Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  baymak kombi ap arızası nasıl giderilir

  1 ziyaretçi

  baymak kombi ap arızası nasıl giderilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Baymak Kombide AP Uyarısı Nedir?

  Baymak Kombi AP Arızası Nasıl Giderilir - Kombi Servisi

  Baymak Kombi AP Arızası Nasıl Giderilir - Kombi Servisi

  Baymak kombi AP arızası nasıl giderilir? Ap aslında bir arıza kodu değil arızanın tespiti için kontrol mekanizmasıdır. Kombinin kendi kendini denetlemesi neticesinde arızanın nereden kaynaklandığı ortaya çıkar. Baymak, Eca, Arçelik ve Beko model marka bir kombi sahibiyseniz. Kombiniz ilk açıldığında ekrana gelen uyarı kodudur. Kombi ekranında görüntülenen arıza kodu, arızanın tespit edildiği bölüme göre arızayı size bildirir.

  Arçelik ve Beko model kombilerde görülen uyarı kodudur. Arıza kodu olarak kabul edilmez. Cihaz bir AP uyarısı verdiğinde, kombiniz kendi içindeki ( parçaların ) bileşenlerin çalışabilirliğini kontrol eder.

  Baymak ve birçok marka kombilerde AP hataları görülebilir. Anakart bileşenleriyle ilgili sorunlar yaygın olarak kabul edilir. Bu nedenle kombiniz bu hatayı bildirmeye devam eder. Kombi sıfırlanırsa, herhangi bir sorun yoksa yaklaşık 1 veya 2 dakika içinde kombi etkinleşir.

  Bu süre zarfında kombi AP hatası almaya devam ederse, kombinin ana kart bileşenlerinde bir sorun olduğunu kanıtlar. Uzun süre düzelmezse ve resetten sonra tekrar başlamazsa uzman yardımına ihtiyacınız vardır. Kullanıcılar için en sağlıklı yol, kombiyi onarmak için en yakın teknik servise başvurmaktır.

  Baymak Kombi Servisi hakkında yazımı okumak isterseniz…

  Baymak Kombi ap Arızası Nasıl Giderilir

  Kombi de AP UYARI nedir ? Kombiniz çalışmıyor ve cihazın ön panelinde ap uyarı görmektesiniz. Yeni nesil yoğuşmalı kombiye sahipseniz ilk açılış sırasında kombi ap yazısı görmeniz muhtemel olacaktır. Bu uyarı kodu bir arıza olarak algılanmamalıdır.

  Kombi test ederek sistemini denetler ve “ TEST MODU “ yani kendini kontrol ederek başlar.

  Kombiniz neden ap modun da başlangıç yapar? Bunun nedeni ana kart başta olmak üzere sistem gereksinimi olan parçaların denetlenmesidir. ( buna bir nevi test etme olarak algılanabilir)

  Sistem kendi kendini denetler ve kombi içinde bir arıza olup olmadığını denetler herhangi bir sorun bulamaz ise ( yaklaşık 2 dakika dijital ekrana da AP yazabilir ) yazı ekrandan kalkar ve kombiniz çalışır.

  Not: arıza durumu devam ediyor ise mutlaka yetkili servis ile iletişime geçilmelidir.

  Baymak Kombi Ap Hatası

  Baymak Kombi AP hatası kombi AP arızasının var olup olmadığını denetleyen bir sistemdir. Yoğuşmalı üniversal kazana su verildikten sonra güç kesildiğinde, üniversal kazan kapanacak ve AP kodunu görüntüleyecektir. Tek yapmanız gereken bir süre beklemek ve hatanın kaybolmasını beklemek.

  AP hatası devam ederse kombinin reset butonuna basarak üniteyi resetleyebilirsiniz. Sıfırlamadan sonra muhtemelen bir ap hatası almazsınız. İyileşme olmazsa, birkaç KOMBİ sıfırlaması yapın.

  Arızalı bir Baymak kombi AP sorun anlamına gelmez. Yoğuşmalı kombi modellerinde, uzun süre su girişinde veya çıkışında AP uyarısı alırsınız. Uyarılar sık sık görünür ve kendi kendine kaybolur. Tabii ki kalıcı bir arıza durumunda vakit kaybetmeden Baymak yetkili servis ekibini arayabilir.  Randevu talep edebilirsiniz.

  AP Yani kombi otomatik denetlenmesini istemiyorsanız. Kombi üzerinde yer alan “ R “ reset düğmesine basarak hemen kombinin çalışmasını sağlarsınız.

  Baymak marka bir kombiye sahipseniz nasıl resetleneceği hakkında bilgi sahibi olmak için altta yer alan videoyu seyretmenizi yeterli olacaktır.

  Yazı kaynağı : kombiservisidunyasi.com

  Baymak Kombi AP Hatası

  Kombide AP Uyarısı

  Kombi ekranında gürünen Ap uyarısı ne anlama geliyor? Kombi ekranında görülen Ap kodu arıza kodumu? Ap uyarısının çözümü.

  Genellikle yoğuşmalı kombiler ilk açılış yapıldığında Ap yazısı ekranda görülür.

  Ap uyarısı aslında bir arıza kodu değildir. 

  Yeni nesil yoğuşmalı kombilerde Baymak, Eca, Arçelik ve Beko model kombiler ilk açıldığında ekranda görülen bir uyarı kodudur.

  Aslında bu bir arıza kodu değildir. Kombi Kontrol “test modu” diyebiliriz.

  Cihaz AP uyarısı ekranda görüldüğü zaman kombi anakartı, parçaların çalışabilirliğini test eder.

  Anakart kombi içerisinde bulunan parçalarda sorun görmezse eğer yaklaşık 1 veya 2 dk. sonra ekrandan bu uyarı kodu silinir ve kombi çalışmaya devam eder.

  Parçaların çalışabilirliğini kontrol ettirmek istemiyorsanız “R” düğmesine bir kez basarak yani kombiyi resetleyerek kombiyi direk çalışabilir hale getirebilirsiniz.

  AP uyarısı uzun süre beklenmesine rağmen düzelmezse veya resetleme yapılmasına rağmen düzelmezse anakart kombi parçalarında arızalanma tespit etmiş olabilir.

  Kombi anakartı arıza tespit etmişse süre sonra kombi ekranında Ap uyarı kodu silinir ve ekranda arıza kodu görülür.

  Kombi ekranında görülen arıza kodu hangi parçada sorun tespit etmişse buna bağlı olarak size durumu bildirir.

  Yazı kaynağı : www.istanbulkombitamirservisi.com

  Eca Kombi Ap Hatası Nedir ve Nasıl Giderilir? [2022]

  Eca Kombi Ap Hatası Nedir ve Nasıl Giderilir? [2022]

  Baymak Yoğuşmalı Kombim Sürekli Kendiliğinden AP'ye Geçiyor

  Baymak Kombi AP Arızası

  Kombilerinizin üzerinde yer alan dijital ekran sayesinde sizler de herhangi bir hatayı daha kısa süre içerisine tespit edebilir ve gerekli müdahaleleri de yine en hızlı şekilde yapabilirsiniz. Fakat bu kez bir hatadan söz etmeyeceğiz ancak belli dönemlerde karşınıza çıkan uyarı ekranı üzerine konuşacağız.

  Baymak kombi ap arızası, bir sorunu dile getirmiyor. Yoğuşmalı kombi modellerine su bastıktan sonra ya da elektrik uzunca bir süre olmadığı durumlarda ve kombiniz yeniden kendini başlattığı anlarda ap uyarı alacaksınız. cihaz her kapatılıp açıldığında sizler de bu uyarıyı göreceksiniz.

  Endişe etmenize gerek yok çünkü az önce de ifade ettiğimiz gibi bu bir sorun ya da arıza kodu değildir. Sık sık karşınıza çıkacak ve yine kendiliğinden yok olacaktır. Fakat devam eden bir arıza durumu söz konusu ise tabii ki vakit kaybetmeden Baymak servis ekiplerini arayabilir ve sizler de sorun için randevu talep edebilirsiniz. En hızlı şekilde çözüm üreteceklerdir.

  Yazı kaynağı : www.baymak-servis.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap