Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bayram promosyonu ne zaman yatacak

  1 ziyaretçi

  bayram promosyonu ne zaman yatacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bayram İkramiyesi

  Bayram İkramiyesi

  Bayram ikramiyesi dini bayramlardan önce emekli ve malulen emekli olan kişilere devlet tarafından verilen bir miktar paradır.

  Bayram İkramiyesi Nedir?

  Bayram ikramiyesi her yıl Kurban ve Ramazan bayramlarından önce Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gelir ya da aylık alanlara ödenen bir miktar paradır. İkramiyelerden emekliler, dul ve yetimler, malulen emekli olanlar yararlanabilmektedir. Devlet tarafından verilen bu ikramiyeler bayramda harcamaları için emeklilerin biraz olsun elini rahatlatıyor.

  Bu sene içerisinde 30 Haziran'ın son günü ve öncesinde emekli olmak adına gerekli şartları tamamlayanlar Kurban Bayramında ikramiyelerini alabildiler. Fakat 1 Temmuz ve sonrasında emekli olanlar ise gelecek sene dini bayramlardan önce Bayram ikramiyeleri alabilecekler. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emekli maaşı alanların her sene yeniden ikramiye için başvuru yapmasına gerek yoktur.

  Emekliler herhangi bir başvuru yapmadan Bayram ikramiyelerini alabilmektedir. İkramiyeler direkt olarak bankaya emekli olan kişinin emekli maaşını aldığı hesabına yatırılmaktadır.

  Bayram İkramiyesi Kimlere Verilir?

  En başında da belirttiğimiz gibi bayram ikramiyeleri emeklilere, malulen emekli olanlara, dul ve yetim aylığı alanlara verilmektedir. Diğer yandan iş görmezlik geliri alanlar, bu geliri aldığı zaman vefat ederse, ölen kişinin hak sahipleri, ülkemizden kısmi gelir ya da aylık alanlar ve son olarak sosyal güvenlik sözleşmesi imzalanmış ülkelerde çalışması bulunan vatandaşların tamamı bayram ikramiyesi alabilmektedir.

  Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilir?

  Adı üstünde Bayram ikramiyesi bayramlardan önce verilmektedir. Fakat bu bayramlar yalnızca dini bayramlardır. Yani ikramiyeniz Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramından önce emekli maaşı almış olduğunuz hesaba yatırılmış olur.

  Ramazan ve Kurban bayramlarının tarihleri her sene kullandığımız takvime göre değişmektedir. Genel olarak ikramiyeler maaş gününüz yakın ise o sırada maaşınızla beraber ya da bayramdan üç ya da dört gün önce yatırılmaktadır.

  Bayram İkramiyesi Ne Kadardır?

  Bayram ikramiyesinin miktarı 2020 yılında 1000 TL. Fakat 2021 yılında ne kadar olacağı henüz belli değil. Genelde bayram ikramiyeleri artan asgari ve emekli maaşlarına oranla hesaplanmaktadır. 

  Diğer yandan bayram ikramiyelerinin miktarları kişinin durumuna göre de değişmektedir. Örneğin; dul aylığı alan ve bunun yanı sıra çalışan bir kadın %50 oranında ölüm aylığı almaktadır. Bu durumda eşe 500 TL bayram ikramiyesi verilmektedir. Çalışmayan ve emekli olmayan eşler ise tek başına %75 oranında ölüm aylığı alırlar. Bu da bayramda 750 TL ikramiye verilmesi demektir.

  Babasından dolayı aylık alan kız çocuğu %25 olarak aldığı yetim aylığı ile bayram ikramiyesi sadece 250 TL'dir. Yani ölüm aylığı alan kişilerin konumuna göre bayram ikramiyesi miktarı da değişmektedir.

  Evlenmek Üzere Olan Yetim Kızlar Bayram İkramiyesi Alabilir mi?

  Ölüm aylığı alan kız çocukları evlendikleri taktirde babalarından aldıkları emekli maaşını kaybediyor. Fakat evlenirlerken ölüm aylığının iki yıllık tutarını çeyiz parası olarak alabiliyorlar. Bayram ikramiyeleri ise çeyiz parasının içerisinde hesaplanmamasından dolayı evliliğe hazırlanan kz çocukları bayram ikramiyesi alabilmek için düğünü erteleyebiliyor.

  Düğün bayramlardan sonra yapıldığında babasından emekli maaşı alan yetim kız çocuğu bayram ikramiyesi alabiliyor. Kısaca düğün tarihlerinizi iki bayramdan sonraya ayarlarsanız öncesinde bayram ikramiyesi alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Emekli bayram ikramiyesi verilecek mi, ne zaman yatırılacak?

  Emekli bayram ikramiyesi verilecek mi, ne zaman yatırılacak?

  Emekli bayram ikramiyesi verilecek mi, ne zaman yatırılacak?

  Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emeklilere verilen bayram ikramiyesi 2022 yılında da verilecek. Maaş zammı sonrası da beklentileri karşılanmayan emekliler "emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?" sorusuna yanıt arıyor. Emekli bayram ikramiyesi Ramazan bayramı öncesindeki hafta ödeniyor, 2022 yılında 25-29 Nisan aralığında bayram ikramiyesinin hesaplara yatırılması bekleniyor.

  Hayat pahalılığı ve geçim derdiyle beli bükülen emekliler bayram ikramiyesini beklemeye başladı. Emekli ikramiyeleri geçim derdindeki emeklilerin bir nebze de olsa kurtarıcısı oluyor. Emekli bayram ikramiyesi için henüz resmi açıklama yapılmadı ancak geçmiş tarihler baz alındığında emekli bayram ikramiyesi için tarih öngörülüyor.

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

  Yaklaşık 12.5 milyon emekli ile dul ve yetime 2018 yılından bu yana her Ramazan ve Kurban bayramında biner lira bayram ikramiyesi veriliyor. Bugüne kadar 4 Ramazan, 4 de Kurban bayramında olmak üzere toplam 8 bayram ikramiyesi ödendi.

  Emekli bayram ikramiyesinin hesaplara yatırılacağı tarih duyurulmadı ancak geçmiş senelerde, bayramdan 1 hafta önce hesaplara yatırılımaya başlandı. Geçmiş dönem tarihleri baz alındığında 2022 yılında emekli bayram ikramiyesinin 25 – 29 Nisan tarihlerinde yatırılması bekleniyor.

  EMEKLİ İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENİYOR?

  – SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

  – Şehit yakınları ve gaziler

  – Ölüm aylığı alanlar

  – Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar

  – Geçici köy korucuları

  – Şeref aylığı alanlar

  – Şampiyon sporcular

  – Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri

  – Terörden zarar gören siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Emekli Bayram İkramiyesi Kaç Para Oldu? Bayram İkramiyesi Hesaplara Ne Zaman Yatacak? Bayram İkramiyesi Kimlere Verilir, Şartları Neler? Emekli Bayram İkramiyesi Son Dakika - Yeni Şafak

  Emekli Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap