Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bartin son dakika haberleri

  1 ziyaretçi

  bartin son dakika haberleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop'ta kuvvetli yağış! Bakan Soylu: Daha büyük bir felaket olabilirdi

  Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop'ta kuvvetli yağış! Bakan Soylu: Daha büyük bir felaket olabilirdi

  Meteorolojiden yapılan uyarıda bugün için Batı Karadeniz'de aşırı yağışlar beklendiği, metrekareye 100 kg üzerinde yağış yaşanacağı vurgulandı. Doğu Karadeniz'de ise şiddetli ve çok kuvvetli yağış ile birlikte bazı yerlere metrekareye 76-100 kg arasında yağış düşmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarılara göre gün boyu yağışların Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop çevrelerinde aşırı olması, Sakarya, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun'un batısında çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiği belirtildi. Özellikle aşırı yağış alması beklenen Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop’ta ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgara karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarıları yapıldı.

  Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle ilçe merkezinden geçen çay taştı, köprüler yıkıldı. Çay kenarındaki binaların giriş katlarını su basarken, bölge halkı da üst katlara çıkmaları konusunda uyarıldı. Kastamonu'da selde mahsur kalanlar botlarla ve helikopterle kurtarıldı. Bozkurt ilçe merkezinde ilçe devlet hastanesi tedbir amaçlı boşaltıldı. Sinop'un Ayancık ilçesinde 3 köy tahliye edildi. Zonguldak'ta etkili olan sağanakta dereler yükseldi, tarım alanları ve yollar suyla kaplandı. Bartın’da otobüs terminalinin alt katları sulara gömülürken, araçlar yolda kaldı. AFAD'dan yapılan uyarıda, Kastamonu'nun İnebolu, Bozkurt, Abana, Çatalzeytin, Küre, Pınarbaşı, Şenpazar, Cide ilçeleri; Karabük'ün Merkez, Ovacık, Safranbolu ilçeleri; Zonguldak'ın Devrek, Gökçebey ilçeleri; Sinop'un Ayancık ilçesi ve Bartın'ın merkezinde taşkın riskinin tehlikeli boyutlara ulaştığı bildirildi. 

  İşte dakika dakika son durum...

  04:30 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kastamonu'da yaptığı açıklamada "Şuana kadar 170 ihbar aldık. Bir vatandaşımız kayıp. Ekiplerimiz arama kurtarma faaliyetlerini yürütüyorlar. Gelen ihbarlar neticesinde 130 vatandaşımız tahliye edildi" dedi.

  Bakan Kurum, tüm birimlerin hızlı bir şekilde çalışmalara başladığını aktararak "Kastamonu genelinde İl Afet Koordinasyon Müdürlüğümüz koordinesinde 663 personel, 320 araç ve ekipmanla arama-kurtarma faaliyetleri başlatıldı. Bir tane mobil baz istasyonumuz bölgeye sevk edildi. Bir tane Jandarma Arama Kurtarma ekibi İnebolu'da görevlendirildi. Bu sel afetinde ilk defa erken uyarı sistemi devreye girdi" şeklinde konuştu.

  03:00 Zonguldak'ın Devrek ilçesinde etkili olan kuvvetli sağanakla birlikte derelerin taşması sonucu Eğerci köyü sel sularının etkisi altında kaldı.

  02:00 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Batı Karadeniz’de etkili olan selden etkilenen Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine geldi. Bakan Kurum, Afet Koordinasyon Merkezi’nde basına kapalı olarak düzenlenen toplantıya katıldı.

  00:50: Bartın'a gelen Süleyman Soylu, burada yaptığı açıklamada, "Hükümet bu konuda kararlı, elimizden geleni yapacağız. Gerekli tedbirler alınmasaydı daha büyük bir felaket olabilirdi. Bu barajların olması, yoğun yağışın kontrol edilmesi için çok önemli. Zamanında alınan tedbirler bunu bize göstermektedir. Biz bu yağışlar olmadan önce de tedbirlerimizi alıyoruz. Bu yağışlarda riskli gördüğümüz ya da etkilediği alanlarda oluşturduğu zararların nereden geldiğini tespit ettiğimiz yerlerde de tedbir alıyoruz. Yani geçmişte, sürekli ve arızayı görüp nerede açık varsa orada aldığımız tedbirler var. Bunları da bugün, geçen ağustostan bu yana aldığımız sonuçlarda görüyoruz." ifadelerini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bartın’a,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Kastamonu’ya,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Sinop’a, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Karabük’e, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Zonguldak’a gidiyor.

  20.49 MAHSUR KALANLARI EKİPLER KURTARDI

  Bartın’a bağlı Kayadibi Çavuş Köyü’nde Arıt Deresi yakınlarında bulunan evleri su bastı. Alt katlarda yaşayan bazı kişiler mahsur kaldı. 112 Acil Çağrı Merkezine haber verilmesi üzerine bölgeye AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma ekipleri gönderildi. Bölgeye gelen ekipler, mahsur kalan kişileri kurtarmak için çalışma başlattı. Jandarma ekipleri tarafından kurulan ipli düzenekle evlerde mahsur kalanlar güvenli bölgeye tahliye edildi.


  19.55AKINTIYA DAYANAMAYAN CAMİ YIKILDI 

  Bartın'ın Ulus ilçesinde bağlı Yenikışla Köyü’nde bulunan bir cami de sel sularının yarattığı akıntıya dayanamayarak yıkıldı. Olayın yaşandığı sırada camide kimsenin bulunmaması nedeniyle yaralanma ya da can kaybı yaşanmadı. Bartın-Kozcağız yolu da Kozcağız Irmağının taşması sonucu ulaşıma kapandı. Jandarma ekipleri yolun her iki tarafını iş makineleriyle kapatarak araç geçişine izin vermedi. Yolun kapatılmasından hemen önce güzergaha giren bazı araçlar ise suda mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri, iş makineleriyle araçlarında mahsur kalan kişileri güvenli bir noktaya tahliye etti. 

  İTFAİYE ERİ İLE MAHSUR KALAN VATANDAŞ ARASINDA İLGİNÇ DİYALOG 

  Kapanan yolda aracıyla mahsur kalan ismi öğrenilemeyen bir kişi ile itfaiye eri arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Araçta mahsur kaldığı sırada itfaiye erinin ısrarına rağmen çıkmak istemeyen kişi ikna edildikten sonra iş makinesiyle alandan çıkarıldı. Tahliyenin tamamlanmasının ardından itfaiye erine teşekkür eden kişiye, itfaiye eri, "İn diyorum sana, in diyorum arabayı bırakmıyorsun. Sana kurtaracağım dedim" diyerek sitem etti. 

  17:30 BARTIN VALİSİ ARSLAN: VATANDAŞLARIMIZIN ÇOĞUNU TAHLİYE ETTİK

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan, sağanağın en çok etkilediği noktalardan Bartın Irmağı kenarında incelemelerde bulundu. Şu ana kadar kentte can kaybı ya da yaralanma olmadığını belirten Arslan, "Saat 12’den itibaren yağmurun şiddetini artıracağını zaten biliyorduk. Meteoroloji de bizi bu yönde uyarmıştı, şu anda da o yağmuru yaşıyoruz. Sahadayız, vatandaşlarımızın can kaybı yaşamaması adına yaralanmalar olmaması adına elimizden gelen her türlü önlemi aldık ve almaya da devam ediyoruz. Bundan sonrası için yağmurun dinmesini bekliyoruz ama başka illerden takviye kuvvetler talep ettik onlar geldi ve gelmeye devam ediyor. Bazı illerimizden AFAD Başkanlığı yeni araçlar göndermeyi planladı ve o araçların bir kısmı yola çıktı. Afet Acil Durum Koordinasyon Merkezi'nde 7/24 esasına göre çalışıyoruz. Bütün ihbarlara en kısa sürede elimizden geldiğince yetişiyoruz ve vatandaşımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Bu noktada en önem verdiğimiz şey can kaybının yaşanmaması. Buralarda özellikle dere kenarlarında ve ırmak kenarında yaşayan vatandaşlarımızın çoğunu tahliye ettik zarar görmemeleri için. Bu noktadaki araçlarımızı kaldırdık, dükkanlarımızı boşalttık. Bütün tedbirleri almaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan da özellikle istirhamımız, işi olmayanların dışarı çıkmamaları. Gerekli tedbirleri kendileri almaları ve bizim uyarılarımızı dinlemeleri noktasında vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

  Irmağın yükselmesinin nedeninin barajlara ulaşmayan suların buraya akması olduğunu kaydeden Vali Arslan, "Özellikle barajlara ulaşmayan sular yani yaka seli dediğimiz sular var. Maalesef o sular Bartın Irmağı’na doğru akıyor. Irmağın yükselme sebebi de o. O noktada bizim de yaka sellerine yapabileceğimiz şu an bir şey yok ama barajlarımız da ciddi anlamda su tutuyor. Bu da aslında Bartın’ın geçmiş yıllardaki 1998 yılındaki yaşadığı seli, Allah korusun yaşamaması için büyük bir avantaj oluşturuyor" dedi.

  ‘EVİNDE KALAMAYACAKLAR İÇİN YURTLAR TAHSİS EDİLDİ’

  Su baskınları nedeniyle evlerini kullanamayacak durumdakiler için Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurtların tahsis edildiğini dile getiren Vali Arslan, şunları kaydetti:

  “Bu akşam geç saatlere kadar süreceği söyleniyor. Tabi şiddetini hafifletecek dönem dönem fakat saat 18.00’e kadar ciddi bir yağış alacağı yönünde meteorolojik veriler bizi uyardı. Yarın biraz daha azalacak ama yine yağış var Bartın’da. Herhangi bir mahsur kalan yok. Biz özellikle vatandaşlarımızdan evini su basıp da yaşayamayacak, evinde kalamayacak vatandaşlarımız olursa onlar için de Kredi Yurtlar Kurumu’nu onlara tahsis ettik. Bartın’da bu anlamda şu anda hiçbir sıkıntı yok. Kızılay yiyecek, beslenme anlamında her türlü tedbir aldı. Bu anlamda hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz, yaşamayacağımızı da düşünüyoruz. Tedbirlerimizi aldık.”

  Devletin zirvesinin durumu yakından takip ettiğini de belirten Arslan, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızla ve İçişleri Bakanı'mızla görüşmelerimiz oldu. Onlar da sahayı bizler vasıtasıyla çok yakinen takip ediyorlar. Vatandaşlarımızın hiçbir şekilde mağdur olmaması için gereken her türlü tedbiri almamız noktasında da bize talimat verdiler" dedi.

  17:05 PROF. DR. ŞEN: İNEBOLU'DA EN YOĞUN ZAMANI GEÇTİ

  CNN TÜRK muhabiri Burçak Bozkuş ile CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeki son durumla ilgili açıklama yaptı.

  CNN TÜRK muhabiri Burçak Bozkuş: Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeyiz. Gün içerisindeki yağışın etkisini kaybettiğini söyleyebilirim. Söke Çayı bugün taşmıştı, inanılmaz görüntüler vardı. Yağışın azalmasıyla çayın debisi azaldı. Setlerin yıkıldığını görüyoruz. Geriye bu manzara kaldı. Bu nokta tamamen sularla kaplıydı.

  CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen: Yağışlar bu bölgede gücünü azaltmaya başladı. Biz 18.00'a kadar yağışın devam edeceğini düşüyorduk. Meteorolojik olaylarda bir kor zamanı vardır, en yoğun olduğu zaman vardır. En yoğun zamanı geçti. Gece risk kalkacak. Yarın bu kadar kötü olmayacak. Bu taşkın seviyesi artık emniyet seviyesinin altında. Yarın yağış bitmiyor ama azaltacak. Debiyi artıracak bir yağış görünmüyor bu bölgede. Hafta sonuna kadar artık bu bölge için tehlike yok. Bu uyarıların çok önemi oldu, çok uydular. Görüyorsunuz ekipler dolaşıyor. İnsanları dolaştırmadılar, uyarılar yaptılar.

  16:54 KARABÜK'TE DERELER TAŞTI, TARIM ALANLARI ZARAR GÖRDÜ

  Karabük’ün Yenice ilçesinde 3 gündür devam eden kuvvetli yağmur, etkisini artırdı. Merkezden geçen İncedere Çayı’nda su seviyesi yükseldi. Yenice-Yoratanpazarı yolu, taşkın suları dolunca oluşan hasar nedeniyle kısmen ulaşıma kapandı.

  Ekiplerin çalışmalarıyla yol, kısa süre sonra tekrar açıldı. Atatürk Mahallesi’nde ise sera ve tarım alanlarını su basarken, evlere girmemesi için büyük çaba harcandı. Ekili alanlar ise zarar gördü.

  16:22 SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI: TAHLİYE ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

  Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Batı Karadeniz Bölgesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle mahsur kalan ve kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızı emniyetli bölgelere tahliye etmek üzere çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir." denildi.

  16:04 ZONGULDAK'TA KÖPRÜBAŞI MAHALLESİ TAHLİYE EDİLİYOR

  Zonguldak'ta etkili olan sağanak, belirli aralıklarla devam ederken, Gökçebey ilçesinden geçen Gaziler Deresi, 5-6 metre yükseldi. Dereden taşan sular, Köprübaşı Mahallesi'nin yollarını kapladı. Mahallede evlerini boşaltmayan ailelerin, jandarma ve AFAD araçlarıyla yakınlarına ve misafirhanelere ulaşmaları sağlandı.

  Dereden gelen suyun mahallelerine dolduğunu söyleyen Recep Kuyucu, "AFAD'dan sel uyarısı geldi. Son yağışlarla birlikte dereden gelen suyla kaplandı. Yapılan uyarılar nedeniyle de ailece bir yakınımıza gitme kararı aldık. Tüm mahalle boşaltılıyor" dedi.

  16.01 - BAKAN KİRİŞCİ: DEVLETİN TÜM KURULARI SEFERBER OLDU

  Tarım ve Orman Bakanı Twitter'dan şu mesajı paylaştı:

  "Batı Karadeniz illerinde yaşanan taşkın ve sel için Bakanlığımız başta olmak üzere devletimizin tüm kurumları seferber olmuştur. Bakan Yardımcılarımız Nihat Pakdil ve İbrahim Yumaklı, sel bölgesinde çalışıyorlar. Bölgede afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun."

  16.00 - BAKAN SOYLU: SEL VE TAŞKIN RİSKİ DEVAM EDİYOR

  Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

  "Batı Karadeniz Bölgesi'nde yağışlar çok az da olsa sabahki şiddette değil ancak sel riski ve taşkın riski devam ediyor. Can kaybı ve kayıp ihbarı henüz yok hamdolsun. Sahada tüm kurumlar azami gayret gösteriyor. Bakan Yrd. İsmail Bey ve AFAD Bşk. Yunus Bey sahada koordinasyondalar. 950 iş makinası, hava ve kara arama kurtarma aracı, 4684 personelle çalışmalar devam ediyor. Hemşehrilerimizden ricamız: Lütfen uyarıları dikkate alalım. Şu an itibariyle Kastamonu Bozkurt'ta güneş açtı. Zonguldak ve Bartın'da yağış devam ediyor. Hemşehrilerimize geçmiş olsun"

  15:42 AFAD BAŞKANI SEZER: TOPLAM 235 VATANDAŞ TAHLİYE EDİLDİ

  AFAD Başkanı Yunus Sezer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bartın, Zonguldak ve Kastamonu illerinde toplamda 352 personel ve 106 araç ile; Bartın’da 15, Zonguldak’ta 90, Kastamonu’da 130 olmak üzere toplamda 235 vatandaşımız tahliye edilmiştir." dedi.

  15:34 BAKAN KOCA: ZONGULDAK'TA 16 ENGELLİ VATANDAŞIMIZ HASTANEYE YERLEŞTİRİLDİ

  Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

  "Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde meydana gelen sel felaketi olayında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir amacıyla, engelli bakım evinde yatmakta olan 16 engelli vatandaşımız Gökçebey İlçe Devlet Hastanesine yerleştirilmiştir. Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki kuvvetli yağışta Ezine Çayı’nın yükselmesi sonucu evinde mahsur kalan 85 yaşındaki evde bakım hastası 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibiyle UMKE timleri tarafından güvenli ve bakımının yapılabileceği bir yere nakledildi. Kastamonu Bozkurt ilçe halkına rutin sağlık hizmeti, ilçe devlet hastanesi yerine bir süre için Abana Devlet Hastanesinde verilecek. Yatan 2 hastadan biri taburcu oldu. Diğeri sel baskını riski sebebiyle Abana Devlet Hastanemize nakledildi."

  15:39 - IRMAK TAŞMA NOKTASINA GELDİ, İŞ YERLERİ TAHLİYE EDİLDİ

  Bartın Irmağı'nın Kozcağız ve Ulus kolu, taşma noktasına geldi. Irmaktaki su seviyesinin yaklaşık 10 metre yükseldiği görüldü. Kentin yüksek kesimlerinden gelen sular, bazı noktalarda yolların kapanmasına neden oldu. Polis ekipleri, Bartın Irmağı kenarındaki Kemerköprü Meydanı'nda tedbirler aldı. Zemin kattaki bütün iş yerleri, su basma riskine karşı tahliye edildi.

  Öte yandan Kırktepe Mahallesi'ndeki Tarihi Yalı İskelesi ile yan tarafındaki yürüyüş yolu da sular altında kaldı. Su seviyesi yaklaşık 1 metre yükselirken, tarihi iskelede dekoratif amaçlı bulunan gemiler suya gömüldü.

  İlerleyen saatlerde yağışın şiddetini artırma ihtimaline karşı belediye hoparlörlerinden ırmak kenarında bulunulmaması yönünde uyarılar yapıldı.

  14:45 ZONGULDAK'TA DERE YATAĞINA YAKIN OLANLAR ANONSLA UYARILIYOR

  Zonguldak'ta yoğun yağışlarda tarım alanları, yollar su altında kaldı. Gökçebey ilçesinde Çay ve Köprübaşı mahallelerinde bulunan 25 evi sel suları bastı. Bölgede yaklaşık 100 kişi güvenli bölgeye alındı.

  14:05 MAHSUR KALANLAR HELİKOPTERLE KURTARILDI

  Bozkurt ilçesindeki Ezine Çayı'nda sağanak sonrası debi yükseldi. Çayın çevresindeki evlerin zemin ve birinci katları, risk nedeniyle boşaltıldı. İlçeye bağlı İliş köyünde, zemin katta mahsur kalan 2'si çocuk 4 kişi, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.�

  Çayın yükselmesi sonucu evlerinin çatılararına çıkan bazı kişiler de Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait helikopterle alındı. Helikpoterle çatı ve balkonlardan alınanlar, güvenli bölgelere bırakıldı.

  14.02 KASTAMONU’NUN BOZKURT İLÇESİNDE İLÇE DEVLET HASTANESİ BOŞALTILDI

  Ezine Çayının taşması sonucu felaketi yaşayan Bozkurt’ta ilçe merkezini sular altında kaldı. Kastamonu’yu etkisi altına alan yoğun yağış nedeniyle Kastamonu Valiliği önleyici tedbirleri devreye aldı. Bu çerçevede sular altında kalan Bozkurt ilçe merkezinde ekipler çalışmalarını sürdürürken ilçe devlet hastanesi tedbir amaçlı boşaltıldı. Hastanede tedavi gören vatandaşlar Abana İlçe Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Bozkurt İlçe Devlet Hastanesinin bir süre hasta kabul etmeyeceği öğrenilirken acil yardım hizmetleri Abana İlçe Devlet Hastanesinde verilecek.

  13:34 ARIT DERESİ YÜKSELDİ

  Bartın merkeze bağlı Arıt köyünde bulunan Arıt Deresi'nin Çöme Boğazı mevkisinde sular yükseldi. Dere, taşma noktasına gelirken, köyde bazı tarım alanları da sular altında kaldı.

  13:30 BAKAN KOCA: BATI KARADENİZ'DE 254 ARAÇ VE 1929 SAĞLIK PERSONELİ GÖREVLENDİRİLDİ

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Batı Karadeniz’deki yoğun yağış nedeniyle oluşan, oluşabilecek sel afetlerinin yol açması muhtemel sorunlara karşı bölgede toplam 239 adet ambulans ile 1.573 personel, 15 UMKE timi ile 356 personel olmak üzere toplam 254 araç ve 1.929 sağlık personeli görevlendirmesi yapılmıştır." dedi.

  13:27 SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN UYARI: SAAT 21.00'A KADAR DEVAM EDECEK

  Samsun Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmesine göre ilimizin batısında; Alaçam ve Yakakent başta olmak üzere Vezirköprü, Bafra ve Havza ilçelerimizde görülen yer yer şiddetli yağışların bugün akşam saat 21.00’e kadar devam etmesi beklenmektedir. Alaçam ilçemize son 6 saatte gerçekleşen yağış miktarı 58 kg’a, son 1 saatte gerçekleşen yağış miktarı ise 43 kg’a ulaşmıştır. İlgili kurumlarımız ve belediye başkanlıklarımız gerekli önlemleri almış olup meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması ve vatandaşlarımızın can güvenliği için dere kenarlarından uzaklaşması büyük bir önem arz etmektedir” denildi.

  13:03 BAKAN KURUM'DAN AÇIKLAMA: ÖNÜMÜZDEKİ SAATLER KRİTİK

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada "Bundan sonrası için de önlemleri tüm ilgili kurumlarca alıyoruz. Önümüzdeki saatler kritik! Lütfen her zamankinden daha dikkatli olalım. Ekiplerimiz sahada. Şiddetli yağıştan etkilenerek zarar gören noktalarda hasar tespit çalışmalarına başladık." dedi.

  13:00 ORHAN ŞEN: RİSK DAHA DA ARTIYOR 

  Kastamonu'da yayın yapan CNN TÜRK muhabiri Burçak Bozkurt, "Hem ayakta durmak da hem konuşmakta zorlanıyoruz. Yağış şiddetini artırmış durumda. İlişi köyünde bazı vatandaşların evlerinde mahsur kaldıkları belirtiliyor. Ekipler burada çalışmalarını sürdürüyorlar. Helikopterle mahsur kalan vatandaşlar kurtarılacak. Turuncu binanın arkasındaki evde mahsur kalanlar var. Hemen evlerinin önünde taştı dere. Jandarma helikopteri kurtarma operasyonu gerçekleştirecek. Bazı vatandaşlar fotoğraf çekiyor. AFAD ekipleri sürekli uyarıyor bu noktada durulmaması yönünde." dedi.

  CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise, "Gördüğün gibi her geçen saat daha da şiddetleniyor. Yandaki beton bloklarını da devirmiş artık. Arkasındaki bina akşama kadar dayanmaz. Saatler geçtikçe durum daha da ciddileşiyor. Tehlike daha da artacak. Dere yatağına yakın yerlerdekiler evlerini terk etsinler. O iki blok devrilecek. Risk daha da artıyor saatler geçtikçe. Akşam 18.00'e kadar bu devam edecek. Sonra Düzce'ye kayacak. Gece hafifleyecek. Damlaların çapları çok büyük. Bir saatte 14 kg yağdığını görüyorum. Bu çok fazla bir yağış. Dikey yamaçlar var, oraya yağan yağmur daha buraya gelmedi. Akşam 18.00'a kadar devam edecek." dedi.

  13:00 AFAD: TOPLAM 2 BİN 552 PERSONEL GÖREVLENDİRİLDİ

  AFAD'dan yapılan açıklamada, "Meteoroloji tarafından kırmızı uyarı verilen Kastamonu, Sinop, Bartın, Karabük, Zonguldak ve Düzce illerinde AFAD ve Valilikler koordinasyonunda toplamda 2 bin 552 personel ile 826 araç görevlendirilmiştir." denildi.

  12:36 SELDE MAHSUR KALAN VATANDAŞLAR BOTLARLA TAHLİYE EDİLİYOR

  Kastamonu il genelinde gece saatlerinde başlayan yağış aralıklarla etkisini arttırarak devam ediyor. Yoğun yağış nedeniyle Kastamonu'nun İnebolu ve Bozkurt ilçelerinde sağanak yağışın ardından sel sularının da etkisiyle taşan çaylar nedeniyle su baskınları oluştu. Birçok kişi evlerinde mahsur kaldı. Başlatılan tahliye çalışmalarında, evlerinde mahsur kalan vatandaşlar, itfaiye ekipleri tarafından botlarla kurtarıldı.

  Taşkın nedeniyle belediye hoparlörlerinden anons yapılarak, vatandaşların iş yerlerini açmamaları ve çay kenarına yaklaşmamaları, birinci katta oturanların üst katlara çıkarak tedbir almaları gerektiği uyarısı yapıldı. Ayrıca Kastamonu-İnebolu Karayolu, Küre Ersizlerdere mevkiinde ve Küre-İnebolu yolu ile Şenpazar-Cide arasında meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Ulaşımın kapalı olduğu bölgelerde ekipler önlem aldı.

  12:30 ZONGULDAK’TA SEL BASKINI SONUCU 90 KİŞİ GÜVENLİ BÖLGELERE TAHLİYE EDİLDİ

  Zonguldak'ta dün öğle saatlerinden bu yana zaman zaman etkili olan şiddetli yağış bugün de devam etti. Yoğun yağış nedeniyle dere yatağında biriken sular Çaydamar Deresini taşma noktasına getirdi. Geceden bu yana nöbette olan ekipler köprünün olduğu kısımlarda biriken odunlar ve tahta parçalarını temizledi. Ekipler kentin belirli noktasında çalışmalarını sürdürürken, muhtemel sel tehlikesine karşı tedbiri üst seviyede tutuyor.

  Zonguldak’ta yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı 931 personel ile 24 araç görev yapıyor. Gökçebey ilçesindeki Gaziler deresi yoğun yağış neticesinde taşarken, dere kenarında bulunan 25 konutu su bastı. 90 kişi güvenli bölgelere tahliye edildi. 27 Haziran tarihinde engelli ve hamile kamu personelinin bir gün idari izinli sayılması karar verildi.

  Karabük’te yaşanan yağışlardan dolayı tıkanan menfezler açıldı. Düzce’de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı 308 personel ile 110 araç görev yapıyor. Ayrıca 7 konutta 34 kişi bulundukları yerlerden tahliye edildi.

  12:15 BARTIN OTOBÜS TERMİNALİ SU ALTINDA

  CNN Türk muhabiri Özgür Altın, "Bartın için kırmızı alarm yüksek seviyelere çıkarıldı. Bartın Çayı'nda neredeyse dalgalar oluşmuş durumda. Kozcağız ilçesindeyiz. Kozcağız ilçesinde bir alarm verilmişti. Ev iş yerlerini su bastı. Otobüs terminalini neredeyse su basmış durumda. Tam anlamıyla göle dönmüş durumda. Arka tarafta okul da aynı durumda. Kozcağız'a giriş ve çıkışlar durduruldu. Kimseye izin verilmiyor. Terminal suya teslim olmuş durumda. İş makinesi suyu tahliye edebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipler kazı çalışması yağmış suyun yer altına alınması lazım. Öğle saatlerinin ardından şiddetli yağışın yeniden başlaması bekleniyor. Vatandaşlara dışarı çıkmayın uyarısı yapıldı." ifadelerini kullandı.

  11:25 AFAD'DAN 15 İLÇE İÇİN UYARI

  AFAD'dan yapılan uyarıda, Kastamonu'nun İnebolu, Bozkurt, Abana, Çatalzeytin, Küre, Pınarbaşı, Şenpazar, Cide ilçeleri; Karabük'ün Merkez, Ovacık, Safranbolu ilçeleri; Zonguldak'ın Devrek, Gökçebey ilçeleri; Sinop'un Ayancık ilçesi ve Bartın'ın merkezinde taşkın riskinin tehlikeli boyutlara ulaştığı bildirildi. Açıklamada, "Taşkın sahasındaki vatandaşlarımızın sel ve ani su yükselmesine karşı güvenli alanlarda olmaları, araçlarını dere kenarlarından çekmeleri, acil durumlarda 112'yi aramaları önemle duyurulur" denildi.

  11:15 ORHAN ŞEN: KRİTİK SAATLER BAŞLADI

  CNN TÜRK muhabiri Orhan Şen canlı yayında yaptığı açıklamada, "Kritik saatler başladı. Yağış şiddetini artırdı. Dağdan gelen akış yağışın şiddetini artırdığını gösteriyor. Bunlar derelere geldiği zaman derelerin debileri de artıyor. İş biraz daha ciddileşmeye başladı. Öğleden sonra daha da ciddileşecek. Debiler artacak. Şu andaki akan su 30 cm olsaydı ayakta duramazdık bizi yere yıkar. 60 cm olduğunda araçlar da duramaz, sürüklenir. Vatandaşların dikkat etmesi lazım. 30 cm yükseklikteki suya kesinlikle girmeyecek. Yağış, akşama kadar şiddetlenerek devam edecek. Umarız bir afete dönüşmez" dedi.

  11:00 KASTAMONU'DA BİR KÖPRÜ YIKILMAK ÜZERE

  Kastamonu'da bir köprü yıkılmak üzere. Ekipler köprünün çevresinde güvenlik önlemi aldı. DHA muhabiri Barış İlyasoğlu CNN TÜRK canlı yayınında, "İnebolu çayının kıyısında beklememizi sürdürüyoruz. Parklar, bahçeler tamamen sular altında kaldı. Çay taşıyor. Çarşı içine ve ilçe merkezine ulaşmaması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler çalışmalarını teyakkuz halinde sürdürüyor. Dere yataklarında insanların, araçların geçişine izin verilmiyor. Dükkanlar kapalı. Zemin kattaki vatandaşlar üst katlara çıktı. Vatandaşlar korku ve panik hali içinde. Ekipler dere yataklarına setler kurdu. Zarbana çayı yine taştı." dedi.

  BARTIN'DA SELE KARŞI KUM TORBALI ÖNLEM

  CNN Türk muhabiri Özgür Altın, "Kanallarındaki su seviyesi sürekli artıyor. Bartınlılar su baskınına karşı önlem almaya çalışmışlar. Vatandaşlar kum torbalarıyla önlem almaya çalışıyor. Bartın'da yağış şiddetini yavaş yavaş artırıyor. Ekipler vatandaşların köprülerden geçmelerine izin vermiyor. Şu an için herhangi bir olumsuzluk yok. Ancak yağmurun şiddetini artırması bekleniyor." dedi.

  10:20 KASTAMONU VALİSİ ÇAKIR: ESAS YAĞMUR 1 SAAT SONRA GELECEK

  Kastamonu Valisi Avni Çakır, TRT Haber'de yaptığı açıklamada, "Şu an ben İnebolu’dan ayrıldım. Bozkurt’a girmek üzereyim. İnebolu’da 05.50-08.00 arasında güçlü bir su geldi. Vatandaşlarımızı uyardık. 11.00’de güçlü bir yağış daha bekliyoruz. Boşaltma işlemlerine devam ediyoruz. Bozkurt’ta maalesef yoğun bir yağış geliyor. Taşma olmadı ama güçlü bir yağış olursa taşma yapabilir. Gerekli çalışmaları yapabiliyoruz. Sahil boyundaki tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmasını rica ediyoruz. Bozkurt, İnebolu civarındaki vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde ayrılmasını rica ediyoruz. Esas yağmur 1 saat sonra gelecek. Şu an için can kaybı ihbarımız yok. Yağış devam ederse tehlike olabilir. Bu ikazımızı Şenpazar, Azdavay ve tüm ilçelerimize yapıyoruz. Vatandaşlarımızın dere kenarındaki yerlerden daha yukarıya hareket ederlerse daha sağlıklı olur. Lütfen gün boyunca dere yataklarından, çarşı yerlerinden, zemin katlardan uzaklaşalım" dedi.

  10:15 AFAD: TAŞKIN RİSKİ TEHLİKELİ BOYUTA ULAŞTI

  AFAD'dan yapılan açıklamada, "Bartın, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin’de taşkın riski tehlikeli boyutlara ulaştı. Taşkın sahasında sel ve ani su yükselmelerine karşı dikkatli olunmalı." denildi.

  10:00 DSİ GENEL MÜDÜRÜ AKCA: DERE YATAKLARINDAN UZAK DURUN

  Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca Kastamonu İnebolu ilçe merkezinden geçen İnebolu Çayında incelemede bulundu. Akca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kastamonu İnebolu ilçe merkezinden geçen İnebolu Çayında incelemede bulunduk. Vatandaşlarımızın sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dere yataklarından uzak durmalarını önemle rica ediyorum. Rabbimiz ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin." dedi.

  09:23 TÜRKELİ'DE DERE TAŞTI, EVLER SULAR ALTINDA KALDI

  Sinop'un Türkeli ilçesinde, dün geceden itibaren etkili olan sağanak yağış taşkına yol açtı, cami ve bazı evler sular altında kaldı.

  İlçede gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren sağanak yağış, bazı köy yollarında tahribata yol açarken, 11 Ağustos 2021'de meydana gelen sel felaketinde yıkılması sonucu yapılan Yılanlık, Çayırlar ve Yeşiloba köyündeki geçici köprüler ulaşıma kapandı.

  Dere taşması sonucu ilçeye bağlı Çatakgüney köyünde cami ve bazı evler sular altında kaldı.

  Yılanlık ve Çayırlar'daki geçici köprülerin ilçe merkezi ile yaklaşık 15 köyü birbirine bağladığı öğrenilirken, ilçede Kaymakam Mesut Ozan Yılmaz Başkanlığında oluşturulan kriz masası, aşırı yağış nedeniyle oluşabilecek can ve mal kayıplarının önüne geçebilmek için gelişmeleri anbean takip ediyor.

  Bu arada, Türkeli Çayının yükselmesi nedeniyle Metin Bostancıoğlu Caddesi araç ve yaya trafiğine geçici olarak kapatıldı.

  09:10 ORHAN ŞEN'DEN CANLI YAYINDA KRİTİK UYARI: EN KRİTİK GÜN BUGÜN

  Sinop’un Ayancık ilçesinden yayın yapan CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen şu ifadeleri kullandı:

  “Biraz sonra burada yağış başlayacak. Gece Sinop civarında sabaha kadar yağış oldu, önemli yağışlar meydana geldi. Sinop’un iki tarafı da açık, yarımada olduğu için orada problem olmadı ama bu taraflara kaydı. Bu tarafa doğru geliyor, buradan da İnegöl ve Bartın’a doğru gidecek. En tehlikeli gün bugün. Akşama kadar bu Karadeniz sahilini bu yağış vuracak.

  3’e ayırırsak, Ankara’nın kuzeyi, Çankırı, Kırıkkale buralarda kuvvetli yağmur var. Buranın üzerinde Amasra, Düzce’de çok kuvvetli yağmur var. Burada ise aşırı yağmur var. En kritik nokta burası ve Zonguldak’a kadar olan kıyı kesimi. Buradan döneceğiz, biraz daha kalırsak dönüşümüz zorlaşabilir. Derenin debisi artmaya başladı. Dağlardan gelen sular debiyi daha da artıracak. Gelirken yolumuz sığdı, o yol da kapanabilir.

  Akşama kadar Ayancık’tan Zonguldak’a kadar olan kıyı kesimi çok aşırı yağış alacak. Saatte 10 kg yağış düşecek. 8 saat yağsa, 80 kg yağış yapar. Önemli bir yağış bu. Bu dereleri muhakkak taşıracak bu. Bu dereler de dik yamaçlardan aktığı için aniden su yükselir. Dikkat etmek lazım. Su az dememek lazım.

  Buranın boşaltılması iyi olmuş. Hayvanlar falan varsa yukarı çıkarmak lazım. Geçen sene bu köyün yukarısında tomruklar vardı. Tomruklar geçen yıl evleri yıkmıştı. Burada şu anda afete dönüşecek bir durum yok. Eğer insan ve kurtarma ekipleri baş edemeyecek tarzda bir meteorolojik durum olursa buna afet diyoruz. Evler boşaldığına göre afete dönecek bir durum yok. En fazla alt katlardaki pencerelere kırılabilir o kadar olacağını sanmıyorum.

  Bundan sonra İnebolu, Bozkurt, Cide ve Bartın’ı etkileyebilir. Biz de İnebolu’ya doğru gideceğiz.

  Burası derenin yolu. Sen dere yoluna ev yaparsan ve önünü kesersen o senden intikamını alacak. Geçen sene attı. Dere yatağını bulur. Tekerrürler 10 seneyle ölçülmez. Elinizde 100 yıllık bir veri varsa bir anlamı vardır. Ama dünya artık 500 yıllığa bakıyor. Kaç taşkın olduğuna bakıyor. Hatta Japonlar 1000 yıllık verilere bakıyor. Bu taşkın hesaplarının 10-20 yıllık değil, 500 yıllık verilere göre yapmamız lazım.”

  09:06 SEL SULARI 2 KÖPRÜYÜ YIKTI

  Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde yağan şiddetli yağışın dereleri taşması neticesinde 2 köprü yıkıldı. Yıkılan köprülerden bir tanesi sel sularının etkisiyle akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Dehşet veren anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile görüntülendi. İlçede yer alan Musa Mahallesi'nde ise evleri sel suları bastığı öğrenildi. Öte yandan, Kastamonu Valiliği koordinesinde bütün kamu kurumları yaşanan tüm olumsuzluklara karşı harekete geçti.

  09:05 "BARTIN IRMAĞI 10-15 METRE KADAR TAŞMIŞ DURUMDA"

  Bartın’da etkisini sürdürmeye devam eden sağanak yağmur yeniden yolları göle çevirirken iş yeri sahipleri çuvallarla su baskınlarına önlem almaya çalıştı. Çamaltı Köyü’nde de etkisini gösteren yağış nedeniyle bazı evler sular altında kaldı. Ev sahipleri su içerisinde kalan evde eşyalarını kurtarmak için çalışma yapıyor.

  Öte yandan Ulus-Abdipaşa karayolu suyla kaplanırken karayolları ekipleri tıkanan menfezleri açmak için çalışma başlattı.

  CNN TÜRK muhabiri Özgür Altın: "Bartın Irmağı 10-15 metre kadar taşmış durumda. Yürüyüş yolunun 3’te 1’i sularla kaplanmış durumda. Bartın Irmağı’nın taşması ile birlikte oluşan seviyeyi görüyorsunuz. Şu an neredeyse benim diz kapağıma gelmiş durumda. Arkamdaki heykellerin durumunu görüyorsunuz, suya gömülmüş durumda. 1,60 metre civarında su olduğunu söyleyebiliriz. Dün 12 saatlik yağışın ardından metrekareye yaklaşık 21 kg yağış düştü. Bugün devam eden yağışlarla birlikte metrekareye 75 kg yağış düşmesi bekleniyor." dedi.

  08:26 BAKAN SOYLU: DERE BOYUNDAKİ DÜKKANLAR AÇILMAYACAK

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gece boyunca ve bugün teyakkuz devam ediyor. Birçok noktada iş makinaları ve uyarılarla tedbir alındı. Ancak İnebolu’da dere çok yükseldi. Dere boyu dükkanlar açılmayacak. Valimiz ve tüm birimler çalışıyor. AFAD Başkanımız Yunus Sezer İnebolu’ya geçiyor. Allah muhafaza etsin" ifadelerini kullandı.

  08:23 AFAD'DAN AÇIKLAMA: RİSKLİ ALANLARDAKİ VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLDİ

  AFAD'dan yapılan açıklamada, "Kastamonu İnebolu'da şiddetli yağış nedeniyle yaşanabilecek risklere karşı tedbirler alınmış olup vatandaşlara mobil bildirim aracılığıyla uyarılar yapılmıştır. İlgili kurum ve kuruluşlar AFAD ve Valilik koordinasyonunda takviye birliklerle dünden itibaren görev başındadır. Riskli alanlardaki vatandaşlar tahliye edilmiş olup, su seviyesi düşmeye başlamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

  07:11 İŞ YERLERİNİN AÇILMAMASI VE ALT KATTA OTURANLARIN ÜST KATLARI ÇIKMASI İSTENDİ

  Kastamonu’nun İnebolu ilçesi merkezinden geçen Söke Çayının taşma noktasına gelmesinden ötürü ilçede tedbirler arttırıldı. İnebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Zabıta ekipleri, araçlarla sık sık devriye atarak vatandaşları olumsuz hava koşullarına yönelik uyarıda bulunmaya devam ediyor.

  Su seviyesinin yükselmesiyle birlikte İnebolu Devlet Hastanesinin önüne doğru da sel suları gelmeye başladı.
  İnebolu’da ilçe merkezinden geçen Söke Çayının taşma noktasına gelmesiyle vatandaşların iş yerlerini açmaması ve giriş kat ile birinci katta oturan ailelerinde de üst katlara çıkarak tedbir almaları istendi.

  Öte yandan olumsuz hava koşulları sebebiyle oluşturulan kriz masası ile tüm kurumlar teyakkuza geçirildi. Beklenen şiddetli yağış öncesinde Kastamonu Valiliği, 410 personel, 11 dalgıç, 3 kurtarma botu ve 318 makine ekipmanı kuzey kesimlerine konuşlandırdı. Yapılan planlama ile olası riskli durumlara anında müdahale edilmesi hedefleniyor. Ayrıca 112 çağrı merkezinde oluşturulan özel ekip ile gelecek olan ihbarlar tek elden hızlı bir şekilde koordine edilecek.

  İnebolu’da Söke Çayının taşma riskine karşı alınan tedbirleri yerinde incelemeyen İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, “İki gündür Meteoroloji ve AFAD tarafından gerekli uyarılar yapıldı. Bu çerçevede ilçemizde yapılan uyarılarla birlikte şiddetli yağışlarda devam etmektedir. Yağışlarla birlikte ilçemizden geçen çayın su seviyesinin yükseldiğini görüyoruz. Bu yüzden vatandaşlarımızı sık sık olumsuz durumlara karşı uyarıyoruz. Vatandaşlarımız dikkatli olsunlar, dere kenarında bulunan araçların kesinlikle kaldırılması, alt katta oturan vatandaşların özellikle dere kenarında alt katta oturan vatandaşlarında üst katlara çıkmaları, ikinci bir uyarıya kadar işyerlerinin de kesinlikle açılmamasını halkımızdan istirham ediyorum. Tedbirli bir şekilde panik yapmadan tedbirlerimizi alalım. İnşallah bu sınavımızı da kayıpsız başarılı bir şekilde geçireceğiz. En az riskle atlatacağız. Vatandaşlarımızın her türlü olumsuz durumlara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum” dedi.

  01:13 KASTAMONU KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

  İçişleri Bakanlığına bağlı Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından, metereolojik anlamda kırmızı kod uyarısı yapılan Kastamonu'da 00.00-23.59 saatleri arasında etkili olması beklenen şiddetli yağış öncesi tüm kurumların katılımıyla kriz masası oluşturuldu.

  AFAD tarafından kırmızı kod uyarısı yapılan Kastamonu’da 00.00-23.59 saatleri arasında etkili olması beklenen yoğun yağış öncesi tüm kurumların katılımıyla kriz masası oluşturuldu. Oluşturulan kriz masası ile tüm kurumlar teyakkuza geçirildi.

  Beklenen şiddetli yağış öncesinde Kastamonu Valiliği 410 personel, 11 dalgıç, 3 kurtarma botu ve 318 makine ekipmanı kuzey kesimlerine konuşlandırıldı. Yapılan planlama ile olası riskli durumlara anında müdahale edilmesi sağlanacak. Ayrıca 112 çağrı merkezinde oluşturulan özel ekip ile gelecek olan ihbarlar tek elden hızlı bir şekilde koordine edilecek.

  01:15 AYANCIK’TA SEL TEYAKKUZU: 3 KÖY BOŞALTILDI 

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yayınlanan uyarıya göre metrekareye 100 kilogram üzeri yağış düşmesi beklenen Sinop’ta kırmız alarm verildi. Meteorolojik uyarının ardından geçen yıl sel felaketinin yaşandığı Ayancık ilçesinde ve Sinop genelinde ekipler teyakkuza geçti.

  Edinilen bilgiye göre, geçen yıl yaşanan selde 40 evin yıkıldığı Babaçay Köyü ile Söküçayırı Köyü Kazköy Mahallesi ve Zaviye Köyü Çay Mahallesi tedbir amaçlı boşaltıldı. Bu köylerde kalacak yer talebinde bulunan 3 vatandaş ile DSİ, AFAD ve köy yolları inşaatında çalışan firmalardan 22 kişi olmak üzere toplam 25 kişi gerekli ihtiyaçları da karşılanarak Ayancık MTAL Yurdu’na yerleştirildi.

  İlçede güvenli olarak değerlendirilen Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi ile İnönü İlkokulu bahçeleri kamu araçları için tahsis edildi. Olası durumlara hazırlık olarak Ayancık Stadı da helikopterler için hazır hale getirildi.

  Sinop Valiliği koordinasyonunda Ayancık Kaymakamlığı, Ayancık Belediyesi ve tüm kamu kurumlarının teyakkuz halinde beklediği öğrenildi.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Bartın Haberleri

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap