Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bayrağımıza ve istiklal marşımıza niçin saygı göstermeliyiz

  1 ziyaretçi

  bayrağımıza ve istiklal marşımıza niçin saygı göstermeliyiz bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Istiklal Marşına ve Türk Bayragımıza Neden Saygı Duyulur

  İstiklal Marşı’na neden saygı gösteririz, bayrağımıza ve İstiklal Marşı’mıza neden saygı göstermeliyiz? Açıklayınız.

  İstiklal Marşı’na neden saygı gösteririz, bayrağımıza ve İstiklal Marşı’mıza neden saygı göstermeliyiz? Açıklayınız.

  Cümle içinde boş bırakılan yerlere uygun kelimeleri yerleştirelim.

  Şehitlerimizin, bayrak, beraberliğimizin

  İstiklal Marşı’na saygı gösteririz, çünkü:

  Vatan ve bayrak sevgimizin simgesidir.
  Özgürlüğümüzün, millî birlik ve beraberliğimiz göstergesidir.
  Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir.

  Soru : Bayrağımıza ve İstiklal Marşı’mıza neden saygı göstermeliyiz? Açıklayınız.

  Cevap : Bayrağımız bizim özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolüdür. Bizim bayrağımızdaki kırmızı renk şehit olan askerlerimizin kanlarından esinlenerek yapılmıştır.  Bu yüzden bayrağımıza saygı duymalıyız.

  İstiklal marşımız  ülkemizi temsil eder. Bizim tarihimizi ve gücümüzü muhteşem şekilde anlatır. Mehmet Akif Ersoy yazmıştır. Bu muhteşem anlatımdan dolayı saygı duymalıyız.

  Çünkü İstiklal Marşı bu vatan için yazılmıştır. Bağımsızlığımızın sembolüdür. Bu vatanı ifade eder. Vatan için de biz içinde çok büyük yeri vardır.Onu yazan şairimize Mehmet Akif Ersoy'a ve marşa saygılı olmak gerekir. Savaş olan, askerlerin kan döktüğü o zaman o anı sembollemek, belirtmek ve vurgulamak amaçlı yazılmıştır. Değer gösterilmelidir.

  Yazı kaynağı : www.egitimsistem.com

  ğımıza ve İstiklal Marşı’mıza neden saygı göstermeliyiz?

  ğımıza ve İstiklal Marşı’mıza neden saygı göstermeliyiz?

  Bayrağımıza ve İstiklal Marşı’mıza neden saygı göstermeliyiz? Açıklayınız.

  Cevap:

  Bayrağımız bizim özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın sembolüdür. Bizim bayrağımızdaki kırmızı renk şehit olan askerlerimizin kanlarından esinlenerek yapılmıştır.  Bu yüzden bayrağımıza saygı duymalıyız.

  İstiklal marşımız  ülkemizi temsil eder. Bizim tarihimizi ve gücümüzü muhteşem şekilde anlatır. Mehmet Akif Ersoy yazmıştır.  Bu muhteşem anlatımdan dolayı saygı duymalıyız.

  Faydalı Bilgi: Herkes geleceği öğrenmek gelecekte kendisini ne beklediğini bilmek ister. Bizlere bu konuda en güzel tüyolar veren “burçlar”dır. “Burçlar”a bakarak çoğu zaman bizi nasıl bir haftanın ayın hatta yılın beklediğini bilebiliriz. Böylece burçlar sayesinde hayatımıza yön verme şansımız olur. “Burçlar” sadece gazete köşeleri ya da kitaplarda kalmamalı. İnternetin nimetlerinden biri de “burçlar”ı birçok siteden size sunmaları. Ancak bizim farkımız “burçlar”la ilgili en güncel yazıları ve tahminleri sizlere sunmamızdır. “Burçlar”ı bilindik genel tahminlerle değil gökyüzünün ve geçmişin birikimi ile son zamanlarda yayımlanmış sağlam kaynakları temel alarak sizlere sunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda “burçlar ve yalan” yayınımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Görüş ve yorumlarınız bu konuda bizler için çok değerli. Gelecek güzel günlerin sizlerle olması dileğiyle.

  Yazı kaynağı : www.evvelcevap.com

  Bayrağımıza Neden Saygı Gösteririz

  bayrağımıza neden saygı gösteririz

  Kayıtsız Üye
  bayrağımıza neden saygı gösteririz ?

  Cevap: bayrağımıza neden saygı gösteririz

  Menekşe
  Bayrağımıza niçin saygı duyarız

  Bayrağımızın Önemi nedir ?

  Bir milletin bayrağı varlığının ve bağımsızlığının sembolüdür. Bayrak olmadan bağımsızlıktan söz etmek mümkün değildir. Bundandır ki, bayrak yere düşürülmez, atılmaz, yırtılmaz, yakılmaz. Bayrak çekilirken selam durulur. Çünkü bayrak, insanın şerefidir, namusudur. Ona önce saygı duymak, sonra saygı duyulmasını sağlamak, haysiyetini ve yüceliğini korumak, kendimizi ve inandığımız değerleri korumak demektir. Ayrıca bayrağımız, uğrunda canlarını seve seve feda eden atalarımızın hatırasını ve kahramanlığını hatırlatır. Milletimizin vatan ve istiklâl uğrunda verdiği büyük mücadeleyi dile getirir. Bayrağımızın değeri en güzel şekilde istiklâl marşımızda ifade edilmiştir. İstiklâl Marşı, sıradan bir marş ve şiir değildir. O, milletimizin varlığı hürriyeti ve istiklâli demektir. Millî marşımızda, milletimizin hayatı, görüşü, düşüncesi ve gücü vardır. Onda bu yüce milletin imanı, destanlaşmış kahramanlığı, bağımsızlığı ve bağımsızlığının şanlı tarihi yatmaktadır. İstiklâl Marşı söylenirken ayakta selam dururuz. Böylece hür ve bağımsız olmanın onur ve şerefini duyarız. İstiklâl Marşı’mızın her kelimesinde aziz milletimizin her ocağından çıkan, her şehit ve gazinin emaneti vardır. Bunun için İstiklâl Marşı’mıza saygı duymak, onu gönlümüzde ve hayatımızda yaşatmak görevlerimizdendir. Bayrağımız ve İstiklâl Marşı’mız, milletimizi tek fikir, tek amaç etrafında birleştiren millî değerlerimizin biri ve en başta gelenidir.

  Yazı kaynağı : forumlordim.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap