Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  beko çamaşır makinesi resetleme

  1 ziyaretçi

  beko çamaşır makinesi resetleme bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Çamaşır makinelerine nasıl reset atılır? Arçelik, Beko, Samsung, Vestel makinelerine reset atma..

  Çamaşır makinelerine nasıl reset atılır? Arçelik, Beko, Samsung, Vestel makinelerine reset atma..

  Yeni nesil olan çamaşır makinelerinde, herhangi bir hata kodu ya da arızası oluştuğunda, genelde çamaşır makinesini bir kez daha başlatmayı sağlamakta olan bir sıfırlama özelliği bulunmaktadır. Bu özellik aracılığı ile çamaşır makinesi resetlenerek, mevcut programı sıfırlanmış olmaktadır.

  ÇAMAŞIR MAKİNESİ RESETLEME NASIL YAPILIR?

  Bazı çamaşır makinelerinde programı sıfırlayabilmek için basılması gerekli olan bir düğme mevcuttur. Sıfırlama düğmesi bulunmayan bir makinede, çamaşır makinesinin fişten çekilmesi ve bununla birlikte daha sonra yeniden takılması, sıfırlama aracı şeklinde işlev görmektedir. 

  Genel olarak bir düğme olmamasına karşın, programlanabilir olan çamaşır makineleri, bir program sorununu sıfırlamak için sıfırlama fonksiyonuna ya da pozisyonuna sahip olabilmektedir. Güç kablosuna, yıkayıcı düğmelerine ya da devre kesicisine dokunulmasından önce ilk olarak ellerin kurulanması gerekmektedir. Bazı çamaşır makinesi sorunları yetkili servis teknisyenine gereksinim duyabilmektedir. 

  BEKO ÇAMAŞIR MAKİNESİNE RESET NASIL ATILIR?

  Beko çamaşır makinesinin resetleme programı kapsamında pamuklu 90 a' ayarlayıp el "Başla – Beklet" tuşundayken çamaşır makinesine elektrik verilir. Bir diğer deyiş ile -açma kapama tuşuna basılır. El, 4 ya da 5 saniye sonra başla-beklet tuşundan çekilir. Bu durumda tüm ışıklar yanıp sönecektir. Daha sonra ise program düğmesini sıkmaya alıp el ile başla-beklet tuşuna 3 ya da 4 saniye basılır. Bu şekilde çamaşır makinesi resetlenmiş olmaktadır. 

  SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ RESETLEME NASIL YAPILIR?

  Samsung çamaşır makinesi resetleme işlemi kapsamında Kalibrasyon modu çalıştırıldığında yıkayıcıyı kullanıma hazır hale getirilir. Çamaşır makinesini ya da makinede yer alan herhangi bir içerik çıkartılır ve sonra da yıkayıcıyı açmak amacı ile POWER düğmesine basılır. Ardından sıcaklık tuşuna basılır ve bu şekilde basılı tutulur. Gecikmeli ucu da 3 saniye boyunca aynı anda basılı tutmak gerekmektedir. 

  ARÇELİK ÇAMAŞIR MAKİNESİ RESETLEME NASIL YAPILIR?

  Arçelik çamaşır makinesinin program düğmesini oradaki “PAMUKLU 90” programına getirmek gerekmektedir. Bu işlem cihaz kapalı bir durumda iken yapılması gerekmektedir. Sonra makinenin “PLAY/BAŞLAT” tuşuna basılı tutulması gerekmektedir ve el bu buton üzerindeyken makinenin “ON/OFF” düğmesine basılarak cihazı açmak gerekmektedir. 

  VESTEL ÇAMAŞIR MAKİNESİ RESETLEME NASIL YAPILIR? 

  Vestel çamaşır makinesi resetleme işlemi şu biçimde gerçekleştirilmektedir: 

  İlk olarak çamaşır makinesinin dijital aksamında bir sorun olduğundan emin olmak gerekmektedir.

  Daha sonra program menüsü üzerinden pamuklu yıkama seçeneğine gelinmelidir. Program 90 derecede olmalıdır. 

  Açma – kapama tuşuna basılır. 

  Bu şekilde makine resetlenmiş olmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Beko Çamaşır Makinesi Resetleme

  Beko Çamaşır Makinesi Resetleme

  Beko Çamaşır Makinesi Resetleme programı pamuklu 90 a’ ayarlayarak elimizi Başla – Beklet tuşundayken makinaya elektrik verelim yani açma kapama tuşuna basalım elini 4-5 sn sonra başla-beklet çekelim. bütün ışıklar yanıp sönecek. sonra program düğmesini sıkmaya alarak elimizi başla-beklete 3-4 sn basalım.

  Beko Çamaşır Makinesi Sıfırlama

  Makinayı açıp kapatalım reset işlemi bu kadar şimdi tekrar çalıştırmayı deneyelim. reset attıktan sonra cihazınızda hala bir değişiklik yoksa ve sorununuz devam ediyorsa servis merkezimize ulaşmanız yeterlidir arıza kaydı oluşturun ve teknik ekibimiz gelmeden cihazlarınıza müdahale etmeyin. teknik servis çalışanlarımız en hızlı şekilde adresinize ulaşacaktır.

  Beko Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir ?

  Modern çamaşır makinelerindeki arıza kodları, kullanıcıyı sistemdeki bir arızanın ilk belirtilerini zamanında bildirir. Çamaşır makinesi Beko istisna yok. Üretici, arızaların zamanında tespit edildiğinden emin oldu.

  Bu nedenle, makine ekranda hata kodları gösteriyorsa, göreviniz bunların ortaya çıkış nedenlerini anlamaktır. kullanıcı kılavuzu tamamen kesildi ise, biz CM bir hata ve sorunun nasıl düzeltmek için döndüğünde ne yapacağını kodu, ne anlama geldiğini açıklayacağız hangi bu yararlı maddeye, yardımına gelecek.

  Beko çamaşır makinelerinde hata tablosu: kod çözme ve onarım ipuçları

  Ekransız bir modeldeki ampullerin arızasını belirlemek için, şunları unutmayın: yanmalı, yanıp sönmemelidir. Kırmızı şemada belirtilmiştir.

  Şimdi, Beko çamaşır makinenizin çetele üzerindeki her hatanın ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Onların görünüşü durumunda ne yapılacağını biliyorsun. Ayrıca, bu değerin yanlışlıkla görüntülenip görüntülenmediğini kontrol edebilirsiniz. Hatayı gidermek için CM’yi yeniden başlatın ve ağdan 15-20 dakika kadar bağlantıyı kesin.

  Yazı kaynağı : www.servisi.com.tr

  Arçelik Servisi | 7-24 Aşkla Hizmet | İstanbul

  Arçelik Servisi | 7-24 Aşkla Hizmet | İstanbul

  Çamaşır makineleri programsal olarak farklılık göstersede Resetleme ve program sıfırlama işlemi genel olarak aynıdır. Burada bu sorunuza yanıt vermeye çalışalım. Arçelik Beko çamaşır makinesi her hangi bir programda takılı kaldı ve sıfırlamanız gerekliyse Başlat/Bekle tuşuna 3 sn basılı beklemeniz yeterli olacaktır.

  Ancak bu işlem yeterli olmadı ve program sıfırlama yapmanız gerekli ise; Çamaşır makinesinin program seçici düğmesini pamuklu 90 programına alalım sonra açma kapama tuşu yani elektrik tuşu kapalı ilen başlat/bekle tuşuna bir parmağımızla sabit basılı tutalım, diğer parmağımızla aç/kapa tuşunu açarak makineye elektrik verelim.

  8 sn kadar bekledikten sonra başlat/bekle tuşunu bırakalım. ekranda –:– ibaresi görünecektir. Eğer arıza kodu veriyorsa koda karşılık gelen arızaya bakınız. Bu işlemden sonra program seçici düğmeyi sıkma konumuna getirin ve başlat/bekle tuşuna 8-10 sn kadar basılı tutun. Bu işlem sonunda ekranın söndüğünü ve makinenin sıfırlandığını göreceksiniz. Eğer makinenin üzerinde bulunan parçalardan her hangi birisi arızalanmış ise arıza kodu vermeye devam eder. Bu sorun elektriksel bir sorun ise makineniz normal çalışma seyrine dönecektir.

  Yazı kaynağı : www.arcelikservisi.tv

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap