Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bayramdan sonra bankalar ne zaman açiliyor 2021

  1 ziyaretçi

  bayramdan sonra bankalar ne zaman açiliyor 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  19 Temmuz arefe günü bankalar açık mı? Bayram öncesi bankaların çalışma düzeni 2021! - Son Dakika Haberleri İnternet

  19 Temmuz arefe günü bankalar açık mı? Bayram öncesi bankaların çalışma düzeni 2021! - Son Dakika Haberleri İnternet

  Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan Erdoğan bayram tatilinin kaç gün olduğunu açıkladı. Bu gelişme sonrası bankaların çalışma günleri merak konusu oldu. İşte Kurban Bayramı öncesi bankaların çalışma düzeni ile ilgili detaylar..

  BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  Bayram tatilinin 9 gün olacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan "Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor. Bayram tatili vesilesiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini, kazalara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum" dedi. 19 Temmuz Pazartesi günü arife nedeniyle yarım gün tatildi. Erdoğan, o gün de çalışanların idari izinli sayılacağını söyledi. Böylece 16 Temmuz akşamından 25 Temmuz'a kadar resmi tatil ilan edildi.

  19 TEMMUZ'DA BANKALAR TAM GÜN TATİL Mİ?

  Bankaların bayram tatilinde nasıl çalışacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak 19-25 tarihlerinde arasında bankaların kapalı olacağı tahmin ediliyor. 19 Temmuz'un yarım gün resmi tatil olmasından dolayı bankaların da yarım gün tatil olması muhtemel. 

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Arefe günü bankalar açık olur mu? Bugün bankalar açık mı? Arefe günü bankalar saat kaça kadar açık 2021? Bugün bankalar kaça kadar açık?

  Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Bankalar Bayram Tatiline Ne Zaman Giriyor, Arefe Günü Açık Mı 2021?

  Bankaların Çalışma Saatleri Değişti! Bankalar Bayram Tatiline Ne Zaman Giriyor, Arefe Günü Açık Mı 2021?

  29 Nisan 2021 Perşembe günü itibari ile Türkiye 17 günlük tam kapanma dönemine giriş yaparken bankaların çalışma saatleri de alınan kararlar sonrasında güncellenmişti. 

  İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan tam kapanma tedbirleri başlıklı genelge kapsamında bankalar açık olan yerler kapsamında alınmış, bankalarda çalışan kişilere muafiyet hakkı sağlanmıştı. 3-15 Mayıs tarihleri arasında milyonlarca emekliye Mayıs ayı emekli maaşı ödemesi ve Ramazan Bayramı bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacağı için bankalarda yoğunluk yaşanabileceği uyarısı gelmişti. 

  TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ TAVSİYE KARARI ALMIŞTI, BANKALARIN ÇALIŞMA SAATLERİ YİNE DEĞİŞTİ! BANKALAR 6 MAYIS - 12 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA SAAT KAÇTA AÇILACAK, KAÇA KADAR AÇIK, SAAT KAÇTA KAPANACAK?

  Emeklilere hem maaş hem de ikramiye ödemesi yapılacak olması nedeni ile banka şubelerinde yoğunluk yaşanabileceği uyarısı yapılırken Türkiye Bankalar Birliği sorun yaşanmaması adına bankalara yönelik tavsiye kararı almış, çalışma saatlerinde yeni düzenlemeye gidilmesini istemişti. 

  Bu kapsamanda alınan karar doğrultusunda emeklilere bayram ikramiyesi ve maaş ödemesi konusunda sorun yaşanmaması adına bankalar yarın itibari ile yani 6 Mayıs 2021 Perşembe günü mesailerine 09:00 itibari ile başlayacak. Bankalarda saat 12:30 ile 13:30 arası öğle arası olarak uygulanırken saat 16:00 itibari ile ise mesai sona erecek ve bankalar kapanacak. Yani bankalar 6 Mayıs ile 12 Mayıs 2021 tarihleri arasında hafta içerisinde saat 09:00 ile 16:00 saatleri arasında müşterilerine hizmet sunacak. 

  BANKALAR BAYRAM TATİLİNE NE ZAMAN GİRİYOR, BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK, BANKALAR KAÇ GÜN KAPALI OLACAK, BANKALAR AREFE GÜNÜ AÇIK MI 2021?

  Bankalar 12 Mayıs 2021 arefe günü açık olacak. Arefe günü olan 12 Mayıs 2021 tarihinde bankalar yarım gün açık olacak. 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü banka şubeleri saat 09:00 itibari ile açılırken saat 12:30 itibari ile kapanacak ve resmi bayram tatili başlayacak. 

  Bankalarda bayram tatili kaç gün sorusu ise 4.30 gün olarak yanıt buluyor. Bankalar Çarşamba günü öğleden sonra kapanırken Perşembe ve Cuma günü resmi tatil olduğu için kapalı olacak. Araya giren hafta sonu tatili kapsamında banka şubeleri Cumartesi ve Pazar günü de kapalı olurken 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü itibari ile ise saat 10:00'da açılacak. Aksi bir karar alınmazsa saat 10:00 ile 16:00 arasında hizmet vermeye devam edecek. 

  Yazı kaynağı : www.emlak365.com

  Bankalar ne zaman, saat kaçta açılacak? İşte 17 Mayıs bankaların çalışma saatleri

  Bankalar açık mı? Bugün bankalar çalışıyor mu? Arefe günü ve bayramda bankaların çalışma saatleri

  Bankalar açık mı? Bugün bankalar çalışıyor mu? Arefe günü ve bayramda bankaların çalışma saatleri

  Arefe gününün pazartesi gününe denk gelmesi dolayısıyla bankalar arefe günü ve bayramda açık mı sorusunu yönelten vatandaşlar, internet üzerinden konunun detaylarını araştırıyor. Peki, arefe günü bankalar saat kaça kadar açık ve bayramda bankalar çalışıyor mu? İşte, arefe günü bankaların çalışma saatleri hakkında merak edilen bazı bilgiler

  AREFE GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

  Bankalar 19 Temmuz Pazartesi arefe günü öğlene kadar hizmet verecekler. Öğleden sonra hem PTT hem de bankalar hizmet vermeyecek. EFT gibi işlemleri 1000 TL'ye kadar FAST sistemi aracılığıyla bayram boyunca gerçekleşebilecek. Ancak bunun üzerindeki tutarlar, 26 Temmuz Pazartesi günü itibariyle gerçekleşecek.

  Fast Ödeme Sistemi, Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaların ardından araştırılıyor. Fast Sisteminin ne olduğu vatandaşlarca merak ediliyor. İşte FAST ödemeleri hakkında bilinmesi gerekenler...

  FAST ÖDEME SİSTEMİ NEDİR?

  FAST Sistemi, işlem limitlerinin daha yüksek seviyelere çıkarılması ve karekodlu ödemeler ile ödeme isteme gibi katma değerli yeni özelliklerin de yakın vadede eklenmesiyle, dijital ekonominin bir üst seviyeye taşınmasına önemli katkılar sağlayacak bir sistemdir.

  Fonların Anlık ve Sürekli Transferi olarak isimlendirilen bu yeni sistemle vatandaşlar, farklı bankalardaki hesapları arasındaki para transferlerini saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat yapabilecek. FAST sistemi ile EFT'lerde mesai sınırı ortadan kalkıyor, 7/24 para transferi yapılabiliyor.

  LİMİT ARTACAK

  Para Kuruluşlarının FAST Sistemine katılım başvuruları alınmaya başlandı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), FAST Sistemi işlem üst limitinin arttırılacağını, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarının FAST Sistemine katılım başvuruları alınmaya başlandığını açıkladı.

  Yapılan açıklamada şöyle denildi:

  "TCMB iç kaynaklarınca geliştirilen ve 8 Ocak 2021 tarihi itibarıyla kullanıma açılan yeni nesil, 7/24, anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sisteminde günlük ortalama 2 milyon adet anlık ödeme, müşteri hesapları arasında bir saniyeden daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

  Ödemelerin, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve hızlı bir şekilde başlatılması için Kolay Adresleme Sistemine kayıt olan kullanıcı sayısı ise 11,3 milyona ulaşmıştır. Sistemin sorunsuz işleyişi ve yaygınlaşması gözetilerek hâlihazırda 1.000 TL olan işlem tutar limiti 4 Ağustos 2021 tarihinde 2.000 TL’ye yükseltilecektir. İlerleyen dönemde tutar limitinin daha da yükseltilmesi hedeflenmektedir. Diğer taraftan, bankaların yanı sıra 6493 Sayılı Kanun kapsamındaki Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarının FAST Sistemine katılmaları için gerekli olan teknik hazırlıklar ve düzenlemeler hayata geçirilmiş olup, katılım talepleri alınmaya başlanmıştır. Sisteme katılım için gerekli olan teknik ve operasyonel şartları sağlayan ve testlerde başarılı olan kuruluşların FAST Sistemine katılmaları mümkün olacaktır. Söz konusu gelişmelerin, finansal teknolojilerde rekabet ve yeniliğin önünü açarak, bu teknolojilerin hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesini sağlayacağı ve dijital ekonomi hedefi doğrultusunda çok önemli katkılarda bulunacağı değerlendirilmektedir. Sisteme ilişkin daha detaylı bilgiye ve tanıtım içeriğine https://fast.tcmb.gov.tr adresinden erişilebilmektedir."

  Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap