Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bayram ikramiyesi ne zaman veriliyor

  1 ziyaretçi

  bayram ikramiyesi ne zaman veriliyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR 2022? Bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Torba yasa detayı

  Ramazan Bayramı emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek, ne kadar olacak?

  Ramazan Bayramı emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek, ne kadar olacak?

  Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri için geri sayım başladı. Bayram öncesi ikramiye açıklaması bekleyen emekliler gelecek resmi açıklamalar ile ne kadar ikramiye alacaklarını öğrenebilecekler. Peki, bu yıl miktar ne kadar olacak ve ödemeler hangi gün yapılacak?

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

  Bu yıl Ramazan Bayramı 2 Mayıs 2022 Pazartesi gününe denk gelecek. İkramiyelerin bayramdan önce ödendiği göz önüne alınırsa bayram ikramiyelerinin nisan ayının son haftasında ödeneceği söylenebilir.

  Emeklilerin bayram ikramiyeleri artacak mı?

  2022 RAMAZAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

  İkramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağının ve ne kadar olacağının önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan kabine toplantılarının sonrasında duyurulması bekleniyor. Ancak genel beklenti bayram ikramiyelerinin 1100 TL’den 1500-2000 TL arası bir tutara yükselmesi yönünde. 

  Yeni ikramiyeler için gözler bugün Kabine toplantısı sonrasında yapılacak açıklamalarda olacak. O açıklamaların tamamı CNN TÜRK canlı yayınından takip edilebilecek.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İşte Ramazan Bayramı ödemelerinde son durum

  Bayram İkramiyesi

  Bayram İkramiyesi

  Bayram ikramiyesi dini bayramlardan önce emekli ve malulen emekli olan kişilere devlet tarafından verilen bir miktar paradır.

  Bayram İkramiyesi Nedir?

  Bayram ikramiyesi her yıl Kurban ve Ramazan bayramlarından önce Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gelir ya da aylık alanlara ödenen bir miktar paradır. İkramiyelerden emekliler, dul ve yetimler, malulen emekli olanlar yararlanabilmektedir. Devlet tarafından verilen bu ikramiyeler bayramda harcamaları için emeklilerin biraz olsun elini rahatlatıyor.

  Bu sene içerisinde 30 Haziran'ın son günü ve öncesinde emekli olmak adına gerekli şartları tamamlayanlar Kurban Bayramında ikramiyelerini alabildiler. Fakat 1 Temmuz ve sonrasında emekli olanlar ise gelecek sene dini bayramlardan önce Bayram ikramiyeleri alabilecekler. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emekli maaşı alanların her sene yeniden ikramiye için başvuru yapmasına gerek yoktur.

  Emekliler herhangi bir başvuru yapmadan Bayram ikramiyelerini alabilmektedir. İkramiyeler direkt olarak bankaya emekli olan kişinin emekli maaşını aldığı hesabına yatırılmaktadır.

  Bayram İkramiyesi Kimlere Verilir?

  En başında da belirttiğimiz gibi bayram ikramiyeleri emeklilere, malulen emekli olanlara, dul ve yetim aylığı alanlara verilmektedir. Diğer yandan iş görmezlik geliri alanlar, bu geliri aldığı zaman vefat ederse, ölen kişinin hak sahipleri, ülkemizden kısmi gelir ya da aylık alanlar ve son olarak sosyal güvenlik sözleşmesi imzalanmış ülkelerde çalışması bulunan vatandaşların tamamı bayram ikramiyesi alabilmektedir.

  Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilir?

  Adı üstünde Bayram ikramiyesi bayramlardan önce verilmektedir. Fakat bu bayramlar yalnızca dini bayramlardır. Yani ikramiyeniz Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramından önce emekli maaşı almış olduğunuz hesaba yatırılmış olur.

  Ramazan ve Kurban bayramlarının tarihleri her sene kullandığımız takvime göre değişmektedir. Genel olarak ikramiyeler maaş gününüz yakın ise o sırada maaşınızla beraber ya da bayramdan üç ya da dört gün önce yatırılmaktadır.

  Bayram İkramiyesi Ne Kadardır?

  Bayram ikramiyesinin miktarı 2020 yılında 1000 TL. Fakat 2021 yılında ne kadar olacağı henüz belli değil. Genelde bayram ikramiyeleri artan asgari ve emekli maaşlarına oranla hesaplanmaktadır. 

  Diğer yandan bayram ikramiyelerinin miktarları kişinin durumuna göre de değişmektedir. Örneğin; dul aylığı alan ve bunun yanı sıra çalışan bir kadın %50 oranında ölüm aylığı almaktadır. Bu durumda eşe 500 TL bayram ikramiyesi verilmektedir. Çalışmayan ve emekli olmayan eşler ise tek başına %75 oranında ölüm aylığı alırlar. Bu da bayramda 750 TL ikramiye verilmesi demektir.

  Babasından dolayı aylık alan kız çocuğu %25 olarak aldığı yetim aylığı ile bayram ikramiyesi sadece 250 TL'dir. Yani ölüm aylığı alan kişilerin konumuna göre bayram ikramiyesi miktarı da değişmektedir.

  Evlenmek Üzere Olan Yetim Kızlar Bayram İkramiyesi Alabilir mi?

  Ölüm aylığı alan kız çocukları evlendikleri taktirde babalarından aldıkları emekli maaşını kaybediyor. Fakat evlenirlerken ölüm aylığının iki yıllık tutarını çeyiz parası olarak alabiliyorlar. Bayram ikramiyeleri ise çeyiz parasının içerisinde hesaplanmamasından dolayı evliliğe hazırlanan kz çocukları bayram ikramiyesi alabilmek için düğünü erteleyebiliyor.

  Düğün bayramlardan sonra yapıldığında babasından emekli maaşı alan yetim kız çocuğu bayram ikramiyesi alabiliyor. Kısaca düğün tarihlerinizi iki bayramdan sonraya ayarlarsanız öncesinde bayram ikramiyesi alabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ BEKLEYENLERE MÜJDE! Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek, ayın kaçında yatacak? Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak, kaç TL ve zam gelecek mi? - SON DAKİKA

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ BEKLEYENLERE MÜJDE! Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek, ayın kaçında yatacak? Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak, kaç TL ve zam gelecek mi? - SON DAKİKA

  BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

  Asgari ücrete yapılan yüzde 50.51'lik zam, memurlara ve emeklilere yapılan ilave iyileştirmeler ikramiyede artış beklentisi oluşturdu.

  Bu yılın ilk bayram ikramiyesi için Nisan ayı sonunda ödemeler bekleniyor. Bayram ikramiyesi zammı için ise 4 formül öne çıkıyor:

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap