Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bayram tatili ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  bayram tatili ne zaman açıklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  RAMAZAN BAYRAMI tatili kaç gün? Ramazan Bayramı ne zaman, tatili 9 gün mü? Gözler kabinede

  RAMAZAN BAYRAMI tatili kaç gün? Ramazan Bayramı ne zaman, tatili 9 gün mü? Gözler kabinede

  Ramazan Bayramı tatili 2022 yılında da yoğun ilgi görüyor. Ramazan Bayramı bu sene mayıs ayına denk geliyor. Birlik ve beraberliğin arttığı, kardeşlik bağlarının güçlendiği ramazan ayının ardından bayram başlayacak. Müslümanlar son orucu arefe günü tutacaklar. Bu sene Ramazan Bayramı arefe günü 1 Mayıs’ta olacak. Kabine toplantısında merakla beklenilen konulardan biri olan bayram tatilinin kaç gün olacağı meselesinin karara bağlanması bekleniyor.

  RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

  Ramazan Bayramı 2022 yılında mayıs ayına denk geliyor. Arefe günü 1 Mayıs olacak. Ramazan Bayramı’nın ilk günü 2 Mayıs, son günü ise 4 Mayıs olacak.

  Ramazan Bayramı 1. Gün: 2 Mayıs Pazartesi

  Ramazan Bayramı 2. Gün: 3 Mayıs Salı

  Ramazan Bayramı 3. Gün: 4 Mayıs Çarşamba

  RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

  Ramazan Bayramı’nın ilk günü pazartesi gününe denk geliyor. Bir önceki hafta cumartesi ve pazar günü de tatil olacağı için beş gün tatil olması bekleniyor. Bayram üç gün boyunca devam edecek. Bayram tatilinin 9 gün olması için 5 ve 6 Mayıs tarihlerinin de resmi ya da idari tatil ilan edilmesi gerekecek. Bayram tatilinin perşembe ve cuma gününün de dahil edilerek 9 güne çıkarılmasına yönelik taleplerin bugün yapılacak olan kabine toplantısında değerlendirilmesi bekleniyor.

  GÖZLER KABİNE TOPLANTISI'NDA 

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de toplanacak. Ukrayna savaşındaki son durum ve terörle mücadele operasyonları toplantının öncelikli gündem maddeleri olacak.

  Ramazan Bayramına sayılı günler kaldı. Kabine toplantısında bayram tatilinin kaç gün olacağının da karara bağlanması bekleniyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından 'Millete Sesleniş' konuşması yapacak.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Bayram tatili ne zaman, 9 gün mü? Ramazan Bayramı tatili kaç gün oldu, birleşecek mi? İşte Ramazan Bayramı tatili tarih ve günleri

  Bayram tatili kaç gün 2022? Ramazan Bayramı tatili 9 gün mü? 5-6 Mayıs 2022 tatil olacak mı?

  Bayram tatili kaç gün 2022? Ramazan Bayramı tatili 9 gün mü? 5-6 Mayıs 2022 tatil olacak mı?

  Resmi tatiller içerisinde yer alan 1 Mayıs ile Ramazan Bayramı’nın peş peşe denk gelmesinin ardından yerli turistler tatil planı yapmaya başladı. Birçok kişi bayramı memleketinde ve tatil yörelerinde geçirmek için rezervasyonlarını gerçekleştirdi. Peki, bu yıl tatil kaç gün olacak?

  BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

  2022 Ramazan Bayramı tatili 2, 3, 4 Mayıs 2022 tarihlerine denk gelecek. Ancak öncesinde 1 Mayıs’ın da İşçi Bayramı nedeniyle resmi tatil olmasını sebebiyle üst üste 4 gün resmi tatil olacak. Resmi tatiller Pazar, pazartesi, salı ve çarşamba günlerine denk gelecek. Bu kapsamda perşembe ve cuma günleri tatil ilan edilirse toplanda 9 gün tatil yapılabilecek.

  Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla ilgili henüz alınmış resmi bir karar yok. Ancak senelik izni bulunan çalışanlar perşembe ve cuma günlerini senelik izninden kullanırsalar toplamda 9 gün tatil yapabilecekler.

  2022 RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ

  30 Nisan 2022 Cumartesi

  1 Mayıs 2022 Pazar (İşçi Bayramı) resmi tatil

  2 Mayıs 2022 Pazartesi (Ramazan Bayramı 1. Günü) resmi tatil

  3 Mayıs 2022 Salı (Ramazan Bayramı 2. Günü) resmi tatil

  4 Mayıs 2022 Çarşamba (Ramazan Bayramı 3. Günü) resmi tatil

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN 2022 AÇIKLAMASI GELİYOR | Ramazan Bayram tatili uzatıldı mı, kaç gün, 9 gün oldu mu, ne zaman? 2022 Ramazan Bayramı tatili uzatıldı mı, 9 gün oldu mu sorusu için milyonların gözü son dakika açıklamasında!

  Bayram tatili 9 gün mü, 5-6 Mayıs tatili olur mu? Ramazan Bayramı tatili kaç gün 2022? - Gündem Haberleri

  Bayram tatili 9 gün mü, 5-6 Mayıs tatili olur mu? Ramazan Bayramı tatili kaç gün 2022? - Gündem Haberleri

  Kabine toplantısı bugün yapılacak. Ramazan Bayram tatilinin ana gündem maddesi olacak toplantının, saat 16.30'da başlaması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı'nda Pençe-Kilit operasyonu, ekonomik gelişmeler de ele alınacak.

  Bayram tatili kaç gün, 5-6 Mayıs tatil olur mu?

  Özel şirketler çalışanlarına 2 gün idari izin verip, haftanın 5 günü çalışanlar cumartesi- pazarları birleştirerek 9 gün izin yapabilir.

  Ramazan Bayramı resmi tatil olduğundan, tüm çalışanlar 3.5 gün izin yapacak. Arefe günü 1 Mayıs'a denk geldiğinden, pazar günü izin yapanların izinleri arefe içine dahil olmuş olacak. Perşembe ve Cuma günleri idari izin ilan edilirse, 5-6 Mayıs tatil olur ve bayram tatili hafta sonuyla birlikte 9 güne çıkar.

  Kabine Toplantısıyla birlikte bayram tatili ile ilgili kafa karışıklığı ortadan kalkacak.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap