Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  baltalimanı japon bahçesi nasıl gidilir

  1 ziyaretçi

  baltalimanı japon bahçesi nasıl gidilir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Baltalimanı Japon Bahçesi nerede, nasıl gidilir | Oraya Nasıl Giderim.COM

  Baltalimanı Japon Bahçesi

  Baltalimanı Japon Bahçesi İstanbul'un Sarıyer ilçesi Baltalimanı semtinde bulunmaktadır.

  Anadolu yakasından gelenler için

          ok22/22RE/25E/40T/42T

         ok22/22RE/25E/40T/42T

  okok22/22RE/25E/40T/42T

  okok22/22RE/25E/40T/42T

    522ok22/22RE/25E/40T/42T

  Avrupa yakasından gelenler için

   okok22/22RE/25E/40T/42T

              ok22/22RE/25E

  okok22/22RE/25E/40T/42T

             40T/42T

  Yazı kaynağı : www.orayanasilgiderim.com

  Japon Bahçesi, Sariyer nerede, Otobüs, Metro, Minibüs / Dolmuş, Tramvay veya Vapur ile nasıl gidilir?

  Japon Bahçesi, Sariyer nerede, Otobüs, Metro, Minibüs / Dolmuş, Tramvay veya Vapur ile nasıl gidilir?

  Sariyer şehrinde Japon Bahçesi konumuna Toplu Taşıma

  Sariyer, Türkiye'deki Japon Bahçesi adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Japon Bahçesi adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

  Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Japon Bahçesi adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

  Japon Bahçesi için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Baltalimanı; Baltalimanı / Sarıyer Yönü; Karayolları / Etıler Yönü.

  Japon Bahçesi adresine Otobüs, Metro, Minibüs / Dolmuş, Tramvay veya Vapur ile ulaşabilirsiniz. Yakında duran hatlar - Otobüs: 22, 25E, 40T, 42T, 58N, 59N Metro: M6 Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-06, MİNİBÜS: SRY-11

  Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Japon Bahçesi için yol tarifi alın.

  Japon Bahçesi adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Sariyer konumundaki kullanıcılar dahil 930 milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

  Japon Bahçesi için Otobüs, Metro, Minibüs / Dolmuş, Tramvay ve Vapur fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

  Yazı kaynağı : moovitapp.com

  Japon Bahçesi, Nerede, Nasıl Gidilir, Botanik Park - Baltalimanı | İstanbul

  Japon Bahçesi, Nerede, Nasıl Gidilir, Botanik Park - Baltalimanı | İstanbul

  İstanbul’da yaşayıp, bilmediğimiz güzel yerlerden bir tanesi daha. Japon Bahçesi Sizi İstanbul’dan alıp götüren farklı bir atmosferi var. Çoğu kişinin hiç bilmediği, hatta hiç duymadığı bir yer. Bunun sebebi herhalde gidenlerin de, çevresine pek bahsetmemesi olsa gerek.

  Beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım ama mutlaka gezilip görülmesi gereken büyüleyici bir yer. İçerisinde Japon kültürünü yansıtan motifler, farklı bitki türleri, yapay gölü ve sakinliği ile sizi alıp uzak diyarlara götürecek.  Mekan her gün açık ve giriş ücretsizdir.

  Japon Bahçesi, Botanik Park Hakkında

  Türk ve Japon halklarının kardeşlik duygularını pekiştirmesi, her iki ulusun kültürel iletişimi gerçekleştirmesi ve birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri adına planlanmış, iki ülke arasında binlerce kilometrelik mesafe olmasına karşın ulusların birbirlerine gösterdikleri sevgi ve saygı neticesinde, 2003 yılının Japonya´da Türk Yılı ilan edilmesi ve Japonya´nın Shimonoseki Kenti ile İstanbul´un Kardeş Şehir olması nedeniyle Japon bahçesi çalışmalarına başlanmıştır.

  Japon Bahçesi´nin en önemli materyallerinden biri de giriş ve çitlerdir. Giriş kapısı, iki ülkede de bulunan Boğaz Köprüsü sembolize edilerek tasarlanmış olup kardeşliği simgelemektedir.

  Tasarımda Japon bahçelerinde sıklıkla kullanılan bitkiler yer almaktadır. Bahçenin düzenlenmesinde Japon Bahçe Sanatı´nın genel karakteri olan doğal malzemeler kullanılmıştır. Japon Bahçesi´nin tüm özellik ve öğeleriyle yaşatılacağı bahçede; Şelale, Doğal Gölet, Ada, Ada´yı her iki yönde kıyılara bağlayan Taş ve Ahşap Köprüler ve Kuru Köprü inşa edilmiştir. Japon Çayevi yapımı devam etmektedir.

  Parkta, 4850 adet ağaç ve bitki kullanılmıştır. Bahçenin Japon Kültürü´nü yansıtan iki adet kapısı, bir adet çeşmesi ve kuru bahçesi bulunmaktadır. Bahçe, çok sayıda doğal taştan imal edilmiş fenerler bulunmaktadır. Bahçenin etrafı ise, Japon stili duvarla inşa edilmiştir.

  Japon Bahçesi, Nerede, Nasıl Gidilir?

  Adres: Çayır Caddesi, Pk. 34398, Baltalimanı – Sarıyer / İstanbul

  Nerede?: İstanbul Üniversitesi sosyal tesislerinin hemen karşısında, ayrıntılı bilgi için yol haritası bölümüne göz atın.

  Nasıl Gidilir?: Japon Bahçesi’ne ulaşım için Odunpazarı bölgesinden kalkan 17 numaralı otobüsler kullanılabilir. Karlıtepe Caddesi üzerinde indiğinizde bahçe hemen karşınıza çıkacaktır.

  Yazı kaynağı : gezilmesigerekenyerler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap