma ve karlanmanın yol açtığı gaz kanalının tıkanması veya su tahliye kanalının tıkanması gibi sorunlar varsa, bunlar da kendiliğinden ortadan kalkmış olacak.

  Eğer bir gün sonra dinlenmiş haldeyken bile sorun devam ediyorsa, buzdolabının arka kapağını çıkartarak tahliye borusunun tıkalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ama bu biraz zahmetli bir iş olacaktır.

  Ayrıca dolabın içindeki fan da bozulmuş olabilir. Çünkü bu fan soğuk havayı dolabın içerisine eşit olarak yaymakla görevlidir. Eğer fan bozulursa, dolabın soğutucu kısmı gittikçe ısınabilir.

  Son olarak buzdolabınızın motorunun yanmış olma ihtimali de var. Böyle bir durumda motorunu yaptırmanın masrafı yeni bir buzdolabı almanın masrafına oldukça yakın olabilir.

  Dolayısıyla bu önerilerin ardından sorun devam ederse, hemen müşteri hizmetlerine bağlanarak teknik servisi eve yollamasını isteyin.

  Yazı kaynağı : www.telefonhaber.com

  Buzdolabı Ünlem İşareti

  Buzdolabı Ünlem İşareti

  Buzdolabı Yüksek Sıcaklık Uyarısı Sinyali

  Buzdolabınız kullanım şeklinize göre bazı zamanlarda beklemediğiniz davranışlar gösterebilir. Bu davranışları size sağlayacağımız bilgileri kullanarak tanımlayabilir ve çözüme ulaşabilirsiniz. Uzun süreli elektrik kesintileri yaşanması veya yeterli elektrik gelmemesi, buzdolabı kapaklarının açık kalmış olması, oda sıcaklığından yüksek sıcaklıktaki gıdaların buzdolabı içine konulması, yeterli soğutma seviyesinin ayarlanmamış olması gibi durumlar buzdolabınızın yüksek sıcaklık uyarısı vermesine sebep olur.

  Hızlı Soğutmayı Devreye Al

  Uzun süreli elektrik kesintileri yaşandığında buzdolabınızın içindeki soğuk hava ısınır. Buzdolabı, içeride yeterli soğuk hava algılayamadığında kırmızı ünlem işareti ile birlikte yüksek sıcaklık uyarısı verir. Bu durumda buzdolabınızın üzerindeki ekranda kar simgesi ile gösterilen hızlı soğutma tuşuna basarak, 2 saat süreyle kapakları açmadan bekleyin.

  Buzdolabı Ekranında Kırmızı Ünlem İşareti

  Buzdolabına kapasitesinden fazla yiyecek ve içecek yüklenmesi, pişirilen yiyeceklerin oda sıcaklığına gelmeden buzdolabına koyulması gibi durumlarda içerideki hava ısınacağı için buzdolabınız yüksek sıcaklık uyarısı verir. Bu durumu önlemek için yiyeceklerin buzdolabınızın kapasitesinden fazla olmamasına, arka duvarı kapatacak şekilde konumlandırılmamasına ve çok sıcak olarak buzdolabına yerleştirilmemesine dikkat edin.

  Bir uyarı ışığı – Buzdolabı Ünlem İşareti ne kadar tatsız olursa olsun, çift kapı buzdolabının önemli parçalarının arızası nedeniyle her zaman yanmayabilir. Bazen bu, sahiplerinin hatasıyla olur. Özellikle talimatlarda belirtilen ünitenin çalışma kurallarını ihlal ederse.

  Ve aşağıdaki durumlarda kırmızı ışığın yanabileceği belirtilmektedir :

  Bu durumların her ikisi de arızalarla ilgili değildir. Ancak, dondurucu ayarlanan sıcaklığı ayarlayana kadar (-18 ° C’den yüksek olmayan) kırmızı ışık ilk durumda açık kalacaktır. Buzdolabının yaklaşık 6-10 saat gerekecektir.

  Ve ikincisinde – dondurucuya yiyecek koymanız gerekir. Boşsa, soğuğunu hızla kaybeder. Ve ürünler don birikmesine yardımcı olur. “Dondur” modunu 10-12 saat boyunca açmayı deneyebilirsiniz.

  Buzdolabında kırmızı “dikkat” Buzdolabı Ünlem İşareti ışığının yandığı diğer tüm durumlar, onarım uzmanı gerektiren arızaları ifade eder :

  Önemli: yanık kokusu varsa, derhal cihazın fişini çekin.

  Genel olarak, buzdolabının gösterge panelinde kırmızı bir ışık yandığında, sahibi buzdolabının veya dondurucunun arızalanmasına neyin neden olabileceğini bulmalıdır.

  Bunun en basit nedeni, kapının düzgün kapatılmamasıdır. Sıkı preslemeye neyin engel olduğunu belirleyin ve cihazın çalışması hızlı bir şekilde normalleşir. Ayrıca dondurucunun veya buzdolabı bölmesinin kapısını da bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz.

  Kırmızı olarak bir tehlike uyarısıdır. buzdolabında kırmızı bir ışık “Dikkat” açık, ne yapmalı, sorunu çözen incelemeler oluyor. Şu anda her şey hakkında bilgi edinebilirsiniz. Makale, hangi sorunların ekipmandan böyle bir sinyale neden olduğu ve bunların nasıl düzeltileceği hakkında konuşuyor.

  Buzdolabı, bir dereceye kadar, içeriğini yiyen sahiplerin sağlığından sorumludur. Arızalar nedeniyle bozulan ürünler sadece insan vücudunu değil, aynı zamanda aile bütçesinin durumunu da etkileyebilir. Soğutma sisteminin bildirdiği sorunları zamanında düzeltmek çok önemlidir.

  Buzdolabı ve dondurucu normal sıcaklıkta çalıştığı ve yiyecekleri mükemmel bir şekilde tuttuğu için bazen durum iyi gitmez. Ancak kırmızı ışık sürekli yanıyor veya yanıp sönüyor. Bu sensör davranışının birkaç nedeni vardır:

  Her sebep bireysel bir yaklaşım gerektirir. Tek noktadan sorun giderme aracı yoktur. Ancak yanıp sönmekten kurtulmak için önce buzdolabının bozulmasının nedenini bilmeniz gerekir.

  Evde bir uzman aramak için, kaptanın geldiğinden emin olmanız gerekir. Sıklıkla sıkıntılar kendi ellerinizle ortadan kaldırılabilir, nedeni kendiniz belirlersiniz. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan:

  Buz çözüldükten bir gün sonra sıcaklık normale dönmezse ve kapının termostatı ve kauçuk tabakası iyi çalışırsa, motorun veya soğutma borusunun diğer arızalarında nedeni aramalısınız.

  Genellikle bu tür sorunlar çok sayıda ürün satın alındığında ortaya çıkar. Kapı uzun süre açıktır ve soğuk, sıcak yiyecekler serbest bırakır, sıcaklık dengesini bozarak enerji verir. Satın alma uzun zaman önce yapılmışsa ve buzdolabı normal çalışıyorsa, sinyalin diğer nedenlerini ortadan kaldırmalısınız.

  Bu kir veya malzeme aşınmasından kaynaklanır. Yapışan lekeler kapanmaya müdahale ederse, yüzeyi sabunlu bir sünger ve temiz bir havluyla yıkayın. Eski lastik bant en iyi elle değiştirilir.

  Buzdolabındaki ve dondurucudaki sıcaklık rejimine uyum, termostatın ana işlevidir. Bir parça arızası durumunda, yeni bir cihaz satın aldığınızda değiştirmek kolaydır.

  Bu, cihazın kendi soğutma fonksiyonuna sahip olduğu gazdır. Devreyi birkaç nedenden dolayı bırakabilir:

  Buzdolabından gelen motor bazen görevlerini kötü yapar ve istenen negatif sıcaklığı pompalamaz. Bu birkaç nedenden dolayı olur:

  Video: Atlant buzdolabında kırmızı “Dikkat” ışığı yanıyorsa ne yapmalı?

  Kırmızı “dikkat” sinyaline ek olarak, diğer renkteki ampuller de yanıp sönebilir. Soğutma ünitesinin bu tür sinyallerinin nedenleri nelerdir?

  Renk çubuğu sinyalleri sürekli yanıyorsa veya sık sık renk değişikliği ve yanıp sönüyorsa, endişelenmenin birkaç nedeni vardır:

  Sebepler ciddi bir nedenden kaynaklanıyorsa, Servisten yardım istemek en iyisidir.

  Yazı kaynağı : www.servisi.com.tr

  !! Beko 9621 NE markalı buzdolabımda yanıp sönen ünlem işareti

  Beko 9575nex Kirmizi Unlem Isaretinin anlami

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap