Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bekçilik sınavına girerken gerekli belgeler

  1 ziyaretçi

  bekçilik sınavına girerken gerekli belgeler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bekçilik sınavına girerken gerekli belgeler 2022

  Bekçilik sınavına girerken gerekli belgeler 2022

  Geçtiğimiz yıl 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı 20 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Bekçi olmak isteyenler bu yıl da aynı dönemde sınav olacağını düşünüyorlardı ancak herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu yıl Bekçilik sınavına girmek isteyenler sınav için gerekli belgeleri öğrenmek istiyorlar. 2022 yılı Bekçilik sınavına girerken gerekli belgeler haberimizin içeriğinde...

  Bekçilik sınavına girerken gerekli belgeler 2022

  BEKÇİLİK SINAVINA GİRERKEN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

  Mahalle ve çarşı bekçiliği sınavı 2021 yılında 20 Ocak Çarşamba günü uygulandı. Sınavda gerekli belgeler ve yasak olan eşyalar şu şekildeydi;

  Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacak.

  Bekçilik sınav konuları nelerdir? 2020/1. dönem çarşı mahalle bekçiliği konuları

  Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklar. Ayrıca adaylar sınava bandajı çıkarılmış şeffaf şişe içinde su getirebilecekler.

  Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgelerinden birisi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, geçerlik süresi devam eden pasaport veya sürücü belgesi) ile girecekler. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.

  Adaylar, nüfus müdürlüklerince verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu- karekodlu geçici kimlik belgesi/ T.C. kimlik kartı talep belgesi ile sınava alınabilecek.

  Bekçilik sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınav giriş belgesi alma

  Bekçilik sınavına girerken gerekli belgeler 2022

  2022 BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?

  2022 yılında gerçekleştirilecek Çarşı ve Mahalle Bekçiliği işe alımı için herhangi bir açıklama henüz yayınlanmadı. Resmi kurumlar tarafından konuyla ilgili açıklama yapılması durumunda haberimizde detaylarını aktaracağız

  Bekçilik yazılı sınavını geçmek için kaç puan almak gerekir? Bekçilik için kaç puan lazım?

  Bekçilik sınavına girerken gerekli belgeler 2022

  BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARINA NASIL BAKILIR?

  Yazılı sınav sonuçları hakkında bilgiler 2021 yılında 15 Şubat tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden erişime açıldı.

  Bu yıl içerisinde de bir sınav gerçekleştirilmesi durumunda sınav sonuçları bu bağlantı üzerinden yayınlanacaktır.

  Bekçilik sınavı kaç dakika, kaç soru 2020?

  Yazı kaynağı : www.bolgegundem.com

  BEKÇİLİK SINAV YERLERİ 2022: 2022/1.Dönem Bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman?

  BEKÇİLİK SINAV YERLERİ 2022: 2022/1.Dönem Bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman?

  Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla görevlendirilecek olan bekçilerin başvuru işlemleri tamamlandı. Ardından 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 23 Mayıs – 04 Haziran 2022 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazandı. Bugünlerde ise sınav gününe yaklaşıldığından dolayı sorular peş peşe gelmeye başladı. Peki Bekçi sınavı giriş belgesi nasıl, nereden alınır? 2022/1.Dönem Bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman?

  BEKÇİ SINAVI GİRİŞ BELGESİ NASIL, NEREDEN ALINIR?

  Bekçilik yazılı sınavına girmeye hak kazanan adaylar, sınav girşi belgelerini e Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla alabiliyor.

  BEKÇİ SINAVI GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

  BEKÇİ ALIMI YAIZLI SINAVI NE ZAMAN?

  2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 23 Mayıs – 04 Haziran 2022 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara 17 Temmuz 2022 Pazar günü saat 10.00’da “2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı” yapılacaktır.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Bekçilik başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? İşte bekçilik başvuru belgeleri!

  Bekçilik başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? İşte bekçilik başvuru belgeleri!

  Bekçilik başvurusu için gerekli belgeler merak ediliyor. Bekçi adayları yazılı sınav öncesi başvuru detaylarını bekçilik başvurusu için gerekli belgeler nelerdir araştırmaları yapıyor. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı, fiziki yeterlilik testi ve sözlü sınavdan sorumlu olacak olan bekçi adayları için haberimizde bekçilik başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? yanıtı haberimizde. İşte bekçilik başvuru belgeleri!

  BEKÇİLİK BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  1. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sınavına katılmak isteyen adaylardan;

  a) Sınav başvuru dilekçesi,

  b) T.C. kimlik numarasını gösterir belgenin aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport),

  c) Diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, (Yurtdışından mezun olanlar için ilgili kurumda alınan denklik belgesi),

  d) Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge,

  e) Son bir yıl içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,

  f) Kendisi ve evli ise eşinin Yönetmeliğin 5'inci maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanları,

  g) Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocuklarından, şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği (S.G.K.' dan alınan belge),

  h) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,

  i) Askerlik terhis belgesi aslı ve fotokopisi,

  j) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,

  k) Sağlık Bilgilendirme Formu istenecektir. (Adaylar, Sağlık Bilgilendirme Formu ile birlikte varsa ilaç raporu, durum bildirir sağlık kurulu raporu, engelli sağlık kurulu raporu, askerlikten muafiyet raporu, herhangi bir öğrenci adaylığından veya personel alımı adaylığından sağlık nedeniyle elenmesine neden olan raporları ile sağlık özgeçmişini tanımlayan bütün bilgi, belge ve raporları Ön Sağlık Kontrolü Komisyonuna sunmak zorundadır.) (Sağlık Bilgilendirme Formu müracaat yerleri açıklandığında internet ortamında yayınlanacaktır.)

  2. Yapılacak işlemler için başvuru dilekçesinde belirtilen bilgiler esas alınacağından, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacak ve herhangi bir hak iddia edemeyecektir.

  3. Müracaatı kabul edilen adaylar Ön Sağlık Kontrol Komisyonuna alınmaya hak kazanacaklardır.

  UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılır.

  BEKÇİLİK YAZILI SINAVI

  1. Yazılı Sınavda adaylara çoktan seçmeli (test şeklinde) beş şıklı (100) soru yöneltilecek, her bir soru bir puan sayılacak ve (4) yanlış (1) doğruyu götürecektir (Puan=((Doğru Sayısı-(Yanlış Sayısı/4)) / Soru Sayısı) x 100). Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

  2. Yazılı Sınav "Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür" konularından oluşacaktır.

  3. Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, geçerlik süresi devam eden pasaport) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

  4. Yazılı Sınavda kopya çekenler veya kopya çekme teşebbüsünde bulunanlar ya da yerine başka bir kimseyi sokanlar hakkında tutanak düzenlenerek sınavı geçersiz sayılacak ve bir daha adaylığa başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca bu kapsamda tespit edilecek ilgililer hakkında adli/idari soruşturma başlatılmak üzere gerekli işlemler yapılacaktır.

  5. Yazılı Sınav aşamasını geçen adaylar içerisinden; Yazılı Sınav puanına göre başarılı adaylar içerisinden en yüksek puandan düşük puana doğru olmak üzere sıralanarak her il için ayrı ayrı belirlenen il kontenjanının 10 (on) katı kadar aday Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasına çağrılacaktır.

  6. Yazılı Sınav tarihleri, sonucu, itiraz ve adayları ilgilendiren diğer iş ve işlemler Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (https://pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

  FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

  1. Yazılı Sınavda başarılı olan adaylar, Fiziki Yeterlilik Sınavına alınırlar.

  2. Fiziki Yeterlilik Sınav Komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

  a) Fiziki Yeterlilik Sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

  b) Fiziki Yeterlilik Sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

  c) Fiziki Yeterlilik Sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında "Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz" kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınav aşamasına geçemezler.

  3. Fiziki Yeterlilik Sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

  SÖZLÜ SINAV

  1. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) kendilerine duyurulacak yer ve zamanda sözlü sınav komisyonu tarafından sözlü sınava tabi tutulurlar.

  2. Sınav esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

  3. Adaylar;

  a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

  b) Kendisinden istenileni kavraması,

  c) Özgüveni,

  ç) İfade etme yeteneği,

  d) Beden dilini kullanma becerisi,

  olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

  4. Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

  SINAV SONUÇ LİSTESİNİN BELİRLENMESİ VE İLANI

  1. Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25'i ve sözlü sınav puanının % 50'sinin toplamı olarak hesaplanacaktır. Adaylar arasındaki başarı sıralama puanında eşitlik olması halinde; sırasıyla yazılı sınav puanı, mülakat puanı ve fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınacaktır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilecektir.

  2. Adayların sınavlardaki başarı sıralamasına esas giriş puanlarına göre; asıl ve asıl sayısı kadar yedek olmak üzere listeler ilan edilecektir.

  3. Söz konusu sınav sonuç listeleri Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfasından ilan edilecektir.

  UYARI: Sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuçları duyurulmayacak ve sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

  Eksik veya yalan beyan ile sahte evrak veya sınav komisyonlarını yanlış bilgilendirme sonucunda sınavlara katılarak başarılı olan adayların sınavları asıl veya yedek olarak kazanmış olsalar bile sınavları geçersiz sayılacaktır.

  Adayın söz konusu işleme kasıtlı olarak sebebiyet verdiğinin tespit edilmesi durumunda aday hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap