Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  beklazon krem ne işe yarar

  1 ziyaretçi

  beklazon krem ne işe yarar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Beklazon krem ne işe yarar ve faydaları nelerdir? Beklazon krem nasıl kullanılır?

  Beklazon krem ne işe yarar ve faydaları nelerdir? Beklazon krem nasıl kullanılır?

  Ülkemizde yaygın bir hastalık olan egzama hastalığının bütün türlerinde etkili olan Beklazon krem, iltihaplı cilt hastalıklarının tedavisinde birebirdir. Her evin ecza dolabında bulunması gereken bu merhem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

  Beklazon pomad cilt üzerine uygulanan egzama,sedef hastalığı, alerjik dermatit, yüzde plak oluşumu gibi sorunlarda kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacın farklı formları da vardır bunlar: Beklazon krem(merhem), beklazon losyondur. Farklı formları olsa da hepsi aynı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Formların farklı olması uygulanacak cildin yapısından dolayı değişkenlik göstermektedir. Bu pomadın ruhsat sahibi de üreticisi de Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş’dir, üretim yeri ise Gebze-Kocaeli’dir. 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılan kortizonlu bir ürün olduğununda altını çizelim. Kortizonlu olması sizi endişelendirmesin çünkü egzama ve sedef sorunları için genellikle kortizonlu ilaçlar etki etmektedir.

  BEKLAZON KREM NASIL KULLANIR?

  Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanmalısınız. Kullanmadan önce prospektüsteki talimatları kontrol edin. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Önce etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra bu kremi ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye uygulayın. Etkilenen bölge eller değilse, bu kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

  BEKLAZON KREM FİYATI

  Fiyatı: 5,7 TL’dir.

  Yazı kaynağı : www.yasemin.com

  Beklazon Krem Ne İşe Yarar ve Faydaları Nelerdir? Beklazon Krem Nasıl Kullanılır?

  Beklazon Pomad Neye Yarar, Fiyatı Ne Kadar, Kullanıcı Yorumları?

  Beklazon Pomad Neye Yarar, Fiyatı Ne Kadar, Kullanıcı Yorumları?

  Cilt sorunları üzerine üretilen ilaçları incelemeye devam ediyoruz. Bugün beklazon isimli cilt ürününü inceleyeceğiz. Beklazon pomad cilt üzerine uygulanan egzama,sedef hastalığı, alerjik dermatit, yüzde plak oluşumu gibi sorunlarda kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacın farklı formları da vardır bunlar: Beklazon krem(merhem), beklazon losyondur. Farklı formları olsa da hepsi aynı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Formların farklı olması uygulanacak cildin yapısından dolayı değişkenlik göstermektedir. Bu pomadın ruhsat sahibi de üreticisi de Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş’dir, üretim yeri ise Gebze-Kocaeli’dir. 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılan kortizonlu bir ürün olduğununda altını çizelim. Kortizonlu olması sizi endişelendirmesin çünkü egzama ve sedef sorunları için genellikle kortizonlu ilaçlar etki etmektedir. Diğer detaylarına alt başlıklar halinde bakalım.

  Beklazon Pomad Nedir?

  Egzama,sedef,alerjik dermatit, yüzde plak oluşumu gibi hastalıklarında tedavisinde kullanılan hafif sarımsı beyaz renkli homojen bir ilaçtır. 30 gramlık tüplerde beyaz ağırlıklı kutularda satışa sunulan etkili bir pomaddır. Haricen deriye sürülerek kullanılmaktadır. İçeriğinde güçlü sınıftan yüzeysel kortikostreoid olan beklometazon dipropiyonat bulunur. Kortizonlu bir ilaçtır normal reçete ile eczanelerde satılmaktadır.

  Beklazon krem(merhem): Bu form nemli ve sızıntılı lezyon oluşumunda kullanılır. Bu durumda bu formun kullanılması daha doğrudur.

  Beklazon losyon: Nemli ve kıllı deri yüzeylerde kullanılacak formudur.

  Beklazon pomad: Kuru cilt yüzeylerinde, likenifiye ve pullu lezyonlarda bu formu kullanılır.

  Yukarıdaki farklılıklardan dolayı 3 form üretilmiştir, bu durumu sıklıkla soranlar için iyi bir açıklama olmuştur.

  Beklazon Pomad İçeriği

  İçeriğindeki maddelere bakmadan es geçmeyelim. Kortizonlu bir ürün olduğu için güçlü bir özelliği bir yapısı vardır. Bu ilacın etken(etkin) maddesi beklometazon dipropiyonat isimli yapıdır. Her 30 gram pomadda  0.0075 gram etken madde beklometazon dipropiyonat(%0.025) bulunur. Bu cilt ürünün yardımcı maddeleri ise vazelin, setil alkol, propilen glikoldur. İçeriğini kullanmadan önce araştırabilirsiniz. Pomadın içindeki maddelerin ne özelliği var öğrenmenizde fayda sağlayacaktır.

  Beklazon Pomad Ne İşe Yarar?

  Hangi hastalıklarda tam olarak işe yarıyor ayrıntılı bir şekilde aşağıya çıkardık. Bu ilacın kullanılacağı hastalıklar aşağıdaki gibidir.

  Beklazon Pomadın Faydaları Nelerdir?

  Cilt üzerine önemli faydaları vardır. Sağlıklı cilt yapısı için kullanılacak bir üründür. Doğru şekilde kullanıldığında hızlı iyileşme sağlamaktadır.

  -Cildinizi sağlıklı görünüme getirmeye yardım eder.

  -Ortaya çıkacak deri sorunlarının önüne geçer.

  -Egzama ve sedefi hızlıca iyileştirmeye yardım eder.

  -Ciltteki alerji rahatsızlıklarını da tedavi eder.

  -Deride oluşan kızarıklık ve kaşıntıyı ortadan kaldırır.

  Beklazon Pomad Nasıl Kullanılır?

  -Dermatologunuz bu ilacı reçte etti ve size bir kullanım talimatı sundu ise o şekilde kullanın. Herhangi bir kullanım şekli sunmadı ise aşağıdaki gibi kullanmalısınız.

  -Hasta olan cilt bölgesine ince bir tabaka şeklinde masaj yaparak güzelce sürülür. Sürmeden önce hastalıklı bölgenin temiz olmasında fayda vardır.

  -İlk kullanılmaya başlandığında günde 2 kere kullanılmalıdır. Hastanın şikayetleri azalırsa günde 1 kere kullanılıp tamamen iyileşme sağlanınca da ilacın kullanımı sonlandırılmalıdır.

  -Hastalık tekrar ederse günde 2 kere kullanımla geri başlamalıdır ve günde 3 ya da 4 dozu kullanıma kadar ilaç arttırılabilir. 2 ila 4 hafta arasında iyileşme görülmezse dermatoloğunuza muayene olun.

  Çocuklarda ve bebeklerde kullanımı

  Yaş sınırı vardır 1 yaş altındakilerde kullanılmaz. Çocuklarda da mümkün olduğunca kısa süreli kullanılmalıdır.

  Yaşlılarda kullanımı

  Doz ayarlamasına ve özel kullanım şekline ihtiyaç yoktur.

  Hamile(Gebe) ve emzirenlerde kullanımı

  Hamile olan kişilerde çok gerekmedikçe ve de doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Emziren annelerde de anne sütüne geçip geçmediği tam bilinmemektedir bundan dolayı da doktor reçetesi ile kullanılmalıdır.

  Böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanımı

  Bu hasta grubu ile ilgili herhangi bir klinik veri yoktur.

  Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı

  Etkileşimde olduğu bir ilaç yoktur bundan dolayı da tüm ilaçlarla beraber kullanılabilir.

  Araç ve makine kullanımı

  Araç ve makine kullanımını üzerine tespit edilen bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Bu ilacı kullandıktan sonra araç ve makine kullanabilirsiniz.

  Kullanım miktarından fazla kullanımı

  Kullanım miktarı fazla olduğunda ve olumsuz etkiler görüldüğünde hemen bir sağlık kuruluşuna başvurun.

  Kullanım dozunu unutursanız

  Kullanımı unutma durumunda diğer zamanlarda aynı şekilde kullanın.

  Yiyecek ve içecekle beraber kullanımı

  Tüm yiyecek ve içeceklerle beraber kullanılmasında bir sakınca yoktur. Gıda kısıtlaması bulunmamaktadır.

  Beklazon Pomad Hakkında Önemli Bilgiler

  1.Bu ürünün içindeki maddelere karşı alerjisi olanlar kullanamaz.

  2.İçeriğindeki propilen glikol sebebiyle deride irritasyon oluşturabilir. İçinde bulunan setil alkol ise deri reaksiyonları(kontak dermatite) ortaya çıkarabilmektedir.

  3.Çocuklarda uzun süreli kullanılmamalıdır. Çocukların cildi hassas olduğu için yan etki riski uzun kullanımlarda fazla olabilir.

  4.Bu ilacı iki haftadan daha uzun süre kullanacaklar dikkatli olmalıdır.

  5.Ortalama olarak 4 haftada iyileşme sağlamazsa kullanımı bırakıp doktorunuza görünün.

  6.Bu pomad vücut tarafından iyi derecede tolere edilmektedir bundan dolayı da vücut tarafından aşırı duyarlılıklar görülmemektedir.

  7.Şeker hastalığı, mide veya oniki parmak bağırsağı (duodenum) ülseri,  osteoporoz (kemik erimesi hastalığı), psikoz eğilimi (ruhsal hastalık), böbrek yetmezliği, yüksek tansiyon, konjestif kalp yetmezliği hastalığı olanlar bu ilacı dikkatli şekilde kullanmalıdır.

  8.Yüz bölgesinde kullanıyorsan bu pomadı uzun süreli kullanımlarda cilt incelmesi yapabilir.

  9.Çocuklar için kullanım süresi 5 gün olmalıdır ve daha uzun kullanımlar yapılmamalıdır.

  10.Doku kaybı olan yaraların üzerine bu ilacı kullanmayın ancak yara iyileştikten sonra kullanıma başlayın.

  11. Bu ürün göz kapaklarında kullanılabilir ama gözlere kesinlikle sürmeyin. Göze temas ederse bu ilaç gözün iç basıncının(glokoma) artmasına sebebiyet verebilir.

  Kesinlikle Göz Atın: Beklazon Losyon Nedir, Neye İyi Gelir?

  Beklazon Pomadı Kimler Kullanamaz?

  -Bu pomadın içindeki etken ya da yardımcı maddelerine karşı alerjisi olanlarda

  -1 yaşın altındaki çocuklarda

  -Göz ve göz çevresine

  -Mantarların(tinea  veya kandidiyazis gibi) ve bakterilerin sebep olduğu cilt rahatsızlıklarında, birincil veya ikincil olarak mayalara bağlı hastalıkların, makat çevresindeki (perianal) ve cinsel bölge(genital) kaşıntılarda

  -Güllenme hastalığı(rozasea), sivilce(akne vulgaris) ve ağzı bölgesinde bir cilt sorunu(perioral dermatitis) olan kişilerde

  -Suçiçeği, gece yanığı (herpes zoster),deri tüberkülozu hastalığı olan kişilerde

  -Varicella gibi herpes grubu virüslerinin neden olduğu hasta kişilerde

  -Çiçek gibi virütik cilt hastalığı olan kişilerde

  Beklazon Pomad Yan Etkileri ve Zararları

  Aşağıdaki etkiler daha çok duyarlı kişilerde gözlenmektedir. Ciddi ve çok ciddi yan etkiler ortaya çıkarsa bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Yan etkilerin ortaya çıkma ihtimali ise son derece düşüktür. Aşağıdaki yan etkiler uzun süreli kullanımlarda ortaya çıkmaktadır kısa süreli kullanımlarda görülmez.

  Çok ciddi yan etkiler

  -Anjioödem(yüz ve boğaz bölgesinde şişlik)

  -Alerji oluşması(hipersensitivite reaksiyonları)

  Ciddi yan etkiler

  -Cilt renginde bozukluklar

  -Ciltte hafif morarmanın görülmesi

  -Kullanmanın ortaya çıkması(hipertrikoz)

  -Deri altında hafif kanamanın görülmesi

  -Ciltte kuruluk

  -İğne ucu gibi cilt sorunları

  -İsilik

  -Ciltte bağdokunun hacim ve sayı olarak düşmesi

  -Cilt yüzeyine yakınındaki damarlarda genişleme görülmesi

  -Ciltte hafif çizgilenmeler

  -Böbrek üstü bezlerindeki hormon salgısının artması

  Hafif yan etkiler

  -Ciltte kaşıntı ve tahriş görülmesi

  -Deride döküntü

  -Ciltte hafif yanma

  -Kurdeşen(ürtiker)

  -Sivilce gibi hafif lezyonlar

  Beklazon Pomad Fiyat 2022

  Bu ilacın güncel fiyatı 6.57TL’dir. Eczanelerde reçeteli ya da reçetesiz olarak satılmaktadır. Reçeteli olarak alım yaptığınızda SGK yani devlet tarafından karşılan bir ilaçtır. Normal reçeli bir ilaçtır. Aile hekimlerine gidip bu pomadı reçete ettirebilirsiniz. Satın alırken bu ilacı kutusunun sağlam olmasına ve son kullanma tarihine mutlaka bakın.

  Beklazon Pomad Muadilleri(Eşdeğerleri)

  Bu pomadı bulamadığınız durumunda ya çeşitli sebeplerden ötürü alamadığınızda aşağıdaki muadil yani eşdeğer ilaçları alabilirsiniz.

  -Advantan krem

  -Dermovate merhem(krem)

  -Saltar losyon

  -Beklazon krem(merhem)

  -Beklazon losyon

  -Beklomil nasal sprey

  -Beklamet pomad

  -Nazobec nazal sprey

  -Rinobek nasal sprey

  -Rinoclenil nasal sprey

  -Beclomax nazal sprey

  -Becday 50 mcg inhilasyon için ölçülü dozlu aerosol 200 doz

  -Hipokort krem

  -Betasalic losyon

  -Momecon losyon

  Beklazon Pomad Saklama Koşulları

  Doğru şekilde muhafaza etmek ürünün özelliğini kaybetmemek açısından son derece önemlidir. İçeriğinde kortizon olduğu için çocuklardan uzak tutmalı ve onların ellerine alabilecekleri yerlere konmamalı. Son kullanma tarihi geçenleri kesinlikle kullanmayın ve atın. 15-20 derecedeki sıcaklıklarda bu ürünü saklayın. Bu ürünün ambalajında ya kutusunda bozukluklar fark ederseniz kesinlikle kullanmayın ve atın.

  Beklazon Pomad Prospektüs

  Prospektüs hakkına detayları özet şeklinde sunduk. Tüm bilgileri ayrıntılı şekilde yukarıda ve aşağıda anlattık, isteyenler bunlara da bakabilir.

  Beklazon Pomad Hakkında Sorular ve Yanıtları

  Soru 1: Nerede kullanılır bu ilaç ?

  Cevap 1: Göz içi, burun içi, genital bölge haricinde vücudun her yerinde kullanılabilir. Ayrıca saçlı deride de kullanılır ama saçlı deride losyon formu kullanmak daha uygun olacaktır.

  Soru 2: Beklazon pomad kortizon içerir mi?

  Cevap 2: Kortizonlu bir üründür içeriğinde kortizon vardır.

  Soru 3: Kaşıntıya iyi gelir mi bu ilaç, ne dersiniz?

  Cevap 3: Kaşıntı sorununa iyi gelmektedir özellikle de egzama ve sedef kaynaklı.

  Soru 4: Reçetesiz alınır mı bu ürün?

  Cevap 4: Reçetesiz olarak da eczanelerden alınabilir ama reçeteli olarak almanızı tavsiye ederiz.

  Soru 5: Basura(hemoroide) iyi gelir mi acaba?

  Cevap 5: Basur diğer adıyla hemoroid için kullanılacak bir ilaç değildir. Basur için procto glyvenol krem kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Soru 6: Egzama var bende kullansam fayda sağlar mı?

  Cevap 6: Asıl kullanım alanı egzama ve sedeftir. Egzama için fayda sağlayacaktır.

  Soru 7: Yüze sürülür mü acaba?

  Cevap 7: Yüze sürülür sadece göz içine gelmemesine dikkat edin. Yüz bölgesinde çok uzun süre kullanmamanızı tavsiye ederiz.

  Soru 8: Pişik için kullansam olur mu?

  Cevap 8: Pişik kremi değildir çünkü kortizonludur. Pişik için hametan krem ya sudocrem kullanın.

  Soru 9: Mantara iyi gelir mi acaba bu ilaç?

  Cevap 9: Mantar kaynaklı hastalıklarda kullanılmaz. Mantar sorunları için trosyd krem kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Soru 10: Sivilce var bende sivilce(akne) için kullansam fayda sağlar mı?

  Cevap 10: Sivilce için kullanılmaz sivilce(akne) için clindoxyl jel ya da acnelyse krem kullanmanızı öneririz.

  Soru 11: Devlet ödüyor mu bu pomadı yani SGK?

  Cevap 11: Reçete edildiğinde bu ilacın bedelini ödüyor devlet. Aynı şekilde SGK da ödemektedir.

  Soru 12: Hamileler kullanabilir mi?

  Cevap 12: Hamile yani gebe bayanlar çok gerekmedikçe kullanamazlar. Kullanım kararını da sadece hekiminiz verebilir.

  Soru 13: Emziren anneler kullanabilir mi bu ürünü?

  Cevap 13: Anne sütüne geçip geçmediği tam bilinmediği için sadece hekim reçetesi ile kullanılabilir.

  Beklazon Pomad Kullananlar

  Bu ürünü kullananlar düşüncelerini samimi bir şekilde paylaştı. Kullanıcı yorumları günümüzde çok çok önemli hale geldi bundan ötürü de sizleri bu yorumları sunuyoruz.

  Kullanıcı yorumluyor: Ben pomad ve losyon formunu kullandım ama losyon biraz daha etkili geldi. Pomad formu da güçlü bir etkisi olan ürün. Kuru cildiniz var ise pomad formu daha uygun olacaktır.

  Kullanıcı yorumluyor: Ciltteki kızarıklık, atopik dermatit ve diğerleri için gerçekten faydalı bir ürün. Uzun süre kullanmanızı tavsiye etmem ama kısa süreli güzel sonuçlar alabilirsiniz. Kökten tedavi etmeyebiliyor ama bu durumu göz önünde bulundurun.

  Kullanıcı yorumluyor: Cilt doktoruna gitti bu ilacı vermişti ve de kullandım iyi geldi sonuç aldım. Kalıcı etkisi oldu bende ama herkesi bilemem.

  Kullanıcı yorumluyor: Biraz yetersiz kaldı bende ama bendeki durum biraz ileri derecede idi doktorum başka ilaç vermişti.

  Kullanıcı yorumluyor: Cilt rahatsızlıkları için çok etkili ve güçlü bir formülü var. Çocuklarda çok daha etki ediyor. Ben çocuğumda kullandım iyi geldi öneririm. En azından deneyin sonuç alamazsanız 1 ayda bırakırsınız.

  Yazı kaynağı : ciltbakimim.com

  beklazon

  Beklazon Merhem Nasıl Kullanılır - Sosyola

  Beklazon Merhem Nasıl Kullanılır - Sosyola

  Beklazon merhem, birçok cilt rahatsızlığının iyileştirilmesinde kullanılır. Herkes tarafından çok merak edilen Beklazon merhem, iltihaplı cilt hastalıklarının tedavisinde birebirdir. Her evin ecza dolabında bulunması gereken bu merhem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

  Beklazon Krem Nedir?

  Beklazon krem genel olarak iltihaplı deri hastalıklarında etkilidir. Atopik egzama ve diskoid egzama başta olmak üzere tüm egzama türleri, liken simpleks, sedef hastalığı, primer irritan, alerjik dermatit, intertrigo ve lupus eritomatozus gibi cilt hastalıklarını kısa bir süre içinde tedavi eder ve iyileştirir.

  Beklazon Krem Ne İşe Yarar?

  Beklazon krem, cilt hastalıkları deyince ilk akla gelen ürünlerden birisidir. Oldukça yoğun ve etkili olan bu krem, iltihaplı cilt hastalıkları kategorisinde özellikle egzama türlerini iyileştirir. Alerjik deri hastalıkları ve plak oluşturan deri hastalıklarını tedavi eder. Atopik egzama ve diskoid egzama türlerinde özellikle etkilidir. 

  Sedef hastalığı yani psoriyazis adındaki deri hastalığının iyileştirilmesi için doktorlar tarafından reçeteye yazılabilir.

  Beklazon krem, liken simpleks adı verilen deri hastalığının tedavisinde kullanılır. Bu hastalık iyi huyludur. Genellikle deri ekleri, deri ve mukozalara etki eder. Beklazon merhem liken simpleks hastalığının yanı sıra nörodermatozların iyileştirilmesinde önemli rol oynar.

  Fiziksel etkenler ve ışınlama işleminden dolayı oluşan primer irritan ve alerjik dermatit gibi hastalıkların tedavisinde yine Beklazon kullanılır. 

  Ayrıca intertrigo adı verilen bir cilt hastalığı ve lupus eritomatozus adı verilen bir deri hastalığında Beklazon merhem başarılı sonuçlar verir. Bu krem sayesinde tüm bu deri hastalıkları kısa sürede iyileşir.

  Beklazon Krem Cilde Faydaları

  Beklazon krem özellikle ülkemizde yaygın bir hastalık olan egzama hastalığının bütün türlerinde etkili olmaktadır. Beklazon merhem, atopik egzama ve diskoid egzama başta olmak üzere iltihaplı olan tüm egzama türlerinde başarılıdır. Ayrıca sedef hastalığı, liken simpleks, primer İrritan, intertrigo, lupus eritomatozus ve alerjik dermatit hastalıklarını iyileştirir.

  Beklazon Krem Ne İçin Kullanılır?

  Beklazon merhem genel olarak tüm egzama çeşitlerinde ve sedef hastalığının iyileştirilmesinde kullanılır.

  Beklazon Krem Nasıl Kullanılır?

  Beklazon merhem, cildin lezyonlu bölgesine ince bir tabaka halinde iyice yedirilerek sürülür. Daha sonra biraz bölgeye baskı uygulanarak masaj yapılır. Başlangıçta hastalar günde 2 kez bu kremi uygulayacak zamanla kremin kullanma sıklığı doktor kontrolünde azaltılacaktır. Rahatsızlığın seyrine göre kremin miktarı ve kullanım aralığı minimum hale getirilir. 

  Hastalık tamamen iyileştiğinde bu merhemin kullanımı durdurulur. Fakat hastalık tekrarlarsa, günde 2 kez krem tekrar kullanılmaya başlamalıdır. 4 haftalık kullanım sonunda şikayetleriniz devam ederse doktorunuza başvurmanız gereklidir.

  Beklazon Krem Kullananlar

  “arkadaşlar beklazon merhemi bilirsiniz. biz evde çok kullanırız. mesela ellerimiz tahriş olunca temizlikten vs kolumuzu bacağımızı bi yere sürtsek mesela. ufak tefek cilt rahatsızlıklarımızda hemen kullanırız iyi gelir. şimdi bu beklazın niye atopik dermatite iyi gelmesin diye düşündüm ben . tamam bebeğim küçük ama kullandığımız diğer merhemler bundan masum değilki. advantan – elidel vs bunlar daha ağır bunları kullanıyoruz. ben bıraktım gerçi kullanmıyorum bunları. ben üşenmedim bu beklazon merhem araştırdım.pek zararlı bi yanı yok. oğlumda denedim. birde losyonunu aldım ucuz 4 lra civarında. losyın ama bebe yağı gibi bişey. losyonu vücudunda kullandım merhemi yüzünde ve ellerinde.. günde 2 kere kullanabilirsiniz diye yazıyordu ama ben 1 kere sürdüm. 3 akşamdır sürüyorum bunu. ellerine de büyük bi çorap giydiriyorum (eldivenleri küçük geliyor artık ). fazla uzattım biliyorum sonucu merak edyorsunuz . SONUÇ : SÜPER evet süper arkdaşlar .vücudundakiler hemen hemen kayboldu. yüzünde yanağının bi tanesi geçti birisinde çok azcık kaldı. bu bir tesadüfte olabilir ama bence iyi geldi. çünkü başka krem merhem vs kullanmıyorum.sadece zaditen şurup ve demir şurubu kullanıyorum. ama zaditenede 3-4 gün önce başladık beklazondan bi değişiklik yoktu

  AMA BANA İYİ GELDİ SİZDE KULLANIN DEMİYORUM. bana iyi geldi denemek isteyen olur diye yazıyrum . herkesin kendi sorumluluğunda. kimseyi yanlış yönlerdirmek istemem.ben devam edicem bi süre daha sonuçları yazarım yine. sizinde görüşlerinizi almak isterim bu konuda.”

  “Canım merhaba,benim de oğlum atopik dermatit,biz de uğraşıyoruz bu sorunla.Beklazon atopik dermatiti düzeltebilirr çünkü beklometazon içerir ve bu da bir kortikosteroid yani kortizon türevi bir etken madde.Ama kortikosteroidler potentlerine yani etki güçlerine göre sınıflandırılırlar.Çok ağır bir vaka yoksa ortada güçlü bir kortikosteroid kullanmaya gerek yok.Çünkü bunlar diğer merhemler gibi değil ciltten emilimleri yüksek.Özelikle geniş,tahriş olmuş alanda yüksek dozda ve uzun süreli kullanıldıklarında emilip kana geçerler.Beklazon orta etkili.Bebekte bunu kullanmak yerine düşük potentli kortizon türevlerini tercih etsen iyi olur.Yüz gibi ince bölgelerden emilim daha yüksektir o nedenle en düşük potentli olanlarını tercih etmelisin.Ayrıca ilacı sürüp eline eldiven giydirdiğinde bunun adı oklüzif tedavidir ki etki artar ama emilim de artar.yine minik bir bebekte emilimi arttırmaya gerek yok.Bu dediğin tedaviyi ben kendi elime(egzamam azdığı zaman,onun dışında kortizon türevi kesinlikle sürmem) uyguluyorum sadece 1 gece.Ama eğer bebeğinin cildi çok kötü durumdaysa düşük etkili bir ilaçtan sonuç alamıyorsan tabii ki ozaman daha güçlü etkili ilaçları kullanmak zorundasın.(Mesela advantan daha yüksek potentli beklazondan ama gerektiğinde kullanılıyor.Elideli hiç söylemiyorum bile.ben kesinlikle kullanmadım kullanmam.)Hatta tablet ya da enjeksiyon formunda kortizon preparatları dahi kullanılabiliyor.Ama bunun için de bebeğinin durumunu bilen doktoruna danışmalısın.Yani ben bir eczacı ve anne olarak eğer bebeğinin durumu ağır değilse ki umarım değildir en düşük etkili kortizon türevini kullanmanı öneririm.yok ağır ise doktoruna danış ve onun önerdiği kreme geç.oklüzif tedavi uygulama.en güzeli uyurken ya da emerken sürmek ben öyle yapıyorum.çünkü çok az sürüorum bu şekilde etrafa bulaşmamış oluyo o sürdüğüm azıcık krem.Canım bu arada beklazon 1 yaş altında kontrendike,kullanılmamalı.Canım çok uzattım ben bunları yazıyorum ama kullanıp kullanmamak sana kalmış.Bence doktoruna danış,belki o da duruma göre kullanmanı önerir.Ben bir anne ve eczacı olarak bildiklerimi paylaşmak istedim.Geçmiş olsun.”

  Beklazon Merhem Nedir?

  Beklazon merhem piyasada üç farklı türde satılır. Bu üç farklı türdeki ilacın kullanım amaçları birbirinden tamamen farklıdır. Beklazon krem, sızıntılı ve nemli deri lezyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Beklazon losyon, kıllı veya nemli deri lezyonlarında tercih edilir. Beklazon pomad ise cildin likenifıye, pullu ya da kuru lezyonlarında etkili olmaktadır. 

  Beklazon Merhem Ne İşe Yarar?

  Beklazon ilacının etken maddesi beklometazon dipropiyonat maddesidir. Alerjik olan ve plak oluşumuyla kendini gösteren diskoid egzama ve atopik egzama tedavisinde bu krem oldukça etkilidir. Aslında tüm egzama türlerinde oldukça etkilidir. Bunun dışında primer irritan, alerjik dermatit, sedef hastalığı, liken simpleks, nörodermatozlar, diskoid lupus eritomatozus ve intertrigo gibi deri hastalıklarını tedavi eder.

  Beklazon Yan Etkileri Nelerdir?

  Beklazon nadiren de olsa bazı kişilerde yan etkiler gösterebilir. Anjiödem yani yüz bölgesi ve boğaz bölgesinde şişme, alerjik reaksiyonlar gösterirseniz derhal ilacı kullanmayı bırakın, doktorunuz ile iletişime geçin ve bir hastanenin acil bölümüne başvurun.

  Cilt bölgesinde morarma, aşırı kıllanma, derideki bağ dokusu öğelerinin hacim ve sayı bakımından azalması, derideki ter bezlerinin tıkanması sonucu oluşan döküntü yani isilik, renk bozuklukları, iğne başı şeklindeki cilt bozuklukları, cilt kuruluğu ve cilt altındaki küçük kanamalar, böbrek üstü bezlerinden aşırı miktarda hormon salgılanması, deride kalın çizgiler, deride incelme ve deri yüzeyine yakın olan damarlarda genişleme gibi yan etkiler oldukça ciddidir. Bu durumda hemen ilacı kullanmayı durdurun ve doktorunuzla görüşün. 

  Beklazon Krem Neye İyi Gelir?

  Bu krem atopik egzama, diskoid egzama, primer irritan, alerjik dermatit, sedef hastalığı, liken simpleks, nörodermatozlar, diskoid lupus eritomatozus ve intertrigo gibi deri hastalıklarına iyi gelir.

  Beklazon krem astım semptomlarını önlemek için kullanılır. Ayrıca burun iltihabı, hafif veya orta derecede ülseratif kolit ve sedef hastalığı ve egzama gibi iltihaplı cilt rahatsızlıkları gibi bir dizi başka durumu önlemek ve tedavi etmek için kullanılır.

  Beklazon krem, yüksek tansiyon, ailede diyabet öyküsü, osteoporoz, ailede glokom öyküsü, göz kataraktı, mide veya duodenum ülseri, karaciğer veya böbrek fonksiyonunda azalma, zihinsel sağlık sorunları veya steroid kullanan kişiler tarafından dikkatli kullanılmalıdır. Çocuklarda ve alerjisi olan, tüberküloz, herhangi bir enfeksiyon türü veya ciddi karaciğer hastalığı olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

  Beklazon krem inhaler cihazı olarak alınabilir. Ayrıca burun spreyi, krem ve tablet veya merhem olarak da mevcuttur. Günde bir veya iki kez, aç veya tok karnına alınabilir.

  Beklazon Merhem ile İlgili Merak Edilen Her Şey

  Bu krem ile ilgili merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık.

  Beklazon Krem Hemoroid

  Bu krem, hemoroid hastalığının tedavisinde kullanılmaz.

  Beklazon Krem Yüze Sürülür mü?

  Evet, bu krem yüze sürülebilir. Fakat bu kremi göz ile kesinlikle temas ettirmemelisiniz.

  Beklazon Krem Resmi Nasıldır?

  Beklazon kremin resmini aşağıda bulabilirsiniz.

  Beklazon Krem Kortizonlu mu?

  Evet, kortizonlu bir kremdir. Bu yüzden mutlaka doktorun talimatlarına uyularak uygulanmalıdır.

  Beklazon Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır mı?

  Bu krem tüm egzama türlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Bu yüzden doktor kontrolünde düzenli olarak kullanılmalıdır.

  Beklazon Krem Pişik Tedavisinde Kullanılır mı?

  Beklazon merhem doğrudan pişik konusunda etkili olmamakla birlikte doku reaksiyonunu azaltır. Pişik bölgesindeki kızarıklıkları ve acıyı iyileştirir.

  Beklazon Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

  Bu krem sivilceyi değil fakat sivilce izlerini tedavi eder. Sivilce izlerinin tedavisi amacıyla boş ve temiz bir cam kavanozda 1 tüp Madecassol krem, 1 tüp Beklazon krem, 1 çay kaşığı b3 vitamini, 1 çay kaşığı E vitamini, 1 çay kaşığı B5 vitamini, 1 çay kaşığı MSM, yarım çay kaşığı çinko sülfat veya çinko oksit ve yarım çay kaşığı l arginine maddelerini iyice karıştırın. Gece yatmadan önce kırmızı sivilce izlerinin üzerine bu karışımı uygulayın. Sivilce izlerinin kısa bir zamanda yok olduğunu göreceksiniz.

  Hamileler Beklazon Krem Kullanabilir mi?

  Eğer hamileyseniz veya hamile olduğunuzda şüpheleniyorsanız Beklazon kremi kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza bilgi veriniz. Beklazon krem uzun zaman kullanılması durumunda anne karnındaki bebeği etkileyebilmektedir. Bunun dışında farklı yan etkilere de neden olabilmektedir. Bu nedenle çok zorunlu olmadığı durumlarda hamileyken Beklazon krem kullanmamanız tavsiye edilir.

  Emziren Anneler Beklazon Krem Kullanabilir mi?

  Bazı ilaçlar emzirme sırasında anne sütü yoluyla bebeğe geçebilmektedir. Beklazon kremde bulunan maddelerin anne sütü yoluyla bebeğe geçip geçmediği konusunda tamamlanmış bir çalışma ve bulgu yoktur. Fakat yine de doktorunuza danışmanız bebeğinizin sağlığı açısından faydalı olacaktır.

  Beklazon Krem Fiyat 

  Fiyatı: 9,40 TL’dir.

  NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

  Beklazon Krem ile ilgili sorularınızı ya da yorumlarınız aşağıdaki kutucuğa yazabilirsiniz. Dentinox Jel hakkında yazıdığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : sosyola.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap